Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 4:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob bře 16, 2013 4:10 pm 
Offline

Registrován: úte úno 12, 2013 8:41 pm
Příspěvky: 4
Dobrý deň, p.Zajíček,
obraciam sa k Vám o radu, neviem už ako vychádzať s 3kolegyňami v práci, ktoré majú 68r.,66r. a 65r. (mne je 43r.), v súčasnosti som doma na maródke, dostala som silné depresie, momentálne je mi lepšie a uvažujem o návrate do zamestnania, ale je mi špatne, keď si predstavím, že sa mám znovu vrátiť ku starým kolegyniam, zatiaľ každá mladšia záujemkyňa o prácu pri nich nevydržala dlhšie ako 1rok a vypadá to tak, že zrejme do tejto práce sa nevrátim ani ja. Uvažujem o zmene zamestnania, ale práca ma baví a zaujíma, zrejme preto som v tejto práci vydržala 7 rokov. Zatiaľ som sa snažila samu seba presvedčiť, že ten problém mám so sebou ja, ale keď vidím, že všetky mladšie radšej odchádzajú ako by mali o svoju prácu a miesto s týmito kolegyňami bojovať. Takto nevidím iné riešenie ani pre seba. Moji nadriadení nemajú s nimi nejaký extra problém (a ak aj majú, nedávajú to najavo). S čím sa ja neviem vyrovnať, je ten pocit, že môžem takto na starosť dopadnúť aj ja a niekedy ak, by som mala možnosť si vybrať, tak si vyberiem radšej sa takejto nedôstojnej staroby nedožiť...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 12:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
248 píše:
Dobrý deň, p.Zajíček,
obraciam sa k Vám o radu, neviem už ako vychádzať s 3kolegyňami v práci, ktoré majú 68r.,66r. a 65r. (mne je 43r.), v súčasnosti som doma na maródke, dostala som silné depresie, momentálne je mi lepšie a uvažujem o návrate do zamestnania, ale je mi špatne, keď si predstavím, že sa mám znovu vrátiť ku starým kolegyniam, zatiaľ každá mladšia záujemkyňa o prácu pri nich nevydržala dlhšie ako 1rok a vypadá to tak, že zrejme do tejto práce sa nevrátim ani ja. Uvažujem o zmene zamestnania, ale práca ma baví a zaujíma, zrejme preto som v tejto práci vydržala 7 rokov. Zatiaľ som sa snažila samu seba presvedčiť, že ten problém mám so sebou ja, ale keď vidím, že všetky mladšie radšej odchádzajú ako by mali o svoju prácu a miesto s týmito kolegyňami bojovať. Takto nevidím iné riešenie ani pre seba. Moji nadriadení nemajú s nimi nejaký extra problém (a ak aj majú, nedávajú to najavo). S čím sa ja neviem vyrovnať, je ten pocit, že môžem takto na starosť dopadnúť aj ja a niekedy ak, by som mala možnosť si vybrať, tak si vyberiem radšej sa takejto nedôstojnej staroby nedožiť...

Tak dlouhodobé duševní vyčerpání vždy vede ke zdravotním problémům a pak není divu, že každý tři harpie raději opouští. Nepíšete sice v čem je problém, ale pokud vzájemě spolupracují, což je celkem normální, tak nevidím jiné obrany, než megadávky hořčíku a navození absolutního duševního klidu, což vyvede z míry skoro každého a pak by vám to mohlo fungovat, vy budete happy a ony v problému. Pokud jsou zvyklé vyhrávat podrýváním psychiky a nebude jim to fungovat, bude to podrývat psychiku jim.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 11:43 am 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 9:40 pm
Příspěvky: 23
248 píše:
Dobrý deň, p.Zajíček,
obraciam sa k Vám o radu, neviem už ako vychádzať s 3kolegyňami v práci, ktoré majú 68r.,66r. a 65r. (mne je 43r.), v súčasnosti som doma na maródke, dostala som silné depresie, momentálne je mi lepšie a uvažujem o návrate do zamestnania, ale je mi špatne, keď si predstavím, že sa mám znovu vrátiť ku starým kolegyniam, zatiaľ každá mladšia záujemkyňa o prácu pri nich nevydržala dlhšie ako 1rok a vypadá to tak, že zrejme do tejto práce sa nevrátim ani ja. Uvažujem o zmene zamestnania, ale práca ma baví a zaujíma, zrejme preto som v tejto práci vydržala 7 rokov. Zatiaľ som sa snažila samu seba presvedčiť, že ten problém mám so sebou ja, ale keď vidím, že všetky mladšie radšej odchádzajú ako by mali o svoju prácu a miesto s týmito kolegyňami bojovať. Takto nevidím iné riešenie ani pre seba. Moji nadriadení nemajú s nimi nejaký extra problém (a ak aj majú, nedávajú to najavo). S čím sa ja neviem vyrovnať, je ten pocit, že môžem takto na starosť dopadnúť aj ja a niekedy ak, by som mala možnosť si vybrať, tak si vyberiem radšej sa takejto nedôstojnej staroby nedožiť...

V čem přesně je problém?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 17, 2013 12:05 pm 
Offline

Registrován: úte úno 12, 2013 8:41 pm
Příspěvky: 4
...problém sa ani nedá pomenovať, sú to len pocity, ktoré mi nabúrajú sebadôveru počas diskusií, taktiež akoby som pri nich strácala a nemala už žiadnu energiu. Občas si kladiem otázku, či aj ich deťom tak lezú na nervy, najmä poznámkami typu: Ty si mladšia musíš toto a toto... alebo : sprav mi kávu; umy použitý riad; obslúž ma, lebo si mladšia a máš lepšie nohy, ... Niekedy som si radšej ani nešla spraviť tú kávu, aby som nemusela robiť ďalšie tri., čiže naozaj malichernosti a drobnosti, ktoré spríjemňujú alebo znepríjemňujú deň od rána.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2013 12:44 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
248 píše:
...problém sa ani nedá pomenovať, sú to len pocity, ktoré mi nabúrajú sebadôveru počas diskusií, taktiež akoby som pri nich strácala a nemala už žiadnu energiu. Občas si kladiem otázku, či aj ich deťom tak lezú na nervy, najmä poznámkami typu: Ty si mladšia musíš toto a toto... alebo : sprav mi kávu; umy použitý riad; obslúž ma, lebo si mladšia a máš lepšie nohy, ... Niekedy som si radšej ani nešla spraviť tú kávu, aby som nemusela robiť ďalšie tri., čiže naozaj malichernosti a drobnosti, ktoré spríjemňujú alebo znepríjemňujú deň od rána.

Nediskutuj. Takéto situácie sa ideálne riešia slúchatkami na ušiach. Oni Ti sebadôveru nenabúravajú, Ty si necháš sebadôveru nabúravať. To máš taký obrovský rozdiel, ako keď za posledných 20 rokov ľudia nariekajú, že za socializmu nám "robili". Nie je to tak, nerobili, my sme si nechali a vtom je ten rozdiel. A keď zistia, že si nenecháš, nájdu si inú obeť. Vyskúšaj to, len nezabudni, že treba byť dôsledný. Polovičaté riešenia sú vždy naprd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 18, 2013 8:53 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
248 píše:
...problém sa ani nedá pomenovať, sú to len pocity, ktoré mi nabúrajú sebadôveru počas diskusií, taktiež akoby som pri nich strácala a nemala už žiadnu energiu. Občas si kladiem otázku, či aj ich deťom tak lezú na nervy, najmä poznámkami typu: Ty si mladšia musíš toto a toto... alebo : sprav mi kávu; umy použitý riad; obslúž ma, lebo si mladšia a máš lepšie nohy, ... Niekedy som si radšej ani nešla spraviť tú kávu, aby som nemusela robiť ďalšie tri., čiže naozaj malichernosti a drobnosti, ktoré spríjemňujú alebo znepríjemňujú deň od rána.

ty bláho, "sprav mi kávu" "umy použitý riad" na to by mně užilo:-)
nejsem služka a hotovo... konec debaty.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř bře 20, 2013 12:43 am 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
248 píše:
...problém sa ani nedá pomenovať, ........

problém pojmenovala Sibylla :: Ty si necháš sebadôveru nabúravať. a Vševěd :: ..nejsem služka a hotovo..
Když pojmenuješ problém, přestává být problémem.. nebo snad jsi ráda služkou bez sebedůvěry ?? I to může být ... good luck


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 21, 2013 2:29 am 
Offline

Registrován: pon lis 21, 2011 7:44 am
Příspěvky: 84
Tak dle Bř. Kafky (unikátního českého hypnotizéra) by se mohlo jednat o situaci, kdy starší lidé již nemají dostatek těl. magnetizmu a v přítomnosti osoby s větším magnetizmem dochází samovolně k vyrovnání, tj. začnou dotyčnou osobu "vysávat" (proto Kafka nedoporučuje, aby staří lidé spali s dětmi v jedné místnosti). Pozná se to jednoduše tak, že osoby s malým či žádným těl. magnetizmem se v přítomnosti osoby magnetické cítí dobře, kdežto ona ne (pokud nemá vrozený přebytek těl. magnetizmu, což často není).
Pokud je to tento případ, pak se s tím bohužel nedá moc dělat. Je možno se to pokusit nějak řešit s vedením společnosti organizačně, přesunutím se do jiné pracovny/jinou práci (poukaz na předchozí výpovědi by mohl být dobrý argument, argument magnetizmem raději ne \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 31, 2013 3:24 pm 
Offline

Registrován: úte úno 12, 2013 8:41 pm
Příspěvky: 4
...Ďakujem všetkým, ktorí sa vyjadrili k môjmu problému a taktiež za poskytnuté rady, verím, že nájdem riešenie, ktoré bude pre mňa prijateľné. \":idea:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2013 9:44 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
Sybillo,
tak 1) jestli skutečně nejde jen o pocity, protože někdy je prostě člověk momentálně tak nastavený, že si vše moc bere a vztahuje proti sobě, 2) potom bych se jim jen tak nevzdala (to chtějí). Klidně bych jim to kafe občas uvařila, i bych jim to třeba sama nabídla, když už bych něco kuchtila - a s úsměvem! Protože jestli se Vás fakt snaží dusit, tak tímto je poněkud odzbrojíte.
Mějte se a bojujte. Merti


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz