Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 9:53 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2013 10:55 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Pavluša píše:
Dobrý den,
ráda bych se podělila o mojí zkušenost s očistou nadledvinek. Zhruba 5 měsíců beru zmiňovaná Béčka B1+B5 (k tomu B komplex), krátkodobě i lékořici. Do toho jód+selen, byla jsem na ranní teplotě cca 36,3-36,5 C, asi po 3 měsících zlepšení, skvrna mi vydržela asi 14 hodin a i ranní teplota se zvýšila na 36,7-36,8 C. Asi před 1 měsícem jsem přestala brát jód (Lugol), měla jsem podezření, že se mi při vyšších dávkách (30-40 kapek denně) zničeho nic dost zhoršilo akné, tak jsem chtěla vyzkoušet, zda to s tím souvisí, akné se opravdu zas zlepšilo, nicméně si nejsem příliš jistá, zda důvodem je Lugol. Beru i jiné minerály a doplňky. Co mě však dostalo je, že nyní jsem opět tam, kde na začátku, skvrna mizne rychleji a teplota zas dole, znatelně vyšší zimomřivost. Je to normální? Přijde mi, že změna zpět k horšímu nastala jako by ze dne na den. Myslela bych si, že stejně jako trvá srovnání celkem dlouho, tak i naopak to půjde pomaleji. Máte někdo podobnou zkušenost?
Díky za reakce. Pavluša

Vzhledem k té zimohřivosti a dalšímu co popisujete může být primárním problémem oslabená štítná žláza ne nadledvinky, které naopak mohou být hyperfunčkní - což je častý stav protože jsou to propojené orgány a hyperfunkce jednoho znamená čast hypofunkci druhého.

Zkuste napsat více jak jste na tom s teplotou končetin - rukou a nohou, máte je často studené nebo spíše teplé. Co váha, jde nahoru, dolů? Jak jste na tom s odolností proti horku? Trápí vás vypadávání vlasů? Co únavam ak se cítíte a vstáváte? Míváte často záněty? Jak jste odolná proti stresu, jak se soustředíte? Měříte si tlak, ve vysoká, nízký? Jak trávíte?
Dělala jste si někdy nějaké testy na nadledvinky nebo štítnou žlázu?

Avšak obojí jak nadledvinky tak štítná žláza jsou součastí komplikovaného systému který souvisí s hormonální rovnováhou v těle, hladinou stresu, minerálů, nutrientů, trávení a stavu do jakého dostáváme náš mozek - tedy se stavem naší psychiky. přičemž jedno je spojeno s druhým. A to jsem zmínil jen část. Očista nadledvinek je fajn, ale stále to není komplexní řešení a nemyslím si že to může postihnout pravou příčinu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv led 17, 2013 1:20 am 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
sakul píše:
Vzhledem k té zimohřivosti a dalšímu co popisujete může být primárním problémem oslabená štítná žláza ne nadledvinky, které naopak mohou být hyperfunčkní - což je častý stav protože jsou to propojené orgány a hyperfunkce jednoho znamená čast hypofunkci druhého.

Zkuste napsat více jak jste na tom s teplotou končetin - rukou a nohou, máte je často studené nebo spíše teplé. Co váha, jde nahoru, dolů? Jak jste na tom s odolností proti horku? Trápí vás vypadávání vlasů? Co únavam ak se cítíte a vstáváte? Míváte často záněty? Jak jste odolná proti stresu, jak se soustředíte? Měříte si tlak, ve vysoká, nízký? Jak trávíte?
Dělala jste si někdy nějaké testy na nadledvinky nebo štítnou žlázu?

Avšak obojí jak nadledvinky tak štítná žláza jsou součastí komplikovaného systému který souvisí s hormonální rovnováhou v těle, hladinou stresu, minerálů, nutrientů, trávení a stavu do jakého dostáváme náš mozek - tedy se stavem naší psychiky. přičemž jedno je spojeno s druhým. A to jsem zmínil jen část. Očista nadledvinek je fajn, ale stále to není komplexní řešení a nemyslím si že to může postihnout pravou příčinu

Díky za reakci,
zkusím napsat více.
Asi před 1,5 rokem jsem začala s očistama, změnou stravy o něco dříve, po 1 šance a sérii urino klystýrů výrazné zlepšení ve všech směrech - akné, buzení bez budíku, příval energie, perfektní vyprazdňování, žádný příznaky hormonální nerovnováhy atd., to mi dodalo a projela jsem trojčátko, asi 5 jaterních očist, propláchla ledviny a nasadila některé minerály podle vlasové analýzy (MG, I, Se, Zn, Mo, Bór, Vanad, + plus následně Béčka, Céčko, plus některé doplňky typu Chlorella, Collagen, Bílý jíl, atd., čas od času sérii klystýrů, jednou očista kloubů bobkáčem a jiné. Nicméně výše zmiňovaný stav euforie se pomalu zhoršoval, mám pocit, že se vždy někde něco zlepší a zanedlouho zase naopak, chvíli perfektní vyprazdňování, pak zas chvíli spíše zácpa, někdy akné takřka zmizí, pak zas rychlý nástup a já to nedokážu vyhodnotit, proč ty změny. Poslední měsíce navíc úbytek síly, doslova svalové hmoty.
Nyní zimomřivost, často studené končetiny, ráno se hůře probouzím, přes den únavu necítím, energie celkem dost, stres zvládám celkem dobře, jsem na mateřský, kromě dětí (a Klause) mě nic nevytočí, vlasy nepadají, akné se teď zhoršilo, spíše zvýšené ochlupení, nižší tlak, dříve jsem mývala motanice při vstávání, teď ne, záněty žádné, vyjímkou tento Silvestr - dost nepříjemný afty na mandlích, žádný testy na nadledvinky ani štítnou žlázu jsem si nedělala. Ještě na škole mě doktor diagnostikoval strumu, ale samo to odeznělo. Nijak neléčeno. Když tak projíždím příznaky hypo- a hyperfunkce nadledvinek, tak bych u každýho na sebe něco našla, takže fakt nevim. 30 let, 55 kg, váha stabilní.
Myslela jsem, že kůra na nadledvinky podpoří tento orgán v obou směrech, ať je hypo- nebo hyper.
Nechala jsem si teď dělat rozbor krve. Oproti předešlému před asi 4 měsíci došlo ke snížení některých hodnot v krevním obrazu, což mě přivádí k anémii, ale hodnoty jsou stále v mezích, nicméně příznaky by tomu odpovídaly. Dále se mi zvýšila kyselina močová, z 230 na 306, což mě dost zaráží, páč jsem od té doby zavedla několik opatření, které by měli hrát spíše ku jejímu prospěchu (denně okurková šťáva, hlídám si ph, cca70% stravy syrová, piju živou vodu (ph okolo 9) a další). Jaterní testy o něco lepší než minule, ledviny v pohodě, minerály taky ale vyšší Mg (paradoxně před odběrem jsem ho pár dní nebrala) a dost nízký Fe, minule 16, nyní 6. Chystám se ještě na měď, ale tu u nás nedělají, takže nevim, kdy se k tomu dostanu. Něco jsem probírala s Jardou, tak mi pár typů dal, o nadledvinkách jsme nemluvili, spíše o té annémii, železu, mědi, ... Z mýho pohledu to vidím na nerovnováhu některých minerálů, což samozřejmě souvisí i s trávením, ještě jsem opomněla, beru Betain - málo HCL, no a pak hormonální nerovnováhu. Mám pocit, že se do toho stále více a více zamotávám, což mě samo o sobě trochu stresuje. A to mě štve! Bohužel asi nemám ještě tolik vědomostí a zkušeností, abych si s tím dokázala poradit, ačkoliv přečteno toho mám dost. Zjišťuji ale, že praxe je o dost náročnější. Budu ráda za každý postřeh a radu.
Díky Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2013 9:32 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
No v první řadě nadledvinky potřebují tuky a bíkoviny aby správně tvořily hormony.Pokud ubejvaj svaly tak bude bílkovin málo.Pokud jíš 70% syrové stravy tak bych se bál že budeš mít nedostatek energie.Zkus si někde vypočítat bazální metabolismus a dennívýdej a do kolonky stres napiš stres větší,protožeděti jsou stres vždycky.Další věc je že můžeš zkusit vynechat úplněvšechny doplňky s vyjímkou HCL,protože pokud jíš 70% té zázračné živé stravy tak přece musíš mít minerálů a vitamínů dost a dost(pokud teda nejíš jen okurky).
Zpět k nadledvinkám-vynechej úplně ovoce,brambory a pokud jíš nějakou potravinu o které víš že obsahuje hodně draslíku tak ji hodně posol,vit. C si dej ve formě askorbátu sodného,Ráno a odpolednevypij pulitr vody s půl lžičky soli na srovnání elektrolitů(může být himalájská).3x denně si dej pauzu při které se budeš věnovat meditaci.Stačí 3x denně 10 minut ale opravdu musíš být sama a vyčistit si hlavu.Co se týče doplňků stravy na nadledvinky tak si nedělej iluze o tom že v čechách seženeš to co potřebuješ-buď vyhodíš peníze nebo si v některých případech ještě přitížíš.Jeden člen tohoto fora mi v případě doplňků otevřel oči a moc mu za to děkuju!Pokud bude chtít tak se určitě ozve sám.K té živé stravě ještě poznámka-lidi s oslabenýma nadledvinkama maj i slabá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2013 1:20 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
[quote="Pavel Veselý":1pyoq4eg]No v první řadě nadledvinky potřebují tuky a bíkoviny aby správně tvořily hormony.Pokud ubejvaj svaly tak bude bílkovin málo.Pokud jíš 70% syrové stravy tak bych se bál že budeš mít nedostatek energie.Zkus si někde vypočítat bazální metabolismus a dennívýdej a do kolonky stres napiš stres větší,protožeděti jsou stres vždycky.Další věc je že můžeš zkusit vynechat úplněvšechny doplňky s vyjímkou HCL,protože pokud jíš 70% té zázračné živé stravy tak přece musíš mít minerálů a vitamínů dost a dost(pokud teda nejíš jen okurky).
Zpět k nadledvinkám-vynechej úplně ovoce,brambory a pokud jíš nějakou potravinu o které víš že obsahuje hodně draslíku tak ji hodně posol,vit. C si dej ve formě askorbátu sodného,Ráno a odpolednevypij pulitr vody s půl lžičky soli na srovnání elektrolitů(může být himalájská).3x denně si dej pauzu při které se budeš věnovat meditaci.Stačí 3x denně 10 minut ale opravdu musíš být sama a vyčistit si hlavu.Co se týče doplňků stravy na nadledvinky tak si nedělej iluze o tom že v čechách seženeš to co potřebuješ-buď vyhodíš peníze nebo si v některých případech ještě přitížíš.Jeden člen tohoto fora mi v případě doplňků otevřel oči a moc mu za to děkuju!Pokud bude chtít tak se určitě ozve sám.K té živé stravě ještě poznámka-lidi s oslabenýma nadledvinkama maj i slabá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2013 10:29 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
[quote="sakul":2u1oedgi][quote="Pavel Veselý":2u1oedgi]No v první řadě nadledvinky potřebují tuky a bíkoviny aby správně tvořily hormony.Pokud ubejvaj svaly tak bude bílkovin málo.Pokud jíš 70% syrové stravy tak bych se bál že budeš mít nedostatek energie.Zkus si někde vypočítat bazální metabolismus a dennívýdej a do kolonky stres napiš stres větší,protožeděti jsou stres vždycky.Další věc je že můžeš zkusit vynechat úplněvšechny doplňky s vyjímkou HCL,protože pokud jíš 70% té zázračné živé stravy tak přece musíš mít minerálů a vitamínů dost a dost(pokud teda nejíš jen okurky).
Zpět k nadledvinkám-vynechej úplně ovoce,brambory a pokud jíš nějakou potravinu o které víš že obsahuje hodně draslíku tak ji hodně posol,vit. C si dej ve formě askorbátu sodného,Ráno a odpolednevypij pulitr vody s půl lžičky soli na srovnání elektrolitů(může být himalájská).3x denně si dej pauzu při které se budeš věnovat meditaci.Stačí 3x denně 10 minut ale opravdu musíš být sama a vyčistit si hlavu.Co se týče doplňků stravy na nadledvinky tak si nedělej iluze o tom že v čechách seženeš to co potřebuješ-buď vyhodíš peníze nebo si v některých případech ještě přitížíš.Jeden člen tohoto fora mi v případě doplňků otevřel oči a moc mu za to děkuju!Pokud bude chtít tak se určitě ozve sám.K té živé stravě ještě poznámka-lidi s oslabenýma nadledvinkama maj i slabá

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2013 11:25 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
[quote="Pavluša":3ozn9sqo]Díky oběma za rady,celkem to zní logicky, vlastně se u mě problémy začaly objevovat až od podzimu, takže to rozhodně stojí za zkoušku. Takže zkusím to otočit, a jíst řekněmě 2/3 vařený a 1/3 syrový, spíše jako příloha. Nějak je mi proti mysli, vynechat syrový úplně, jak je to pak s těmi všude propagovanými enzymy tolik nutnými k trávení?
Bazální metabolismus zkusím spočítat, ale přiznám se, že když jsem např. zkoušela podle kalkulačky Flora vypočítat kolik jím bílkovin, sacharidů, tuků, tak jsem ve výsledku z toho příliš moudrá nebyla a nakonec jsem s tim po prvním dnu sekla. Asi chyba. To vážení všeho bylo na hlavu. Ale fakt je, že po chvilce bych to už snad uměla odhadnout.
Ok, zkusím to, co radíte a uvidim, co to udělá. Mám k tomu ale pár dotazů
1. Céčko ve formě askorbátu sodného? Mám kyselinou askorbovou. Je to rozdíl?
2. Silný B komplex mám od Jardy B-100, ale nevím, co je komplex volných aminokyselin. To je něco jako BCAA?
3. Adrenal Cortex? stačilo by tohle http://www.swanson.cz/vytazek-hovezi-na ... 0pcs-350mg
4. Rybí tuk jsem zrovna před pár dny objednala od Nutraceutika Je ok? Otázku tuků řeším už celkem dlouho a navíc jsem teď podle testů zjistila nízký HDL Cholesterol, jinak Cholesterol 4,13. Což si vysvětluji snad jen vyšší konzumací různých semínek, trocha ořechů, jiank patlanici jsem jedla celkem pravidelně, takže teď vynechávám většinu semen,kromě chia a lněného a děnně jím patlanici (2 lžíce lněného), zařadím 1 lžíci rybího plus na vaření a do jídla dávám buď ghí, máslo nebo oliváč, tak nějak přiměřeně. Je to ok?
5. Co sacharidy? Dle Jardy jsem se snažila co nejméně a pokud, tak spíše jáhly, pohanka, prostě bezlepek, ale podle Vaty je to zas špatně. Tak tady si moc jistá nejsem.
6.Dávám si 1 malý kafe picolo denně. I to je na nadledvinky moc? Tohle se mi moc opouštět nechce ..... Z jakýho důvodu vlastně kafe vadí, nějaký jiný, než jen, že okyseluje organizmus. Proč vadí silné stimulanty.
Každopádně moc díky, rozhodně to vyzkouším, zas mě to otočilo trochu jiným směrem, ale už jsem se smířila s tím, že ideální návod ke zdraví neexistuji nebo spíše nejde použít na každého, takže budu muset víc zkoušet, co mi sedne a více se pozorovat.

Ráda bych ještě položila otázku na Pavla. Snad si to dobře vybavuji, pokud si to pletu, tak se omlouvám, ale četla jsem od tebe příspěvek a názor na potréninkový jídlo a vůbec stravování při tréninku. Teď se mi to nedaří najít, tak nevím. 2x - 3x týdně trénuji na úmělých stěnách lezení, od jara do podzinu na skalách a právě proto jsem taky psala o úbytku svalové hmoty, nebo aspoň ten pocit tu byl, úbytek výkonnosti. Zmiňoval jsi ideální trénink do 1hodiny a po tréninku banán a pak bílkoviny. Zajímalo by mě, co by jsi konkrétně doporučil při tomhle druhu sportu, pokud na to nějaký názor máš. Pokud teď trénuji, tak 1 - 2 hodiny s kratšími přestávkami, většinou večer a po té někdy banán pak patlanice(0,5 l kefíru), přidávám kokos, kustovnici, další banán, collagen, chci přidávat 1g taurinu (?), ...
Co by jsi poradil třeba i před tréninkem, nevim, zda zařadit nějaký doplňky, proteiny, nikdy jsem to neužívala a výkonnost šla celkem nahoru, teď nic moc.
Mějte se.
Díky Pavluša[/quote:3ozn9sqo]
Ten poměr syrové stravy může být OK, zaměřil bych se především na dobře stravitelnou listovou zeleninu - baby špenát, polníček, rukola a saláty obecně. Košťály apod bych vařil.

Pokud chcete řešit nadledvinky a máte je oslabené či zcela vyčerpané anebo jsou ve fázi přílišné aktivity a přetíženosti a do fáze vyčerpanosti se brzy dostanou tak musíte říci kávě a kofeinu obecně jasné ne. Kofein poměrně drsně stimuluje nadledvinky k produkci adrenalinu, což je časem vyčerpává. U oslabených nadledvinek se člověk chvílí cítí skvěle, cítí nával energie, nicméně postupně se situace zhoršuje. U zcela vyčerpaných si může dát tři kafe před spaním a nic to s ním nedělá, protože nadledvinky už nemají sílu něco pumpovat.
Vždycky jsem si myslel jaký jsem hrdina že do sebe můžu luonout várnici kafe nebo 5 semtexů aniž by mě to jakkoli rozhodilo. Myslel jsem si jak skvěle se s tím můj organismus vyrovnává. Jaký jsem idiot jsem zjistil až časem ...

Kromě kávy může být dobré se vyhnout i kakau, černému čaji, čaji maté, guaraně a dalším agresivnějším stimulantům. To samé platí pro stimuly ve formě stresu, adrenalinových aktivit apod.

U těch sacharidů ve vašem případě čím méně tím lépe. Pokud chcete pseudobiloviny, zaměřil bych se na pohanku. Kromě rutinu obsahuje rozpustnou vlákninu kterou se živí laktobacily ve střevech. A pokud máte oslabené nadledvinky budete mít zřejmě i dysbiozu ve střevech. Většinou jsou problémy střevo (a trávení obecně včetně tvorby HCL) - nadledvinky -štítná žláza a případně

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2013 11:29 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ještě k enzymům - část dostanete z té listové zeleniny, nicméně málo se ví, že syrové vaječné žloutky jsou také enzymy nadupané, takže pokud zvládnete tak určitě zařaďte. Jakmile ulevíte trávení a dáte jej do kupy tak se obnoví také přirozená schopnost trávicí soustavy enzymy tvořit. Do té doby může být užitečné si je pořídit v tabletách. často se dělají s betainem dohromady. Další možnost jak podrpořit tvorbuu enzymů jsou byliny, ideálně ve formě švédských kapek. Bez cukru jsou u nás dostupné od firmy Mauers, další možnost jsou od Dr. Theise


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2013 11:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Kávu zkusím aspoň načas vynechat, přesvědčil jste mně.
Bylo by tedy vhodné opět zařadit nějaké očisty střeva? Před vánoci jsem udělala několik klystýrů s odpařenou urinou, ale nejsem si jistá jestli to neni příliš a nevypláchnu tím tak mikroflóru příliš, protože jsem pak měla stolici dost nepravidelně. Nicméně trávení určitě ideální neni. Mám to nějak podpořit? Zařadit třeba Laktobacily ve větších dávkách. Co jaterní očista? Přes léto jsem jich udělala asi 5. Skoro nic ze mě nevyšlo, pár mazlavých malých kamínků, při prvních trochu jakoby bláta. Dlouhodobě jsem brala Mg, tak jsem usoudila, že se patrně většina toho rozpustila, čas od času dělám ostropestřecovou kaši. Jód a Selen asi vynechávat nemám.
Na mozku pracuju, nebo se aspoň snažím.
Díky Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 2:41 pm 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
Dobrý den,
stalo se mi to samé jako paní, která psala přede mnou.
Jen s tím rozdílem, že jsem začala užívat po ránu čtvrt lžičku himaláské soli a najednou jsem trpěla nepředstavitelnou zimomřivostí. Nemohla jsem se vůbec zahřát.
Jsem teď zmatená, nevím, co mám léčit dřív - štítnou žlázu nebo nadledvinky?
Ruce a nohy mám studené skoro pořád, ale dá se to vydržet. Váha jde spíše dolů. Občas mám pocit, že čím více jím, tím víc hubnu. Také občas trpím nechutenstvím.
Tlak mám nízký 90/60 Trávení špatné. Špatně spím, v noci se budím. Měřím si v tu dobu teplotu a vypozorovala jsem, že přes den mám třeba těch 36,6 - 36,7 a s příchodem večera, noci mi teplota klesá klidně k 36,1.
Beru 10 kapek lugolu, skvrna mi vydrží déle než 8 hodin, selen, cortex, wild yam, B5, ostatní béčka, zinek. syrovou stravu jím minimálně, kafe nepiju, alkohol velmi zřídka.
Co léčit více? štítnou žlázu nebo nadledvinky?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 6:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Pavluša píše:
Kávu zkusím aspoň načas vynechat, přesvědčil jste mně.
Bylo by tedy vhodné opět zařadit nějaké očisty střeva? Před vánoci jsem udělala několik klystýrů s odpařenou urinou, ale nejsem si jistá jestli to neni příliš a nevypláchnu tím tak mikroflóru příliš, protože jsem pak měla stolici dost nepravidelně. Nicméně trávení určitě ideální neni. Mám to nějak podpořit? Zařadit třeba Laktobacily ve větších dávkách. Co jaterní očista? Přes léto jsem jich udělala asi 5. Skoro nic ze mě nevyšlo, pár mazlavých malých kamínků, při prvních trochu jakoby bláta. Dlouhodobě jsem brala Mg, tak jsem usoudila, že se patrně většina toho rozpustila, čas od času dělám ostropestřecovou kaši. Jód a Selen asi vynechávat nemám.
Na mozku pracuju, nebo se aspoň snažím.
Díky Pavluša

Ohledně klystýrů vám s jistotou nikdo neřekne a setkáte se se spoustou názorů.U problematické mikroflory bych je nedělal nebo dělal jen velmi omezeně a opatrně s důrazem na tzv. fungicidní klystýry, tedy ty co likvidují škodlivé bakterie ve střevech.

Laktobacilama nic nezkazíte


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2013 8:11 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
panka píše:
Dobrý den,
stalo se mi to samé jako paní, která psala přede mnou.
Jen s tím rozdílem, že jsem začala užívat po ránu čtvrt lžičku himaláské soli a najednou jsem trpěla nepředstavitelnou zimomřivostí. Nemohla jsem se vůbec zahřát.
Jsem teď zmatená, nevím, co mám léčit dřív - štítnou žlázu nebo nadledvinky?
Ruce a nohy mám studené skoro pořád, ale dá se to vydržet. Váha jde spíše dolů. Občas mám pocit, že čím více jím, tím víc hubnu. Také občas trpím nechutenstvím.
Tlak mám nízký 90/60 Trávení špatné. Špatně spím, v noci se budím. Měřím si v tu dobu teplotu a vypozorovala jsem, že přes den mám třeba těch 36,6 - 36,7 a s příchodem večera, noci mi teplota klesá klidně k 36,1.
Beru 10 kapek lugolu, skvrna mi vydrží déle než 8 hodin, selen, cortex, wild yam, B5, ostatní béčka, zinek. syrovou stravu jím minimálně, kafe nepiju, alkohol velmi zřídka.
Co léčit více? štítnou žlázu nebo nadledvinky?

Podle příznaků to vypadá spíše na nadledvinky, může to být ale také příliš aktivní štítná žláza která má za následek ztlumení aktivity nadledvinek. Jak jste na tom se zvládáním stresu?

Každopadně bych se podíval jestli netrpíte kandidozou. Jeden z hlavních toxinů, který produkuje kandida -acetaldehyd blokuje správnou tvorbu hormonů a tím ovlivňuje jak nadledvinky tak štítnou žlázu. Také způsobuje deficit mnoha béček. Kromě toho dybioza ve střevech znamená že se přirozeně netvoří vitamíny ve střevech a nevstřebávájí se minerály ze stravy, které jsou zase potřeba pro správný chod naldedvinek a hormonů. A samozřejmě nejen jich. Tomu by odpovídal i ten úbytek váhy

Často tu v této souvislosti zmiňuji zamotaný kruh který je třeba rozseknout


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 8:38 am 
Offline

Registrován: pát srp 24, 2012 7:07 am
Příspěvky: 53
sakul píše:
Podle příznaků to vypadá spíše na nadledvinky, může to být ale také příliš aktivní štítná žláza která má za následek ztlumení aktivity nadledvinek. Jak jste na tom se zvládáním stresu?

Každopadně bych se podíval jestli netrpíte kandidozou. Jeden z hlavních toxinů, který produkuje kandida -acetaldehyd blokuje správnou tvorbu hormonů a tím ovlivňuje jak nadledvinky tak štítnou žlázu. Také způsobuje deficit mnoha béček. Kromě toho dybioza ve střevech znamená že se přirozeně netvoří vitamíny ve střevech a nevstřebávájí se minerály ze stravy, které jsou zase potřeba pro správný chod naldedvinek a hormonů. A samozřejmě nejen jich. Tomu by odpovídal i ten úbytek váhy

Často tu v této souvislosti zmiňuji zamotaný kruh který je třeba rozseknout

Stres momentálně nemám, ale jinak moc ho nezvládám. Celá se vždy jakoby stáhnu, cítím vnitřní napětí.
Kandidózu mám, snažím se držet dietu.
Jinak cca 10 let mi padaly vlasy (začátek v létě, konec v zimě), na konci léta jsem začala s Lugolem a vlasy přestaly padat, tak podle toho bych odhadovala, že štítná žláza potřebovala podpořit. Navíc stále mi je zima. Před pár dny jsem vynechala nějaké doplňky na nadledvinky a zimomřivost trochu ustoupila a i se mi ustálila teplota. V noci už jsem měla 36,4 přes den 36,6.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 7:05 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
panka píše:
Stres momentálně nemám, ale jinak moc ho nezvládám. Celá se vždy jakoby stáhnu, cítím vnitřní napětí.
Kandidózu mám, snažím se držet dietu.
Jinak cca 10 let mi padaly vlasy (začátek v létě, konec v zimě), na konci léta jsem začala s Lugolem a vlasy přestaly padat, tak podle toho bych odhadovala, že štítná žláza potřebovala podpořit. Navíc stále mi je zima. Před pár dny jsem vynechala nějaké doplňky na nadledvinky a zimomřivost trochu ustoupila a i se mi ustálila teplota. V noci už jsem měla 36,4 přes den 36,6.

Myslim, že není třeba příliš zkoumat jestli řešit nadledvinky či štítnou žlázu a zaměřovat se výrazně jedno či druhé. Máte zřejmě problém s hormonální rovnováhou a takže se všemi žlázami. Vyřešte co nejdříve střevní dysbiozu, to je základ od kterého se odrazí všechny další zlepšení. Jakmile si tělo uleví od toxických látek které produkují různé dybakterie, začnou se rovnat hormony, trávení, zrychlí se metabolismus, zelpší se padání vlasů a budete lépe zvládat stres a zlepší se i termoregulace těla. Zlepší se také mineralizace těla což bude mít řadu pozitivních následků

Samozřejmě podporou nadledvinek nic nezkazíte. Na jejich oslabenost ukazují ty studené končetiny, špatné zvládání stresu, zmiohřivost i padání vlasů a nízký tlak. Jakmile je srovnáte, budete budete mít dosatetek cortisolu a dalších hormonů na zvládání stresu a zánětů a období přečkáte ve větší pohodě.
Na dysbakteriozu, kandidozu a podporu nadledvinek je tu dost materiálu ke čtení. Ještě bych se s někým poradil o té suplementaci jódu. Udělejte se test bazální teploty a pokud bude v pořádku, osobně bych už jej nedával aby příliš aktivní šítná žláza neblokovala zřejmě oslabené nadledvinky. Je to ale jen odhad.

Poraďte se ale ještě s dalšími lidmi, nechte si případně udělat test cortisolu ze slin a nastudujte co půjde. Nemám kvalifikaci na to abych vám stanovil diagnozu a léčil vás:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř led 23, 2013 7:10 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Ješte k tomu když máte stres, že se stáhnete a cítíte vnitřní napětí.

Měl jsem jednu dobu něco velmi velmi podobného. I přesto, že mám za sebou poměrně dost práce na psychice a mám osvojené některé techniky zvládání náročných situací, dařilo se mi to zvládnout jen částečně. Zlepšilo se to právě po postupech které jsem popsal a které zlepšily práci nadledvinek a dalších orgánů. Doplňkově mě pomohly byliny jako ašvaganda, rhodiola a lékořice a dynamická cvičení z jogy zaměřená na žlázy a hormonální balanci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2013 10:21 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 11, 2010 10:18 pm
Příspěvky: 53
Zajímalo by mě, jestli spolu nějak souvisí oslabené nadledvinky a sklon k anémii. Podle krevních testů mi hodnoty hemoglobinu, erytrocytů, hematokritu za posledních několik měsíců klesly na spodní hranici, erytrocyty dokonce pod dolní hranici. Mám málo železa, ještě před půl rokem 16 a nyní pod hranicí, jen 8.
Jinak jsem podle Vašich rad najela spíše na nízkosacharidovou stravu, více tuků a bílkovin, více vařeného, do všeho cpu zázvor, kurkumu, chilli, česnek, řekla bych, že mi to dělá celkem dobře, ale po jídle hodně plynů. Pořídila jsem k betainu ještě trávicí enzymy, dále piju kotvičník, baštím macu, aschwagandu, lékořici, B-100, C-éčko, ... tak uvidíme
Po 2 týdnech na této stravě se mi však zvedl cholesterol, sice jsem v normě, ale zvedl se jak HDL (1,96 ze 1,57), LDL (2,44 ze 2,12) tak i celkový cholesterol (4,67 ze 4,2). Jím více tuků a bílkovin, takže asi žádný div, ale zároveň dodávám omega 3 (2 lžíce lněný olej, 1 lžíce rybí), je možné, že cholesterol zareagoval v tak krátké době na změnu stravy? A co s tím? Nerada bych, aby to šlo ještě výš.
Díky Pavluša


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz