Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 6:32 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Na tomto foru jsem našla tuto očistu, ale nějak jsem nepochopila, co to je rozpuštění usazenin ruzneho druhu v celem tele - vapnik, tuky atd. Když je správná strava, tak se tyhle látky usazují? Zdá se mi, že bohatě stačí čistit střeva a játra. Zkoušel to někdo?



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pát kvě 21, 2010 8:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="zuzis":36l5k3t5]Na tomto foru jsem našla tuto očistu, ale nějak jsem nepochopila, co to je rozpuštění usazenin ruzneho druhu v celem tele - vapnik, tuky atd. Když je správná strava, tak se tyhle látky usazují? Zdá se mi, že bohatě stačí čistit střeva a játra. Zkoušel to někdo?



Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: ned kvě 23, 2010 11:07 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Včera neskoro večer som si ho vyrobil ( ako vodu som použil odtatnú - preveranú - zamrznutú - odmrznutú ... tými procesmi prešla ). Dnes ráno som si dal jeden štamperlík pred jedlom, a budem si dávať každý deň ( keď sa vyničí, pripravím znova podľa postupu ), po 3 týždne, potom týždeň pauza a znova 3 týždne, ako sa píše v návode.
Potom dám vedieť čo a ako.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 8:58 am 
Offline

Registrován: úte dub 12, 2011 9:24 pm
Příspěvky: 1
Osobně jsem zkoušel eliksír mládí ,ale dělám ho tak ,že rozdrtím 0,5kg česneku ,který zaleji štávou z 12 citronů. Toto se nechá 24hod odstát pod gázou a pak se uchovává v lednici. Dávám si ráno na lačno polévkovou lžíci do sleničky vody. Asi 1dl


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: ned črc 31, 2011 9:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jahr11 píše:
Osobně jsem zkoušel eliksír mládí ,ale dělám ho tak ,že rozdrtím 0,5kg česneku ,který zaleji štávou z 12 citronů. Toto se nechá 24hod odstát pod gázou a pak se uchovává v lednici. Dávám si ráno na lačno polévkovou lžíci do sleničky vody. Asi 1dl

Zajímavý postup, ale spíše jste měl napsat praktické postřehy, nebo nějaké pozitivní výsledky, pokud je máte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pát zář 14, 2012 8:57 pm 
Offline

Registrován: ned srp 05, 2012 10:49 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli by nebylo nebezpečné tento "elixír" či jak to nazvat, podávat i člověku s onemocněním cév a nedávně prodělanou mrtvicí? Nebylo by zde riziko uvolnění dalších krevních sraženin?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: úte zář 18, 2012 9:46 am 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Ja som mal ten elixír samozrejme z domáceho česneku ktorý som s odrenými ušami zohnal a užíval som ho podľa návodu ale nejaký účinok som na sebe nepocítil.
Mám zarobenú aj česnekovú vodku, užíval som ju hneď od najsilnejšej dávky, prerušil som to keď som začal s Kalísiou.
Na kolondoskopii mi našli nejaké polypy, jedna bola ako čerešňa, výsledok som dostal že bola nezhubná, (Vypálili mi ju samozrejme) možno práve po užívaní týchto elixírov, to sa ale nedozviem keďže predtým som o nich nevedel.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kristina.N píše:
Dobrý den,
chci se zeptat, jestli by nebylo nebezpečné tento "elixír" či jak to nazvat, podávat i člověku s onemocněním cév a nedávně prodělanou mrtvicí? Nebylo by zde riziko uvolnění dalších krevních sraženin?

Myslím, že riziko je vždy, nicméně velice malé, na to vám stačí i mnoho druhů koření a vyvoláte nějaký špatný stav celkem spolehlivě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: čtv zář 20, 2012 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Ja som mal ten elixír samozrejme z domáceho česneku ktorý som s odrenými ušami zohnal a užíval som ho podľa návodu ale nejaký účinok som na sebe nepocítil.
Mám zarobenú aj česnekovú vodku, užíval som ju hneď od najsilnejšej dávky, prerušil som to keď som začal s Kalísiou.
Na kolondoskopii mi našli nejaké polypy, jedna bola ako čerešňa, výsledok som dostal že bola nezhubná, (Vypálili mi ju samozrejme) možno práve po užívaní týchto elixírov, to sa ale nedozviem keďže predtým som o nich nevedel.

Tak je to možné, vždy záleží na čistotě těla a dle toho běží problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2012 6:11 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Jarda píše:
Deane píše:
Ja som mal ten elixír samozrejme z domáceho česneku ktorý som s odrenými ušami zohnal a užíval som ho podľa návodu ale nejaký účinok som na sebe nepocítil.
Mám zarobenú aj česnekovú vodku, užíval som ju hneď od najsilnejšej dávky, prerušil som to keď som začal s Kalísiou.
Na kolondoskopii mi našli nejaké polypy, jedna bola ako čerešňa, výsledok som dostal že bola nezhubná, (Vypálili mi ju samozrejme) možno práve po užívaní týchto elixírov, to sa ale nedozviem keďže predtým som o nich nevedel.

Tak je to možné, vždy záleží na čistotě těla a dle toho běží problém.


Ja si myslím, že základ je dôkladná očista hlavne hrubého čreva, pečene (!), žalúdka (a potom ostatné...), a až vtedy bude "elixír mladosti" fungovať tak, ako má... Lebo ja som jeho funkčnosť na sebe nepostrehol... Pravdepodobne kvôli kameňmi vydláždenej pečeni... Takže.... V PRVOM RADE KAŽDÉMU ODPORÚČAM DôKLADNE PREČISTIŤ ORGÁNY, až potom si dávať "elixíry", atď... aby to fakt zaberalo... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pát zář 21, 2012 6:18 pm 
Offline

Registrován: pát kvě 14, 2010 4:04 pm
Příspěvky: 445
Bydliště: Hodonínsko
Elixír mládí???? Šanka a po ní klystýry, strava obsahující enzymy <3, zbytek jsou dolaďující aspekty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: sob zář 22, 2012 12:43 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
jani píše:
Elixír mládí???? Šanka a po ní klystýry, strava obsahující enzymy <3, zbytek jsou dolaďující aspekty

Jani, bez vylúčenia kameňov zo žlčníka a pečene to proste.... NEJDE.... A strava obsahujúca enzýmy typu, ktoré sa ničia pri teplote nad 43 stupňov... To chceš jesť ovocie, zeleninu (resp. šťavy zo zeleniny...), bryndzu, kefír, a... finito ??? ... Enzýmy obsahuje aj masť, aj ghí... Ale iné enzýmy.... Na rozdiel od rastlinných tukov, ktoré nemajú svoje vlastné enzými na to, aby sme ich dobre strávili, ale o.k.,, o tom sa tu nebavíme... Ja som ťa len poopravil v tom, že si zabudla na OČISTU PEČENE... Robil som si asi 50 klystírov za život (s urinou), 5 šaniek... a ... čo z toho, keď som mal kopu kameňov v pečeni ? Prd makový... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 1:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Tady musím souhlasil s NOWOCAYNEM. Nejdřív je potřeba tělu umožnit ze sebe sajrajty dostat, než je člověk začne uvolňovat nějakými elixíry. I u očisty kloubů je nezbytnou podmínkou minimálně důkladný pročištění střeva. Jak píše jani, tak pročištění střeva a živá enzymatická strava to taky řeší, ale strašně POMALU. Já se pravidelnými očistami všeho možnýho a půsty čistil asi rok a to mi je 26 let a řekl bych, že sem se předtím stravoval o dost líp než průměrnej Čech. A teď si představte, že se někdo chce pročistit i ve čtyřiceti nebo v šedesáti. Navíc třeba takovou očistu jater opravdu nic nenahradí.

NOWOCAYN_2: Ghí těžko bude obsahovat enzymy, když je ničí teploty nad 42 stupňů. Najdeš je třeba v ovozelu nebo v nepasterizovaném mléce. V luštěninách, oříšcích, semínkách, obilovinách apod. je aktivuješ máčením (ideálně ne míň jak 24 hodin pro úplný odblokování) a klíčením. Jinak ti sou k ničemu a v nemáčený podobě na dvě věci, pokud nezničíš enzymový inhibitory (a s nimi i enzymy) ozařováním, jak se to často dělá. Neozářený a nemáčený totiž dost zatěžujou slinivku.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: pon zář 24, 2012 1:17 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
Xeelee : Ako som už vravel, Kwasniewski nie je moja "modla", ani môj "hrdina", ale dovolím si citovať z jeho knihy :

Tazateľ : Už víme, že tuky musí být pro cloveka jediným
významným zdrojem energie, ale mimo
energie dodávají organizmu i tak duležité
složky jako enzymy, vitamíny a minerály.

Kwasniewski : Ne všechny tuky. Jen v živocišných tucích se nacházejí
všechny potrebné složky pro jejich spalování,
neboli enzymy, vitamíny a minerály v optimálním
množství a pomeru. Tuky vznikají v organizmu
zvírat pomocí stejných enzymu, vitamínu
a minerálu, pomocí nichž jsou spalovány. Jímeli
tuky živocišného puvodu, dostáváme nejen koncentrovanou
energii, ale i všechny složky potrebné
k získání této energie, které doprovázejí tuky
v patricném množství a pomeru. Spalování tuku
v organizmu je velmi snadné a energeticky málo
nárocné.

Ja si myslím, že existujú aj enzýmy takého typu, ktorý sa neničí pri vysokej teplote. Keď sa živočíšny tuk (hlavne ghí) správa v hrnci úplne inak ako napríklad hrach, šošovica, nastrúhané jablko, čerešne, kolečká mrkvy, listy, atď, tak kľudne môže byť, že jeho enzými sú úplne iné, a fungujú proste inak. Ak by to tak nebolo a ničili by sa teplom, tak načo by o tom písal Kwasniewski, keď vajíčka varí, a rovnako aj (tučné) mäso, a tak isto masť a mliečny tuk, loj, atď... ? Viac k tomu dodať neviem, len píšem, že si nemyslím, že enzými v živočíšnom tuku sa ničia teplotou. To je môj názor, a keď mi nájdeš publikácie (nie vitariánske ani vegánske...) kde sa píše o opaku, veľmi rád si to prečítam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Elixír mládí
PříspěvekNapsal: úte zář 25, 2012 8:21 am 
Offline

Registrován: pon lis 09, 2009 6:20 pm
Příspěvky: 254
Citace:
"Duchovní" hovoria, že za 90% chorôb môže psychika, duševné a duchovné problémy, nevyriešené vzťahy... Výživári hovoria, že za 90% chorôb môže nevhodná strava... Buď obaja klamú, alebo pravda ako taká neexistuje...? ..."

Za drtivou väčšinou chorôb stoja práve fyzické príčiny - nevhodná strava, parazity, rôzne virálne záťaže, toxíny, ťažké kovy..., ktoré sa ale často prejavujú práve psychicky a to zvádza k "duchovnému" riešeniu chorôb. Čokoľvek, čo rozhodí biochémiu mozgu, žľazy s vnútorným vylučovaním má väčšinou katastrofálne následky na psychiku.

Ak drtivú väčšinu môjho príjmu tvoria tuky, tým sa automaticky ochudobňujem o kopec minerálov, vitamínov, antioxidantov, ochranných látok - tieto sú totiž obsiahnuté hlavne v sacharidových rastlinných potravinách - hlavne zelenina, semená a orechy by sa mali jesť s mierou, inak hrozí nadbytok omega-6 tukov, neviem si dosť dobre predstaviť aké minerály, vitamíny, enzýmy obsahuje vypražená bravčová masť, okrem tukorozpustných ako vitamín D, A, možno trochu zinku, selénu. Zo živočíšnych potravín sú ale veľmi bohaté na živiny vnútorné orgány napr. pečeň, zároveň ale aj úĺožisko toxínov. Kedysi sa používala lisovaná surová pečeň z mladých teliat (keď ešte neboli tak kontaminované) pri Gersonovej protirakovinovej diéte. Ja beriem dlhodobo adrenálne výťažky získavané zo žliaz zvierat na adrenálnu únavu, teraz menej, ale je zrejmé, že živočíšne produkty môžu byť za istých okolností veľmi prospešné. U živočíšnych tepelne spracovaných potravín, najmä bielkovín ani tak nejde o stratu enzýmov ako skôr vznik rôznych toxických látok - to je aj dôvod prečo protirakovinové diéty striktne vylučujú živočíšne produkty a tuky, v neskoršej fáze liečby max. povoľujú nejaké minimálne množstvo surových a tepelne minimálne upravovaných - surové kozie mlieko, surové maslo, surové kvalitné vajíčka, v menšej miere minimálne upravované kvalitné mäso. Pri živočíšnych zahriatych bielkovinách totiž vzniká oveľa viac škodlivých látok ako keď uvarím zeleninu, kde je 90% a viac vody.

Každú teóriu treba posudzovať so zdravým rozumom a s ohľadom na najnovšie výskumy, prečo by som mala predpokladať, že zrovna Kwasniewski vie o výžive všetko, ja som skoro v každej knihe, čo som čítala, našla nejaké deficity, ani vitariáni nemajú rozhodne patent na všetky pravdy, od kopec teórií sa dnes už upúšťa typu, že všetky minerály sa menia varom na anorganické - nezmysel, že enzýmy v potrave sú nevyhnutné na trávenie, že čo je surové je automaticky najzdravšie (často citovaná kniha o enzýmoch od Dr. Howella je z roku 1946!!! a je v nej kopec nedostatkov s ohľadom na jeho výskumné metódy, to isté teória leukocytózy), sú isté potraviny, ktoré sú dokonca veľmi ťažko stráviteľné v surovom strave ako naklíčené strukoviny, niektoré zeleniny, niektoré typy škrobov sú stráviteľnejšie varené, napr. v zemiakoch. Dlhoroční vitariáni upúšťajú od konceptu 100% surová strava, napr. Victoria Boutenko priznáva po niekoľkých rokoch surovej stravy, že je lepšie zaradiť istú časť varených potravín ako kompenzovať zvýšenú potrebu kalórií nadbytkom orechov a semien, je lepšie dať si misku varených zemiakov, ryže natural ako prepchávať sa orechmi, avokádami. Zjesť misu surovej brokolice je dosť problém, ale uvarenú v pare ju zjem bez problémov, tým netvrdím, že zeleninu variť, ale úprava niektorých druhov mi pomôže ju skonzumovať vo väčších množstvách. Vitariáni často majú problém s kalóriami, aj keď mnohí vyhlasujú, že im stačí na raňajky si dať tri broskyne, na obed šalát - treba sa pozrieť na dlhoročných vitariánov, ako vyzerajú, ako sú na tom so zdravím. Ono vitariáni medzi sebou moc nepriznajú, že majú zdravotné problémy, ale Victoria Boutenko a celá jej rodina a ďalší vitariáni priznávajú, že mali zdravotné problémy, zistili, že potrebujú jesť kopec zelenolistej zeleniny a menej ovocia, menej orechov a tukov omega 6 (okrem konopných, ľanových a chia semien, drtivá väčšina orechov obsahuje hlavne omega 6 tuky), ak prijímam veľa orechov lebo som hladná, zase len prijímam väčšinu kalórií z omega 6 tukov, veľa vitariánov má veľké problémy so zubnými kazmi, hlavne fruitariáni, je totiž blbosť, že vláknina v ovocí mi zuby prečistí. Keď človek prechádza na surovú stravu, prvé mesiace sa cíti fantasticky, to je práve preto, že vylúčil zo stravy všetky rafinované a spracované potraviny, telo sa výborne prečistí, otázne je, či tá strava bude časom stačiť, niektoré deficity vznikajú až po rokoch. Teória zníženého príjmu potravín a predlžovania života je tiež diskutabilná, je za tým naozaj znížený príjem kalórií alebo len fakt, že neprijímam kopec škodlivých látok? Kedysi som čítala článok o ľuďoch, čo dlhodobo obmedzujú kalórie v strave, hej, oni fungovali, ale zároveň priznávali, že musia významne redukovať aj fyzické aktivity, lebo im na to ich strava nestačí, o nejakých breatheriánoch sa nevyjadrujem, to neviem posúdiť. Výskumy ukazujú, že človek funguje dlhodobo lepšie, ak má dostatočný príjem kalórií v podobe kvalitných potravín a to platí zrovna aj pre vitariánov, čo by ale v ich ponímaní znamenalo prijímať dosť vysoké množstvo zeleniny a ovocia denne a to rozhodne nepokryjú tri kúsky ovocia a miska šalátu denne, Victoria Boutenko to rieši napr. zelenými zmixovanými nápojmi - čiže zmixuje zelenolisté zeleniny, ovocie - takto dokážem prijať pomerne veľké mnostvo zeleniny denne. Ak by sme sa pozreli na 100% vitariánov v prírode, napr. gorily - tie konzumujú prakticky celý deň rastlinnú stravu a prijmú jej niekoľko kilogramov denne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: bokor a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz