Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1091 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob zář 16, 2017 4:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:

Zajímavý článek, ovšem má jednu zásadní mušku protože cholesterol ze stravy prakticky neovlivňuje hladiny cholesterolu v těle a navíc je otázkou, zda vůbec vysoký cholesterol patří mezi nějaká podstatná rizika. Mnoho zahraničních kapacit v poslední době od tohoto mýtu odstupuje a jeho hladiny již neřeší.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 18, 2017 4:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
tak já ho spíše dal jako pobavení, i zelený smajlík \":mrgreen:\" je důkazem.
Já takové články beru jako propagandu a manipulaci \":!:\"
A co se týče cholesterolu tak toho se nebojím a spíše se nemůžu zbavit dojmu že by mohlo jít o ,,vitamín,, rozpustný v tucích!
To samozřejmě dle toho, že se podobné substance vitamíny nazývají.

Vit E - tokof(erol)
Vit D - kalcif(erol)
Vit D2 - ergokalcif(erol)
Vit D3 - (chole)kalcif(erol) ten je tomu nejvíce nápadný
že by tedy D4 \":idea:\" (chole)st(erol) veliká podobnost s D3 že \":?:\" \":idea:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 23, 2017 7:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
tak já ho spíše dal jako pobavení, i zelený smajlík \":mrgreen:\" je důkazem.
Já takové články beru jako propagandu a manipulaci \":!:\"
A co se týče cholesterolu tak toho se nebojím a spíše se nemůžu zbavit dojmu že by mohlo jít o ,,vitamín,, rozpustný v tucích!
To samozřejmě dle toho, že se podobné substance vitamíny nazývají.

Vit E - tokof(erol)
Vit D - kalcif(erol)
Vit D2 - ergokalcif(erol)
Vit D3 - (chole)kalcif(erol) ten je tomu nejvíce nápadný
že by tedy D4 \":idea:\" (chole)st(erol) veliká podobnost s D3 že \":?:\" \":idea:\"

Možná oficiální věda vaši logiku časem přijme, každopádně jde o zajímavou myšlenku, takto jsem nad tím ještě neuvažoval.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 3:35 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
\":arrow:\" Jarda
myslím, že se shodneme na tom, že oni to určitě vědí o co jde, jen potřebují nemít ,,ovečky,, informované aby nebyly příliš zdravé!! \":mrgreen:\"

ale přece jen nějaké info tomu nasvědčuje \":arrow:\"
Citace:
Za normálních okolností se vitamín D tvoří v kůži působením slunečního záření z provitamínu 7-dehydrocholesterolu, derivátu cholesterolu

provitamínu 7-dehydro(cholesterolu)

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 08, 2017 10:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Nickname píše:
:arrow: Jarda
myslím, že se shodneme na tom, že oni to určitě vědí o co jde, jen potřebují nemít ,,ovečky,, informované aby nebyly příliš zdravé!! \":mrgreen:\"

ale přece jen nějaké info tomu nasvědčuje \":arrow:\"
Citace:
Za normálních okolností se vitamín D tvoří v kůži působením slunečního záření z provitamínu 7-dehydrocholesterolu, derivátu cholesterolu

provitamínu 7-dehydro(cholesterolu)

Tak jistě cholesterol je předstupněm mnoha pochodů v těle a je nesmysl že je škodlivý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 30, 2017 8:28 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
https://youtu.be/vKAev8f3-SY
neco na dlouhy zimni vecer...

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 01, 2018 9:18 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Naprosto skvělý rozhovor Duška s Mudr. Šulou( koho to zaujme, má i druhé pokračování) https://www.youtube.com/watch?v=jEIjHzC2ri8

a zde to pokračování: https://www.youtube.com/watch?v=7iy-Zoz8YS8


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 02, 2018 4:02 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
A ještě jeden, snad ještě lepší, rozhovor. Mudr. Vojáček. Kéž by takových doktorů přibývalo! https://www.cestyksobe.cz/mudr-jan-voja ... ravi/23765


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 03, 2018 8:24 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
kov píše:
Naprosto skvělý rozhovor Duška s Mudr. Šulou( koho to zaujme, má i druhé pokračování) https://www.youtube.com/watch?v=jEIjHzC2ri8

a zde to pokračování: https://www.youtube.com/watch?v=7iy-Zoz8YS8

Ten Šula vkuse kašle, a bachor sa mu natriasa..... Takže, 1., buď vodu káže a víno pije, 2., alebo to o čom hovorí, NEFUNGUJE, 3., či funguje LEN NA NIEKOHO, a na neho NIE (potom ale prečo o tom rozpráva, keď s tým nemá dobré skúsenosti na sebe ?). Alebo ti napadá ešte nejaká štvrtá varianta ? Mne ani nie...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 03, 2018 10:45 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
J,j. Vsiml jsem si toho. Videl jsem to uz u.mnoja poradcu ci lecitelu, ze maji nsdvahu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 9:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kov píše:
J,j. Vsiml jsem si toho. Videl jsem to uz u.mnoja poradcu ci lecitelu, ze maji nsdvahu.

Tak ono je s velkým otazníkem zda je to opravdu zásadní problém pro spokojený život. Vezměte si třeba sochy Buddhy, který představuje vnitřní klid a pohodu, já jsem hubenou variantu myslím nikdy neviděl, každá socha byla pěkně obalená. Tím tady nehodlám tvrdit že být tlustý je správné, jenom je to další téma k zamyšlení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 2:58 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Tak ono je s velkým otazníkem zda je to opravdu zásadní problém pro spokojený život. Vezměte si třeba sochy Buddhy, který představuje vnitřní klid a pohodu, já jsem hubenou variantu myslím nikdy neviděl, každá socha byla pěkně obalená. Tím tady nehodlám tvrdit že být tlustý je správné, jenom je to další téma k zamyšlení.

Prebytok tuku v tele (a určtie u všetkých spomenutých aj ochabnuté vnútorné brušné svaly, ktoré tak vypuľujú pupo, \":D\" ) je dobrým úložiskom pre toxíny, ťažké kovy, atď, takže... neviem čo viac k tomu dodať...
A Buddha predsa nebol úplný - on sa o telo prakticky nestaral. On šiel len jedným smerom, na fyzické sa vykašľal, zaujímalo ho len to duchovné. Lenže lamentovať o tom určite nechcem. Pravdou však je, že žiadneho tučného poradcu ohľadom zdravého životného štýlu (alebo jeho časti) by som nepočúval... A ani duchovného radcu, keby bol tučko. Zato, k nejakému štíhlemu, či jemne plnoštíhlemu (lebo je taká konštitúcia, ale pravidelne cvičí), ktorý by mal super režim zdravého spôsobu života, a zároveň by ho zaujímala psychológia a duchovno, a bol by nebojácny, alebo aspoň VEĽMI odvážny, tak k takému by som dosť vzhliadal \":)\" ... Len by sa na mňa nesmel vykašľať, ako pán Šula... Apropo ešte má okuliare... On určite nemal taký problém ako Vy, pán Jarda, že vy nosíte okuliare z dôvodu nejakého fyzického poškodenia zraku, alebo niečoho "nárazového". Pán Šula k okuliarom prišiel určite vďaka nie dobrému stavu napr. pečene. Avšak už ho tu nechcem rozoberať, toto vlákno by nabralo potom iný smer. \":)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 7:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Prebytok tuku v tele (a určtie u všetkých spomenutých aj ochabnuté vnútorné brušné svaly, ktoré tak vypuľujú pupo, \":D\" ) je dobrým úložiskom pre toxíny, ťažké kovy, atď, takže... neviem čo viac k tomu dodať...
A Buddha predsa nebol úplný - on sa o telo prakticky nestaral. On šiel len jedným smerom, na fyzické sa vykašľal, zaujímalo ho len to duchovné. Lenže lamentovať o tom určite nechcem. Pravdou však je, že žiadneho tučného poradcu ohľadom zdravého životného štýlu (alebo jeho časti) by som nepočúval... A ani duchovného radcu, keby bol tučko. Zato, k nejakému štíhlemu, či jemne plnoštíhlemu (lebo je taká konštitúcia, ale pravidelne cvičí), ktorý by mal super režim zdravého spôsobu života, a zároveň by ho zaujímala psychológia a duchovno, a bol by nebojácny, alebo aspoň VEĽMI odvážny, tak k takému by som dosť vzhliadal \":)\" ... Len by sa na mňa nesmel vykašľať, ako pán Šula... Apropo ešte má okuliare... On určite nemal taký problém ako Vy, pán Jarda, že vy nosíte okuliare z dôvodu nejakého fyzického poškodenia zraku, alebo niečoho "nárazového". Pán Šula k okuliarom prišiel určite vďaka nie dobrému stavu napr. pečene. Avšak už ho tu nechcem rozoberať, toto vlákno by nabralo potom iný smer. \":)\"

Já jsem nepsal že být tlustý je zdravé, já jsem psal že to nemusí nutně být zásadní problém pro spokojený život.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 04, 2018 10:28 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Já jsem nepsal že být tlustý je zdravé, já jsem psal že to nemusí nutně být zásadní problém pro spokojený život.

Zásadný problém pre spokojný život nemusí nič, pokiaľ to človek "prijme", a nebudí sa na to vnoci, či nemá z toho záchvaty alebo veľké bolesti. Ale musíte uznať - ťažko ten, kto vníma aj zrakom a nepovažuje to za "povrchné", bude s radosťou načúvať Šulovi... Vyzerá ako hociktorý jeho rovesník napr. zo štátneho podniku...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 05, 2018 3:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
JednorazovyNICK píše:
Zásadný problém pre spokojný život nemusí nič, pokiaľ to človek "prijme", a nebudí sa na to vnoci, či nemá z toho záchvaty alebo veľké bolesti. Ale musíte uznať - ťažko ten, kto vníma aj zrakom a nepovažuje to za "povrchné", bude s radosťou načúvať Šulovi... Vyzerá ako hociktorý jeho rovesník napr. zo štátneho podniku...

bud ti nerozumim nebo ho odsouvas do pozice menecenneho. proc by nemohl byt vyborny jako poradce pro leceni neduhu a zaroven tlustoch? nahlizi na puvod nemoci tak ze je zalozeny na dusevnim principu. coz opravdu spouste lidi dava smysl...
je lepsi jako tlustoch byt spokojeny a jeste pomahat ostatnim nebo resit vlastni "dokonalost vzhledu a stravovani"?

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1091 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz