Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř pro 18, 2019 1:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ash píše:
zkouseli jste nekdo uvedeny postup s uzobavanim kazdou hodinu a pul az dve po delsi dobu?
neni to likvidacni pro cely koncept traveni ktery zrejme pocita s vyhladnutim a odpocinkem pro travici procesy i behem dne?

Podle mě by se člověk musel opravdu hodně ovládat a jíst naprosto přesně stanovené dávky jinak se bude celkově přejídat, dráždit inzulín a nakonec nabírat i vnitřní tuk, což určitě není dobře. Každopádně z krátkodobého pohledu se toto stravovací schéma dá držet bez větších problémů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte úno 11, 2020 6:22 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, rád by som sa spýtal na pár vecí ohladom unavy nadobličiek a celkovo chronickej unavy.

Čital som tu že vraj je dobre jest furt nejake sacharidy počas dna aby hladina cukru v krvy nekolísala, vážne je to také dôležité ?
Ja mam ketogennu/lowcarb stravu, takže sa pýtam je to v pohode? Zvyknem jedávat aj jablká a probiotika, pomerne často skoro denne 1-3 jablčka zaleží na velkosti.. ale mám cez den nejake okná kde nič nejem, preto sa pýtam pomáham si tým ? Tráveniu určite asi ano kedže može oddychovat ale čo nadobličky?

Vzhladom k tomuto sa pýtam na PUFA tuky - videl som tu v téme že vraj niesu dobre na nadobličky ? Prečo? Často jedávam orechy a užívam aj rybý olej.

Tak isto ma zaujíma prečo pečeň ulahčuje nadobličkam prácu ? Odpoved som nenašiel. Ja mam trochu problém so žlčníkom ked jem moc tučne jedlo tak ma občas pobolieva ale hlavne v noci ked ležím na bruchu a predtým som jedol niečo tučne. Indikuje to niečo s pečenou? Alebo pálenie tváre (líca) ked pijem alkohol ? V minulosti som často užíval pestrec no mam pocit že s pečenou mi to neurobilo nič..

Prečo ked si dám vodu so solou a citronom, tak mi silno stupne tlak ? Suvisí to s nadobličkami ?

Mám zrejme silno vyčerpané nadobličky vzhladom k mojej extremnej unave.. užívam už druhý mesiac adrenal cortex 2x50mg, nepijem kavu už dlhšiu dobu, alkohol minimálne len cez vianoce a pod. Čo dalej by som mal robiť aby som si pomohol ? Aké doplnky alebo aké potraviny su vhodne zaradiť ? Chcel by som zájsť k obvodnej o aké testy by som mal požiadať ?

Čital som že saturovaný tuk (živočíšny) je pre tvorbu hormonov dobrý.. a aj bielkoviny.. neprotirečí si to nejak s tou sacharidovou stravou kde mam jest niečo skoro počas celeho dna?

Nemôže unava suvisiet (celková unava) aj so syndromom priepustneho čreva? Často si robím vývar či už s hovädzích kostí alebo klasicky nedelný vývar, užívam l-glutamin no nejak nepocitujem zlepšenie v tej unave mojej.. vobec neviem kde by som ja mal mat problém.. na keto/low carb strave som takmer rok.. samozrejme cez vianoce som kusok polavil ale nie moc.. proste par krat som mal "cheat day" za ten rok a par krat alkohol..

Vôbec nič ma už nenapadá kde by som mal adresovat unavu. Najviac podozrievam priepustné črevo a adrenálnu únavu. Ale tieto 2 veci sa teraz snažím riešit no nič sa nedeje.. Oslabené trávenie a nedostatok vitaminov a živín.. to je možné.. hoci užívam často aspon HCL. Je možné že moje telo neprima takmer žiadné živiny s potravy? Ak ano prečo? Lebo ja mam pocit že mi chýbajú nejaké dôležité prvky a nech zjem čokolvek akokolvek dobré pre moje telo vôbec to skoro "nepríme" Raz za nejaku dobu ochutnám moč svoju ale ta chut ma od klasickeho moču dost daleko.. vobec neni slaný.. ani nezapácha ako "moč" skor to je ako voda nejaka.. mierne horká.. čo to je ? Ďakujem... za akukolvek radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř úno 12, 2020 5:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Menma21":63o373bf]Zdravím, rád by som sa spýtal na pár vecí ohladom unavy nadobličiek a celkovo chronickej unavy.

Čital som tu že vraj je dobre jest furt nejake sacharidy počas dna aby hladina cukru v krvy nekolísala, vážne je to také dôležité ?
Ja mam ketogennu/lowcarb stravu, takže sa pýtam je to v pohode? Zvyknem jedávat aj jablká a probiotika, pomerne často skoro denne 1-3 jablčka zaleží na velkosti.. ale mám cez den nejake okná kde nič nejem, preto sa pýtam pomáham si tým ? Tráveniu určite asi ano kedže može oddychovat ale čo nadobličky?

Vzhladom k tomuto sa pýtam na PUFA tuky - videl som tu v téme že vraj niesu dobre na nadobličky ? Prečo? Často jedávam orechy a užívam aj rybý olej.

Tak isto ma zaujíma prečo pečeň ulahčuje nadobličkam prácu ? Odpoved som nenašiel. Ja mam trochu problém so žlčníkom ked jem moc tučne jedlo tak ma občas pobolieva ale hlavne v noci ked ležím na bruchu a predtým som jedol niečo tučne. Indikuje to niečo s pečenou? Alebo pálenie tváre (líca) ked pijem alkohol ? V minulosti som často užíval pestrec no mam pocit že s pečenou mi to neurobilo nič..

Prečo ked si dám vodu so solou a citronom, tak mi silno stupne tlak ? Suvisí to s nadobličkami ?

Mám zrejme silno vyčerpané nadobličky vzhladom k mojej extremnej unave.. užívam už druhý mesiac adrenal cortex 2x50mg, nepijem kavu už dlhšiu dobu, alkohol minimálne len cez vianoce a pod. Čo dalej by som mal robiť aby som si pomohol ? Aké doplnky alebo aké potraviny su vhodne zaradiť ? Chcel by som zájsť k obvodnej o aké testy by som mal požiadať ?

Čital som že saturovaný tuk (živočíšny) je pre tvorbu hormonov dobrý.. a aj bielkoviny.. neprotirečí si to nejak s tou sacharidovou stravou kde mam jest niečo skoro počas celeho dna?

Nemôže unava suvisiet (celková unava) aj so syndromom priepustneho čreva? Často si robím vývar či už s hovädzích kostí alebo klasicky nedelný vývar, užívam l-glutamin no nejak nepocitujem zlepšenie v tej unave mojej.. vobec neviem kde by som ja mal mat problém.. na keto/low carb strave som takmer rok.. samozrejme cez vianoce som kusok polavil ale nie moc.. proste par krat som mal "cheat day" za ten rok a par krat alkohol..

Vôbec nič ma už nenapadá kde by som mal adresovat unavu. Najviac podozrievam priepustné črevo a adrenálnu únavu. Ale tieto 2 veci sa teraz snažím riešit no nič sa nedeje.. Oslabené trávenie a nedostatok vitaminov a živín.. to je možné.. hoci užívam často aspon HCL. Je možné že moje telo neprima takmer žiadné živiny s potravy? Ak ano prečo? Lebo ja mam pocit že mi chýbajú nejaké dôležité prvky a nech zjem čokolvek akokolvek dobré pre moje telo vôbec to skoro "nepríme" Raz za nejaku dobu ochutnám moč svoju ale ta chut ma od klasickeho moču dost daleko.. vobec neni slaný.. ani nezapácha ako "moč" skor to je ako voda nejaka.. mierne horká.. čo to je ? Ďakujem... za akukolvek radu.[/quote:63o373bf]
Adrenální únava většinou přejde do propadů krevního cukru tedy naskočí hypo a pokud nadledvinky nedávají dost kortizolu nemáte jak rozložit tuky na cukry což je docela problém. Běžně se doporučuje dávat malá množství sacharidů vícekrát denně aby nekolísal cukr.
Pokud jsou PUFA do 15 % z celkového objemu přijímaných tuků pak je to v pohodě, ale vyšší podíl brzdí štítnou.
Tak

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv úno 13, 2020 9:42 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, ďakujem za odpoveď, rád by som aby ste mi trošku upresnili pár odpovedí,

" pokud nadledvinky nedávají dost kortizolu nemáte jak rozložit tuky na cukry což je docela problém " Toto ma veľmi zaujíma, ja kedže som viac menej na keto strave tak ma zaujíma ako tento princíp funguje? Možno preto môžem jesť kvalitné veci a nemam energiu pretože mi tie tuky poriadne netrávy.. užívam kyselinu ale nič viac okrem toho. Viem že inzulín ukladá cukor do tukových buniek, ja som myslel doteraz že na štiepení tukov sa nejak podiela žlčník možno aj pankreas nejakým enzýmom. Rád by som vedel viacej kludne mi dajte nejaký link toto ma zaujíma.

Ohladom sacharidov počas dna - stačí že si ráno dam 2-3 mrkvy ? Potom zjem niečo väčšie napríklad praženicu syr a nejaku zeleninu? prípade iný kvalitný sacharid? Alebo treba jesť iný sacharid aj ako snack? Vôbec nič ma nenapadá ohladom sacharidov.. Viem že zelenina je v pohode, ovocie 1-2 kusky za den nie moc sladke ale pečivo vôbec.. ryžu tiež nemusím a ani mi nechutí moc, ovsene vločky tam je zase lepok a plesne.. pohánka možno áno ale to sa nedá jesť furt, zemiaky .. no to sa da raz za čas s nejakými tukmi a bielkovinami zjesť.. fakt netuším.

K tomuto ma napadá - ako je to s trávením sacharidov a bielkovín ? Neni to tak že sacharidy (pečivo,ryža,cestoviny..) potrebuju iné pH v žalúdku ako mäso? Okrem zeleniny ktorá s masom ide v pohode?

Tie PUFA tuky mam v strave dosť.. to priznám cez vianoce som jedol vkuse arašidy alebo vlašske orechy ale už som si povedal že na to kašlem. Ide to do normálu..

" Příklad jedné porce 150 g vařené pohanky, 150 g zelených fazolek, 30 g krůtího masa a 30 g oliváče přidat koření a mělo by vše fungovat. Většinou se jí po třech hodinách a někdo i častěji." To mi pride dost sacharidov to nemam za celý den snad a to som jedával aj horku čokoládu a jablká či mrkvu alebo kapustu.

"Na keto stravě by se střevo mělo spravit tedy je otázkou co vlastně máte za problém." Hlavne mega silne únavy to je moj hlavný problém ktorý mi znemožnuje žit ako človek. Samozrejme mám aj depresie a občas uzkosti ale pracujem na tom.. začal som každý den meditovať a snažim sa zmenit vzorce myslenia.. myslím že sa to posuva k lepšiemu.. Mával som aj silnu mozgovu hmlu ale naštastie toto sa mi zlepšilo na taku uroven že by som asi vedel fungovat aj normalne cez den.. občas mávam stavy "demencie" ale netravju dlho za toto som fakt rád, myslím že tunak mala zasluha keto strava, ale unava sa vobec nezlepšila. Preto vôbec neviem aký problém mam hlavne s riadím tým čo všeobecne sposobuje unavu a logikou.. viem napríklad že nadobličky mam dávno vyčerpané dôsledkom stressu.. mam pocit že už sa to snad k addisonovej chorobe bližilo.. užívam adrenal cortex vždy ked vstanem ale extra zlepšenie necítim. Preto ma napadlo aj syndrom priepustneho čreva. Mávam aj hnačky a zapchy preto si robím klystíry takže črevo nebude uplne OK, nič viac ma nenapadá, občas sa mi stne že mam "zablesk" energie a ten pocit to je uplne iný život.

Vašu poslednu odpoved by som skúsil ale obávam sa vredov, práve dnes som si dal vodu s citronom a himalajskou solou asi 1/4 ližičky a potom vývar(pomerne slany) a po dlhej dobe nejaká silnejšia bolest nad pupkom.. čo som prekvapený toto sa mi nestalo dlho.. nemože ist o to že sa mi otvoril nejaky vred?

ďakujem za pomoc


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 1:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Menma21":rtjuxpfv]Zdravím, ďakujem za odpoveď, rád by som aby ste mi trošku upresnili pár odpovedí,

" pokud nadledvinky nedávají dost kortizolu nemáte jak rozložit tuky na cukry což je docela problém " Toto ma veľmi zaujíma, ja kedže som viac menej na keto strave tak ma zaujíma ako tento princíp funguje? Možno preto môžem jesť kvalitné veci a nemam energiu pretože mi tie tuky poriadne netrávy.. užívam kyselinu ale nič viac okrem toho. Viem že inzulín ukladá cukor do tukových buniek, ja som myslel doteraz že na štiepení tukov sa nejak podiela žlčník možno aj pankreas nejakým enzýmom. Rád by som vedel viacej kludne mi dajte nejaký link toto ma zaujíma.

Ohladom sacharidov počas dna - stačí že si ráno dam 2-3 mrkvy ? Potom zjem niečo väčšie napríklad praženicu syr a nejaku zeleninu? prípade iný kvalitný sacharid? Alebo treba jesť iný sacharid aj ako snack? Vôbec nič ma nenapadá ohladom sacharidov.. Viem že zelenina je v pohode, ovocie 1-2 kusky za den nie moc sladke ale pečivo vôbec.. ryžu tiež nemusím a ani mi nechutí moc, ovsene vločky tam je zase lepok a plesne.. pohánka možno áno ale to sa nedá jesť furt, zemiaky .. no to sa da raz za čas s nejakými tukmi a bielkovinami zjesť.. fakt netuším.

K tomuto ma napadá - ako je to s trávením sacharidov a bielkovín ? Neni to tak že sacharidy (pečivo,ryža,cestoviny..) potrebuju iné pH v žalúdku ako mäso? Okrem zeleniny ktorá s masom ide v pohode?

Tie PUFA tuky mam v strave dosť.. to priznám cez vianoce som jedol vkuse arašidy alebo vlašske orechy ale už som si povedal že na to kašlem. Ide to do normálu..

" Příklad jedné porce 150 g vařené pohanky, 150 g zelených fazolek, 30 g krůtího masa a 30 g oliváče přidat koření a mělo by vše fungovat. Většinou se jí po třech hodinách a někdo i častěji." To mi pride dost sacharidov to nemam za celý den snad a to som jedával aj horku čokoládu a jablká či mrkvu alebo kapustu.

"Na keto stravě by se střevo mělo spravit tedy je otázkou co vlastně máte za problém." Hlavne mega silne únavy to je moj hlavný problém ktorý mi znemožnuje žit ako človek. Samozrejme mám aj depresie a občas uzkosti ale pracujem na tom.. začal som každý den meditovať a snažim sa zmenit vzorce myslenia.. myslím že sa to posuva k lepšiemu.. Mával som aj silnu mozgovu hmlu ale naštastie toto sa mi zlepšilo na taku uroven že by som asi vedel fungovat aj normalne cez den.. občas mávam stavy "demencie" ale netravju dlho za toto som fakt rád, myslím že tunak mala zasluha keto strava, ale unava sa vobec nezlepšila. Preto vôbec neviem aký problém mam hlavne s riadím tým čo všeobecne sposobuje unavu a logikou.. viem napríklad že nadobličky mam dávno vyčerpané dôsledkom stressu.. mam pocit že už sa to snad k addisonovej chorobe bližilo.. užívam adrenal cortex vždy ked vstanem ale extra zlepšenie necítim. Preto ma napadlo aj syndrom priepustneho čreva. Mávam aj hnačky a zapchy preto si robím klystíry takže črevo nebude uplne OK, nič viac ma nenapadá, občas sa mi stne že mam "zablesk" energie a ten pocit to je uplne iný život.

Vašu poslednu odpoved by som skúsil ale obávam sa vredov, práve dnes som si dal vodu s citronom a himalajskou solou asi 1/4 ližičky a potom vývar(pomerne slany) a po dlhej dobe nejaká silnejšia bolest nad pupkom.. čo som prekvapený toto sa mi nestalo dlho.. nemože ist o to že sa mi otvoril nejaky vred?

ďakujem za pomoc[/quote:rtjuxpfv]
Tělo normálně jede na cukry a pokud je nemá musí si na cukry rozložit tuky, nebo bílkoviny tedy celý proces je hodně dobře jištěný. Ovšem náš stvořitel nepočítal s tak nesmyslnou stresovou zátěží která zvedne kortizol, vypne HCl a sníží tedy schopnost těla rozložit bílkoviny na aminokyseliny, což zapříčiní hnilobné procesy ve střevě a zvedne potřebu tlumit zánět. Pak spotřeba kortizolu prudce naroste a pokud do toho přijde ještě stres nadledvinky to nestíhají a kortizolu se pak nedostává na jiné procesy protože tělo volí vždy cestu která mu umožní tak nějak přežít i když ne moc komfortně. Pak pokud člověk nejí malé porce sacharidů vícekrát denně vyčerpává dále nadledvinky a stejně z nich více kortizolu nevyždímá, proto kortizol medicína aplikuje jako téměř všelék, což ovšem není pravda. Za dané situace se pak velice mizerně dá jet na tuky protože je člověk není schopen efektivně měnit na potřebné cukry a většinou má nízké hladiny cukru a radikálně snížený výkon. Ovoce problém moc neřeší, většinou má vysoké indexy a tedy houpe s krevním cukrem, navíc většinou také silně ochlazuje a tedy dále snižuje trávicí oheň, což je hlavně v zimním období opravdu problém. Je potřeba dodávat pomalé sacharidy tedy sice málo, ale často a držet stabilní hladinu cukru v krvi tedy index tak do 50 ideálně do 35. Pokud trváte na ovoci tak by možná vyhovovalo kompotované jablko s hřebíčkem a skořicí. Trávení bílkovin a sacharidů je problém pouze u lidí s deficitem HCL v žaludku tedy nějak zvednout HCl, třeba vyzkoušejte pít šťávu z řapíkatého celeru, většinou z celého svazku, nebo alespoň z poloviny tohoto množství popsáno třeba zde https://budejovice.rozhlas.cz/stava-z-r ... ci-7751082. Jinak 150 g vařené pohanky má prakticky přesně 30 g sacharidů a 5 g bílkovin, tedy pokud nepočítám bohaté množství hořčíku a dalších minerálů a vitamínů jde o velice hodnotné jídlo. Podle potíží co popisujete bych vyzkoušel jednoduchý postup na prokrvení jater který se dělá denně a pokud vím tak hlavně Chorvati ho dost využívají protože léčí i chlastem utahaná

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte úno 18, 2020 9:30 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím a ďakujem za odpoveď, ale pár veci mi nejak není jasných

Ja ked som začínal ketogennou stravou (cca rok dozadu) tak všade som čítal o náhradnom palive - Ketonoch namiesto cukru, keď sa telo dostane do "nutričnej ketozy" alebo aj pôstom do obyčajnej ketózy kde čerpá vlastné uložené tuky a velmi dobre si chráni svaly (nepriemiena si ich na cukry) preto nedochádza ani ku vyraznemu katabolizmu. Tak mi nejde do hlavy prečo by telo v Ketoze premienalo tuk na cukry ked može ist na ketony. Samozrejme neviem ako spalovanie ketonov funguje s nadobličkami, ale viem že saturovane tuky a cholesterol z nich je dobrý pre tvorbu práve hormonov nadobličiek čo im na ketogennej strave može naopak celkom pomôcť alebo? Nechcem nič spochybnovat rozhodne mate viac znalosti ako ja ale toto mi nejak nejde do hlavy, samozrejme sa rozhodujem momentálne medzi silnou ketozou (do teraz som šiel skor taky volny štýl, občas to bolo low carb najmä cez vianoce) a lowcarbom kde budem mat ten cukor v krvy nejak vyrovnaný počas dna.

S hcl problém mam ale dávam si ho za každým jedlom, takže bielkoviny by malo aspon ako tak stráviť + si robím často klystíri, hoci už som mal aj celkom fajn stolicu ale nejak sa to na vianoce rozhodilo cele aj alkohol tam bol tak som si povedal že zase radšej začnem.

"Jinak 150 g vařené pohanky má prakticky přesně 30 g sacharidů a 5 g bílkovin" tak to som vobec netušil že to je tak málo ale aj tak neviem si predstaviť ako dostávať do tela furt určite množstvo sacharidov bez toho aby tie sacharidy neboli nejak nanič.. či už lepok, glykemický index, oboje, ovocie sám hovoríte že zvyšuje moc GI, na pohánke by som vydržal tak týžden a omrzelo by ma to, quinoa to je skoro to isté chutovo, strukoviny zrejme nie, a zrná.. no nič moc .. prešlachtena pšenica postrekovaná, to aj keby klíčim a jem za surova tak to zrejme nejak nepomože. Sacharidy so zelniny dostat do tela to je zazrak aj pri väčšiom množstve, jedine mrvka možno cvikla. Ale to sa neda jest dookola a v zime skôr telepne upravene by bolo vhodné. Strácam sa v problematike sacharidov. Chýba mi tam chuť ako u zeleniny, pšenica je uplne nanič.. glykemický index vyšší ako cukor, pseudoobilniny omrzia hlavne ak ich mám jesť 3-5x za den aby som mal ako tak hladinu cukru.

Ďakujem aj za tie linky čekol som to, inak tie vredy ako vyliečit ? Zinok vraj može byt na vredy dobrý či ?

Zaujimalo by ma ako ešte pomôcť nadobličkam, mam adrenal cortex, nepijem kávu ani stimulanty žiadne, snažim sa mat aspon dostatok saturovaných tukov denne v strave, (vajcia, bravčova masť, syry, maslo , kokosový olej) ten cukor fakt neviem čo dalej, som ochotný zmenit stravu aj na low carb ale neviem aké sacharidy. Mám adrenal cortex. Viem že licorica, ashwagandha či jak sa to píše môže vraj pomôcť ale niesu tieto byliny skôr na tu prvú fazu ked je korizolu ešte vela a treba podporit nadobličky? V mojom prípade by to pôsobilo asi ako stimulat či? Neviem čo dalej čo by mohlo pomôcť. Trochu som sklamaný lebo sa snažím ale vysledky nikde. ďakujem za pomoc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř úno 19, 2020 8:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Zdravím a ďakujem za odpoveď, ale pár veci mi nejak není jasných

Ja ked som začínal ketogennou stravou (cca rok dozadu) tak všade som čítal o náhradnom palive - Ketonoch namiesto cukru, keď sa telo dostane do "nutričnej ketozy" alebo aj pôstom do obyčajnej ketózy kde čerpá vlastné uložené tuky a velmi dobre si chráni svaly (nepriemiena si ich na cukry) preto nedochádza ani ku vyraznemu katabolizmu. Tak mi nejde do hlavy prečo by telo v Ketoze premienalo tuk na cukry ked može ist na ketony. Samozrejme neviem ako spalovanie ketonov funguje s nadobličkami, ale viem že saturovane tuky a cholesterol z nich je dobrý pre tvorbu práve hormonov nadobličiek čo im na ketogennej strave može naopak celkom pomôcť alebo? Nechcem nič spochybnovat rozhodne mate viac znalosti ako ja ale toto mi nejak nejde do hlavy, samozrejme sa rozhodujem momentálne medzi silnou ketozou (do teraz som šiel skor taky volny štýl, občas to bolo low carb najmä cez vianoce) a lowcarbom kde budem mat ten cukor v krvy nejak vyrovnaný počas dna.

S hcl problém mam ale dávam si ho za každým jedlom, takže bielkoviny by malo aspon ako tak stráviť + si robím často klystíri, hoci už som mal aj celkom fajn stolicu ale nejak sa to na vianoce rozhodilo cele aj alkohol tam bol tak som si povedal že zase radšej začnem.

"Jinak 150 g vařené pohanky má prakticky přesně 30 g sacharidů a 5 g bílkovin" tak to som vobec netušil že to je tak málo ale aj tak neviem si predstaviť ako dostávať do tela furt určite množstvo sacharidov bez toho aby tie sacharidy neboli nejak nanič.. či už lepok, glykemický index, oboje, ovocie sám hovoríte že zvyšuje moc GI, na pohánke by som vydržal tak týžden a omrzelo by ma to, quinoa to je skoro to isté chutovo, strukoviny zrejme nie, a zrná.. no nič moc .. prešlachtena pšenica postrekovaná, to aj keby klíčim a jem za surova tak to zrejme nejak nepomože. Sacharidy so zelniny dostat do tela to je zazrak aj pri väčšiom množstve, jedine mrvka možno cvikla. Ale to sa neda jest dookola a v zime skôr telepne upravene by bolo vhodné. Strácam sa v problematike sacharidov. Chýba mi tam chuť ako u zeleniny, pšenica je uplne nanič.. glykemický index vyšší ako cukor, pseudoobilniny omrzia hlavne ak ich mám jesť 3-5x za den aby som mal ako tak hladinu cukru.

Ďakujem aj za tie linky čekol som to, inak tie vredy ako vyliečit ? Zinok vraj može byt na vredy dobrý či ?

Zaujimalo by ma ako ešte pomôcť nadobličkam, mam adrenal cortex, nepijem kávu ani stimulanty žiadne, snažim sa mat aspon dostatok saturovaných tukov denne v strave, (vajcia, bravčova masť, syry, maslo , kokosový olej) ten cukor fakt neviem čo dalej, som ochotný zmenit stravu aj na low carb ale neviem aké sacharidy. Mám adrenal cortex. Viem že licorica, ashwagandha či jak sa to píše môže vraj pomôcť ale niesu tieto byliny skôr na tu prvú fazu ked je korizolu ešte vela a treba podporit nadobličky? V mojom prípade by to pôsobilo asi ako stimulat či? Neviem čo dalej čo by mohlo pomôcť. Trochu som sklamaný lebo sa snažím ale vysledky nikde. ďakujem za pomoc.

Tak přeci to můžete vyzkoušet jak se budete cítit, někteří to dají na ketóze a jiní ne, ono je těžké něco odhadovat když nejsou žádné testy které lze vzít v potaz. HCl se vypíná stresem tedy je potřeba se zklidnit. Pokud dosud řešíte chutě a ne zdraví bez ohledu na chutě patrně nejste zatím dost nemocný, Číňan jede na rejži po celý život a divné jim to nepřipadá. Objem dodávaných sacharidů se nedá odhadovat ale musíte si to spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com. Vředové onemocnění silně zlepšuje syrová rozmixovaná brambora nebo šťáva ze syrových brambor stačí lžíce. Pokud jde o byliny na srovnání nadlevinek tam je poměrně dost možností s tím že ašvaganda a schizandra jsou prakticky obousměrné tedy těch bych se nebál, ale reakce na konkrétní bylinu je u každého trochu jiná tedy bez vyzkoušení stejně nezjistíte zda vám konkrétní bylina sedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř úno 19, 2020 1:06 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Je vcelku známo, že naklíčené syrové brambory obsahují rezistentní (nestravitelný) škrob, jedy lilkovitých solanin a chakonin, teplu podléhající Vitamín C. Vzniklá záplata bude díky těmto přírodním herbicidům působit protirakovinně, céčko podpoří tvorbu antimikrobiálního oxidu dusnatého. Zaujal mě přechozí (Jardovo) příspěvek, a tak sem vkládám vysvětlení Dědka Kořenáře ohledně záplatování vředů:

Citace: "Tak jsem trochu naznačil jádro problémů vyplývajících z dvanáctníku a nyní jak to řešit? Náhradu ochranného hlenu vám poskytne škrob ze syrové brambory následujícím postupem:
Po spánku, kdy je tělo žíznivo, nebo tehdy, kdy je žaludek, dvanáctník i část střeva prázdná (směnaři), vypijete několik lžic škrobu z čerstvé brambory. Škrob připravíte tak, že syrovou bramboru nastrouháte, vyždímáte (nejlepší je malá řezací odstředivka na ovoce) a po chvilce slijete vodnatou bramborovou šťávu a sedlý škrob vypijete. Někdo to vypije bez čekání všechno, jiný se spokojí i s nastrouhanou dření ze syrové brambory.
Takto postupuje nestravitelný škrob brambory rychle do střeva a sliznice z něj vstřebává vodu, až ho zahustí a on se stane v podstatě povlakem. Právě tam, kde je ochranného hlenu nejméně, vstřebává sliznice nejvíce a zde se tedy vytvoří nejsilnější vrstva škrobového povlaku. Ten potom jako hlen ochraňuje tuto sliznici před ranními agresivními trávicími šťávami. Zvláště při jejich výronu před prvním jídlem, kdy jsou nejagresivnější a je jich, vzhledem k množství potravy, nejvíce. Všimněte si, jak je to dobře zařízeno, aby se první potrava strávila co nejrychleji, aby byl pohotově dostatek energie pro denní práci. Škrob je relativně rychle setřen natráveninou, ale další, natráveninou již rozředěné, trávicí šťávy nejsou tak agresivní, a tak škrob svůj ochranný úkol splnil. Ze sušeného škrobu to nejde a do zásoby také ne, což vyplývá z prostorové struktury škrobu v cytoplazmě buněk brambory.
Přestože syrové brambory obsahují solanin, tak jeho množství, není-li brambora zelená, neškodí ani při několikaměsíčním užívání. Takže ráno před snídaní několik lžic bramborového džusu a na noc čaj z heřmánku jako hojivou náplast na celodenní dřinou poničenou sliznici. Stravovat se nedráždivě, dietně a lehce stravitelně, přiměřeně teple. I čerstvé ovoce a zelenina se svými volnými kyselinami na lačno dráždí. Buďto si je brát čerstvé po jídlech nebo raději kompoty a zeleninu dušenou či jinak tepelně upravenou, což kvůli vláknině zvláště doporučuji."

https://www.dedekkorenar.cz/clanky/o-zdravotnich-souvislostech/vztahy-mezi-organy-a-bylinami.html

Antitumor Efficacy of α-Solanine against Pancreatic Cancer In Vitro and In Vivo
https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0087868
Mechanism behind the anti-tumour potential of saffron (Crocus
sativus L.): The molecular perspective
https://repository.psau.edu.sa/jspui/retrieve/7b3af322-24ff-4a2c-a1a1-34501b314b4c/Critical%20Reviews%20in%20Oncology%20Hematology.pdf

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob úno 29, 2020 7:31 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Zdravím, na nejakom anglickom webe som sa dozvedel že vraj je dobre na doplnenie vitamínov atď jest orgány zvierat. Asi tam hlavne mysleli pečeň. Podla nich sa v pečeni nenachádzaju žiadne toxíny ani ich tam pečen neuskladnuje, vraj sa ukladaju do tukoveho tkaniva. Ako to teda je? Keby si kupim dajme tomu nejake pečienky z obchodu pripravil na masle malo by to nejaky efekt ? Chcel by som tie vitamíny doplniť nejak stravou, ta pečeň mi príde zaujímava alternatíva a neni to ani drahé, aký máte na to názor? Nemožem si nejak uškodiť ? Prípade marinovaním pečene v pive ak by teda mala nejake toxíny. Nemohlo by sa to upraviť nejak?

Zaujímalo by ma ešte, v akej inej potravine sa dobre daju zrovnať deficity minerálov/vitamínov? Ovocie na ketogenke nekonzumujem momentálne a vzhladom k množstvu cukru neni ani nejak extra zdravé.. ak by sa malo konzumovat na vyrovnanie deficitov. Celkovo rastlinna strava ma asi zrejme nižšiu vstrebatelnost, no nebránim sa zelenine napr.

Ešte ma zaujíma otázka ohladom žliaz, v minulosti sa napríklad konzumovali býčie žlazy ( asi aj dnes ) mna by zaujimalo čo sa stane ked skonzumujem byčie semeniky ? Zvýši sa hladina testostreonu ? Nemože to pômocť napriklad pri precitlivosti ? Alebo dokonca aj depresii ? Neviete niečo o tomto pan jarda? Alebo žlazy z nadobličiek či štitna žlaza ? Nemože to nejak pomôcť či už s unavou, alebo vyrovnaním deficitov / podpore daných žliaz ?

Som teraz v silnej ketoze.. idem fakt velke množstvo tuku, no pozorujem velmi slaby spanok. A unava sa nezlepšuje.. neviem čo dalej skusim ešte max mesiac a potom už musim niečo iné lebo takto to nejde.. ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob úno 29, 2020 7:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Menma21":1jkksjl3]Zdravím, na nejakom anglickom webe som sa dozvedel že vraj je dobre na doplnenie vitamínov atď jest orgány zvierat. Asi tam hlavne mysleli pečeň. Podla nich sa v pečeni nenachádzaju žiadne toxíny ani ich tam pečen neuskladnuje, vraj sa ukladaju do tukoveho tkaniva. Ako to teda je? Keby si kupim dajme tomu nejake pečienky z obchodu pripravil na masle malo by to nejaky efekt ? Chcel by som tie vitamíny doplniť nejak stravou, ta pečeň mi príde zaujímava alternatíva a neni to ani drahé, aký máte na to názor? Nemožem si nejak uškodiť ? Prípade marinovaním pečene v pive ak by teda mala nejake toxíny. Nemohlo by sa to upraviť nejak?

Zaujímalo by ma ešte, v akej inej potravine sa dobre daju zrovnať deficity minerálov/vitamínov? Ovocie na ketogenke nekonzumujem momentálne a vzhladom k množstvu cukru neni ani nejak extra zdravé.. ak by sa malo konzumovat na vyrovnanie deficitov. Celkovo rastlinna strava ma asi zrejme nižšiu vstrebatelnost, no nebránim sa zelenine napr.

Ešte ma zaujíma otázka ohladom žliaz, v minulosti sa napríklad konzumovali býčie žlazy ( asi aj dnes ) mna by zaujimalo čo sa stane ked skonzumujem byčie semeniky ? Zvýši sa hladina testostreonu ? Nemože to pômocť napriklad pri precitlivosti ? Alebo dokonca aj depresii ? Neviete niečo o tomto pan jarda? Alebo žlazy z nadobličiek či štitna žlaza ? Nemože to nejak pomôcť či už s unavou, alebo vyrovnaním deficitov / podpore daných žliaz ?

Som teraz v silnej ketoze.. idem fakt velke množstvo tuku, no pozorujem velmi slaby spanok. A unava sa nezlepšuje.. neviem čo dalej skusim ešte max mesiac a potom už musim niečo iné lebo takto to nejde.. ďakujem.[/quote:1jkksjl3]
Tak

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob bře 07, 2020 7:01 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Mám únavu nadledvin prokázanou trestána kortizolu ze slin a cítím že mi je po hořčíku hur. Chápu dobře možnou reakci těla? Pokud mám nízký kortizol a vysoký večer, tak když dám ráno nebo pres den hořčík , který kortizol ještě sníží a zároveň sníží tlak, tak mi může střílet adrenalin nebo se dostavit lehká panicka ataka? Chápu dobre, že v tomto případě bych měl hořčík dávat pouze večer a to pouze nějakou uklidňující formu jako bisglycinat?

Díky za odpovědi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob bře 07, 2020 7:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
Mám únavu nadledvin prokázanou trestána kortizolu ze slin a cítím že mi je po hořčíku hur. Chápu dobře možnou reakci těla? Pokud mám nízký kortizol a vysoký večer, tak když dám ráno nebo pres den hořčík , který kortizol ještě sníží a zároveň sníží tlak, tak mi může střílet adrenalin nebo se dostavit lehká panicka ataka? Chápu dobre, že v tomto případě bych měl hořčík dávat pouze večer a to pouze nějakou uklidňující formu jako bisglycinat?

Díky za odpovědi

Možná by stačilo trochu něčeho sníst a problém by nebyl. Jinak to co píšete zhruba sedí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned bře 08, 2020 1:13 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
[quote:10jyk8v9]Tak

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned bře 08, 2020 5:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Práveže nemam možnosť zohnat si nejake kvalitné domáce skor som myslel z obchodu nejake zo sliepok a tak , má to zmysel aj ked je to kupne z obchodu? Alebo je tam riziko že sa do seba dostanem nejake tažke kovy atd ?

Tak z obchodu možná krůtí nebo králičí jiná vidím jako docela problematická.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned bře 08, 2020 9:11 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Jarda píše:
Možná by stačilo trochu něčeho sníst a problém by nebyl. Jinak to co píšete zhruba sedí.

Jardo a co když mám ty návaly adrenalinu i na dovolené u moře? Jim tak 6x denně a sacharidy na jídlo do 30 gramů a poměrně kvalitně. Budím se celou noc, mám pocit že je to snad horší než doma, když pracuju. Maso, kozí ovci sýry, kefiry, syrovátkový protein, jáhly, pohanka, rýže basmati atd. Ze suplementů beru hořčík, dhea, pregnenolon, taurin, céčko, b komplex, asvagandu. Průměrné tu chodím 10 000 kroku denně. Každej den jsem na pláži, takže vitamin D neberu. Cirkadianni rytmus je srovnany. Chodím spát ve 22.00 a vstávám 6.45 bez budíku. Pravidelně zarazuji hluboké dýchání tak 10x během dne, když si vzpomenu. Je ještě něco co můžu udělat?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz