Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 18, 2024 9:40 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2021 11:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Na co tam pak přidávat ředidlo krve?

Extra vysoké dávky vitamínu K mohou poměrně citelně zahušťovat krev v medicíně se dokonce aplikuje v případech těžko zastavitelných krvácení třeba z nosu. Netvrdím že to musí vyvolat problém, ale také patrně může.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2021 5:23 pm 
Offline

Registrován: stř úno 19, 2020 3:00 pm
Příspěvky: 4
Dávam do pozornosti koncentrovaný produkt vit. D3 + K2 za výbornú cenu. Myslel som že to príde
v tabletkách, ale prišlo to ako prášok a teraz mám dilemu ako to dávkovať. Pravdepodobne to rozmiešam v olivovom oleji a budem dávkovať po kvapkách. Viete mi niekto poradiť ako to správne namiešať aby nedošlo k zbytočnému predávkovaniu? Ďakujem
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 62ef9LMuFG


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2021 8:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Terpentýn píše:
Dávam do pozornosti koncentrovaný produkt vit. D3 + K2 za výbornú cenu. Myslel som že to príde
v tabletkách, ale prišlo to ako prášok a teraz mám dilemu ako to dávkovať. Pravdepodobne to rozmiešam v olivovom oleji a budem dávkovať po kvapkách. Viete mi niekto poradiť ako to správne namiešať aby nedošlo k zbytočnému predávkovaniu? Ďakujem
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 62ef9LMuFG

Na tom balení přeci musí být uvedeno kolik té čisté látky to balení obsahuje a pak to prostě vydělíte denní dávkou, ale z toho materiálu tato informace nejde vyčíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2021 11:36 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
Terpentýn píše:
Dávam do pozornosti koncentrovaný produkt vit. D3 + K2 za výbornú cenu. Myslel som že to príde
v tabletkách, ale prišlo to ako prášok a teraz mám dilemu ako to dávkovať. Pravdepodobne to rozmiešam v olivovom oleji a budem dávkovať po kvapkách. Viete mi niekto poradiť ako to správne namiešať aby nedošlo k zbytočnému predávkovaniu? Ďakujem
https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... 62ef9LMuFG

napsal bych prodejci dotaz jak davkovat. prodejci na aliexpressu jsou vetsinou dost akcni a odpovidaji...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2021 1:11 pm 
Offline

Registrován: stř úno 19, 2020 3:00 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Na tom balení přeci musí být uvedeno kolik té čisté látky to balení obsahuje a pak to prostě vydělíte denní dávkou, ale z toho materiálu tato informace nejde vyčíst.

No práveže na tom balení som sa nič o koncentrácii nedozvedel...
Ale ďakujem aj tak za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2021 1:15 pm 
Offline

Registrován: stř úno 19, 2020 3:00 pm
Příspěvky: 4
ash píše:
napsal bych prodejci dotaz jak davkovat. prodejci na aliexpressu jsou vetsinou dost akcni a odpovidaji...

Tiež som to skúšal... platba je už odsúhlasená a predajca na otázky nereaguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2021 6:01 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Mmm-hmm. Najprv si kúpite nejaký prášok z Číny - who knows, či to nevyrobili z PET fľašiek - vôbec vám neprekáža, že vitamíny rozpustné v tukoch sú vždy v tobolkách, prečo asi? A až potom zisťujete dávkovanie. Aj tak sa dá. \":mrgreen:\" Potrebujete zistiť, koľko vitamínu D a K2 je v 1 g prášku, inak je to ruská ruleta.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2021 10:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
Terpentýn píše:
Tiež som to skúšal... platba je už odsúhlasená a predajca na otázky nereaguje.

Pak bych to vyzkoušel pod jinou identitou jako potenciální nový zákazník.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2021 1:08 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1960
neti píše:
Mmm-hmm. Najprv si kúpite nejaký prášok z Číny - who knows, či to nevyrobili z PET fľašiek - vôbec vám neprekáža, že vitamíny rozpustné v tukoch sú vždy v tobolkách, prečo asi? A až potom zisťujete dávkovanie. Aj tak sa dá. \":mrgreen:\" Potrebujete zistiť, koľko vitamínu D a K2 je v 1 g prášku, inak je to ruská ruleta.

Prášek rozpustný ve vodě je údajně mnohem vstřebatelnější než forma rozpustná v tucích. Napoprvé bych si to nekupoval v bulk podobě, ale zabalené od certifikovaného evropského výrobce potravních doplňků do dózy s dávkovací odměrkou.


Vitamin D – water-soluble is far more absorbable than fat-soluble – Nov 2016
https://vitamindwiki.com/Vitamin+D+%E2% ... 3+Nov+2016

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: pon lis 14, 2022 5:16 pm 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2022 6:29 pm
Příspěvky: 31
Jarda píše:
Mojzo píše:
Chtěl jsem se zeptat, zdali je normální, že po vitaminu D3 (cca 4000IU denně z doplňku) a K2 (max 200mcg z doplňku) mám pocit, že se mi kývou zuby a bolí dásně? Dávám denně i cca 400mg hořčíku (malát a bisglycinát), jím také hodně kvalitního másla nebo ghí, protože mi chutná a také sardinky (bohaté na D a vápník - jim to i s kostma). Nemůže dělat problémy ten vit K2? Děkuji
Tam bude spíše jiný problém a to buď nízká hladina vitamínu C nebo deficience mědi, že by problém vznikl z těch doplňků co píšete to se moc pravděpodobné nezdá.

Dobrý den, mám už delší dobu stejný problém a bohužel ani zvýšení příjmu vitamínu C (4 čaj. lžičky kys. ask.denně) se problém nezlepšil. Doplňuji i křemík, bor, měď, hořčík a zinek. Může vit. C vyvolat herx reakci? Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: úte lis 15, 2022 12:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
pišta hufnagl píše:
Dobrý den, mám už delší dobu stejný problém a bohužel ani zvýšení příjmu vitamínu C (4 čaj. lžičky kys. ask.denně) se problém nezlepšil. Doplňuji i křemík, bor, měď, hořčík a zinek. Může vit. C vyvolat herx reakci? Děkuji.

Tak sice to není zcela běžné, ale zvláště u nárazových vysokých dávek to určitě možné je protože vymlátíte mnoho zmetků najednou a vylučovací orgány ten nápor nemusí pobrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2022 10:36 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Když jsem poprvé hrnul vysoké dávky vitamínu C, tak jsem měl herx v podobě exémů na dlaních a šlapkách u nohou - přetížené vylučovací cesty. Po radikálním snížení dávek se to za cca 3 týdny spravilo a nikdy se to nevrátilo, ani když jsem zase začal s vyššími dávkami.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2022 1:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28268
Bydliště: Poděbrady
pefi píše:
Když jsem poprvé hrnul vysoké dávky vitamínu C, tak jsem měl herx v podobě exémů na dlaních a šlapkách u nohou - přetížené vylučovací cesty. Po radikálním snížení dávek se to za cca 3 týdny spravilo a nikdy se to nevrátilo, ani když jsem zase začal s vyššími dávkami.

Zajímavá zkušenost o jak vysoké startovní dávky zhruba šlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2022 2:25 pm 
Offline

Registrován: pát črc 01, 2022 6:29 pm
Příspěvky: 31
pefi píše:
Když jsem poprvé hrnul vysoké dávky vitamínu C, tak jsem měl herx v podobě exémů na dlaních a šlapkách u nohou - přetížené vylučovací cesty. Po radikálním snížení dávek se to za cca 3 týdny spravilo a nikdy se to nevrátilo, ani když jsem zase začal s vyššími dávkami.

Já tedy ekzém přímo nemám, jen svědění na nohách a na rukou.
U těch dásní mi to jako laikovi přijde divné, protože céčko by je mělo posilovat, i když zde na foru se často píše, že na začátku některých očist nebo kůr se může stav krátkodobě zhoršit...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vitamín D3 a K2
PříspěvekNapsal: pát lis 18, 2022 4:34 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jarda píše:
Zajímavá zkušenost o jak vysoké startovní dávky zhruba šlo.

Šlo o dávky kolem 8g až 12g/den - řídil jsem se chutí, když jsme měl na vitamín C chuť, tak jsem si ho dal.
Než se to projevilo tak to trvalo docela dlouho - to už jsem bral vitamín C několik týdnů, takže jsme si to ani s vitamínem C z počátku nespojoval.

Ten exém byl takový netypický - svědilo to pekelně a udělaly se mi na obou rukou kolečka (přesně uprostřed dlaní) a uprostřed šlapky na jedné noze ekvivalentní ovál, kolečka zarudlé měkké jakoby tenké vodnaté kůže o průměru 3 cm, která svědila.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 251 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz