Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: stř lis 30, 2011 4:43 pm 
Offline

Registrován: sob lis 13, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 3
Dobrý den, pane Zajíčku,
je možné se zbavit různých zásahů do kůže? Celulitidy, jizev atd.?
Akné, pupínky, výrůstky jsou způsobené zamořenou krví, jak je to ale s jizvami?
To už přece s krví nemá nic společného, je to jen zásah do kůže.
Odborníci jsou třeba proti tomu, že se jde zbavit celulit., ale z laického hlediska by si tělo mělo nějak poradit. (??)

Omlouvám se , jestli zde už podobné vlákno je. \":oops:\"
Kdyžtak ho, prosím, smažte nebo přesuňte.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: čtv pro 01, 2011 8:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
firehead píše:
Dobrý den, pane Zajíčku,
je možné se zbavit různých zásahů do kůže? Celulitidy, jizev atd.?
Akné, pupínky, výrůstky jsou způsobené zamořenou krví, jak je to ale s jizvami?
To už přece s krví nemá nic společného, je to jen zásah do kůže.
Odborníci jsou třeba proti tomu, že se jde zbavit celulit., ale z laického hlediska by si tělo mělo nějak poradit. (??)

Omlouvám se , jestli zde už podobné vlákno je. \":oops:\"
Kdyžtak ho, prosím, smažte nebo přesuňte.Děkuji

Tak netvrdím, že se odstraní vždy všechno, ale po upravení stavu omega 3 mastných kyselin v těle se kůže perfektně vypne a zvláční, což má na tyto problémy dost zásadní vliv. Pokud tedy vyzkoušíte tradiční rady, jako masírování a další postupy a dodáte správné množství omega 3 mastných kyselin, myslím, že budete spokojená.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: pát kvě 04, 2012 3:18 pm 
Offline

Registrován: stř dub 04, 2012 4:13 pm
Příspěvky: 8
Např. v knize Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin, popisují, že ženy se mohou zbavit celulitidy právě změnou stravování. Vysvětlují vznik celulitídy jako odkladní prostor pro nevyloučené odpadní látky. Jakmile tělu začneme dodávat dostatek potřebných minerálních látek (zelenina, ovoce, bylinky...)+ dostatek tekutin (voda),vzniklé usazeniny se rozpustí a vyloučí z těla....tudíž by mělo dojít i k znovuvyhlazení podkožní vrstvy.

Již před 20-ti lety, kdy jsem začala cvičit kalanetiku (formování těla) dle knižní předlohy, autorka uváděla k celulitídě - nutnost změny stravování!

Kamarádka změnila stravu pro vysokou nadváhu a již se k původní stravě nechce vracet. Vyhovuje ji velký přísun zeleniny, ovoce...pochvaluje si nejen shozená kila, ale lepší dýchání, lepší nálada a sebevědomí. K tomu přidala i pohyb. Ptala jsem se ji právě i na celulitídu a potvrzuje úbytek proti stavu předchozímu.

Ve spojitosti se změnou stravování a pohybem se doporučuje i lymfatická masáž.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: úte kvě 08, 2012 6:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lenca píše:
Např. v knize Zdraví díky odkyselení a vyloučení škodlivin, popisují, že ženy se mohou zbavit celulitidy právě změnou stravování. Vysvětlují vznik celulitídy jako odkladní prostor pro nevyloučené odpadní látky. Jakmile tělu začneme dodávat dostatek potřebných minerálních látek (zelenina, ovoce, bylinky...)+ dostatek tekutin (voda),vzniklé usazeniny se rozpustí a vyloučí z těla....tudíž by mělo dojít i k znovuvyhlazení podkožní vrstvy.

Již před 20-ti lety, kdy jsem začala cvičit kalanetiku (formování těla) dle knižní předlohy, autorka uváděla k celulitídě - nutnost změny stravování!

Kamarádka změnila stravu pro vysokou nadváhu a již se k původní stravě nechce vracet. Vyhovuje ji velký přísun zeleniny, ovoce...pochvaluje si nejen shozená kila, ale lepší dýchání, lepší nálada a sebevědomí. K tomu přidala i pohyb. Ptala jsem se ji právě i na celulitídu a potvrzuje úbytek proti stavu předchozímu.

Ve spojitosti se změnou stravování a pohybem se doporučuje i lymfatická masáž.

Jakékoliv změny v těle a na pokožce jsou v naprosté většině případů pouze bordel, čili v tom vám dávám jednoznačně zapravdu, ale ty lymfatické masáže s tím opatrně, dá se tím přesunout bordel z míst kde tolik nevadí, do míst kde vadí zásadně, tedy určitě pod dohledem zkušené osoby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 9:23 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dobrý den. Dá se něčím zlepšit čerstvá jizva po šití, aby nebyla tolik vidět? Zatím si to mažu a masíruji kokosovým olejem. Patlaninu jím téměř každý den. Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Dobrý den. Dá se něčím zlepšit čerstvá jizva po šití, aby nebyla tolik vidět? Zatím si to mažu a masíruji kokosovým olejem. Patlaninu jím téměř každý den. Děkuji za odpověď

Vyzkoušejte naředit kyselinu chlorovodíkovou v poměru 1 :1500, dejte na hadr a nechte přiložené jako obklad, většinou lidé zírají, jak to dobře hojí rány a nenechává jizvy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: stř kvě 23, 2012 9:03 am 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Jarda píše:
Vyzkoušejte naředit kyselinu chlorovodíkovou v poměru 1 :1500, dejte na hadr a nechte přiložené jako obklad, většinou lidé zírají, jak to dobře hojí rány a nenechává jizvy.

Bezva, určtě vyzkouším. A tu kyselinu chlorovodíkovou jakou? Tu ředěnou 3,5% ? Předpokládám, že těch 1500 kapek počítat nemusím \":D\", že jen natočím trochu vody, kápnu jednu kapku kys.chl. a namočím hadřík a přiložím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: stř kvě 23, 2012 9:19 am 
Offline

Registrován: ned srp 14, 2011 9:11 pm
Příspěvky: 24
Zuzis, jedna průměrná kapka je 1/30 mililitru (tj. 30 kapek = 1 ml). Zdůrazňuji, že jde o průměr, při nutnosti přesnějšího měření je nutno si odkapat konkrétní kapalinu konkrétním kapátkem do odměrky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: stř kvě 23, 2012 7:08 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 14
Jarda píše:
Jakékoliv změny v těle a na pokožce jsou v naprosté většině případů pouze bordel, čili v tom vám dávám jednoznačně zapravdu, ale ty lymfatické masáže s tím opatrně, dá se tím přesunout bordel z míst kde tolik nevadí, do míst kde vadí zásadně, tedy určitě pod dohledem zkušené osoby.

Můžete mi specifikovat, čím ty lymf. masáže mohou uškodit a v jakých aspektech s nimi mám být opatrná? Loni na na jaře/v létě jsem byla na pár masážích a cítila jsem se po nich skvěle - zhubla jsem zmizela mi celulitida a byla jsem taková radostnější. Asi to nebylo jen těmi masážemi ale celkově mi pomohly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Bezva, určtě vyzkouším. A tu kyselinu chlorovodíkovou jakou? Tu ředěnou 3,5% ? Předpokládám, že těch 1500 kapek počítat nemusím \":D\", že jen natočím trochu vody, kápnu jednu kapku kys.chl. a namočím hadřík a přiložím.

To je recept z plné koncentrace, tedy 35% a pokud máte 3,5%tní, tak u vás platí 1 : 150, což se spočítat dá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
xverunka píše:
Můžete mi specifikovat, čím ty lymf. masáže mohou uškodit a v jakých aspektech s nimi mám být opatrná? Loni na na jaře/v létě jsem byla na pár masážích a cítila jsem se po nich skvěle - zhubla jsem zmizela mi celulitida a byla jsem taková radostnější. Asi to nebylo jen těmi masážemi ale celkově mi pomohly.

To jste moji odpověď patrně nečetla, je tam jasně napsáno, "dá se tím přesunout bordel z míst kde tolik nevadí, do míst kde vadí zásadně", tedy můžete si tím zahnojit nějaký orgán a způsobit si celkem velké potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: stř led 02, 2013 10:17 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Pane Jardo, píšete, že potíráním kůže kyselinou chlorovodíkovou se rychle hojí jizvy. Myslíte, že to platí i v případe vnitřních jizev napr při operaci nosu, kdy chirurg oddělí kůži od kostěné části a jizva tedy vznikne pod kůží? Jde mi o to, že i když jizva neni vidět, může tzv. zbytnět a deformovat tak tvar nosu. Lze tedy tomuto zbytnení vnitřní jizvy nějak zabránit? Díky za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: pát led 04, 2013 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Pane Jardo, píšete, že potíráním kůže kyselinou chlorovodíkovou se rychle hojí jizvy. Myslíte, že to platí i v případe vnitřních jizev napr při operaci nosu, kdy chirurg oddělí kůži od kostěné části a jizva tedy vznikne pod kůží? Jde mi o to, že i když jizva neni vidět, může tzv. zbytnět a deformovat tak tvar nosu. Lze tedy tomuto zbytnení vnitřní jizvy nějak zabránit? Díky za odpověď

Tak na to s jistotou odpovědět nedovedu, ale myslím si, že i zde by měl uvedený postup fungovat, jde o zamezení zánětlivého procesu a mělo by být jedno kde je.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2013 2:04 pm 
Offline

Registrován: pon říj 01, 2012 9:14 pm
Příspěvky: 39
Po dvoch tyzdnoch na protikvasinkovej diete (bez sacharidov) som sa uplne zbavila celulitidy, ktora sa mi zacala vytvarat po dvadsiatke aj napriek tomu, ze som stihlej postavy (167cm,54kg). Bez cvicenia, masazi, telo sa proste zacalo zbavovat odpadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Celulitida, strie, jizvy
PříspěvekNapsal: pon led 07, 2013 8:47 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
ivana p. píše:
Po dvoch tyzdnoch na protikvasinkovej diete (bez sacharidov) som sa uplne zbavila celulitidy, ktora sa mi zacala vytvarat po dvadsiatke aj napriek tomu, ze som stihlej postavy (167cm,54kg). Bez cvicenia, masazi, telo sa proste zacalo zbavovat odpadu.

Nevím, jestli to můžu napsat - ale moc Vám nevěřím:-)

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz