Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte čer 30, 2020 9:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Obsidián píše:
Dobrý den všem.

Po více jak půl roce, kdy jsem naposledy brala B5 + B1 na podporu nadledvinek, jsem se rozhodla kúru zopakovat a tentokrát přidat ještě lékořici. Plus ráno beru ještě 100 mg Adrenal Cortexu, kvůli stresovějšímu období. Bohužel už od prvního dne mě lékořice doháněla do stavů, kdy jsem si myslela, že snad dostanu infarkt. Hrozný tlak na hrudi, bolest srdce, nemožnost dýchat a pocit jako by mi na nohou snad měly prasknout žíly. Nejhorší to bylo v pozdním odpoledni a večer. Po vysazení to přestalo. Špatná reakce na lékořici prý ukazuje na horší fázi stavu nadledvinek, tak se chci zeptat, jestli lze tedy lékořici brát jako takové směrodatné vodítko, podle kterého bych poznala, že se stav lepší - respektive když ji za pár měsíců zase vyzkouším a nebudu na ní reagovat blbě, tak by to znamenalo, že se nadledvinky už vzchopily? Doplňuji i další látky, které nadledvinky potřebují, ale asi to bude běh na delší trať.

Tak jako orientační test asi ano, ale spolehlivé to nebude, každý na konkrétní bylinu reaguje jinak a co jednomu dělá vyloženě dobře druhému může dělat zle, což ovšem nemusí vždy něco konkrétního znamenat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2020 12:03 pm 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Chcel by som sa spýtať, Kedže lekorica funguje skor na podporu nadobličiek v tej prvej fáze ked je ešte kortizolu v tele veľa ako fungujú podobné byliny alebo výtažky bylín ako napríklad - Ashwaganda, Ženšen, Holy Basil (svätá bazalka), Maca, Rhodiola ? Tiež funguju len v určitej fáze vyčerpanosti alebo fungujú aj aj? Prípade nema tu niekto skusenosť s týmito bylinami a učinkom na nadobličky ? Adrenal cortex si dávam no asi to nejak nestačí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv črc 02, 2020 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Menma21 píše:
Chcel by som sa spýtať, Kedže lekorica funguje skor na podporu nadobličiek v tej prvej fáze ked je ešte kortizolu v tele veľa ako fungujú podobné byliny alebo výtažky bylín ako napríklad - Ashwaganda, Ženšen, Holy Basil (svätá bazalka), Maca, Rhodiola ? Tiež funguju len v určitej fáze vyčerpanosti alebo fungujú aj aj? Prípade nema tu niekto skusenosť s týmito bylinami a učinkom na nadobličky ? Adrenal cortex si dávam no asi to nejak nestačí

Nepředpokládám že vám bude někdo schopen na toto odpovědět, protože každá z těch bylin se chová jinak a hlavně ještě se chová u každého jinak tedy bez vyzkoušení přímo na sobě nemáte podle mě šanci zjistit zda vám daná bylina sedne nebo ne. Naprostá většina léčitelských postupů navíc používá nějaké směsi kde se nevhodné vlastnosti potlačují a potřebné zvýrazňují tedy je to docela laborace se trefit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 1:40 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Prosím o radu , dala som si spraviť test kortizolu zo slín ako samoplatca na Slovensku ale laboratorium mi odpísalo že namá nikoho kto by tieto hodnoty interpretoval a vyjadril sa k nim, tak mám iba výsledky a neviem čo znamenajú.Keď som endokrinologičke povedala či mi nechá spraviť kortizol zo slín, pozrela sa na mňa ako na mimozemšťana. Takže mám výsledok, ale neviem čo s ním.Prosím poradí mi niekto?Vôbec tam nie sú uvedené hodnoty pod ktoré nemá klesnúť, iba nad aké nemá stúpnuť \":(\" Mám 39 rokov Ďakujem


Přílohy:
ranný o 6-tej.jpg
ranný o 6-tej.jpg [ 833.8 KiB | Zobrazeno 15712 krát ]
poobedný o 17-tej.jpg
poobedný o 17-tej.jpg [ 644.31 KiB | Zobrazeno 15712 krát ]
polnoc.jpg
polnoc.jpg [ 806.57 KiB | Zobrazeno 15712 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 2:31 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
indiga píše:
Prosím o radu , dala som si spraviť test kortizolu zo slín ako samoplatca na Slovensku ...

Môžem sa opýtať, ktoré laboratóriu na Slovensku taký test robí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv črc 23, 2020 8:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Prosím o radu , dala som si spraviť test kortizolu zo slín ako samoplatca na Slovensku ale laboratorium mi odpísalo že namá nikoho kto by tieto hodnoty interpretoval a vyjadril sa k nim, tak mám iba výsledky a neviem čo znamenajú.Keď som endokrinologičke povedala či mi nechá spraviť kortizol zo slín, pozrela sa na mňa ako na mimozemšťana. Takže mám výsledok, ale neviem čo s ním.Prosím poradí mi niekto?Vôbec tam nie sú uvedené hodnoty pod ktoré nemá klesnúť, iba nad aké nemá stúpnuť \":(\" Mám 39 rokov Ďakujem

To co uvádíte je bohužel problém všech laboratoří které nyní nově dělají kortizol ze slin. Pro ně je to něco jako módní doplněk který dobře vypadá a v zásadě je k ničemu. Interpretace stavu hormonů navíc nejde dělat pouze z hodnot kortizolu ty pouze ukazují zda nadledvinky ještě jakž takž stíhají, nebo již nestíhají. Vhodné je také u kortizolu dělat více vzorků a v jiných časech jak uvádím v popisu testu kortizolu ze slin na hlavních stránkách http://www.zdravi-az.cz/Test_kortizolu_ze_slin.php. Takto bych si na první pohled dovolil tvrdit že kortizol máte již poměrně nízko, ale je to opravdu jenom odhad protože bych musel výsledky co máte zapracovat do grafu a tím teprve vznikne pro laiky pochopitelný a čitelný výsledek. Pokud by jste o to stála klidně mě zavolejte a nějak se domluvíme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2020 7:25 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Je tu prosím niekto kto si nechal cez pana Jardu robiť testy kortizolu zo slín? Chcela by som sa konkrétne na niečo opýtať/ako vyzeral výsledkový list ktorý vám poslali ako zhodnotenie/, či tam boli aj hranice horné-dolné pre kortizol. Ja som si dala spraviť na SK a je to úplne k ničomu/viď vyššie príspevok/Vôbec neuviedli spodnú hranicu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2020 7:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Je tu prosím niekto kto si nechal cez pana Jardu robiť testy kortizolu zo slín? Chcela by som sa konkrétne na niečo opýtať/ako vyzeral výsledkový list ktorý vám poslali ako zhodnotenie/, či tam boli aj hranice horné-dolné pre kortizol. Ja som si dala spraviť na SK a je to úplne k ničomu/viď vyššie príspevok/Vôbec neuviedli spodnú hranicu

Kortizol se nedá vyjádřit pevným rozpětím od do protože jeho hodnota v průběhu dne silně kolísá a je tedy potřeba výsledek vyjádřit křivkou grafu, což je forma výsledků které klientům zasíláme. Jsou tam tedy křivky které určují horní a spodní hranice intervalu v konkrétním čase a reálná křivka která se buď mezi ty referenční křivky vejde nebo nevejde, což pochopí i člověk celkem mdlého rozumu. Navíc já ty výsledky telefonicky komentuji pokud si klient zavolá a vysvětlím jak stav vypadá a také jak ho řešit, což je služba kterou kromě mě nenabízí pokud vím nikdo. Jak jsem vám psal i to co již máte změřeno na SK lze zapracovat do těch grafů a uvidíte jak si stojíte, tedy můžete klidně zavolat a domluvíme se.
Pro představu přikládám vzor výsledků které posíláme plus vám přijde PDF s konkrétním náměrem hodnot z laboratoře což je podobné tomu co máte z SK


Přílohy:
Vzor.xls [13.5 KiB]
599 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2020 1:41 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
Kortizol se nedá vyjádřit pevným rozpětím od do protože jeho hodnota v průběhu dne silně kolísá a je tedy potřeba výsledek vyjádřit křivkou grafu, což je forma výsledků které klientům zasíláme. Jsou tam tedy křivky které určují horní a spodní hranice intervalu v konkrétním čase a reálná křivka která se buď mezi ty referenční křivky vejde nebo nevejde, což pochopí i člověk celkem mdlého rozumu. Navíc já ty výsledky telefonicky komentuji pokud si klient zavolá a vysvětlím jak stav vypadá a také jak ho řešit, což je služba kterou kromě mě nenabízí pokud vím nikdo. Jak jsem vám psal i to co již máte změřeno na SK lze zapracovat do těch grafů a uvidíte jak si stojíte, tedy můžete klidně zavolat a domluvíme se.
Pro představu přikládám vzor výsledků které posíláme plus vám přijde PDF s konkrétním náměrem hodnot z laboratoře což je podobné tomu co máte z SK

Ďakujem krásne za ochotu.
Takže ak tomu dobre rozumiem napr. ranný kortizol o 7:00 má byť v rozmedzi 13-24, čiže "ideálna" hodnota by bola niekde medzi týmito dvoma hodnotami v strede cca.17,18,19. \":?:\" Hodnota 13 je teda už napríklad veľmi nízka a svedčí o výraznej adrenálnej únave? \":?:\"

Písala som do laboratória, či mi vedia dať normálne vyhodnotenie, nie ten ich nič nehovoriaci údaj, ak nie, budem Vás kontaktovať a poprosím vás o radu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2020 6:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Ďakujem krásne za ochotu.
Takže ak tomu dobre rozumiem napr. ranný kortizol o 7:00 má byť v rozmedzi 13-24, čiže "ideálna" hodnota by bola niekde medzi týmito dvoma hodnotami v strede cca.17,18,19. \":?:\" Hodnota 13 je teda už napríklad veľmi nízka a svedčí o výraznej adrenálnej únave? \":?:\"

Písala som do laboratória, či mi vedia dať normálne vyhodnotenie, nie ten ich nič nehovoriaci údaj, ak nie, budem Vás kontaktovať a poprosím vás o radu.

To se bavíte o plném rozpětí s tím že ráno je ideální se držet někde 22-24 a naopak večer co nejníže. Stupeň adrenální únavy z hladin kortizolu nepoznáte tam musíte mít i hodnoty DHEAS a teprve z jejich poměru se to dá vyčíst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2020 8:21 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
To se bavíte o plném rozpětí s tím že ráno je ideální se držet někde 22-24 a naopak večer co nejníže. Stupeň adrenální únavy z hladin kortizolu nepoznáte tam musíte mít i hodnoty DHEAS a teprve z jejich poměru se to dá vyčíst.

Takže mojich 14 o 6:00hod. je riadne málo, ale asi aj pod 1,5/nevedia menej namerať/o polnoci je nič moc.
Ďakujem, len ako to zariadiť poslať zo Slovenska aby sa to neznehodnotilo tým časom počas prepravy?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned črc 26, 2020 7:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Takže mojich 14 o 6:00hod. je riadne málo, ale asi aj pod 1,5/nevedia menej namerať/o polnoci je nič moc.
Ďakujem, len ako to zariadiť poslať zo Slovenska aby sa to neznehodnotilo tým časom počas prepravy?

Tak nechává si to dělat hodně Slováků a jde to bez problémů. Nejde to ovšem poslat přímo ze Slovenska, ale je potřeba překročit hranice a odeslat balíček z České pošty. Přečtěte si pořádně ten odkaz co jsem vám posílal v dolní části Předání vzorků - sběrná místa laboratoří ECU.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2020 4:58 pm 
Offline

Registrován: ned zář 21, 2014 8:13 pm
Příspěvky: 10
Dobrý den přeji,
chtěl bych se zeptat co dělat v případě kdy nadledvinky, resp. jejich kůra už neprodukují kortizol ani aldosteron. Resp. produkují minimální množství, které laboratoř nezachytí. Po nasazení hydrokortizolu a florinefu zmizela obrovská únava, která mě dostala k lékařům. ACTH zůstalo cca. 10 krát vyšší než horní hranice normy. Zůstalo i hnědé zbarvení kůže. Zůstalo i pravidelné noční buzení mezi 1:00-3:00. Podle lékařů se to "léčí" doživotním užíváním hydrokortizolu a florinefu. Příčinu nevědí - "zřejmě autoimunita".
Jak opět "nakopnout" nadledvinky? Nechci zůstat do smrti závyslým na lécích.
Teprve v tomto vlákně jsem se dočetl že buzení mezi 1:00-3:00 způsobují nadledvinky. Měl jsem za to že v té době jsou aktivní

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2020 7:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="kar":22ytak2i]Dobrý den přeji,
chtěl bych se zeptat co dělat v případě kdy nadledvinky, resp. jejich kůra už neprodukují kortizol ani aldosteron. Resp. produkují minimální množství, které laboratoř nezachytí. Po nasazení hydrokortizolu a florinefu zmizela obrovská únava, která mě dostala k lékařům. ACTH zůstalo cca. 10 krát vyšší než horní hranice normy. Zůstalo i hnědé zbarvení kůže. Zůstalo i pravidelné noční buzení mezi 1:00-3:00. Podle lékařů se to "léčí" doživotním užíváním hydrokortizolu a florinefu. Příčinu nevědí - "zřejmě autoimunita".
Jak opět "nakopnout" nadledvinky? Nechci zůstat do smrti závyslým na lécích.
Teprve v tomto vlákně jsem se dočetl že buzení mezi 1:00-3:00 způsobují nadledvinky. Měl jsem za to že v té době jsou aktivní

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte zář 01, 2020 8:15 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
[quote="kar":awwyyp54]Dobrý den přeji,
chtěl bych se zeptat co dělat v případě kdy nadledvinky, resp. jejich kůra už neprodukují kortizol ani aldosteron. Resp. produkují minimální množství, které laboratoř nezachytí. Po nasazení hydrokortizolu a florinefu zmizela obrovská únava, která mě dostala k lékařům. ACTH zůstalo cca. 10 krát vyšší než horní hranice normy. Zůstalo i hnědé zbarvení kůže. Zůstalo i pravidelné noční buzení mezi 1:00-3:00. Podle lékařů se to "léčí" doživotním užíváním hydrokortizolu a florinefu. Příčinu nevědí - "zřejmě autoimunita".
Jak opět "nakopnout" nadledvinky? Nechci zůstat do smrti závyslým na lécích.
Teprve v tomto vlákně jsem se dočetl že buzení mezi 1:00-3:00 způsobují nadledvinky. Měl jsem za to že v té době jsou aktivní

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz