Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř kvě 01, 2024 1:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Rezna rana
PříspěvekNapsal: pon dub 02, 2012 9:03 pm 
Offline

Registrován: pát pro 25, 2009 5:58 pm
Příspěvky: 19
Dobry den/ vecer, vopred sa chcem ospravedlnit ak som netrafil spravnu kategoriu. \":)\"

Dnes sa mi stal nepekny uraz, zarezal som si vysokoobratkovou el. pilkou tesne pod koleno. . . mam prerezane vazy, kost to na stastie uz nedotklo, teda aspon podla rontgenu.
Chcel by som sa spytat, co brat, aby rana nezacala hnisat? V nemocnici mi predpisali samozrejme antibiotika, ale ti by som nerad do seba cpal. . . nemate niekto radu? ci skusenost nebodaj?

dakujem .)

p.s. ranu mi ocistili, zasili a dali celu nohu do dlahy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 3:05 pm 
Offline

Registrován: pát pro 25, 2009 5:58 pm
Příspěvky: 19
Tak nakoniec som zacal uzivat tie antibiotika a + to kombinujem s MMS 1. ZAtial to ide bez komplikacii, mierne zvysena teplota sa dostavila a mierna bolest.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: stř dub 04, 2012 10:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Pavol77 píše:
Tak nakoniec som zacal uzivat tie antibiotika a + to kombinujem s MMS 1. ZAtial to ide bez komplikacii, mierne zvysena teplota sa dostavila a mierna bolest.

To je docela blbost, protože MMS se nesnáší s antibiotiky, čili pak nefunguje dobře ani jedno. Na ránu jste mohl použít lehký roztok kyseliny chlorovodíkové, nebo koloidní stříbro a vnitřně třeba to MMS, nebo antibiotika, ale ne oboje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: sob dub 14, 2012 8:11 pm 
Offline

Registrován: úte dub 05, 2011 12:38 pm
Příspěvky: 31
Pavol77 píše:
Dobry den/ vecer, vopred sa chcem ospravedlnit ak som netrafil spravnu kategoriu. \":)\"

Dnes sa mi stal nepekny uraz, zarezal som si vysokoobratkovou el. pilkou tesne pod koleno. . . mam prerezane vazy, kost to na stastie uz nedotklo, teda aspon podla rontgenu.
Chcel by som sa spytat, co brat, aby rana nezacala hnisat? V nemocnici mi predpisali samozrejme antibiotika, ale ti by som nerad do seba cpal. . . nemate niekto radu? ci skusenost nebodaj?

dakujem .)

p.s. ranu mi ocistili, zasili a dali celu nohu do dlahy.

Na ránu bych doporučil kyselinu chlorovodíkovou ředěnou vodou 1:1000 a obklady které si přiložíš na ránu namočené v tom roztoku. Ani tampóny nebo gázu nemusíš měnit. Prostě jen zalévat tou ředěnou HCl, nejlepší efekt dosáhneš pokud bude rána několik dní v tom roztoku. Ještě můžeš zkusit HCl IM nebo IV, ale to budeš potřebovat potrobnější info, jak na to, je na fóru upramene.cz ve vlákně HCL - Základní fakta, po registraci se dostaneš k překladům z AJ, jak s tím léčili lékaři na počátku 20. stol. kdy ještě neexistovala "všemocná" medicína.
Jestli máš sádrovu dlahu tak to asi nepůjde aplikovat zevně, ale IM a IV je jednou z cest jak to řešit.

Pokud by tvoje zranění bylo život ohrožující tak si selhal... Antibiotika zabíjí bakterie, tak by jsi byl chráněn aspoň proti baktériím. MMS zabíjí baktérie, viry... takže ještě lepší ochrana (antibakteriání a antivirotická). Jenže kombinací obojího, MMS likvidovalo hlavně antibiotika a pak možná! nějaké šmejdy v ráně. Výsledek je blízko nule.

Nejdříve studium, pak léčba. Ne obráceně!
Zdar Jenda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 3:06 pm 
Offline

Registrován: stř dub 04, 2012 4:13 pm
Příspěvky: 8
V dokumentu Vitamin C a megaskorbická liečba (http://ulozto.cz/hledej/?q=Vitamin C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad)se doporučují velké dávky askorbátu sodného (kyselina askorbová + hydrogenuhličitan sodný v poměru 2:1). Jeden z uživatelů cca 10g denně si pochvaluje právě superrychlé hojení řezných ran i podlitin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 5:07 pm 
Offline

Registrován: pát pro 25, 2009 5:58 pm
Příspěvky: 19
Lenca píše:
V dokumentu Vitamin C a megaskorbická liečba (http://ulozto.cz/hledej/?q=Vitamin C a megaskorbická liečba - zabudnutý poklad)se doporučují velké dávky askorbátu sodného (kyselina askorbová + hydrogenuhličitan sodný v poměru 2:1). Jeden z uživatelů cca 10g denně si pochvaluje právě superrychlé hojení řezných ran i podlitin.

Dakujem. . .presne toto som po douzivani antibiotik robil. Knihu o megaskopickej liecbe som asi pred rokom cital a preto som sa dal na to, Denna davka mohla byt okolo 8 g. . .proste drzal som hranicu, pokial neprisli hnacky. . . . Rana sa nesmierne rychlo hojila, je pravda ze som si okolo rany potieral mastou z Nechtika Lekarskeho v bravcovej masti. .. . momentalne mam ranu zahojenu a riesim uz iba rozhybanie kolena. \":)\"))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: sob kvě 05, 2012 5:10 pm 
Offline

Registrován: pát pro 25, 2009 5:58 pm
Příspěvky: 19
Skoda ze odpoved prisla neskor a ja zacal uzivat tie antibiotika a kombinoval som to s MMS 1. . . zial, mal som dost bolestive stavy a nevydrzal som dlhsie sediet za pocitacom a hladat odpoved inde. . .
Ale nakoniec sa to obislo bez komplikacii a rana sa rychlo zahojila vdaka vysokym davkam vitaminu C. \":)\"

Za odpovede vam ale pekne dakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 6:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Pavol77 píše:
Dakujem. . .presne toto som po douzivani antibiotik robil. Knihu o megaskopickej liecbe som asi pred rokom cital a preto som sa dal na to, Denna davka mohla byt okolo 8 g. . .proste drzal som hranicu, pokial neprisli hnacky. . . . Rana sa nesmierne rychlo hojila, je pravda ze som si okolo rany potieral mastou z Nechtika Lekarskeho v bravcovej masti. .. . momentalne mam ranu zahojenu a riesim uz iba rozhybanie kolena. \":)\"))

Tak vidíte, ono používání jednoduchých postupů většinou předčí ty medicínské patenty a hlavně pokud nepomohou, tak určitě neškodí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2013 8:58 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Jako kutil od dětství a nyní profesionální řemeslník jsem nějaké rány vždy měl, i se to šilo, a vypadalo to hrůzostrašně, leccos na těle chybí. Myslím, že jsem měl štěstí na doktory. Vždy se hojení rány řešilo řepíkem (máčet). Bez antibiotik. To samé, když mi hrůzostrašně opuchla tvář a muselo se to řezat a zbavit docela velkého množství hnisu. Recidivu vyřešilo 150 g droždí (pojíst na jakýkoliv způsob) denně. Opět štěstí na doktora, který ještě pamatoval válku, kde prostě antibiotika neměl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 8:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
martina72 píše:
Jako kutil od dětství a nyní profesionální řemeslník jsem nějaké rány vždy měl, i se to šilo, a vypadalo to hrůzostrašně, leccos na těle chybí. Myslím, že jsem měl štěstí na doktory. Vždy se hojení rány řešilo řepíkem (máčet). Bez antibiotik. To samé, když mi hrůzostrašně opuchla tvář a muselo se to řezat a zbavit docela velkého množství hnisu. Recidivu vyřešilo 150 g droždí (pojíst na jakýkoliv způsob) denně. Opět štěstí na doktora, který ještě pamatoval válku, kde prostě antibiotika neměl.

No vidíte, ono to jde vždy i jinak než ti nyní doporučuje moderní medicína.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 8:46 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Řezná rána OK, co ale s cyklistickou silniční vyrážkou (po pádu), kdy je na větší ploše (loket) pouze stržena vrchní vrstva kůže, rána nekrvácí = nezasychá a nevytváří se strup, rána pouze mokvá a nezasychá.
Kdysi se používal višněvský balzám, ten ale v lékárně neměli..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 9:04 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
fox píše:
Řezná rána OK, co ale s cyklistickou silniční vyrážkou (po pádu), kdy je na větší ploše (loket) pouze stržena vrchní vrstva kůže, rána nekrvácí = nezasychá a nevytváří se strup, rána pouze mokvá a nezasychá.
Kdysi se používal višněvský balzám, ten ale v lékárně neměli..

Ty s tím naděláš...to stačí pochcat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 9:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
fox píše:
Řezná rána OK, co ale s cyklistickou silniční vyrážkou (po pádu), kdy je na větší ploše (loket) pouze stržena vrchní vrstva kůže, rána nekrvácí = nezasychá a nevytváří se strup, rána pouze mokvá a nezasychá.
Kdysi se používal višněvský balzám, ten ale v lékárně neměli..

Tak člen catcher vám radí dobře a pokud vám přes urinu nejede vlak, tak sádlo s medem, recept starý stovky let a stále výborný


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rezna rana
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2013 3:57 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
catcher píše:
Ty s tím naděláš...to stačí pochcat.

To jsem udělal hned po vykartáčování škváry z kůže = pak desinfekce urinou, jenže pak to ani po třech hodinách v průvanu nezasychalo, tak znovu urina a obvaz - jenže ten se přilepil. Teď již OK. Vždyť šlo jen o malinkou poruchu hardwaru \":)\" Doplním bikebox o sádlo s medem \":D\" díky Jardo


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz