Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 5:54 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 249 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 9:32 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
K2 sa nachádza v podstate len v masle a mlieku kráv živených trávou (možno aj v kozých produktoch, NEVIEM, o tom som nečítal)................. Inak, je pokrytec ten, kto si ten vitamín bude kupovať v tabletkách, pričom keby sa dostal ku kvalitnému maslu, tak ho odmietne, lebo je to živočíšny produkt....... Asi tak, ako sa tu už (vitariáni, vegáni...) riešia veci ako KOLAGÉN (živočíšna koža, kĺby), MSM (síra, nachádzajúca sa v živočíšnych produktoch), atď....
Držím prsty v objavovaní pozitív živočíšnych výrobkov.... Na K2 nemá žiadna mrkva, orech, ryža, ani banán..... Už to pochopte...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 9:44 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
sakul píše:
Krátkodobě mají takto vysoké dávky déčky schopnost vyjímečně nakopnout imunitu, nicméně dlouhodobé braní takto vysokých dávek je podle mých informací teprve ve stádii testování (věnuje se tomuto hodně Dr. Mercola, na youtube se dají najít aktuální videa na toto téma) a je otázkou kdy může začít být toxické. Velmi pečlivě bych zvážil pokračování, testovoval pravidelně stav v séru a s nastupujícím letním obdobím zcela vysadil a zústával co nejvíce na slunci, kde toxicita nehrozí. Tělo používá mechanismy, které další tvorbu zastaví, což však nefunguje u suplementace.

Při slunění si tělo vytvoří šílený megadávky vitamínu D a tam předávkování nevadí. A pak je ho hodně v rybím tuku, brát D samostatně je nesmysl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2013 10:30 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
sakul píše:
Krátkodobě mají takto vysoké dávky déčky schopnost vyjímečně nakopnout imunitu, nicméně dlouhodobé braní takto vysokých dávek je podle mých informací teprve ve stádii testování (věnuje se tomuto hodně Dr. Mercola, na youtube se dají najít aktuální videa na toto téma) a je otázkou kdy může začít být toxické. Velmi pečlivě bych zvážil pokračování, testovoval pravidelně stav v séru a s nastupujícím letním obdobím zcela vysadil a zústával co nejvíce na slunci, kde toxicita nehrozí. Tělo používá mechanismy, které další tvorbu zastaví, což však nefunguje u suplementace.

Sakul, já vím, děkuju, ale dělám to cíleně, 14 dní 100 000IU a pak na krev. Začínal jsem na deficitu 3,2 ng/ml, u Jardy jsem rekordman na prvním místě \":)\"

p.s. Přečetl jsem jedním hltem Vitamin D3 a sluneční záření od Dr. Marka Sorennsona, knížu vřele doporučuju

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 9:27 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Kachně píše:
Při slunění si tělo vytvoří šílený megadávky vitamínu D a tam předávkování nevadí. A pak je ho hodně v rybím tuku, brát D samostatně je nesmysl.

Tělo má samoregulační mechanismus pro vitamín D ze slunce, u nutričních zdrojů to takto ale nefunguje a může problém s předávkováním být.
Brát vitamín D samotný smysl má, u určitých onemocnění, při kterých má tělo deficit je to dokonce velmi vhodné.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 7:16 pm 
Offline

Registrován: úte dub 16, 2013 8:17 pm
Příspěvky: 5
Elkimek píše:
Já teď beru 2x denně 100mcg, srovnávám deficit D3 a tý beru 100 000IU denně. Nic necejtim, ale udělám si pak testy na kostní metabolismus a uvidim.

.ako beries K2 suplement ?? ...trosicku pochybujem...ako sa to vola ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 8:41 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
Vševěd píše:
Tělo má samoregulační mechanismus pro vitamín D ze slunce, u nutričních zdrojů to takto ale nefunguje a může problém s předávkováním být.
Brát vitamín D samotný smysl má, u určitých onemocnění, při kterých má tělo deficit je to dokonce velmi vhodné.

Tím jsem myslel že tu každej blbne s bio a podobně a pak si koupí umělej vitamín v lékárně. V rybím tuku je ho hromada a přírodního.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 8:56 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
mee píše:
.ako beries K2 suplement ?? ...trosicku pochybujem...ako sa to vola ?

http://www.swansonvitamins.com/swanson- ... g-30-sgels

Kachně, nikdo tu s bio neblbne, naopak je tu spoustu témat o suplementech ve všelijakých podobách, protože dnešní potraviny už nejsou to co bývalo. A navíc spousta suplementů, např. ve formě chloridů je 100x levnější, praktičtější a účinější než potraviny.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 10:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Elkimek":1m05sx8l]Já teď beru 2x denně 100mcg, srovnávám deficit D3 a tý beru 100 000IU denně. Nic necejtim, ale udělám si pak testy na kostní metabolismus a uvidim.[/quote:1m05sx8l]
Beres fakt 100 000 IU D3 nebo neumis pocitat nuly? \":lol:\" To bych bral kdybych byl v poslednim tazeni, ale to asi nejsi.


_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 10:40 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
[quote="pv33":tk1bmbzx]Beres fakt 100 000 IU D3 nebo neumis pocitat nuly? \":lol:\" To bych bral kdybych byl v poslednim tazeni, ale to asi nejsi.


_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: čtv dub 18, 2013 11:20 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Elkimek píše:
Jo beru 100 000 IU, neni to nic nenormálního \":)\" Na srovnání deficitu se to bere 15 dní, nebo např. 40 000 IU 8 týdnů. Když máš deficit 3,2ng/ml tak tě opravdu pár stovek denně nezachrání \":)\"

OK, zajimavy experiment. Mne moc nezajimaji vysledky testu a diagnozy doktoru, ale vliv na realne zdravotni problemy, ktere sam vnimas. Napriklad jestli te nekde bolelo a po tom decku te to bolet prestalo a tak. Mas takove problemy a sledujes jak se lepseji? Pripadne jake, pokud to neni tajemstvi? Jo, ty jsi nekde psal ze na tebe sla lupenka a po tom decku se ztratila, az na to, ze jsi asi nevedel jiste ze to je lupenka? Ale psal jsi ze pribuzni ji maji prokazatelnou, asi tata. Uz jsem se te na to ptal, zkousi i tata vysoke davky D3 aby se lupenky zbavil? Ta lupenka me dost zajima.

Dik za pripadne odpovedi.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 8:32 am 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
No, u mě je otázkou, po kolika dnech se hladina 25 OH v krvi dostane na takové množství aby bylo něco znát, takže ještě pár dní. Další otázkou je, jestli těmi 14ti dny ten deficit srovnám. Pro člověka není vhodné, ne-li nebezpečné mít v krví 32ng/ml a méně, hrozí pak desítky zdrav. problémů. Já měl desetinu, 3,2ng/ml z testů v krvi. Dobré je mít těch 50-60ng/ml. Pak je otázkou, za jak dlouho bude moje tělo schopný s tou D3 začít dělat kouzla. Před rokem a půl jsem měl deficit 11ng/ml a předpokládám, že předchozí léta jsem na tom nebyl o moc lépe, spíš hůře.

Tátovi jsem to dal, bere 25 000IU denně, nejsem doma, takže nekontroluju, jestli to bere pořádně. Hladinu jeho 25 OH nevím, nechce se mu jít na krev.

Zkus si sehnat knížku od Marka Sorensona, jmenuje se Vitamin D3 a sluneční záření, píše tam o luence zajímavý věci. Zkoušeli léčit pacienty kalcitriolovou mastí a měli 80-90proc. úspěšnost. Také předepisoval svým pacientům pobyt na slunci, u něj doma v Utahu. Zmiňuje se i o lékách na lupenu jejichž užívání zvyšuje riziko melanomu o 90procent. Je tam toho hodně, hlavně to, že se lupénka dá léčit přímo cholekalciferolem (D3).

Jestli táta pozná nějakej rozdíl, dám vědět. Ale je hodně zanešenej, navíc má chlamydie i borelii. Dej si udělat test na 25 OH D3, a uvidiš sám, deficit dobrej neni nikdy, a že ho máme všichni. Pokud tedy nechodíš pravidelně do solárka a cíleně se neopaluješ \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 12:59 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Elkimek píše:
No, u mě je otázkou, po kolika dnech se hladina 25 OH v krvi dostane na takové množství aby bylo něco znát, takže ještě pár dní. Další otázkou je, jestli těmi 14ti dny ten deficit srovnám. Pro člověka není vhodné, ne-li nebezpečné mít v krví 32ng/ml a méně, hrozí pak desítky zdrav. problémů. Já měl desetinu, 3,2ng/ml z testů v krvi. Dobré je mít těch 50-60ng/ml. Pak je otázkou, za jak dlouho bude moje tělo schopný s tou D3 začít dělat kouzla. Před rokem a půl jsem měl deficit 11ng/ml a předpokládám, že předchozí léta jsem na tom nebyl o moc lépe, spíš hůře.

Tátovi jsem to dal, bere 25 000IU denně, nejsem doma, takže nekontroluju, jestli to bere pořádně. Hladinu jeho 25 OH nevím, nechce se mu jít na krev.

Zkus si sehnat knížku od Marka Sorensona, jmenuje se Vitamin D3 a sluneční záření, píše tam o luence zajímavý věci. Zkoušeli léčit pacienty kalcitriolovou mastí a měli 80-90proc. úspěšnost. Také předepisoval svým pacientům pobyt na slunci, u něj doma v Utahu. Zmiňuje se i o lékách na lupenu jejichž užívání zvyšuje riziko melanomu o 90procent. Je tam toho hodně, hlavně to, že se lupénka dá léčit přímo cholekalciferolem (D3).

Jestli táta pozná nějakej rozdíl, dám vědět. Ale je hodně zanešenej, navíc má chlamydie i borelii. Dej si udělat test na 25 OH D3, a uvidiš sám, deficit dobrej neni nikdy, a že ho máme všichni. Pokud tedy nechodíš pravidelně do solárka a cíleně se neopaluješ \":)\"

Dik. Po knizce se podivam. A jsem zvedavy, jestli to decko tvemu tatovi na lupenku pomuze.

A jeste jednou par dotazu.
  • Mas nejake zdravotni problemy, ktere poznas sam na sobe bez doktoru a bez laboratore a u kterych predpokladas zlepseni po lecbe Vitaminem D3?. Jestli je ti treba blbe, mas horecky, neco te boli...???
  • Nebo jen preventivne resis vysledky tech testu a zadne zdravotni potize nemas?
  • A pokud te nic neboli a pod. neni ti to divne, kdyz pises ze pri 32ng/ml a méne hrozí desítky zdrav. problémů a ty mas jeste 10x min? V takovem pripade, veris, ze ty testy maji smysl a ze ti je delaji spravne?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: pát dub 19, 2013 1:40 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Tak to že máš deficit něčeho, neznamená, že ti hned něco je, ale kdo ví, za pár let? D3 neni vitamín ale hormon kterej ovlivnuje desítky možná stovky věcí v těle. Nedostatkem D3 si rezervuješ v budoucnu Alzheimera, Parkinsona, RS, Rakoviny mnoha typů, kožní nemoce...je toho spousta. Přečti si tu knížku a uvidíš.

Jinak mám (podle lékařů) CMT což je hereditární neuropatie axonálního typu, ve zkratce poškození perif. nervového systému čili porušené myelinové obaly nervových vláken. Já doktorům nevěřím, jednak to v rodině nikdo nemá u tohodle je to vždy rodič-potomek a druhak byly gen. testy neprůkazný.

Podle mě by jen v těle nefunguje řada systémů a proto, i když, jak říká Jarda, že tělo má neuvěřitelné samoregenerční schopnosti, chci mu dát šanci se zregenerovat, a když si o D3 něco nastuduješ, zjistíš že je to dost zásadní věc v tělě. A mít deficit je fail.

Než si seženeš knížku, tady je malý útržek informací co jsem našel:

Citace:
Cholekalciferol (D3) je přirozeně vyskytující se forma vitamínu D. Cholekalciferol je velké míře vytvářen v kůži při expozici slunečnímu záření. Také bývá užíván jako suplement.


Kalcidiol - 25(OH)D3 nebo 25D3
Kalcidiol (25-hydroxyvitamin D3) je prehormon, který je v krvi vytvářen z cholekalciferolu. Pokud se provádí testy na hladinu vitamínu D3 v krvi, testuje se hladina kalcidiolu tedy 25(OH)D3.

Kalcitriol - 1,25(OH)2D3 nebo 1,25D3
Kalcitriol je tvořen z kalcidiolu v ledvinách a jiných tkáních a je nejaktivnějším steroidním hormonem odvozeným od cholekalciferolu. kalcitriol má silné protirakovinné vlastnosti. Někdy je popisován jako aktivní forma vitamínu D. Kalcitriol by neměl být nikdy stanovován v krvi jako indikátor hladiny vitamínu D.

Nejpřirozenější cesta, jak v těle zvýšit hladinu vitamínu D, je ultrafialové B záření. Cholekalciferol je tvořen v kůži, pokud ultrafialové světlo o správné vlnové délce (UVB) dopadá na kůži. Enormní množství cholekalciferolu je rychle tvořeno v kůži, pokud je slunce vysoko na obloze, kůže není chráněna oděvem a není za sklem (oknem apod). Sklo blokuje všechny paprsky UVB a zabraňuje tvorbě vitamínu D.

Studie ukazují, že v létě při opalování, kdy kůže pouze jemně zrůžoví, vytvoří se 10 000 až 50 000 IU vitamínu D3. Michael Holick, profesor z Bostonské university, uvádí v průměru 20 000 IU. To znamená, že několik minut na slunci vyprodukuje 100 násobně větší množství vitamínu D3, než je doporučená denní dávka stanovená oficiálně. (!) Toto je jeden z nejdůležitějších faktů, které by měly být známy o vitamínu D.

Kůže provádí další zajímavou věc s cholekalciferolem (D3). Zabraňuje vzniku toxickému předávkování. Jakmile se jednou vytvoří přibližně 20 000 IU vitamínu D3, to samé ultrafialové světlo, které stimulovalo jeho produkci, ji nyní tlumí. Čím více se vytvoří, tím více je zničeno. Takto je dosaženo rovnovážného stavu a zabráněno, aby se v kůži vytvořilo nadměrné množství vitamínu D3. Proto nikdy nebylo popsáno předávkování vitaminem D vytvořeným slunečním zářením, ale pouze při podávání ústy.

Kalcidiol 25(OH)D3 vytvořený v játrech
Jakmile je vytvořen v kůži, nebo pozřen ústy, cholekalciferol (D3) je transportován do jater, kde je metabolizován na kalcidiol. Jsou mu připisovány hormonální vlastnosti a pomáhá udržovat hladinu kalcia v krvi. Ale největší význam kalcidiolu je, že je zásobní formou vitamínu D. Kalcidiol je to, co tělo ukládá do zásoby. Jestliže hladina kalcidiolu v séru je nižší než 40 ng/ml, zásoby jsou nízké a měly by se doplnit. Výjimkou je tzv. vitamín D hypersensitivita. Jedná se o vzácný syndrom, kdy abnormální tkáň ruší normální regulaci produkce endokrinního kalcitriolu v ledvinách s následnou hyperkalcémií.

Abychom pochopili, proč je důležité udržovat dostatečné zásoby vitamínu D, musíme pochopit následující krok v metabolismu cholekalciferolu. Jakmile se v játrech cholekalciferol přemění na kalcidiol, kalcidiol pokračuje jednou z dalších dvou cest. První cesta je prioritní, jelikož je doslovně životně důležitá. Ale ta druhá je více vzrušující. Avšak pokud zásoby vitamínu D jsou nízké, většina kalcidiolu se ubírá první cestou.

Kalcitriol vytvořený v ledvinách
První cesta vede do ledvin, kde kalcidiol je přeměněn na kalcitriol. Kalcitriol je účinný steroidní hormon. Faktem je, že je nejúčinnějším steroidním hormonem v lidském těle. Jednoduše řečeno za steroidní molekulu je považována každá molekula v těle, která pochází a cholesterolu a která ovlivňuje aktivací genů. Vitamín D ovlivňuje asi 60 genů.

Kalcitriol vytvořený v ledvinách cirkuluje v krevním řečišti a má za úkol udržovat hladinu kalcia v krvi. Kalcium je nezbytné pro správnou funkci všech buněk v těle, bez dostatečného množství kalcitriolu v krvi hladina kalcia poklesne a nastanou zdravotní problémy. Proto prioritou kalcidiolu je putovat do ledvin, kde se vytvoří dostatečné množství calcitriolu k regulaci hladiny kalcia v krvi (kalcémie).

Kalcitriol produkovaný ve tkáních
Druhá cesta vitamínu D vede do tkání a zde je to místo důležité aktivity. Všechny udivující pozitivní účinky vitamínu D objevené v posledních deseti letech jsou způsobeny touto druhou cestou metabolismu vitamínu D. Jestliže nějaký kalcidiol zbude, to znamená zásoby vitamínu D jsou dostatečné a ledviny dostávají dostatečné množství kalcidiolu k udržení správné hladiny kalcia v krvi, potom kalcidol je schopen jít jinou cestou, tou, která vede přímo do buněk. Tato cesta byla až nyní pochopena a způsobuje veliký zájem v celém světě zejména v souvislosti se zhoubnými nádory.

Tato funkce je klíčová k pochopení proč je důležité udržovat vysoké zásoby vitamínu D v těle. Pokud je v těle pouze malé množství kalcidiolu (všechen odchází do ledvin), potom žádný kalcidiol se nedostane do tkání, aby se přeměnil na kalcitriol.

Tkáňový kalcitriol - zbraň proti rakovině
Pokud jsou ale zásoby vitamín D dostatečné, kalcidiol odchází do tkání, kde buňky jsou schopny si vytvořit svůj vlastní calcitriol, aby bojovaly s nádorovým bujením, a toto dělají s gustem! Je faktem, že produkují tolik kalcitriolu, kolik jsou schopny. Čím více kalcidolu dostanou, tím více kalcitriolu vyrobí. Tento krok není limitován samotným produktem (kalcitriol) a je takto nekontrolován. Žádný jiný steroidní hormon v těle nefunguje tímto způsobem. Produkce kalcitriolu v buňkách je unikátní. Toto je druhý nejdůležitější fakt týkající se vitamínu D.

Ostatní steroidní hormony jsou limitovány jejich vlastní produkcí tlumící zpětně jejich tvorbu. Např. chemická reakce v těle přeměňuje cholesterol na ženský hormon progesteron. Jakmile je vyrobeno dostatečné množství progesteronu, další progesteron se již netvoří. Je to tzv. zpětnovazebný mechanismus. Toto se děje u všech steroidních hormonů v průběhu metabolického procesu. Pokud k tomu nedochází, tělo není schopno regulovat hladinu hormonů v těle.

To se ale neodehrává s kalcitriolem ve tkáních! Přes normální hladinu kalcidiolu v krvi, hladina calcitriolu ve tkáních stoupá.

Toto zjištění je klíčové, protože má pronikavý význam pro normální fungování lidského těla. Jelikož lidé v moderní době žili (a umírali) s nízkou hladinou kalcidiolu v jejich krvi, jejich tkáně žily (a umíraly) s nízkou hladinou kalcitriolu. A kalcitriol je neúčinnější steroidní hormon v lidském těle. "Zapíná" a "vypíná" geny závratným způsobem. Ovlivňuje geny, které jednak spouštějí tvorbu proteinů důležitých pro boj s rakovinnými buňkami tak i geny, které stimulují produkci proteinů podporujících nádorový růst.

Prevence toxicity
Co zabraňuje tomu, aby hladina kalcitriolu ve tkáních byla příliš vysoká? Jedním faktorem je katabolismus. Čím více kalcitriolu je vytvořeno, tím více je metabolizováno a vyloučeno. Toto ale není nejdůležitější forma regulace.

Dalším faktorem je kůže. Jak již bylo zmíněno, denně se vytvoří při pobytu na slunci asi 20 000 IU vitamínu D3. Jak postupně kůže hnědne, vytváří se stále méně vitamínu D3 např. 10 000 IU denně. Lidské tělo má v kůži přirozený systém, který zabraňuje předávkování vitamínem D.

Zaleží na našem chování, jak intenzivně se budeme opalovat a jakým množstvím v podobě nutričních doplňků budeme zásoby doplňovat.

Musíme si uvědomit jednu zásadní skutečnost. Naši předkové žili celé dny na slunci, před asi 50 000 lety začali někteří migrovat na sever. Začali se oblékat, stavět si příbytky atd. V dnešní době je náš čas strávený na slunci minimální. Bydlíme v domech, jezdíme autem nebo jinými dopravními prostředky, vyhýbáme se slunci, používáme množství ochranných faktorů a tak snižujeme hladinu jednoho z nejdůležitějších hormonů v našem těle se silným protirakovinným potenciálem.

Tato redukce expozice slunečnímu záření se objevuje ruku v ruce s nástupem průmyslové revoluce a začátkem dramatického růstu tzv. "civilizačních chorob" jako jsou kardiovaskulární choroby, diabetes mellitus (cukrovka) a zhoubné nádory (rakovina). Je to dost hrozivé, když na to pomyslíte.


Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/vitamin- ... z2QuNnUn6q

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 12:38 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Elkimek píše:
Tak to že máš deficit něčeho, neznamená, že ti hned něco je, ale kdo ví, za pár let? D3 neni vitamín ale hormon kterej ovlivnuje desítky možná stovky věcí v těle. Nedostatkem D3 si rezervuješ v budoucnu Alzheimera, Parkinsona, RS, Rakoviny mnoha typů, kožní nemoce...je toho spousta. Přečti si tu knížku a uvidíš.

Jinak mám (podle lékařů) CMT což je hereditární neuropatie axonálního typu, ve zkratce poškození perif. nervového systému čili porušené myelinové obaly nervových vláken. Já doktorům nevěřím, jednak to v rodině nikdo nemá u tohodle je to vždy rodič-potomek a druhak byly gen. testy neprůkazný.

Podle mě by jen v těle nefunguje řada systémů a proto, i když, jak říká Jarda, že tělo má neuvěřitelné samoregenerční schopnosti, chci mu dát šanci se zregenerovat, a když si o D3 něco nastuduješ, zjistíš že je to dost zásadní věc v tělě. A mít deficit je fail.

Než si seženeš knížku, tady je malý útržek informací co jsem našel:........


Dik, ja verim vic tomu co rika Jarda, ze telo si pomuze samo, kdyz mu das sanci. Zatim jsem vsechno zvladnul hladovkama a stravou... Ale vim, ze D3 se bere jako jeden z nejdulezitejsich doplnku, tak jsem chtel videt vysledky mega davek. Ale vzhledem k tomu, ze ti nic neni, v rozporu s tim co jsi vycetl
Elkimek píše:
Pro člověka není vhodné, ne-li nebezpečné mít v krví 32ng/ml a méně, hrozí pak desítky zdrav. problémů. Já měl desetinu, 3,2ng/ml z testů v krvi. Dobré je mít těch 50-60ng/ml. Pak je otázkou, za jak dlouho bude moje tělo schopný s tou D3 začít dělat kouzla. Před rokem a půl jsem měl deficit 11ng/ml a předpokládám, že předchozí léta jsem na tom nebyl o moc lépe, spíš hůře.

, tak nic neuvidim. Navic to ze to podporuje prodavac doplnku Mercola taky moc jako argument neberu. Na tvem prikladu kdy mas dlouhodoby deficit a nic ti neni vidim tak trochu potvrzeni, ze i v oblasti doplnku jsou lidi zastrasovani, ze kdyz to nezacnou kupovat, stane se neco hrozneho. Zrejme prevzali osvedceny model zastrasovani od mediciny. Samozrejme s tim rozdilem, ze doplnky skodeji pouze penezence na rozdil od rizik leku.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: vitamín K2
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2013 2:28 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
No, tu, D3 jsem začel řešit po konzultaci z Jardou. Když jsem mu řekl, kolik mám v krvi, tak mi na to řekl Jestli si nedělám prdel a že se nemůžu divit že sem v prdeli a rozpadám se. Následně jsem si na jeho doporučení začel nastudovávat něco o D3 a pak jsem pochopil, co tím myslel. \":)\"

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 249 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 17  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz