Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 7:39 am 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Xeelee píše:
Pokud vím, tak není ve stresu a to co dělá ho baví. Mimo práci má spoustu prospěšných aktivit a pořád někde lítá nebo se věnuje svý veřejný knihovně. Vážně si v jeho případě nedokážu představit, jak by se měl mimo domov stravovat, obzvlášť, když mu jídelníček už tak dost komplikuje dna. Chlorid draselnej by měl na snížení tepový frekvence stačit, ne?

Chlorid draselný s tepovou frekvencí nemá vůbec nic společného...

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 10:27 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
Xeelee píše:
Pokud vím, tak není ve stresu a to co dělá ho baví. Mimo práci má spoustu prospěšných aktivit a pořád někde lítá nebo se věnuje svý veřejný knihovně. Vážně si v jeho případě nedokážu představit, jak by se měl mimo domov stravovat, obzvlášť, když mu jídelníček už tak dost komplikuje dna. Chlorid draselnej by měl na snížení tepový frekvence stačit, ne?

Nestaci, to je stejne, jako kdyz bere leky. Pokud telo nefunguje spravne jako system, tak brat jednotlive komponenty, i kdyz mohou byt sami o sobe zdrave nic neresi.
Takovychto pokusu je tady plne forum a lidi ne a ne pochopit, ze musim dat dohromady cely system.

To je jak kdyz u stareho nebo intenzivne pouzivaneho auta, ktere nejede, menim porad jenom jednu komponentu, auto poradne pojede az po celkove generalce, ne po vymene jedne komponenty. Stejne tak je to potreba udelat s dlouho neudrzovanym telem.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 11:31 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv srp 25, 2011 2:08 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Ostrava
[quote="inzenyr":3tuoccol]Nestaci, to je stejne, jako kdyz bere leky. Pokud telo nefunguje spravne jako system, tak brat jednotlive komponenty, i kdyz mohou byt sami o sobe zdrave nic neresi.
Takovychto pokusu je tady plne forum a lidi ne a ne pochopit, ze musim dat dohromady cely system.

To je jak kdyz u stareho nebo intenzivne pouzivaneho auta, ktere nejede, menim porad jenom jednu komponentu, auto poradne pojede az po celkove generalce, ne po vymene jedne komponenty. Stejne tak je to potreba udelat s dlouho neudrzovanym telem.

Inzenyr[/quote:3tuoccol]
Ano, je to tak, mohu doporučit z vlastní zkušenosti zaměřit se komplexně na odkyselení a očistu těla. Své zkušenosti jsem popsala na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pon čer 11, 2012 8:20 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
KCl nestačí na vyléčení celého těla, ale spolu s omega-3 m.k. dost pravděpodobně bude stačit na to snížení tlaku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: úte čer 12, 2012 11:27 am 
Offline

Registrován: pát črc 22, 2011 8:29 pm
Příspěvky: 627
ravima píše:
KCl nestačí na vyléčení celého těla, ale spolu s omega-3 m.k. dost pravděpodobně bude stačit na to snížení tlaku.

Zkousel jsem tak pomoci znamemu, stacilo to pouze na to, aby mohl postupne vysadit leky, ale na rozumny tlak se dostal az po znacne zmene stravy.

Vyhodu mel v tom, ze uz mu bylo tak spatne, ze pochopil, ze s tim musi neco rychle udelat, a zkutecne to zacal resit.

Tyhle lidi to zacnou resit, az na ne smrt jukne, jak pise Jarda.

Inzenyr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2012 9:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Xeelee píše:
Pokud vím, tak není ve stresu a to co dělá ho baví. Mimo práci má spoustu prospěšných aktivit a pořád někde lítá nebo se věnuje svý veřejný knihovně. Vážně si v jeho případě nedokážu představit, jak by se měl mimo domov stravovat, obzvlášť, když mu jídelníček už tak dost komplikuje dna. Chlorid draselnej by měl na snížení tepový frekvence stačit, ne?

To je otázka, měl by si nechat vyšetřit minimálně sodík a draslík, než vůbec začne něco dodávat, oboje může s tepem dost pohnout, zvláště pokud jde o nějaké vysoké, nebo nízké hodnoty.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pát čer 22, 2012 12:00 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Taky to dost záleží na typu člověka. Já mám celý život pomalý tep, 50-60/min. Měl jsem takový jako dítě, v pubertě, jako dospělý, i jako devadesátikilový tlusťoch, i teď, kdy mám 65kg. Obezita u mě měla velký vliv na tlak, ale na tep vůbec. Dokonce s ním nepohnul ani přechod na syrovou stravu před lety, kdy jsem přestal solit a přijímal spoustu draslíku ve stravě \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pon črc 02, 2012 6:28 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Mě osobně snížilo tepovou frekvenci cvičební program TABATA nesmírně náročný ale tento trénink trvá jen 4 minuty. Jede se 20 sec makání a 10 sec odpočinek je to na 8 sérii vždy jednoho cviku nejlépe komplexního (dřepy, kliky, mrtvy tah ale da se to pouzit i na bicepsove zdvihani velkou cinkou).
Připomínám, že je to dost náročné cvičení a je důležité nepřecenit zvolenou zátěž jinak skončíte už po 4té sérii. Můj tlak je 120/60 tep 43

A já prozměnu bych měl konkrétní dotaz jaky jsou vazdodilatační potraviny či nějaky postup. (rozšíření cév) Je to asi blbost ale chtěl bych to zkusit protože by pak měly býti lépe vyživovány jemné cévy a vlásečnice a to bych potřeboval kvůli vlasům aby se mi lépe uzrdravily \":D\" Asi nebudete vědět (možná vševěd) o minoxidilu původně lék na hypertenzi ale skvele působí i na růst vlasu samozrejme ze ta účinná látka minoxidil působí jinak než jen rozšíří cévy ale lepší než nic. Jo a proč nepoužiji právě minox? do chemie se mi moc nechce a má to dost vedlejších účinků které se samozřejmě nemusí projevit ale jsou celkem nepříjemné. Snad to neni moc chaotický co jsem napsal díky moc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2012 7:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Mě osobně snížilo tepovou frekvenci cvičební program TABATA nesmírně náročný ale tento trénink trvá jen 4 minuty. Jede se 20 sec makání a 10 sec odpočinek je to na 8 sérii vždy jednoho cviku nejlépe komplexního (dřepy, kliky, mrtvy tah ale da se to pouzit i na bicepsove zdvihani velkou cinkou).
Připomínám, že je to dost náročné cvičení a je důležité nepřecenit zvolenou zátěž jinak skončíte už po 4té sérii. Můj tlak je 120/60 tep 43

A já prozměnu bych měl konkrétní dotaz jaky jsou vazdodilatační potraviny či nějaky postup. (rozšíření cév) Je to asi blbost ale chtěl bych to zkusit protože by pak měly býti lépe vyživovány jemné cévy a vlásečnice a to bych potřeboval kvůli vlasům aby se mi lépe uzrdravily \":D\" Asi nebudete vědět (možná vševěd) o minoxidilu původně lék na hypertenzi ale skvele působí i na růst vlasu samozrejme ze ta účinná látka minoxidil působí jinak než jen rozšíří cévy ale lepší než nic. Jo a proč nepoužiji právě minox? do chemie se mi moc nechce a má to dost vedlejších účinků které se samozřejmě nemusí projevit ale jsou celkem nepříjemné. Snad to neni moc chaotický co jsem napsal díky moc

Tak chaotické to není, nicméně je to něco, co jsem nikdy nezkoumal, ale řekl bych, že zde jde spíše o pružnost cév, což umožní jejich rozšíření a o to se stará hlavně česnek, nebo česnek v kombinaci se lněným olejem v sirné patlanici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2013 2:36 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 06, 2012 10:23 am
Příspěvky: 16
Co byste doporučil na velmi nízkou tepovou frekvenci? Můj otec má tep 46/min. cítí slabost. Čím lze zvýšit tep? Může souviset pomalý tep s hustotou krve? Má také dost hustou krev. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2013 8:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
kalinka píše:
Co byste doporučil na velmi nízkou tepovou frekvenci? Můj otec má tep 46/min. cítí slabost. Čím lze zvýšit tep? Může souviset pomalý tep s hustotou krve? Má také dost hustou krev. Děkuji

Tak hustota krve stav určitě ovlivní a mnohdy stačí pouze více pít. Jinak pochopitelně omega 3 mastné kyseliny ředí krev, což se zde mnohokrát probíralo. Velice vhodné je projít si případnou používanou medikaci a dost často jde o stav vyvolaný právě nesmyslnou medikací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2013 12:08 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Taky hodně záleží, jestli ji má odjakživa nebo je to odchylka od skutečného stavu. Já mám taky velmi nízkou tepovou frekvenci (poránu klidně i 45 a odpoledne okolo 50) a nemám s tím žádný problém. Měl jsem takovou frekvenci ikdyž jsem se stravoval příšerně a byl skoro bez pohybu a i roky zdravé stravy a spousta pohybu s tím nehla. Pomalá frekvence bývá častá u metabolických typů "pomalý spalovač", což platí i pro mne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: sob kvě 18, 2013 11:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
OndraN píše:
Taky hodně záleží, jestli ji má odjakživa nebo je to odchylka od skutečného stavu. Já mám taky velmi nízkou tepovou frekvenci (poránu klidně i 45 a odpoledne okolo 50) a nemám s tím žádný problém. Měl jsem takovou frekvenci ikdyž jsem se stravoval příšerně a byl skoro bez pohybu a i roky zdravé stravy a spousta pohybu s tím nehla. Pomalá frekvence bývá častá u metabolických typů "pomalý spalovač", což platí i pro mne.

Tak ona většinou ani není na závadu, naopak výkonnostní sportovci si nízkou klidovou tepovou frekvenci docela pochvalují.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 7:44 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 25, 2021 4:32 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, kamarád ma problémy se srdce, tak mě napadlo Vás kontaktovat. Zde je jeho popis toho, co se s ním děje.

Bojim se, ze mam problemy se srdcem. Vsechno zaclo jednou palpitaci, pri ktere jsem se strasne vydesil a rozbusilo se mi srdce. Podle domaciho tlakomeru jsem mel tlak 160/105.
Matka me poslala na ekg, kde mi koukali na srdce ultrazvukem a Dali mi I holter na 24 hodin.
Vysledky pry byly naprosto v poradku. Srdce zdrave, tlak v poradku.
Tak jsem se uklidnil. Ale uz od doby co jsem mel holter mam neustale tlak v hlave kdyz jsem na nohou. Citim obcas dusnost I kdyz lezim, ale nejvíce při chůzi nebo při tom když vstanu z postele.
Poboliva me leva ruka od ramene az k zapesti (nekdy ano, nekdy ne), treba po 30ti minutovych intervalech. Bolí nejvíce, když lezim na pravém boku. Občas mě jen třeba brní (vždy podél strany u těla a brní vždy pouze jeden prst) Do toho občas cítím ze se zapotim když vstanu a trochu mě bolí hrudník. obcas citim vystrel bolesti do dolni celisti a do leveho ucha
Je mi 17 let a jsem byvaly sportovec. Sice mi rekli, ze srdce bych mohl vylozene darovat, ale tyto vsechny priznaky jsou pry spojene se srdcem. Mohu se zeptat jak mam postupovat?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Snížení tepové frekvence
PříspěvekNapsal: pát čer 04, 2021 8:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Šimon píše:
Dobrý den, kamarád ma problémy se srdce, tak mě napadlo Vás kontaktovat. Zde je jeho popis toho, co se s ním děje.

Bojim se, ze mam problemy se srdcem. Vsechno zaclo jednou palpitaci, pri ktere jsem se strasne vydesil a rozbusilo se mi srdce. Podle domaciho tlakomeru jsem mel tlak 160/105.
Matka me poslala na ekg, kde mi koukali na srdce ultrazvukem a Dali mi I holter na 24 hodin.
Vysledky pry byly naprosto v poradku. Srdce zdrave, tlak v poradku.
Tak jsem se uklidnil. Ale uz od doby co jsem mel holter mam neustale tlak v hlave kdyz jsem na nohou. Citim obcas dusnost I kdyz lezim, ale nejvíce při chůzi nebo při tom když vstanu z postele.
Poboliva me leva ruka od ramene az k zapesti (nekdy ano, nekdy ne), treba po 30ti minutovych intervalech. Bolí nejvíce, když lezim na pravém boku. Občas mě jen třeba brní (vždy podél strany u těla a brní vždy pouze jeden prst) Do toho občas cítím ze se zapotim když vstanu a trochu mě bolí hrudník. obcas citim vystrel bolesti do dolni celisti a do leveho ucha
Je mi 17 let a jsem byvaly sportovec. Sice mi rekli, ze srdce bych mohl vylozene darovat, ale tyto vsechny priznaky jsou pry spojene se srdcem. Mohu se zeptat jak mam postupovat?

Nastudovat si vše co se týká panické ataky nebo úzkostné poruchy. Ten stav je hodně zrádný protože se manifestuje jako srdeční komplikace, což je ovšem způsobeno přiotrávením autointoxikací kterou člověku ve střevě produkují šmejdi a většinou s tím souvisí i poruchy defekace. Hodně pomáhá změna stravy, vysoké dávky hořčíku, některé druhy bylin a celkový klid a z pohybů jenom ty co vás hodí do parasympatiku tedy hlavně chůze. Vzhledem k tomu že příčiny jsou hodně široké bylo by vhodnější aby mě zavolal a probereme co se s tím dá dělat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz