Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 23, 2024 2:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned črc 17, 2011 1:44 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Docela to do sebe zapada co rikate a a co se pise v clanku, uvědomime-li si to, že člověk po ukončení aktivního kouření ztloustne a i se mu trochu zhorší
zdravotní stav alespoň to znám podle svých přátel... Tedy způsobeno tím, že kouří a vychrchlávají kyselé odpady se jejich hromadění (toxinu a odpadu) do tukových zasob sníží...
tedy i jejich tělesná váha... celkem paradox, že každý v domnění vyloučení svého zlozvyku si spíše škodí


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 17, 2011 2:22 pm 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2011 7:38 am
Příspěvky: 107
no nevim jestli to pribirani ma co delat s odpady a vykaslavanim. takovemu odnaucenemu kurakovi se jednoduse vrati chut a jidlo mu uz nechutna jako polystyren, tak si doprava. nikotin taky potlacuje chut k jidlu a to najednou prestane. rekl bych ze staci zapojit mozek, neprezirat se a nepribere. zdravotni stav se muze zhorsit jen zdanlive. telo konecne dostane sanci se cistit, misto aby jenom udrzovalo kuraka na zivu, a tak holt cisti. jak vypada poradny detox asi vite.
na skonceni s kourenim opravdu nevidim nic skodliveho.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon črc 18, 2011 9:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Docela to do sebe zapada co rikate a a co se pise v clanku, uvědomime-li si to, že člověk po ukončení aktivního kouření ztloustne a i se mu trochu zhorší
zdravotní stav alespoň to znám podle svých přátel... Tedy způsobeno tím, že kouří a vychrchlávají kyselé odpady se jejich hromadění (toxinu a odpadu) do tukových zasob sníží...
tedy i jejich tělesná váha... celkem paradox, že každý v domnění vyloučení svého zlozvyku si spíše škodí

Zda to ovlivní i tloustnutí, to bych netvrdil, oni si pak nemají s čím hrát, jsou více nervózní a tak prostě více jedí, což bych viděl jako důvod k tloustnutí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2011 11:35 am 
Offline

Registrován: čtv srp 04, 2011 11:26 am
Příspěvky: 2
Já bych se chtěla poptat na základě nadpisu, jak aspoň trošku plíce od kouření pročistit.. Nejsem pravidelným kuřákem, někdy nekouřím několik měsíců, někdy si víkend co víkend zapálím na nějaké akci.. Takhle to už je několik let, ale teď jsem se vážně rozhodla přestat, nikam to nevede a krom toho už i po dvou cigaretách mě druhý den pálí plíce.. Přestat mi problém nedělá, jen doufám, že to nebude mít nějaký vážnější následky \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 6:48 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jakina píše:
Já bych se chtěla poptat na základě nadpisu, jak aspoň trošku plíce od kouření pročistit.. Nejsem pravidelným kuřákem, někdy nekouřím několik měsíců, někdy si víkend co víkend zapálím na nějaké akci.. Takhle to už je několik let, ale teď jsem se vážně rozhodla přestat, nikam to nevede a krom toho už i po dvou cigaretách mě druhý den pálí plíce.. Přestat mi problém nedělá, jen doufám, že to nebude mít nějaký vážnější následky \":(\"

Tak občasné kouření může být spíše přínosem, než na závadu, ale chtělo by to kouřit třeba doutník, ty cigarety nic moc. To vám říkám jako zapřisáhlý nekuřák a myslím to vážně. Jinak plíce vyčistí orální aplikace 30 %tního peroxidu vodíku velice dobře a v krátkém čase, postup je na netu uveden, tak si to nastudujte a nechoďte nad 30 kapek na dávku, rozumná dávka je tak do 20 kapek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 8:31 am 
Offline

Registrován: čtv srp 04, 2011 11:26 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Tak občasné kouření může být spíše přínosem, než na závadu, ale chtělo by to kouřit třeba doutník, ty cigarety nic moc. To vám říkám jako zapřisáhlý nekuřák a myslím to vážně. Jinak plíce vyčistí orální aplikace 30 %tního peroxidu vodíku velice dobře a v krátkém čase, postup je na netu uveden, tak si to nastudujte a nechoďte nad 30 kapek na dávku, rozumná dávka je tak do 20 kapek.

Velice děkuji, ale asi špatně hledám, nemůžu najít nic, nebo nevím, kde hledat, můžete mi dát nějaký tip, kde bych nějakej článek mohla najít? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 05, 2011 8:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jakina píše:
Velice děkuji, ale asi špatně hledám, nemůžu najít nic, nebo nevím, kde hledat, můžete mi dát nějaký tip, kde bych nějakej článek mohla najít? \":)\"

Podívejte se třeba zde, http://www.jogin.cz/Oxyterapie-lecba-kyslikem/ .


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát zář 26, 2014 10:40 pm 
Offline

Registrován: pát zář 26, 2014 10:04 pm
Příspěvky: 9
Jarda píše:
Tak občasné kouření může být spíše přínosem, než na závadu, ale chtělo by to kouřit třeba doutník, ty cigarety nic moc. To vám říkám jako zapřisáhlý nekuřák a myslím to vážně. Jinak plíce vyčistí orální aplikace 30 %tního peroxidu vodíku velice dobře a v krátkém čase, postup je na netu uveden, tak si to nastudujte a nechoďte nad 30 kapek na dávku, rozumná dávka je tak do 20 kapek.

Tohle je zajímavý názor. Takže doutník čas od času by měl mít pozitivní účinek?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 11, 2014 6:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
PetrMynarik píše:
Tohle je zajímavý názor. Takže doutník čas od času by měl mít pozitivní účinek?

Většinou ano i když jak na koho, například já to mám jako pan Kemr z filmu Marečku, podejte mi pero! když na dotaz "Vy nekouříte?" odpovídal "Ne, já když kouřím, tak zvracím". To si pak kouření moc nevychutnám a negativní vjem převažuje nad případným léčebným účinkem. Nicméně kdo nezvrací může vyzkoušet, nádherně si zachrchlá a co lepšího si přát, než ty chrchlance dostat z těla ven.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 16, 2015 11:21 am 
Offline

Registrován: pon pro 16, 2013 3:43 pm
Příspěvky: 11
To je dobrá zpráva, protože doutník si občas zakouřím \":-)\"

_________________
V poslední době čtu tak strašné věci o kouření, že jsem se rozhodla přestat číst.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 17, 2015 1:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
pavlinkaa34 píše:
To je dobrá zpráva, protože doutník si občas zakouřím \":-)\"

Doutník jsem si dal jednou za život, když jsem se pokusil v mládí začít s kouřením. Na prvním pokusu jsem nešetřil, zakoupil kvalitní doutník v kovovém pouzdru a ještě se dvěma kamarády jsme se ho pokoušeli vyšlukovat v rákosí u jezera. Po pár potáhnutích nám to všem srolovalo fusekle, obrátilo žaludek i střeva naruby a pak ještě odhozený doutník, zapálil to suché rákosí. Mám dodnes živé vzpomínky jak utíkáme od ohně ke kterému přijíždí hasiči a naše činnost střídá běh, zvracení, průjmování a stav na omdlení. No, ale lepší zahájení kuřácké sezony si snad ani nejde představit. Od té doby nikdo z nás tří nekouří a třeba moje sestra, která začínala levněji na cigaretách bez filtru s dlouhou papírovou dutinkou, tuším papirosky, kouří dodnes. Kouří dokonce i přes nezpochybnitelně zajímavý zážitek, kdy z neznalosti papirosku v té dutince do kříže nezmačkla a po vykouření většiny cigarety vdechla při posledním potáhnutí tou papírovou dutinkou jako brčkem do pajšlu mimo kouře i cigaretový hořící tabák a zachrhclala si opravu exkluzivně a dlouhodobě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz