Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:39 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 249 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: stř lis 04, 2020 8:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Chtěl jsem se zeptat, zdali je normální, že po vitaminu D3 (cca 4000IU denně z doplňku) a K2 (max 200mcg z doplňku) mám pocit, že se mi kývou zuby a bolí dásně? Dávám denně i cca 400mg hořčíku (malát a bisglycinát), jím také hodně kvalitního másla nebo ghí, protože mi chutná a také sardinky (bohaté na D a vápník - jim to i s kostma). Nemůže dělat problémy ten vit K2? Děkuji

Tam bude spíše jiný problém a to buď nízká hladina vitamínu C nebo deficience mědi, že by problém vznikl z těch doplňků co píšete to se moc pravděpodobné nezdá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2020 4:46 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Jarda píše:
Mojzo píše:
Chtěl jsem se zeptat, zdali je normální, že po vitaminu D3 (cca 4000IU denně z doplňku) a K2 (max 200mcg z doplňku) mám pocit, že se mi kývou zuby a bolí dásně? Dávám denně i cca 400mg hořčíku (malát a bisglycinát), jím také hodně kvalitního másla nebo ghí, protože mi chutná a také sardinky (bohaté na D a vápník - jim to i s kostma). Nemůže dělat problémy ten vit K2? Děkuji

Tam bude spíše jiný problém a to buď nízká hladina vitamínu C nebo deficience mědi, že by problém vznikl z těch doplňků co píšete to se moc pravděpodobné nezdá.

Vyhledal jsem k tomu nějaké odkazy. Bez křemíku mu nebude fungovat ceruroplasmin a měď a bez té se nebude přes střevní stěnu vstřebávat ani železo.

Copper deficit as a potential pathogenic factor of reduced bone mineral density and severe tooth wear
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3906556/
Silicon facilitation of copper utilization in the rat
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/095528639090086Z

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne čtv lis 05, 2020 1:41 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv lis 05, 2020 1:09 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Alopat píše:
Vyhledal jsem k tomu nějaké odkazy. Bez křemíku mu ceruroplasmin a měď nebude fungovat.

Copper deficit as a potential pathogenic factor of reduced bone mineral density and severe tooth wear
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3906556/

Studie je zajímavá, nicméně naprosto nechápu, proč proboha z těch analýz vynechali hořčík (případně i fosfor a bikarbonát) a nebo proč aspoň neměřili pH slin.
Pacienti měli proti kontrolní skupině málo mědi v zubech, ale hodně mědi ve slinách (viz tabulka 3). To podle mě znamená, že mědi je pro remineralizaci ve slinách víc než dost (tělo ví, že do zubů potřebuje dostat měď, tak je jí ve slinách hodně), ale z nějakého důvodu se tato měď nenaváže. Měď do slin u pacientů může posílat i imunitní systém pro její antibakteriální účinek. Podle mě další zbytečně zpackaná studie ...

Hypotéza s křemíkem a ceruloplasminem je velmi trefná!
Jako další prvek ve hře bych u zubů zvážil bór.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2020 12:20 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Děkuji za odpovědi. Někdy si dám namletou sušenou přesličku kvůli křemíku a měď mám doufám z krůtích jater a paštik. Sranda taky je, že se mi zuby začínají rozjíždět (dříve jsem měl rovnátka), normálně tam pozoruji mnohem větší mezery. Jelikož nic jiného, než ten K2 neberu a vše dělám zhruba stejně, opravdu si myslím, že to bude tím K2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv lis 19, 2020 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Děkuji za odpovědi. Někdy si dám namletou sušenou přesličku kvůli křemíku a měď mám doufám z krůtích jater a paštik. Sranda taky je, že se mi zuby začínají rozjíždět (dříve jsem měl rovnátka), normálně tam pozoruji mnohem větší mezery. Jelikož nic jiného, než ten K2 neberu a vše dělám zhruba stejně, opravdu si myslím, že to bude tím K2.

Nevím, ale nenapadá mě důvod proč by vám něco takového mělo vznikat po aplikaci K2.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: stř pro 16, 2020 4:13 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
https://www.youtube.com/watch?v=DvA-wpmuaCI

Vie nám čitateľom tohto fóra (ktorí nie sme tak zbehlí v angličtine) niekto napísať, čo tento doktor hovorí ? Názov videa hovorí, "KEDY nebrať extra dávky vitamínu D"....

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv pro 17, 2020 7:07 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Xrazovy_nick píše:
https://www.youtube.com/watch?v=DvA-wpmuaCI

Vie nám čitateľom tohto fóra (ktorí nie sme tak zbehlí v angličtine) niekto napísať, čo tento doktor hovorí ? Názov videa hovorí, "KEDY nebrať extra dávky vitamínu D"....

Dr.Berg vravi kedy nebrat vit D:
-pri sarkoidoze(mozem potvrdit, kamoske sa zhorsila tato choroba po brani Decka)
-primarnom hyperparatyroidizme
-familiarnej hypokalciuritickej hyperkalcemii
-pri uzivani litia
-pri uzivani diuretika hydrochlorothiazidu
-pri urcitych typoch rakoviny
- pri hypertyreoze

Pri prehnanom prijme doplnku vit.D hrozi hyperkalcemia, ta sa moze prejavovat tvorbou ladvinovych kamenov,
bolestou kosti, nadmerne mocenie, slabost svalov, depresia uzkost. Tvorbe tohto typu ladvinovych kamenov sa da
podla neho predchadzat pitim 2-2 ,5l tekutin+ dbat na len nizke mnozstvo oxalatovych potravin
(On ma vzdy pod videom zhrnutie obsahu videa. Ak sa ti to neda oznacit a skopcit do prekladaca, otvor to video na stranke m.youtube.com , tam sa uz text da oznacit)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv pro 17, 2020 8:54 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Moonika píše:
Dr.Berg vravi kedy nebrat vit D:
-pri sarkoidoze(mozem potvrdit, kamoske sa zhorsila tato choroba po brani Decka)
-primarnom hyperparatyroidizme
-familiarnej hypokalciuritickej hyperkalcemii
-pri uzivani litia
-pri uzivani diuretika hydrochlorothiazidu
-pri urcitych typoch rakoviny
- pri hypertyreoze

Pri prehnanom prijme doplnku vit.D hrozi hyperkalcemia, ta sa moze prejavovat tvorbou ladvinovych kamenov,
bolestou kosti, nadmerne mocenie, slabost svalov, depresia uzkost. Tvorbe tohto typu ladvinovych kamenov sa da
podla neho predchadzat pitim 2-2 ,5l tekutin+ dbat na len nizke mnozstvo oxalatovych potravin
(On ma vzdy pod videom zhrnutie obsahu videa. Ak sa ti to neda oznacit a skopcit do prekladaca, otvor to video na stranke m.youtube.com , tam sa uz text da oznacit)

ĎAKUJEM za to, že si to popísala. \":-)\" Zhrnutie pod jeho videom som si nevšimol, nehľadal som ho tam. Ale je divné, že tam nespomínal vitamín K2, ktorý sa stará o to, aby nedošlo pri braní vysokých dávok vitamínu D ku hyperkalcémii.

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv pro 17, 2020 10:29 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Ma k tomu D3 K2 viac videi. On ich robi kratsie takze nedava vsetky suvisiace info do jedneho videa ale drobi to do mnozstva videi:-)

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: pát led 08, 2021 9:24 pm 
Offline

Registrován: sob črc 18, 2020 3:14 pm
Příspěvky: 97
Nerozmyslal niekto nad vyrobou D cka z drozdia -oziarit ho UV lampou?Len ako to zmerat ci nejake D cko s toho vyde:
http://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potra ... minu-d-ale

Nejaka inspiracia je napr. tu:
https://www.wmmagazin.cz/houby-jsou-vitaminova-bomba/
\":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2021 5:03 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Chcem upozorniť, že sa nepotvrdil benefit vysokých dávok D3, čo sa týka prevencie civilizačných chorôb. Ba dokonca suplementácia má charakter J krivky (podobne ako alkohol - trochu alkoholu je zdraviu prospešné, ale vysoká konzumácia alkoholu je toxická). Okrem toho meraná hodnota v sére neznamená automaticky nedostatok vitamínu D, keďže laboratória merajú iba jeho metabolit. Môže sa jednať aj o deficit kalcia alebo iné príčiny. Deficit vit. D laboratóne potvrdí až vysoký PTH (paratyroidný hormón). Takže opatrne so suplementáciou...

Najväčším zdrojom vit. K2 je natto, snáď sa prinútim ignorovať hrozný zápach a chuť a viskozitu. \":D\" Chcem sa opýtať, či kefir, kvasená kapusta alebo kimchi obsahuje K2, nevie niekto?

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv led 21, 2021 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Chcem upozorniť, že sa nepotvrdil benefit vysokých dávok D3, čo sa týka prevencie civilizačných chorôb. Ba dokonca suplementácia má charakter J krivky (podobne ako alkohol - trochu alkoholu je zdraviu prospešné, ale vysoká konzumácia alkoholu je toxická). Okrem toho meraná hodnota v sére neznamená automaticky nedostatok vitamínu D, keďže laboratória merajú iba jeho metabolit. Môže sa jednať aj o deficit kalcia alebo iné príčiny. Deficit vit. D laboratóne potvrdí až vysoký PTH (paratyroidný hormón). Takže opatrne so suplementáciou...

Najväčším zdrojom vit. K2 je natto, snáď sa prinútim ignorovať hrozný zápach a chuť a viskozitu. \":D\" Chcem sa opýtať, či kefir, kvasená kapusta alebo kimchi obsahuje K2, nevie niekto?

Ono nelze říci že vysoká dávka je špatně pokud je adekvátně pokryta oponentní vitamínovou skladbou tedy A,E a K. Problémy podle všeho vznikají právě při vysokém dávkování jednoho z uvedených vitamínů bez důrazného upozornění že je potřeba sledovat i ostatní. Ten vitamín K je opravdu v nějakém zásadnějším množství obsažen pouze v tom natu a jinak by ho měla tvořit střevní mikroflóra, ostatní zdroje jsou minoritní a těžko pokryjí potřebu těla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 9:04 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Zkoušel tu někdo brát dlouhodobě K2 kvůli zubnímu kazu? Napřed jsem dával 200mcg MK-7 denně, pak jsem přešel na cca 450mcg MK-7 a 100mcg MK-4 denně každý den (pokud jsem nebyl doma tak jsem si nedal, ale snažil jsem se jinak držet každý den), k tomu

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Mojzo":2pvs0nie]Zkoušel tu někdo brát dlouhodobě K2 kvůli zubnímu kazu? Napřed jsem dával 200mcg MK-7 denně, pak jsem přešel na cca 450mcg MK-7 a 100mcg MK-4 denně každý den (pokud jsem nebyl doma tak jsem si nedal, ale snažil jsem se jinak držet každý den), k tomu

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 10:16 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Jarda píše:
Tady nevím, ale četl jsem na nějakém zahraničním fóru o dávkách až tisíců mikrogramů v kombinaci s nějakým ředidlem krve, tam šlo o acylpyrin a zadělal si tak odvrtanou díru v zubu.

Na co tam pak přidávat ředidlo krve?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 249 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz