Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:44 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 3:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jak se dá snížit moc vysoká tepová frekvence jinak než léky? Kamarád, kterej se rozhodně nestravuje zdravě, na to bere nějaký léky. Jen ještě dodám, že cokoliv časově náročnýho u něj nepřichází v úvahu.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 3:26 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Xeelee píše:
Jak se dá snížit moc vysoká tepová frekvence jinak než léky? Kamarád, kterej se rozhodně nestravuje zdravě, na to bere nějaký léky. Jen ještě dodám, že cokoliv časově náročnýho u něj nepřichází v úvahu.

U mna na to dobre zabral chlorid draselny tak 800mg do pol litra tekutiny par krat denne. Ak je to sposobene sodikom tak ucinky pociti takmer okamzite.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 4:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Další info: Tep má rozhozenej skrz ledviny (že by kvůli sodíku?). Psal mi, že na ně sůl není vhodná, ale to bude kvůli sodíku. Draslík pokud vím ledviny vůbec nezatěžuje. Taky psal, že sůl zvyšuje krevní tlak, se kterým má problémy. Týká se to i draselný soli?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 6:48 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Podla mna draselna sol tlak znizuje. Kedze znizuje aj tep. Tym sodikom to moze byt kludne tak, lebo stravovat sa inde ako doma znamena denne zjest min 5-6g soli. Kto sa stravuje iba doma, moze si toto kontrolovat. Neskontrolujes ale kolko bezny kuchar nasolil maso a kolko soli dal do salatu...a co som pozeral Polraicha tak vacsina restauracii solou a vegetou prilis nesetria. Pri takejto beznej strave si myslim, ze brat KCl je dost vhodna vec. Preto to robim uz viac ako rok a myslim, ze to presne splnilo moje ocakavania.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 7:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Alex píše:
Podla mna draselna sol tlak znizuje. Kedze znizuje aj tep. Tym sodikom to moze byt kludne tak, lebo stravovat sa inde ako doma znamena denne zjest min 5-6g soli. Kto sa stravuje iba doma, moze si toto kontrolovat. Neskontrolujes ale kolko bezny kuchar nasolil maso a kolko soli dal do salatu...a co som pozeral Polraicha tak vacsina restauracii solou a vegetou prilis nesetria. Pri takejto beznej strave si myslim, ze brat KCl je dost vhodna vec. Preto to robim uz viac ako rok a myslim, ze to presne splnilo moje ocakavania.

Já si to myslel, ale nebyl sem si jistej. Zkušenost s tím nemám.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 8:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Tepovou frekvenci spolehlivě snižuje jakýkoli vytrvalostní sport s nízkou zátěží...např.vytrvalostní běhání, nebo indiánská chůze, nebo i prostá svižnější chůze (nejlépe 1h denně v přírodě, nebo aspoň 4x týdně...) \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2012 11:25 pm 
Offline

Registrován: úte dub 26, 2011 8:57 pm
Příspěvky: 560
Xeelee píše:
Jak se dá snížit moc vysoká tepová frekvence jinak než léky? Kamarád, kterej se rozhodně nestravuje zdravě, na to bere nějaký léky. Jen ještě dodám, že cokoliv časově náročnýho u něj nepřichází v úvahu.

spolahlivo zmenou stravy, pri mojom nizkom tlaku som mala dost vysoky tep, pocitovo neprijemne.
po kratkom case na takmer vita strave sa tep krasne upravil. a nejest vecer a neprejedat sa, ked uz nic ine. teraz jem vselijako a ked sa prejem, cohokolvek, tep ide okamzite hore.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 12:07 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Díky za odpovědi. Vytrvalostní sport nepřipadá v úvahu a změna stravy asi taky nebude reálná varianta.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 5:44 pm 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Xeelee píše:
Díky za odpovědi. Vytrvalostní sport nepřipadá v úvahu a změna stravy asi taky nebude reálná varianta.

Zmena stravy urcite funguje na tlak i na tep. Muzes se zeptat holky, jak jsme davali dohromady toho jejiho, kdyz s nim sekl vysoky tlak.

Mimo draslik, jeste lnene a chia seminko, samozreme, ze toho musi byt podstatne vic. A nejdriv je třeba zbavit se tuku v cevach. To mne trvalo asi 2 mesice.
Po rozsireni cev mi okamzite pokles tlak i tep.
Mne klesl tep z 72 v klidu na 48 v klidu. mereno stale stejnym mericem tlaku a tepu.
Na cyklistickem trenazeru ze 140 na 85 pri stejne zatezi.
Bohuzel samo od sebe se nic nezmeni.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2012 7:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
inzenyr píše:
Zmena stravy urcite funguje na tlak i na tep. Muzes se zeptat holky, jak jsme davali dohromady toho jejiho, kdyz s nim sekl vysoky tlak.

Mimo draslik, jeste lnene a chia seminko, samozreme, ze toho musi byt podstatne vic. A nejdriv je třeba zbavit se tuku v cevach. To mne trvalo asi 2 mesice.

Já právě nevím, jestli je ochotnej upravit svý stravování a jestli to je při jeho práci a aktivitách vůbec ve větší míře realizovatelný. Navíc ke zde popisovanejm radám nemá moc velkou důvěru nebo se prostě jen bojí opustit to co funguje (léky), aby neměl zdravotní problémy. Ono by ale šlo aplikovat rady paralelně s užíváním léků, jejichž dávky by se postupně snižovaly. Vynechat léky hned asi nebude nejlepší nápad.

Tuku v cévách se zbavuje jak?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2012 9:22 pm 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
ked uz sa tu bavite o tepe, momentalne si riesim kvasinku a mam uplne rozhodeny tep, vacsinou dost vysoky, to uz nehovorim o tom, ked chvilu sedim a zmenim polohu. niekedy ani ten tep nie je tak vysoky, ale srdce bije hrozne silno. zaujimalo by ma ale konkretne, ci sa niekto stretol s tym, ze sa mu pri nadychu tep zvysi a pri vydychu znizi. spociatku som to citila iba ked som robila jogovy dych, ale kedze cvicim jogu pravidelne, teda sa snazim aj bezne dychat hlboko do brucha, tak tento problem pocitujem uz skoro stale. a urcite mi date za pravdu ze nieje moc prijemne pocitovat ze vam bije srdce stylom bum bum bum bum.......bum....bum....bum.....bum bum bum bum.... \":)\"

ono totiz som niekde citala ze je to respiracna arytmia, ale inde zase pisali ze je to uplne normalny jav..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: sob čer 09, 2012 9:34 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
phoenix píše:
ked uz sa tu bavite o tepe, momentalne si riesim kvasinku a mam uplne rozhodeny tep, vacsinou dost vysoky, to uz nehovorim o tom, ked chvilu sedim a zmenim polohu. niekedy ani ten tep nie je tak vysoky, ale srdce bije hrozne silno. zaujimalo by ma ale konkretne, ci sa niekto stretol s tym, ze sa mu pri nadychu tep zvysi a pri vydychu znizi. spociatku som to citila iba ked som robila jogovy dych, ale kedze cvicim jogu pravidelne, teda sa snazim aj bezne dychat hlboko do brucha, tak tento problem pocitujem uz skoro stale. a urcite mi date za pravdu ze nieje moc prijemne pocitovat ze vam bije srdce stylom bum bum bum bum.......bum....bum....bum.....bum bum bum bum.... \":)\"

ono totiz som niekde citala ze je to respiracna arytmia, ale inde zase pisali ze je to uplne normalny jav..

Bylo by u tebe zajímavé zkusit pravidelné dýchání na frolovově dýchacím trenažeru, já s ním mám jen ty nejlepší zkušenosti, bohužel to nyní flákám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 7:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Já právě nevím, jestli je ochotnej upravit svý stravování a jestli to je při jeho práci a aktivitách vůbec ve větší míře realizovatelný. Navíc ke zde popisovanejm radám nemá moc velkou důvěru nebo se prostě jen bojí opustit to co funguje (léky), aby neměl zdravotní problémy. Ono by ale šlo aplikovat rady paralelně s užíváním léků, jejichž dávky by se postupně snižovaly. Vynechat léky hned asi nebude nejlepší nápad.

Tuku v cévách se zbavuje jak?

Po odmítnutí takové spousty funkčních rad s odvoláním na podobnou přiblblou prioritu jako je práce a stres z ní plynoucí bych dotyčnému ihned sdělil, že je nepoučitelný magor a že si hraje se smrtí na schovávanou. Až potud jako hra dobrý, ale bohužel neznám nikoho, koho by zubatá nenašla, je v této hře fakt dobrá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 12:40 am 
Offline

Registrován: pon led 24, 2011 7:56 pm
Příspěvky: 52
jani píše:
Bylo by u tebe zajímavé zkusit pravidelné dýchání na frolovově dýchacím trenažeru, já s ním mám jen ty nejlepší zkušenosti, bohužel to nyní flákám.

dakujem za radu, prave prechadzam stranky a co to som uz nacitala, vyzera to fajn. mozem sa spytat aku skusenost mate? uz viem ze dobru, len by ma zaujimalo ci vam pomohol odstranit nejaky z vasich problemov. skusala som fora, ale nenasla som ziadne, kde by ludia popisovali svoje skusenosti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 1:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Jarda píše:
Po odmítnutí takové spousty funkčních rad s odvoláním na podobnou přiblblou prioritu jako je práce a stres z ní plynoucí bych dotyčnému ihned sdělil, že je nepoučitelný magor a že si hraje se smrtí na schovávanou. Až potud jako hra dobrý, ale bohužel neznám nikoho, koho by zubatá nenašla, je v této hře fakt dobrá.

Pokud vím, tak není ve stresu a to co dělá ho baví. Mimo práci má spoustu prospěšných aktivit a pořád někde lítá nebo se věnuje svý veřejný knihovně. Vážně si v jeho případě nedokážu představit, jak by se měl mimo domov stravovat, obzvlášť, když mu jídelníček už tak dost komplikuje dna. Chlorid draselnej by měl na snížení tepový frekvence stačit, ne?

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz