Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Marihuana
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 1:45 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 1:34 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Marihuanu. Jaký máte na ní názor a jaké jsou pro a proti? V čem výrazně škodí? Myslím tím kouření marihuany. Měla jsem docela velké deprese, až sebevražené tendence, řešila jsem to dost alkoholem, takže pak přišli potíže s alkoholem. Poté jsem ho zkoušela vysadit, ale nedařilo se mi, pořád jsem nemoha vdržet nedát si večer alespoň víno nebo pivo, hrozně jsem tím trpěla a pořád se znovu a znovu sklamávala... Potom jsem začala kouřit marihuanu, což mě pomohlo se úplně zbavit alkoholu a také mi to hodně pomáhá právě na ty deprese. Kouřím večer, cca 0,1 g, moc mi to pomáhá, nemém pak "chutě" a v pohodě usnu...Prosím moc o Vaše názory a prosím, pokud je to možné, neodsuzujte mě, je to myslím jen jeden z kroků na mojí cestě k osvobození se od návykových látek...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 4:13 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
ja som fajcil travu asi 3 - 4 roky ...da sa povedat ze ma to pomere "davalo dole " ale to je vec pohladu je vec taka ze ked to fajcite kazdy den a date sa "nasracku " tak jasne ze za par rokov z vas bude vytreta opica ....to iste plati o alkohole ...ale aj tak myslim ze alkohol je viac skodlivi .... nemyslim si ze raz zacas zafajcit si je hriech ..tak istko ako si ta pohar vina ....ale fajcit to akzdy den je najlepsia cesta k zavislosti ...ale aj zavislost je relativn pojem . zavislost vecinu ludi tak znepokojuje ze im s toho sibe... niesu nad vecou .... ale poznam aj takich ludi ktori sa doslova rozbyjaju a ich psychika je na vysokej urovny a su to silne osobosti ...ale pozam len 2 takich ...ostatny su ten druhy pripad - "spodina " . Co sa tika zo zdravotneho hladiska vam to celkom slusne zanasa pluca atd ... napriklad keby ste to fajcili cez vapolizer tak to slusne eliminujete .... cital som aj take informacie ze thc znizuje tvorbu testosteronu .... co neni nic prijemne pre muza si myslim \":)\" skuste racej najst nejake hoby , sport ... a skusajte tie depresie odstranit cez stravu ..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: pon dub 09, 2012 4:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Produkty spalování moc zdravý nebudou, i když nebyl zaznamenanej jedinej případ rakoviny nebo jiný vážný nemoci, kterej by způsobilo kouření konopí. Doporučil bych pořízení vaporizéru nebo přípravu potravin z konopí (mléko, máslo, čokoláda.., recepty jsou na internetu). Takhle nejsou konzumovány žádné škodlivé látky.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 1:21 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Asi by som len dodal, kedze trava je o psychike, na ktoru posobi jej ucinna latka THC, tak reakcie a "pacenie sa" je tiez individualne. Poznam kopec ludi, ktory travu mali ale nezaujala ich a dalej chlastaju ako ostatnych 95% obyvatelstva. Pripadne presli na daco tvrdsie. Ak je clovek s jej hulenim spokojny, preco nie.
Da sa pestovat, kedze je to jednorocna nejedovata rastlina a svojimi ukludnujucimi ucinkami na psychiku moze telu len prospet. Napr. ludom ktory maju problemy so spanim a su nuteny jest chemicke zluceniny Bigfariem.
Jedinu skodlivu vec by som videl pri jej fajceni klasicky decht atd, produkty spalovania. Ale v porovnani so skodlivimi nestravenymi zvyskami potravy v tele je to v podstate nic.
Takze plusy
- neda sa nou otravit
- predavkovanie pri fajceni nehrozi
- ako "neziaduci" stav predavkovania je obycajny spanok. (pozor, spanok je zdravy)
- meni mysel a ludske hodnoty - viac k prirode a vsetkemu prirodnemu, kedze je to produkt prirody
- niekedy je psychika taka silna, ze po podavani travy boli dokazane vyliecenia sa z rakoviny
- po poziti sa znizi kyselost zaludocnych stiav - neutralizuje telo
- vacsia chut na sex
- produkty konope sa daju vyuzit v texilnom priemysle - kvalitny material, v potravinarskom - semiacka, zdravy omega3 olej...

Minusy
- decht ktory moze aj nemusi skodit plucam
- propaganda na intrnete a v mediach, kde ju davaju do jedneho vreca s tazko fyzicky navykovyimi chemickymi drogami ako heroin, crack, piko...

Nechapem jednu vec, alkohol je fyzicky zavisla droga, nikotin tiez. Tieto dve su bezne k dostaniu kupit, cize pre zavisleho na takychto "beznych "produktoch bude dost tazke prestat. A to je treba lebo ved kto by platil do statneho rozpoctu. Na jednej strane varuju ludi pred zavislostou, odsudzuju ich a na druhej strane je to dostat bezne kupit. Je to trapne. Ale daco co sa da lacno vypestovat na zahradke a nestoji to dokopy ani prd, to je zakazane a este aj 100r spinene ake je to hrozne skodlive a neviem co vsetko. Dvojity meter, to tu funguje velmi dobre a nie len nato. Osobne mam s travou skusenosti cca 18r. A nie len ja. Nepoznam cloveka ktory by diki jej uzivaniu bol troskou. Zato poznam ludi ktory 18r chlastaju vkuse a to trosky urcite su.
Zavislost na trave je cisto psychicka. Ako na cokolade. Ale zase ked si kupis zasobu 20 cokolad, je tazke odolat a ist si ulomit kusok .) O tom je zavislost.
A rozdiel medzi zavislosotu na naozaj tvrdych drogach oproti trave je ze koli heroinu je clvoek schopny predat, okradnut, zalozit hocico a ludia na to minaju 100,000 korun mesacne. Koli trave rozhodne nie \":lol:\" aspon som sa s takym "hulicom" nestretol.

Kludne travu hul, ak Ti robi dobre, je to na Tebe.
A co budes robit ked skoncis s "navykovymi latkami" ? Budes si triezva uzivat dusky zivota ?
Clovek je od svojej podstaty nespokojny tvor a stale hlada a skuma nove veci. Ked zacne byt spokojny a nechce viac, dusevne umiera. Trava tuto hladinu stale ceri a dokaze toto chcenie viac "zintenzivnit" co nas trosku vrati do detskych rokov a zrazu nas bavia veci, ktore sme diki dennemu stereotypu niekde zabudli, odlozili.
To je moj nazor na marihuanu.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 1:37 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
borisek píše:
cital som aj take informacie ze thc znizuje tvorbu testosteronu ....

U mna ma trava pravdepodobne opacny ucinok a to som nikde necital, iba citil \":)\" Da sa definovat pokles testosteronu pokial dostanes enormnu chut na sex ? Taku zivocisnu ? Osobne mi to pripada, ze na internete o trave napisu hocico, podobne ako o mms, len aby to nahodou dakto neskusil. A na stranke kde to citas, si pozres reklamne bannere a na jednom je reklama na Vodku, 7x destilovanu a na druhom reklama na Liek na zenske vaginalne problemy od nejakej Bigfarmy, na tretom liek na podporu erekcie ... A kedze kapitalizmus je o peniazoch, matematika je velmi jednoducha a kazdy si vie zratat 2 a 2.

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 12:33 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 1:34 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za odpovědě, vůbec jsem nečekla, že budou takové "klidné" a vesměs "pozitivní", čekala jsem trochu lynčování .-). No mám velkou radost, bála jsem se i zeptat. Já jsem člověk který je velmi často v "křeči" a stresu, dělám co můžu, začala jsem se zajímat jak na to bez doktorů, protože doktoři mi moc v životě nepomohli (samozřejmě i pomohli, slepák, zlomeniny), ale spíš mě ze vším potrápili. Na ty deprese jsem dostala šupy antidepresiv a bylo to...nikdo se mě ani v podstatě neptal proč jsem vlastně smutná a připdalo mi to, že mě spíš chtějí mít co nejdříve z ordinace ven...Začala jsem se zaobírat budhismem, zdravou stravou, víc chodit do přírody, víc si pobrečet, vypustit tím stres a taky kouřit tu trávu. Kyž přijdu večer domů a zakouřím si toho svého vytouženého jointa, tak ze mě všechno spadne a získám takový skvělý nadhled, prostě hned jsem jakoby ve stavu malé relxace, věci tak nějak přijmu a často třeba i najdu pohodové řešení na svoje problémy. Jinak ze závislostma bojuji celý život - taky přiznávám, že jsem psychicky závislá i ted na té marihuane. Myslím si, že závislost je moje téma - asi to mám tak dáno. Jednou bych se chtěla zbavit i marihuany, zatím jsem se dokázala zbavit drog, alkoholu a cigaret, taky zkouším bojovoat se závislostí na sladkém (tam zhřeším už dost málo)...Prostě pro mě je marihuna veliká pomoc a berlička. Život je pro mě zatím boj a modlím se za to, aby se mi jednou stal klidnou procházkou. Pořád se sebou bojuji, musím si spoustu věcí vyčítat, věcí které nedokážu tet změnit, je to koloběh...Děkuji za Vaš názory,za pochopení a že jste na mě byli milý \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 1:35 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Možná by pomohlo, možná ne ...
Kudzu - plevel jako pomocník pro alkoholiky a kuřáky


24.6.2005 00:00
Drogy

Příliš dobré pověsti se mezi pěstiteli a majiteli nemovitostí netěší ovíjivá bylina kudzu, která připomíná psí víno. Přesto se zdá, že alkoholikům může výrazně změnit život.

Rostlina, jejíž domovinou je Japonsko a Čína, je nyní na vítězném tažení po Spojených státech a ani zde neztratila nic ze své agresivity. Pne se po fasádách, kmenech stromů a keřích, jimž brání v přístupu slunečního světla. Navíc je téměř nezničitelná.

Přátelským okem na ni zřejmě pohlížejí pouze vědci, kteří zjistili, že výtažek z kudzu dokáže potlačit touhu po alkoholu. Přesvědčili se o tom zhruba před dvěma lety při sledování chování zvířat. Závěry, jež přinesl odborný časopis Alcoholism: Clinical and Experimental Research, se proto badatelé z bostonské Harvardovy univerzity a McLeanovy nemocnice rozhodli ověřit i na lidské populaci.

Tým vedený Scottem Lukasem po pokusech v laboratorních podmínkách prokázal, že tableta obsahující kudzu dokáže snížit spotřebu alkoholu asi na polovinu, navíc bez jakýchkoli vedlejších účinků. Pokus probíhal za asistence čtrnácti mužů a žen, kteří pravidelně denně popíjeli tři až čtyři alkoholické nápoje. Vědci jim vytvořili vědci útulné prostředí. Měli k dispozici pohodlná křesla, televizory a na dosah ruky dobře zásobenou lednici.

V obvyklém přístupu k alkoholu jim nikdo nebránil. Přesto stačilo, aby užili jednu pilulku obsahující extrakt z kudzu, aby zájkem o alkohol výrazně poklesl. V průměru na 1,8 lahve piva, zatímco u těch, kteří dostávali neúčinné placebo, nadále přetrvával na 3,5 lahvích.

Lukas a jeho kolegové soudí, že využívaná víceméně plevelná rostlina napomáhá k rychlejšímu nárůstu hladiny alkoholu v krvi, a tím vlastně potlačuje touhu po jeho dalším přísunu. Předpokládají, že již brzy by se mohla osvědčit i při odvykacích protikuřáckých kúrách.

http://celiak.cz/diskuze/vyrobky/2884

http://kudzu.webgarden.cz/pouziti-kudzu

Psychické problémy spolu se závislostmi by mohlo pořešit koloidní zlato, znám pár lidiček z okolí, co s ním mají dobré zkušenosti.
Jinak velkou roli v psychice hraje samozřejmě okolí, rodina, přátelé, party, práce, zájmy ....
Klárko, držím ti moc pěstičky, abys to zvládla a abys měla podporu někoho blízkého.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 8:57 pm 
Offline

Registrován: sob říj 15, 2011 6:06 pm
Příspěvky: 60
Alex píše:
Nechapem jednu vec, alkohol je fyzicky zavisla droga, nikotin tiez. Tieto dve su bezne k dostaniu kupit, cize pre zavisleho na takychto "beznych "produktoch bude dost tazke prestat. A to je treba lebo ved kto by platil do statneho rozpoctu. Na jednej strane varuju ludi pred zavislostou, odsudzuju ich a na druhej strane je to dostat bezne kupit. Je to trapne. Ale daco co sa da lacno vypestovat na zahradke a nestoji to dokopy ani prd, to je zakazane a este aj 100r spinene ake je to hrozne skodlive a neviem co vsetko. Dvojity meter, to tu funguje velmi dobre a nie len nato.

v podstatě jste si v tom odstavci sám odpověděl, co si vypěstujete doma, to se nedá zdanit = stát z toho nic nemá, takže zákaz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 9:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
cestin píše:
v podstatě jste si v tom odstavci sám odpověděl, co si vypěstujete doma, to se nedá zdanit = stát z toho nic nemá, takže zákaz.

Asi sa nerozumieme. Ked napr. vlastnim 10 jabloni na zahradke alebo si pestujuem zemiaky, ovocie, stat z toho nema tiez nic. A je zakazane pestovat si na zahradke jablka? Alebo ceresne ? Stat by chcel s toho nieco, keby som sa rozhodol hociaky taky produkt predavat. Predsa sa neda zdanit priroda...

_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: úte dub 10, 2012 10:47 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 13, 2010 3:12 pm
Příspěvky: 134
Viem, ze toto konkretne nesuvisi s temou Marihuana, ale myslim ze to prve videjko je dost zabavne, tie dalsie zase trochu poucne \":lol:\"


_________________
We`re not in Wonderland anymore, Alice


Naposledy upravil Alex dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: stř dub 11, 2012 8:45 pm 
Offline

Registrován: pon dub 09, 2012 1:34 pm
Příspěvky: 3
jani, díky !!!!!!!!!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: ned dub 15, 2012 10:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Klarka píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Marihuanu. Jaký máte na ní názor a jaké jsou pro a proti? V čem výrazně škodí? Myslím tím kouření marihuany. Měla jsem docela velké deprese, až sebevražené tendence, řešila jsem to dost alkoholem, takže pak přišli potíže s alkoholem. Poté jsem ho zkoušela vysadit, ale nedařilo se mi, pořád jsem nemoha vdržet nedát si večer alespoň víno nebo pivo, hrozně jsem tím trpěla a pořád se znovu a znovu sklamávala... Potom jsem začala kouřit marihuanu, což mě pomohlo se úplně zbavit alkoholu a také mi to hodně pomáhá právě na ty deprese. Kouřím večer, cca 0,1 g, moc mi to pomáhá, nemém pak "chutě" a v pohodě usnu...Prosím moc o Vaše názory a prosím, pokud je to možné, neodsuzujte mě, je to myslím jen jeden z kroků na mojí cestě k osvobození se od návykových látek...

Tak je otázkou, zda zrovna kouření je vhodný způsob aplikace této rostliny, nicméně se dá prohlásit, že má mnoho prospěšných vlastností i pozitivních zdravotních účinků, což bylo již dostatečně prokázáno. Dost slušný výsledek u vašich potíží by patrně měla i Rozchodnice růžová, která zdaleka není tak kontroverzní a funguje také velice dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 2:56 pm 
Offline

Registrován: stř dub 04, 2012 4:13 pm
Příspěvky: 8
Klárko, k těm depresím....pohledej si něco o parazitech a jejich vlivu na psychiku a také o celiakii, např. zde - http://uzkost-deprese.webnode.cz/. Snad Tě to nasměruje k nalezení příčiny místo řešení důsledků \":wink:\" a pak budeš žít zdravě a sluníčkově.
PS: Ale Ty už tu příčinu vlastně hledáš, jinak bys tu na stránkách nebyla, viď. Přeji moc úspěchů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 11:32 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
Tak já teda marihuanu vůbec nedporučuju. Viním ji za zničení imunity, samozřejmě spolu s nevhodnou stravou. Jednou na jedné akci jsem ji konzumoval ve formě mléka, kde se prý vyluhují účinné látky do mléčného tuku a účinek je větší. Zažil jsem tu noc něco úžasného a zároveň strašného. Od tohoto dne začaly všechny problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Marihuana
PříspěvekNapsal: ned kvě 06, 2012 11:54 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
smajliss píše:
Tak já teda marihuanu vůbec nedporučuju. Viním ji za zničení imunity, samozřejmě spolu s nevhodnou stravou. Jednou na jedné akci jsem ji konzumoval ve formě mléka, kde se prý vyluhují účinné látky do mléčného tuku a účinek je větší. Zažil jsem tu noc něco úžasného a zároveň strašného. Od tohoto dne začaly všechny problémy.

O konopí toho vím hodně a znám se mimo jiné i s lidmi z konopný apatyky, kde se systematicky zabejvaj léčením lidí. Zmiňovali se o dost problémech, ale o ničem, kdy by konopí výrazně škodilo. Tohle by konopí dělat v žádném případě nemělo. Žádná jeho složka. O dlouhý svázanosti člověka s touhle kytkou svědčí třeba to, že nejvíc receptorů v těle jsou ty kanabinoidní. Během věků člověk srostli s konopím na úrovni genů.

O jaký problémy jde? Tak mě napadá, jestli ta tráva byla čistá nebo plná chemie. Tím by se moh člověk dost slušně otrávit. Konopí má ten dar vytáhnout ze zeminy úplně všechno včetně sajrajtů.

Jednou sem se silně předávkoval koláčky, vaporizací, čokoládou a bůhví čím ještě abych si vyzkoušel co to se mnou udělá a žádný následky to nemělo. Jen účinek ve vlnách nabíhal a v maximu se úplně rozfázoval čas. Byla to moc zajímavá zkušenost. Kdybych ale nevěděl, že to je neškodný a že to tak má probíhat, tak by mě to asi dost vyděsilo.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 77 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz