Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 26, 2024 10:45 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 571 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob črc 24, 2010 10:30 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Každá potravina pôsobí na každého človeka trochu inak, na niekoho úplne inak.... NEMôŽEME ROZDELIŤ POTRAVINY NA ZÁSADOTVORNÉ A KYSELINOTVORNÉ..... Lebo na každého pôsobia trochu, alebo výrazne INAK !
Mám Betaine HCL.... Dnes (ešte to trvá) ma páli žáha... Povedal som si :"Dám si po dlhej pauze Betain HCL, nech už konečne fakt zistím, či mám nedostatok alebo prebytok žalúdočnej kyseliny...".
Čo sa stalo ? Žáha ma páli ešte viac... Takže som mal ( a mám ) prebytok žalúdočnej kyseliny.... Zvláštne... viete čo je sranda ? Že ma pálenie záhy postihuje po konzumácii rastlinnej stravy, ktorú "zjemním" olivovým olejom !
Žáha ma páli každý deň, keď nemám nič živočíšne k jedlu...
Sacharidy (ako primárny zdroj, ako doplnok je to v pohode...) - či je to ryža (zbavená fytátov), či je to zelenina, či je to ovocie, niekedy aj strukoviny.... mi spôsobujú PÁLENIE ŽÁHY, lebo mi zvyšujú KYSELINU. To, čo zvyšuje kyselinu MNE, môže inému kyselinu ZNIŽOVAŤ, to by si už niektorí ľudia mohli UVEDOMIŤ.
Odoberám domáce vajíčka, kupujem si živé pstruhy z hypermarketu, kupujem bio hovädzie, domáci nepasterizovaný bio kozí syr (bryndza mi je menej platná, má málo bielkovín a tuku), domáce maslo... Dal som si od toho na tri dni pauzu a ... ? Prišlo pálenie žáhy.
TAKŽE SI VY ČO OBHAJUJETE UNIFORMNÉ STRAVOVACIE ODPORÚČANIA TYPU : "zdravá je len zelenina, ovocie, trochu orechov, kefír, bryndza a rastlinné oleje..." ... môžete si to strčiť ZA KLOBÚK. NEFUNGUJE TO TAK.
Mne robia VYSLOVENE DOBRE potraviny ŽIVOČÍŠNEHO PôVODU. ZNIŽUJÚ MI KYSELINU, LEBO JE TAM MENEJ SACHARIDOV A VIAC BIELKOVÍN A TUKOV. To, čo je dobré pre mňa, nemusí byť dobré pre J"ura alebo Štepánku". Ale môže to byť tak isto skvelé pre "Petra a Zuzanu" !
NIE SME OPICE. PRESVEDČENIE PRD POMôŽE PRI ŽALÚDOČNÝCH PROBLÉMOCH.
Sláva TI domáce maslo, domáca slanina, bio hovädzie, domáce vajíčka, domáca hydina, domáci kozí syr, doplnené o zeleninu (aj kvasenú) a trochu kvasených strukovín, orechov a obilnín - PRESNE TO JE PALIVO PRE MŇA. A nie strava založená na ovocí, zelenine, troche orechov a troche mliečnych výrobkov. TO MA NIČILO, už STAČILO.
NEVÝHODA : Ide to dosť do peňazí - živočíšne produkty. Ale - taký je život. Nebudem šetriť na zdraví, hlavne keď si tie chute aj UŽÍVAM.
Niekto z vás na kom nefunguje vegánska strava, nech skúsi experimentovať "živočíšnym" smerom. \":wink:\"

Člen Igor vám gratuluje správně a větší hovadinu jsem zatím neslyšel, ale když vám to chutná a zatím žijete, tak směle pokračujte, každý kotel se jednou propálí a pak si o tom zase pokecáme.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: sob črc 24, 2010 11:36 pm 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
To Jarda, To Igor : chudáci Ekimáci, ktorí v skutočnosti viac varili ako jedli surové..... tí museli byť riadne prekyslení.... Chudáci Mayovia a iné silné domorodé kmene, ktoré mali vysokú výdrž, najmenšie zastúpenie zubných kazov a ich ženy mali silu ako muži z kmeňov, ktorí žili hlavne na rastinnej strave s malým množstvom mlieka dobytka a trochy chrobákov....
Ak by všetko bolo o.k. a rastlinná strava zabezpečovala všetky živiny a energie, tak by ste vkuse "neopravovali" to, čo rozlaďujete z rovnováhy...
Hovoríte, že mäso, orechy, vajíčka atď.... sú silne koncentrovaná živina.... A sacharidy v ovocí nie sú silne koncentrované ? Či to len tuky a cukry nemôžu byť ? .... A taký vitamín C ktorý beriete 3 či 5 alebo viac gramov denne ? Alebo B12-tka 500mcg denne ? Či draslík v enormných množstvách ? To nie sú koncetrované živiny ? Sú to silne koncentrované vitamíny a minerály.
Igor : daj mi dôkaz, že sa nedá odkysliť môj metabolický typ živočíšnymi potravinami.... čakám. Alebo rovno zrúť celú históriu eskimákov a ostatných národov, ktoré boli silné a zdravé, s veľkou výdržou, mali okrúhle dobre stavané tváre s výraznými lícnymi kosťami, rovné a silné zuby... a jedli najmä živočíšne produkty.... Čo mi na to povieš ?
Ja tu nepropagujem živočíšne produkty ako vhodné primárne jedlo pre každého - ale pre niekoho sú nenahraditeľné, a nie je ich menej ako tých, ktorých telu najviac vyhovuje rastlinná strava. Čo mi na to napíšeš ?

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 25, 2010 6:47 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
To Jarda, To Igor : chudáci Ekimáci, ktorí v skutočnosti viac varili ako jedli surové..... tí museli byť riadne prekyslení.... Chudáci Mayovia a iné silné domorodé kmene, ktoré mali vysokú výdrž, najmenšie zastúpenie zubných kazov a ich ženy mali silu ako muži z kmeňov, ktorí žili hlavne na rastinnej strave s malým množstvom mlieka dobytka a trochy chrobákov....
Ak by všetko bolo o.k. a rastlinná strava zabezpečovala všetky živiny a energie, tak by ste vkuse "neopravovali" to, čo rozlaďujete z rovnováhy...
Hovoríte, že mäso, orechy, vajíčka atď.... sú silne koncentrovaná živina.... A sacharidy v ovocí nie sú silne koncentrované ? Či to len tuky a cukry nemôžu byť ? .... A taký vitamín C ktorý beriete 3 či 5 alebo viac gramov denne ? Alebo B12-tka 500mcg denne ? Či draslík v enormných množstvách ? To nie sú koncetrované živiny ? Sú to silne koncentrované vitamíny a minerály.
Igor : daj mi dôkaz, že sa nedá odkysliť môj metabolický typ živočíšnymi potravinami.... čakám. Alebo rovno zrúť celú históriu eskimákov a ostatných národov, ktoré boli silné a zdravé, s veľkou výdržou, mali okrúhle dobre stavané tváre s výraznými lícnymi kosťami, rovné a silné zuby... a jedli najmä živočíšne produkty.... Čo mi na to povieš ?
Ja tu nepropagujem živočíšne produkty ako vhodné primárne jedlo pre každého - ale pre niekoho sú nenahraditeľné, a nie je ich menej ako tých, ktorých telu najviac vyhovuje rastlinná strava. Čo mi na to napíšeš ?

Dobré je také uvažovat v jakých podmínkách ten člověk žil a jaké měl pracovní vytížení, obávám se, že vaše životní podmínky s tím zdaleka není možno srovnávat. Pak je takový přísun tuků i bílkovin naprosto nesmyslný a to se zde ani nebudu zabývat dožitým věkem, který jim byl umožněn díky této vysoce toxické stravě. Zkuste se kouknout také po záznamech o stravování starých obyvatel tichomoří a možná se vám v tom zase udělá nepořádek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 25, 2010 11:03 am 
Offline

Registrován: ned led 31, 2010 1:10 pm
Příspěvky: 735
Bydliště: Slovensko - Košice
Bear Grills z relácie "Ultimate Survival" bol aj niekde na Severnom póle či niekde kde je veľká zima (vnoci -45).... a žijú tam eskimáci, prípadne iný kmeň... Starý pán mal 85 či 90 rokov a vysokú výdrž - brodil sa v snehu ako mladík, tromfol by pravdepodobne aj mňa. Neviem odkiaľ máte (nič v zlom) že národy konzumujúce väčšiu časť živočíšnych ako rastlinných produktov sa dožívali nižšieho veku.....(?) Z vegetariánskych štúdií, ktoré údajne nie sú vôbec platné a sú zavádzajúce ? Prečo kmene konzumujúce viac ako polovicu stravy pochádzajúcej zo živočíšnej produkcie mali zuby a kosti v takom supe stave, a vegetariáni, prípadne takmer vegáni (lebo žiadny kmeň nebol čisto len na rastlinnej strave...) nemali také pevné zdravie ? Prečo majú všetky výživové smery tak rozdielne "rady" ohľadom toho, čo je pre ľudí zdravé ? Prečo sa tak silne vylučujú ? Jednoduchá odpoveď : každý sme iný, a každý potrebujeme iné zastúpenie makroživín a iné zastúpenie rastlinnej a živočíšnej stravy.
Odkiaľ viete, že eskimáci sa dožívali nízkeho veku ? Ja som čítal niečo iné... Je to tvrdenie proti tvrdeniu... Nie Vaše proti môjmu, ale tvrdenie tých čo to mohli zisťovať, alebo sa s tou informáciou "pohrať" tak, aby vyhovovala ich výživovému smeru... My ich tvrdenia len interpretujeme.
Práve jem nepasterizovaný kozí bio syr...a ako mi je dobre.... namáčam si ho do tradičnej japonskej sójovej omáčky, a zajedám vareným kelom. Neviem si predstaviť, žeby som namiesto toho mal teraz jesť 5 jabĺk, alebo porciu klíčkov bez nejakej riadnej bielkoviny a tuku... Áno, niekomu to vyhovuje, mne nie... plno ľuďom to nevyhovuje, ale na základe že nemajú dostatok informácií si myslia, že sa to "zmení", že ich telo sa preorientuje na rastlinnú stravu a nebude potrebovať živočíšnu... Omyl, to sa stane len u zlomku ľudí. A tí budú vychvaľovať vegánstvo do oblakov ako univerzálny spôsob stravovania, pričom nebudú chápať, že to nie je univerzálny spôsob stravovania, nakoľko vyhovuje len určitému podielu ľudskej populácie. Zažívam renesanciu svojho zdravia, resp. cítim, ako mi pribúdajú sily a moje trávenie sa zlepšuje. VĎAKA ŽIVOČÍŠNYM PRODUKTOM v "bio" kvalite, čerstvým, nepasterizovaným a šetrne upraveným. Mal by som nejaký dôvod zavádzať takto ľudí, keby mi to nepomáhalo ? Vám to nemusí prospievať, lebo ste proste iný typ ako ja - a stále budete mať svojich stúpencov, ktorí sú podobné typy (metabolizmus, konštitúcia, ANS, atď...) ako Vy. To vôbec nevadí - ale vadí to, že z nejakého dôvodu veríte tomu, že pre ľudí nie sú vhodné živočíšne produkty, a ak hej, tak v malom množstve a len fermentované, prípadne 3 vajíčka týždenne.... Čo by som mal ja z troch vajec ? K jedlu (napríklad ku kelu, alebo inej nízkoškrobovej zelenine) ich potrebujem asi 5, aby som sa uspokojil. A k tomu ešte trochu domáceho masla.
Moja anémia sa začína upravovať, krv mi v tele a v prstoch prúdi oveľa rovnomernejšie, po zovretí dlane do pästi a po následnom otvorení už mi neostávajú biele fleky trvajúce niekoľko sekúnd... Mám lepšiu krv, lepší výraz v tvári, svalstvo sa mi začína lepšie rozvíjať. Prečo ? Lebo táto "palivová zmes" akú konzumujem teraz je pre mňa proste lepšia. Aký iný dôkaz potrebujem ? To je dôkaz.
A k tým eskimákom - kto vraví, že chcem jesť niekoľko kíl mäsa denne + také kilo tuku ? To bola strava eskimákov. Moja sa k tomu nepribližuje, len hľadám vhodné pomery. A darí sa mi hľadať ich presne na moju mieru... Vegánstvo u mňa sklamalo - lebo mi ublížilo na zdraví.

_________________
Majte sa pekne, veľa zdravia, šťastia, penazí vám prajem. NOWOCAYN & Marek. (9.5. 2012)
RUŠIM NICK, idem žiť, už je na to ČAS. Ruším účty na internete, všetko, počítač využívam už len na prácu.
Tešilo ma (9.5. 2012) dieta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 25, 2010 12:27 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
NOWOCAYN píše:
Vegánstvo u mňa sklamalo - lebo mi ublížilo na zdraví.

Určite ti na zdraví neublížilo vegánstvo, ale spôsob, ako si ho aplikoval, o čom svedčia aj tvoje niektoré príspevky na tomto fóre.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned črc 25, 2010 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
Bear Grills z relácie "Ultimate Survival" bol aj niekde na Severnom póle či niekde kde je veľká zima (vnoci -45).... a žijú tam eskimáci, prípadne iný kmeň... Starý pán mal 85 či 90 rokov a vysokú výdrž - brodil sa v snehu ako mladík, tromfol by pravdepodobne aj mňa. Neviem odkiaľ máte (nič v zlom) že národy konzumujúce väčšiu časť živočíšnych ako rastlinných produktov sa dožívali nižšieho veku.....(?) Z vegetariánskych štúdií, ktoré údajne nie sú vôbec platné a sú zavádzajúce ? Prečo kmene konzumujúce viac ako polovicu stravy pochádzajúcej zo živočíšnej produkcie mali zuby a kosti v takom supe stave, a vegetariáni, prípadne takmer vegáni (lebo žiadny kmeň nebol čisto len na rastlinnej strave...) nemali také pevné zdravie ? Prečo majú všetky výživové smery tak rozdielne "rady" ohľadom toho, čo je pre ľudí zdravé ? Prečo sa tak silne vylučujú ? Jednoduchá odpoveď : každý sme iný, a každý potrebujeme iné zastúpenie makroživín a iné zastúpenie rastlinnej a živočíšnej stravy.
Odkiaľ viete, že eskimáci sa dožívali nízkeho veku ? Ja som čítal niečo iné... Je to tvrdenie proti tvrdeniu... Nie Vaše proti môjmu, ale tvrdenie tých čo to mohli zisťovať, alebo sa s tou informáciou "pohrať" tak, aby vyhovovala ich výživovému smeru... My ich tvrdenia len interpretujeme.
Práve jem nepasterizovaný kozí bio syr...a ako mi je dobre.... namáčam si ho do tradičnej japonskej sójovej omáčky, a zajedám vareným kelom. Neviem si predstaviť, žeby som namiesto toho mal teraz jesť 5 jabĺk, alebo porciu klíčkov bez nejakej riadnej bielkoviny a tuku... Áno, niekomu to vyhovuje, mne nie... plno ľuďom to nevyhovuje, ale na základe že nemajú dostatok informácií si myslia, že sa to "zmení", že ich telo sa preorientuje na rastlinnú stravu a nebude potrebovať živočíšnu... Omyl, to sa stane len u zlomku ľudí. A tí budú vychvaľovať vegánstvo do oblakov ako univerzálny spôsob stravovania, pričom nebudú chápať, že to nie je univerzálny spôsob stravovania, nakoľko vyhovuje len určitému podielu ľudskej populácie. Zažívam renesanciu svojho zdravia, resp. cítim, ako mi pribúdajú sily a moje trávenie sa zlepšuje. VĎAKA ŽIVOČÍŠNYM PRODUKTOM v "bio" kvalite, čerstvým, nepasterizovaným a šetrne upraveným. Mal by som nejaký dôvod zavádzať takto ľudí, keby mi to nepomáhalo ? Vám to nemusí prospievať, lebo ste proste iný typ ako ja - a stále budete mať svojich stúpencov, ktorí sú podobné typy (metabolizmus, konštitúcia, ANS, atď...) ako Vy. To vôbec nevadí - ale vadí to, že z nejakého dôvodu veríte tomu, že pre ľudí nie sú vhodné živočíšne produkty, a ak hej, tak v malom množstve a len fermentované, prípadne 3 vajíčka týždenne.... Čo by som mal ja z troch vajec ? K jedlu (napríklad ku kelu, alebo inej nízkoškrobovej zelenine) ich potrebujem asi 5, aby som sa uspokojil. A k tomu ešte trochu domáceho masla.
Moja anémia sa začína upravovať, krv mi v tele a v prstoch prúdi oveľa rovnomernejšie, po zovretí dlane do pästi a po následnom otvorení už mi neostávajú biele fleky trvajúce niekoľko sekúnd... Mám lepšiu krv, lepší výraz v tvári, svalstvo sa mi začína lepšie rozvíjať. Prečo ? Lebo táto "palivová zmes" akú konzumujem teraz je pre mňa proste lepšia. Aký iný dôkaz potrebujem ? To je dôkaz.
A k tým eskimákom - kto vraví, že chcem jesť niekoľko kíl mäsa denne + také kilo tuku ? To bola strava eskimákov. Moja sa k tomu nepribližuje, len hľadám vhodné pomery. A darí sa mi hľadať ich presne na moju mieru... Vegánstvo u mňa sklamalo - lebo mi ublížilo na zdraví.

Co na to říci, snad jen to staré dobré okřídlené úsloví, „Komu není rady, tomu není pomoci“ a hlavně ať vám zdraví slouží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon črc 26, 2010 1:59 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř čer 16, 2010 11:44 pm
Příspěvky: 62
Bydliště: Banska Bystrica
NOWOCAYN píše:
Mám lepšiu krv, lepší výraz v tvári, svalstvo sa mi začína lepšie rozvíjať. Prečo ? Lebo táto "palivová zmes" akú konzumujem teraz je pre mňa proste lepšia. Aký iný dôkaz potrebujem ? To je dôkaz. Vegánstvo u mňa sklamalo - lebo mi ublížilo na zdraví.

Mily NOWOCAYN. Podla sposobu ako opisujes svoje pozitky zo zivocisnej stravy a ake si mal neduhy pri strave veganskej, ako ta strava Ti ublizovala a podobne, tipujem, ze u Teba moze byt problem nie v zdravej strave ale v psychyke. Ak si typ gurmana, ktoremu vlastne toto vsetko, co opisujes chuti a zjednodusuje stravovaci zivot, citis sa v tom stravovacom smere lepsie, prirodzenejsie a psychicky spokojnejsie ako predtym ked si riesil co jest, ako jest, s cim jest a ako sa vzdat chuti na ktorych je clovek casto zavysli. Vyrovnanejsia psychika Ti podava lepsie pH, ked sa natlacis varenych zivocisnych produktov ako ked si podvedome trpel na veganskej strave, sledoval sa a mozno trapil pripravou stravy, riesenim tolkych teorii a pozorovanim co to s Tebou urobi. Zaklad je psychika.

_________________
www.staudinger.sk


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 01, 2010 2:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
http://rng.uforum.sk/topic/179/betain-hcl/ (příspěvek RNG 2009-11-26 01:23:52)
Alkalizovat sa da aj napr sodou bikarbonou((NaHCO3) a jej draselnou verziou (KHCO3).
...Ja som KHCO3 kupil v specialnom obchode pre amaterov vinarov a pivarov.
Draselna bikarbona sa totiz pouziva na znizenie kyslosti a samozrejme , ked sa pouziva do potravin, musi byt v potravinovej kvalite.
(Nie je to soda, lebo sodik neobsahuje)

...Problem je ale, ze sa to musi robit na prazdny zaludok, inac to zneutralizuje kyseliny a znici travenie.

Telo samotne vytvara kyseliny a zasady v rovnakom mnozstve, kde kyseliny da do zaludka a zasady do krvi, odkial sa vylucia pankreasom na neutralizaciu kysleho obsahu zaludka, ked prechadza do criev.

Ludia, co nemaju dost kyselin a musia ich brat s jedlom(betain HCl), preto aby si neokyslili telo musia o niekolko hodin neskor zobrat aj prislusne mnozstvo sody bikarbony. Ja osobne to robim tak ze cez den beriem s jedlom kyseliny a na druhy den rano zoberiem na prazdny zaludok sodu bikarbonu s poharom vody na precistenie, (potazne KHCO3) a nejem aspon 2 hodiny, kym sa to nedostane do criev. Potom mam lahke jedlo bez kyselin a az neskor jem vacsie bielkovinne jedla.
-------------

PS: jde vlastně o Uhličitan draselný (potaš)...
Dá se koupit např.zde:
http://pmdd.mrp-cz.com/hydrogenuhlicita ... -koupit-62
...ale docela drahá sranda oproti sodě bicarboně...KHCO3 stojí zde 1kg/600kč (s DPH) \":(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 01, 2010 5:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
http://rng.uforum.sk/topic/179/betain-hcl/ (příspěvek RNG 2009-11-26 01:23:52)
Alkalizovat sa da aj napr sodou bikarbonou((NaHCO3) a jej draselnou verziou (KHCO3).
...Ja som KHCO3 kupil v specialnom obchode pre amaterov vinarov a pivarov.
Draselna bikarbona sa totiz pouziva na znizenie kyslosti a samozrejme , ked sa pouziva do potravin, musi byt v potravinovej kvalite.
(Nie je to soda, lebo sodik neobsahuje)

...Problem je ale, ze sa to musi robit na prazdny zaludok, inac to zneutralizuje kyseliny a znici travenie.

Telo samotne vytvara kyseliny a zasady v rovnakom mnozstve, kde kyseliny da do zaludka a zasady do krvi, odkial sa vylucia pankreasom na neutralizaciu kysleho obsahu zaludka, ked prechadza do criev.

Ludia, co nemaju dost kyselin a musia ich brat s jedlom(betain HCl), preto aby si neokyslili telo musia o niekolko hodin neskor zobrat aj prislusne mnozstvo sody bikarbony. Ja osobne to robim tak ze cez den beriem s jedlom kyseliny a na druhy den rano zoberiem na prazdny zaludok sodu bikarbonu s poharom vody na precistenie, (potazne KHCO3) a nejem aspon 2 hodiny, kym sa to nedostane do criev. Potom mam lahke jedlo bez kyselin a az neskor jem vacsie bielkovinne jedla.
-------------

PS: jde vlastně o Uhličitan draselný (potaš)...
Dá se koupit např.zde:
http://pmdd.mrp-cz.com/hydrogenuhlicita ... -koupit-62
...ale docela drahá sranda oproti sodě bicarboně...KHCO3 stojí zde 1kg/600kč (s DPH) \":(\"

Je to určitě dobrá varianta odkyselování, protože většina lidí potřebuje draslík více než sodík, ale je potřeba dávat pozor na případné předávkování draslíkem a s tím zase taková sranda není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Braní odkysel.minerálů s jídlem
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 5:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
...šokovalo mne že dědek kořenář doporučuje brát Dologran (=Vápník-Hořčík...) spolu s jídlem...!!?? (tak to píše na seznamu ceníku svého dopor.zboží...).

S podobným způsobem braní zásaditých minerálů - (s jídlem) -jsem se dále setkal učlena rodiny kterému doktorka doporučila užívat výrobek "Pro Balance" od LR-Health...

Vždyť to přece musí neutralizovat HCL(kyselinu solnou) v žaludku...a narušovat trávení a vstřebávání živin z potravy...?? \":?:\"

Může to mít nějaký význam kromě toho že dosáhnou takto "nepřekyselení z potravy..."?

Tak si myslím že by bylo lépe změnit braní na 30m. před jídlem \":?:\" , ať už si píšou na krabičce toho potravního doplňku co chtěj...(není to lék hrazený pojišťovnou ani se neprodává v lékárně...)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Braní odkysel.minerálů s jídlem
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2010 8:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
...šokovalo mne že dědek kořenář doporučuje brát Dologran (=Vápník-Hořčík...) spolu s jídlem...!!?? (tak to píše na seznamu ceníku svého dopor.zboží...).

S podobným způsobem braní zásaditých minerálů - (s jídlem) -jsem se dále setkal učlena rodiny kterému doktorka doporučila užívat výrobek "Pro Balance" od LR-Health...

Vždyť to přece musí neutralizovat HCL(kyselinu solnou) v žaludku...a narušovat trávení a vstřebávání živin z potravy...?? \":?:\"

Může to mít nějaký význam kromě toho že dosáhnou takto "nepřekyselení z potravy..."?

Tak si myslím že by bylo lépe změnit braní na 30m. před jídlem \":?:\" , ať už si píšou na krabičce toho potravního doplňku co chtěj...(není to lék hrazený pojišťovnou ani se neprodává v lékárně...)

Ono to není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Za normálních okolností té žaludeční kyseliny vzniká opravdu dostatek a pak by tento postup patrně vadit opravdu neměl. Jiná věc bude pokud ji tvoříte málo, tam už problém se současným podáním zásaditých minerálů patrně vznikne a pokud netvoříte nic, tak bude problém určitě. Význam to jednoznačně má, protože tyto minerály potřebují k reálnému využití v organizmu kyselinu chlorovodíkovou a té je tam nejvíc právě v momentě, kdy dodáte do žaludku potravinu. Při slabé tvorbě kyseliny je asi vhodnější je kyselinou zapít, případně je do ní rovnou zamíchat a vyrobit si chloridy, které tělo spotřebovává.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: z knihy Dr.Younga
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 10:43 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
pH – zázrak prospěšný pro naše zdraví
Dr. Robert O. Young

Bakterie, kvasinky, nižší houby a plísně samy o sobě příznaky nemoci nevyvolávají a nemoci dokonce ani nespouštějí.

Viděl-li jsem dál, pak díky tomu že jsem stál na ramenech obrů. (Sir Isaac Newton)

Úvodní citát vyjadřuje můj osobní vztah k mužům a ženám, kteří významně ovlivnili mou životní práci a poslání. K zázračnému pH mne přivedl jejich dar moudrosti, vědění, inspirace a podpora.

Základy k mému chápání hmoty, která přejímá nejrůznější formy a funkce, tedy nauky zvané pleomorfismus, položil výzkum francouzského vědce a lékaře, jménem Antoine Bèchamp (1816-1908). Kdyby svého času dostal poctivou příležitost, mohl jeho biologický výzkum a důmyslné pojetí a chápání podstaty života znamenat revoluční obrat v medicíně, jež mohla být už dávno vybavena léčebnými metodami, které pasteurovská věda dosud marně hledá.

Moderní západní lékařství vychází z učení francouzského chemika a mikrobiologa Louise Pasteura (1822-1895). Koncept konkrétních, neměnících se druhů bakterií způsobujících jednotlivé nemoci pro mne měl na počátku studia velký význam. Třebaže v současné době teorii mono-morfismu nezastávám, jsem Pasteurovi vděčný za to, že položil základy moderního mikrobiologického způsobu myšlení, jež mě inspirovalo při výzkumu základních vlastností mikroorganizmů a při hledání pravdivého chápání hmoty.

„Hmotu nelze vytvořit, ani zničit.“ Toto hluboce pravdivé tvrzení mi stále zní v mysli, neboť si uvědomuji, že hmota je věčná a nabývá pouze různých forem a funkcí.

V první řadě je třeba rozhlédnout se a pochopit, že většina lidí žijící moderním způsobem života trpí nerovnováhou. Jsou obézní. Unavení. Předčasně stárnou. Je pravděpodobné, že nejméně jeden z vašich blízkých trpí jednou chorob, které jsou v dnešní době ve vyspělých zemích hlavními příčinami smrti – srdečním onemocněním, rakovinou nebo diabetem. Když jsem se při jedné ze svých přednášek zeptal posluchačů, kdo z nich má příbuzného postiženého jednou z těchto tří zlých nemocí, zvedlo ruce 70 až 80 % z nich. Polovina z nás zemře na chorobu srdce nebo diabetes. Třetina na rakovinu.

Teď si určitě pomyslíte: Vždyť na něco se umřít musí. Zapomněli jsme, že smrt může být také přirozená a život zdravý! Je totiž svatosvatým právem každého člověka být až do hodiny své smrti zdráv. Významným kladem tohoto programu je možnost proměnit tuto vizi ve skutečnost. A věřte mi, nemá to nic společného s mapováním lidského genomu, úchvatnou lékařskou technologií nebo mocnějšími – a o to nebezpečnějšími – léky. Odpověď je mnohem prostší. Okamžitě k mání, tady a teď.

Stejně jako je velmi přísně regulována tělesná teplota, tak i pH krve musí být udržováno ve velmi úzkém rozmezí: mírně zásadité neboli alkalické. Pro zachování normálních hodnot pH dělá organizmus všechno možné, mnohdy i za cenu škody napáchané na ostatních tkáních a orgánech.

Hodnota pH vnitřního prostředí těla ovlivňuje všechny jeho buňky. Alkalické prostředí je nezbytnou podmínkou veškerých metabolických procesů. Chronické zatěžování organizmu kyselinotvornými látkami poškozuje tkáně, a pokud probíhá naprosto neomezeně, narušuje buněčnou činnost a funkce, které se projeví vším možným – od poruchy srdečního rytmu až po poruchy přenosu nervových vzruchů v mozku. Jinými slovy: překyselování narušuje samotný život a je základem všech chorob.

Pokud to ve vás neprobudí zájem o přirozenou, neničivou cestu k rovnováze organizmu, uvědomte si, že překyselování rovněž udržuje nadbytečné kilogramy.

Cílem, který vám předkládaný program umožní dosáhnout, je vytvořit v organizmu rovnováhu dodávkou zásadotvorných látek. Základním předpokladem je strava obsahující vyvážený poměr zásadotvorných a kyselinotvorných potravin. To znamená, že 80 % stravy musí tvořit alkalizující potraviny, například listová zelenina. (Jakmile dojde ke znovuvytvoření metabolické rovnováhy, lze její podíl poněkud snížit.) Na talíři se pak objeví mnohem menší porce kyselinotvorných jídel (například masa a obilnin). K udržení vyrovnaného pH bez většího zatížení metabolismu napomáhají též pečlivě volené a kvalitní doplňky stravy. (O tom všem se více a podrobněji dozvíte v knize.)

Mikrobi – příznak, či choroba?

Pasteur bohužel zaměnil příčinu onemocnění s příznaky, a tato mylná představa je předávána z generace na generaci jako vědecký zákon. Nemoc je ve skutečnosti špatný celkový základní stav organizmu, nikoli až příznaky, které později diagnostikujeme. Pokud jsou do hry nějakým způsobem zapojeni mikrobi, je to tedy jen příznak špatného základního stavu. Nezapomínejme, že mikroorganizmy jsou závislé na stavu nitra našich buněk, a že zárodky, pronikající do organizmu zvnějšku, pouze využívají jeho nerovnovážného stavu a následně podněcují vznik vedlejších příznaků. Nemoc, jak ji chápe většina lidí, je jen nahromadění sekundárních vedlejších příznaků. Přemnožení mikrobů je projev základního chorobného stavu (překyselení a následného přemnožení mikroforem).

V průběhu posledního století se hlavní proud vědy rozhodl „zafixovat“ přesné příčiny některých „nemocí“. Avšak mnoho závažných chorob bude stále zahaleno tajemstvím… dokud nepochopíme, že bez ohledu na to, jaké potíže nás obtěžují, je bezprostřední příčinou vždy jedno a totéž: překyselení a přemnožení mikroforem.

Obecné následky překyselení

Je-li organizmus neustále a nadmíru nucen bojovat se sklonem k překyselení, a dojde-li v něm k přemnožení škodlivých mikroforem, je navíc zatěžován všemožnými rozkladnými procesy. Provedeme-li důkladné vyšetření, zjistíme, že oba tyto problémy jsou východiskem pro téměř vše, co nás trápí. Povězme si o některých z nejběžnějších příznaků, které v důsledku toho vznikají.

Alergie

K příznakům běžně považovaným za projevy alergie význačně přispívají toxiny produkované patogeny v nadměrně kyselém prostředí ochuzeném o kyslík. Např. mykotoxiny zatěžují imunitní systém natolik, že je pak v důsledku trvalé stimulace přepracovaný a vyčerpaný. Představte si, že se snažíte uklidit prach v domě, jehož okny neustále vlétá další z prašné ulice. Výsledkem je přecitlivělost – alergické reakce na potraviny (podráždění a záněty), prachové částice či chemické látky (senné rýmy, alergické astma, přecitlivělost na alergeny z prostředí a potravinové „alergie“). Bolestivé otoky, slzení, rýma a ekzém patří k způsobům, jimiž se organizmus zbavuje kyselých toxinů.

Pokud v organizmu nebují škodlivé kvasinky a plísně, nemůže vzniknout žádná alergie, a to je další důvod k udržení rovnováhy kyselin a zásad.

Únava

Hlavním příznakem překyselení organizmu či přemnožení škodlivých mikroforem je pravděpodobně únava. Mikroformy v organizmu kvasí cukr, jehož bychom jinak mohli využít jako zdroje energie, a výsledkem jejich činnosti jsou navíc další kyselé odpady. Jako byste se snažili natankovat benzin do nádrže a někdo by ho z druhé strany tajně odčerpával. Bez něj ale auto daleko nedojede. Toxiny vyprodukované v překyseleném těle brání vstřebávání bílkovin, minerálů a dalších živin, a to následně oslabuje schopnost organizmu vytvářet enzymy, hormony a stovky dalších chemických látek nezbytných pro energii buněk a činnost orgánů. Škodlivě zasahují do procesu obnovy buněk a negativně ovlivňují i ostatní složky, nezbytné pro získávání energie. Výsledkem je únava, nedostatečná výdrž, snížený svalový tonus a celkové oslabení (navíc nežádoucí změny tělesné hmotnosti a nemoc). Na negativní působení mykotoxinů citlivě reaguje slinivka břišní, játra a nadledviny, tedy orgány plnící hlavní úlohu v řízení procesu získávání energie.

Kvasinky, nižší houby a plísně navíc rychle spotřebovávají dodávky vitaminů skupiny B, železa a dalších minerálů. To může samo o sobě vést k únavě. V organizmu okrádaném o živiny mikroformami dochází k rychlým poklesům koncentrace cukru (glukózy) v krvi, což opět plodí únavu, nedostatečnou výdrž a slabost. Kvasinky a plísně narušují rovnováhu procesu řízení hladin vody a minerálů v buňkách (rovnováhu elektrolytu), jehož stabilita je pro činnost buněk nezbytná, čímž dál brání normálnímu toku energie.

Bludný kruh číslo jedna: Nedostatek energie podněcuje růst škodlivých mikroforem.

Na základě zmíněného jistě nikoho nepřekvapí, že mikroformy jsou významnou příčinou chronického únavového syndromu. Rozbujelé kvasinky a plísně následně mohou poškodit nervovou tkáň a rozkladem neurotransmitterů škodlivě zasahovat do přenosu nervových vzruchů.

Příkladem jednoho z mechanismů způsobujících únavu je mykotoxin acetaldehyd, který může vznikat fermentací cukru (další dobrý důvod, proč se cukru vyhýbat). Acetaldehyd omezuje sílu a vytrvalost, působí nadměrnou únavu, zamlžuje myšlení a snižuje cílevědomost. Jedním z mechanismů, které spouští, je snížené vstřebávání bílkovin a minerálů, což snižuje schopnost těla vytvářet důležité enzymy a hormony.

Druhým krokem je destrukce základních enzymů a snižování buněčné energie. Za třetí je zde přímý rozkladný účinek acetaldehydu na neurotransmittery; chemické látky zodpovědné za přenos nervových vzruchů. Acetaldehydy se váží na stěny červených krvinek, na nichž ulpí jako molekulární lepidlo, které snižuje jejich pružnost a schopnost pronikat do nejmenších kapilár. To vede nedostatku kyslíku v tkáních a hladovění. Acetaldehydy navíc vznikají v játrech oxidací z alkoholu. Organizmus je ochuzován o hořčík, síru, vodík a draslík a další energii, která pak není k disposici buňkám.

Poruchy nálad a neurologická postižení

Dalším důsledkem překyselení organizmu a přemnožení mikroforem jsou deprese a další poruchy nálad, nabývající epidemického charakteru.

Obvyklým mechanismem vzniku je škodlivé zasahování mykotoxinů do produkce koenzymu A. Koenzymy se spojují s jinými látkami za vzniku plně funkčních enzymů nezbytných téměř pro všechny metabolické a biochemické procesy organizmu, včetně těch, které probíhají v mozku a nervovém systému. Nedostatek koenzymu A často vyvolává poruchy, jako deprese, úzkost, návaly paniky, podrážděnost, zvraty nálad a PMS (premenstruační syndrom). Dalšími příznaky intoxikace jsou: paranoia, neschopnost plně zodpovídat za své činy, jednat podle vlastních správných zásad, postižení mentálních schopností a řada dalších behaviorálních a emočních poruch. K typickým projevům patří hypochondricky laděná neurastenie a emoční labilita. Postižený si je svého chování vědom, trápí ho to, avšak kvůli intoxikaci organizmu přesto neumí ovládat a řídit své projevy.

Přemnožení mikroforem způsobí zvýšenou tvorbu kyselin, což vede k neurologickým poruchám, jako bolesti hlavy, migréna, nesoustředěnost, poruchy paměti, zmatenost, závratě, pocit zamlženého myšlení. Někdy dokonce i příznaky připomínající roztroušenou sklerózu, jako nejistý hlasový projev a poruchy svalové koordinace.

Metabolismus cukrů

Metlou lidstva mařící spoustu životů je dnes hypoglykémie (nízká hladina cukru v krvi) a diabetes mellitus, jenž se naopak vyznačuje především zvýšenou hladinou cukru v krvi (hyperglykemií). Příčinou obou stavů je – překvapení! – přemnožení mikroforem a fermentace cukrů kvasinkami, nižšími houbami a plísněmi. Mykotoxiny a exotoxiny pronikají (mimo jiné) do slinivky břišní, jater a nadledvin, přetěžují je a poškozují, čímž narušují metabolismus cukrů.

Například buňky slinivky břišní přímo intoxikuje a poškozuje mykotoxin alloxan. Slinivka břišní produkuje nejen trávicí enzymy, ale také inzulin, hormon řídící koncentraci glukózy v krvi, vstup glukózy do buněk a vznik energie. Nedostatek hormonů řídících tvorbu a činnost inzulinu je jednou z příčin hypoglykémie.

Kvasinky a plísně užírají hormony a způsobují jejich manko. Živí se především cukry, narušují rovnováhu v těle, snižují množství cukru v krvi a přetěžují játra, slinivku břišní a nadledvinky. Zatížení jater toxiny přímo škodlivě zasahuje do tvorby glukózy.

Další chronické potíže

Překyselení a přemnožení škodlivých mikroforem v organizmu způsobují veškeré potíže a choroby (samy o sobě pouze příznaky hlubšího postižení). Na tomto místě je třeba zmínit některé z běžných příznaků, které jsou přímým důsledkem překyselení a přemnožení kvasinek a plísní. Patří k nim infekce pochvy, menstruační potíže, impotence, neplodnost, zánět prostaty, svědění konečníku, močové infekce, nutkání na močení a pálení při močení. Typickými důsledky účinků hub jsou dechové potíže: kromě alergií je to překrvení sliznic, nadměrná tvorba hlenu, stékání hlenu z nosní dutiny do hrtanu, časté odkašlávání, habituální kašel, bolesti v krku, dále pak bolesti v uších, a často i astma a záněty průdušek. Stejně tak zchoulostivělost a tendence chytit každou menší infekci, s níž se člověk setká – což se běžně stává ve formě nachlazení či chřipky. Přemnožení mikroforem se rozličnými způsoby projevuje i na kůži: atletická noha, opruzení, vyrážky, kopřivka, mateřská znaménka, suchá hnědavá ložiska, kožní plísňové infekce, zhrublá pleť po stranách paží, nehtová plíseň (nehty jsou přídatný kožní orgán), akné, a dokonce i kožní nádory.

Tělesná hmotnost

Překyselenému vnitřnímu prostředí můžete poděkovat i za nadbytečná kila, která možná nosíte. Tuk se do tukových buněk ukládá v rámci obranného mechanismu, jímž organizmus odvádí kyselé látky ze životně důležitých orgánů, aby je před nimi ochránil. Tuk nám v jistém smyslu zachraňuje život! Právě proto se ho tělo nechce zbavit. Přestanete-li metabolismus zatěžovat potravinovými zdroji silných kyselin, organizmus už nebude tuk potřebovat.

Problémy s tělesnou hmotností mohou být důsledkem nevhodného zasahování kvasinek a nižších hub do trávení potravy. Nedostatek živin je spouštěčem ukládání nadbytečných kilogramů, částečně proto, že jsme stále jakoby hladoví. Ještě častěji dochází k tomu, že krev přenáší mykotoxiny do jater k detoxikaci, a ta, kvůli nadměrné zátěži, nemohou optimálně metabolizovat tuky a cukry.

Dlouhodobá nerovnováha panující v organizmu vyčerpává nadledvinky a následný nedostatek energie přispívá ke zvýšené hmotnosti. Další častou příčinou je vyčerpání štítné žlázy, která řídí rychlost metabolismu. Bažení po cukru, nadměrná chuť k jídlu a nízká koncentrace cukru v krvi, to vše následuje po přemnožení škodlivých kvasinek, nižších hub a plísní v organizmu.

Při spolupůsobení všech těchto jevů je snadné nabrat tuk, ale těžší se ho zbavit. K tomu vzniká nebo se zhoršuje porucha trávení a případně se projeví i deprese.

Tři K: kyseliny, krev, kandida

Povím vám několik dobrých a špatných zpráv a začnu špatnými.
Již víte, že základní a nejdůležitější koncepcí, z níž program vychází, je acidobazická rovnováha v organizmu, a především v krvi, proto začneme právě tím. Poté si vysvětlíme škodlivé následky překyselení organizmu: povíme si o choroboplodných zárodcích, jimž se v takovém prostředí ohromně daří, tedy bakteriích, kvasinkách (konkrétně kandidě, jak je uvedeno v názvu kapitoly), nižších houbách a plísních.

K jako kyseliny

Vycházíme z předpokladu, že pro lidský organizmus je ze všech rovnovážných jevů nejdůležitější rovnováha mezi kyselým a zásaditým (alkalickým). Organizmus dělá všechno proto, aby udržel náležité, mírně zásadité vnitřní prostředí. Je však zcela běžné, že v tkáních převažuje sklon ke kyselému prostředí. Tato nerovnováha zatěžuje organizmus a otevírá dveře potížím a nemocem. Překyselení tělesných tekutin a tkání je živnou půdou všech nemocí a obecně i příčinou všech stavů tělesné a duševní „nepohody“. Pouze v tomto stavu je organizmus vnímavý vůči choroboplodným zárodkům, protože ve zdravém, mírně zásaditém prostředí se nemají kde uchytit. Kyselé prostředí je mimoto i projevem všech nemocí. Stručně řečeno dobrý zdravotní stav je podmíněn řádnou acidobazickou rovnováhou. Jediný způsob, jímž to lze zajistit, je vhodná strava.

Vztah mezi kyselinami a zásadami kvantitativně vyjadřuje škála od 1 do 14 označovaná jako faktor pH. Neutrální pH má hodnotu 7. Hodnoty nižší než 7 charakterizují kyselé a hodnoty vyšší charakterizují zásadité neboli alkalické roztoky. pH je v podstatě nepřímý ukazatel koncentrace vodíkových iontů (pozitivně nabitých molekul) v daném roztoku. Není však třeba zabíhat do podrobností. Stačí vědět, že oba druhy chemických látek – kyseliny a zásady – jsou protikladné, a když se smíchají v určitém poměru, navzájem se vyruší, takže výsledné pH je neutrální. K neutralizaci jakéhokoli množství kyseliny je v krvi zapotřebí přibližně dvacetinásobné množství zásaditých látek, a proto je lepší a jednodušší udržovat rovnováhu, než ji stále znovu a znovu pracně získávat.

K jako krev

Stejně jako musí být na hodnotě 36,9 °C udržována tělesná teplota, musí být pH krve trvale na hodnotě 7,365 – fyziologické pH je tedy velmi mírně zásadité. (Lékaři sice akceptují pH až do 7,4, ale to už je problematické, jak uvidíte později.) Můžeme měřit i pH moči a slin, ale nejdůležitější je krev, jejíž pH musí zůstávat ve velice úzkém rozmezí. Jednotlivá prostředí v organizmu však mají na pH různé požadavky. Krev a tkáně například musí být mírně zásadité, ale obsah tlustého střeva by měl být mírně kyselý, moč rovněž mírně kyselá nebo neutrální. pH slin velice kolísá. Hodnoty pH moče jsou nejlepším ukazatelem toho, co se děje ve vnitřním prostředí, ale nejsou vždy úplně přesné. pH krve je spolehlivější, a tudíž lepší indikátor vnitřních podmínek.

Nemoc je téměř vždy výsledkem velkého nahromadění kyselin, zatěžujících mechanismy udržující normální pH tou měrou, že vyvolají v organizmu příznaky nemoci. (Nemoc mohou způsobit i toxické vlivy vnějších zdrojů, ale je to mnohem vzácnější.) Příznaky mohou být projevem takového zatížení, nebo také známkou úsilí organizmu o vyrovnání pH. Příznaky více či méně zjevné v závislosti na stupni a rozsahu zátěže. Zatěžujeme se sami přemírou kyselin ve stravě, kterou jíme na základě vlastního svobodného rozhodnutí. Jestliže to pochopíme, můžeme se rozhodnout jinak.

Na udržování křehké acidobazické rovnováhy se podílejí všechny fyziologické regulační mechanismy organizmu (včetně dýchání, oběhu, trávení a tvorby hormonů). Tělo velké výkyvy acidobazické rovnováhy netoleruje. V časném stadiu zatížení regulačních mechanismů bývají příznaky mírné a patří k nim typicky kožní vyrážky, bolesti hlavy, alergie, častá nachlazení a chřipky a záněty vedlejších dutin nosních. Jestliže nutnost nadměrné kompenzace narušovaného pH pokračuje, dochází k závažnějším poruchám. Oslabené orgány a systémy naruší funkci štítné žlázy, nadledvin, jater atd. Pokud má pH tkání sklon k přílišnému přechylování na kyselou stranu, dostupnost kyslíku klesá a buněčný metabolismus ustává. Jinými slovy – buňky odumírají a člověk pomalu umírá.

K poklesu pH proto nesmí nikdy dojít. Organizmus se tomu brání tím, že pokud přijímáme příliš mnoho kyselin, začne krev odebírat alkalizující minerály z tkání, aby vzniklou situaci vyrovnala. Při neutralizaci či detoxikaci silných kyselin hrají roli především sodík, draslík, vápník a hořčík. Reakcí těchto minerálů s kyselinami vznikají méně škodlivé látky, které tělo může vyloučit.

Ve zdravém organizmu jsou dostatečné rezervy alkalizujících minerálů, aby vyhověly neodkladným požadavkům. Je-li jich však ve stravě málo nebo jejich zásoby nízké, jsou získávány, kde se dá – uvolňovány z kostí (vápník) nebo svalů (hořčík) – kde jich je samozřejmě zapotřebí. To ovšem vede k následnému nedostatku – a tím i k projevu řady různých příznaků.

To je ovšem špička ledovce. Jakmile je přetížení kyselinami tak velké, že je regulační mechanismy krve nestačí vyrovnávat, ukládají se nadbytečné kyseliny v tkáních. Lymfatický systém (obsahující složky imunitní soustavy) neutralizuje vše, co je možné neutralizovat, a všeho ostatního se zbaví. Bohužel, „zbavit tkáně kyselin“ znamená vrátit je zpět do krve, což vytváří bludný kruh, v němž je spotřebováno stále více alkalizujících minerálů, které pak chybí při běžných funkcích, a mimo to zatěžuje játra a ledviny. Při přetěžovaném lymfatickém systému nebo narušené funkci lymfatických cév (což je stav často zapříčiněný nedostatkem pohybu), se kyselé látky hromadí v tkáních.

Neustálé značné narušování pH krve vede k podrážděním a zánětům a je živnou půdou pro nemoci. Akutní či opakující se onemocnění jsou vyvolávána buď snahou organizmu mobilizovat rezervy minerálů zabraňujících poškození buněk, anebo neodkladným úsilím o detoxikaci vnitřního prostředí. Tělo se například zbavuje kyselin kůží, což se projevuje chorobami a příznaky, jako jsou ekzém, akné, nežity, bolesti hlavy, svalové křeče, bolesti, otoky, podráždění či záněty. Jestliže jsou všechny možnosti neutralizace či eliminace kyselin vyčerpány, objevují se chronické potíže.

Kyselých odpadních látek se organizmus zbavuje plícemi nebo ledvinami. Je-li odpadních látek nadbytek, hromadí se v různých orgánech, včetně srdce, slinivky břišní, jater a tlustého střeva nebo se ukládají v tukové tkáni na prsou, bocích, stehnech, břiše – a v mozku. Proces rozkladu a likvidace kyselých odpadních látek můžeme považovat za „proces stárnutí“.

K jako kandida

Kyselé odpadní látky vytvářejí živnou půdu pro velké množství mikroorganizmů s potenciálně škodlivými účinky, počínaje kandidou. Candida, česky kandida, je latinské označení pro rod kvasinek. Kvasinky a nižší houby (a blízce příbuzné plísně) jsou jednobuněčné rostlinné formy osídlující půdu, vzduch a vodu. Jsou všudypřítomné. Symbiózní kvasinky rodu candida se běžně nacházejí v trávicím traktu. Bez nich bychom zemřeli. Velmi snadno se však mohou přemnožit a způsobit celou škálu potíží, od drobných neduhů přes chronická onemocnění až po fatální příhody. Nejběžnějšími nemocemi jsou kvasinková infekce pochvy u žen a moučnivka u dětí, kdy se kandida přemnoží v dutině ústní.


I když medicína tyto a celou řadu dalších chorob vyvolaných kvasinkami a nižšími houbami dobře zná, pravdou je, že v organizmu valné většiny lidí, kteří se stravují běžným způsobem, dochází k jejich nekontrolovanému růstu se značnými důsledky. Přemnožení kandidy však není jediným viníkem. Žijeme v záplavě „mikroforem“, mikroorganizmů, jako kvasinky, nižší houby a plísně, ale jsou zde i bakterie a viry. Netrápí nás jen samotné mikroformy, ale také jejich jedovaté výměšky – mykotoxiny a exotoxiny (mykes, řecky houby, exo je řecká předpona s významem vně, vnější, ven, toxin pochází z řeckého toxon a znamená jed). Mikroorganizmy produkují kyselé odpadní látky při metabolismu glukózy, bílkovin a tuků, čili stejných látek, které jsou zdrojem energie i pro lidský organizmus.

Kandida a další mikroformy nás nenapadají záměrně. Jen podle všech pravidel platných v přírodě využívají oslabených míst v organizmu, zachvacují je a vyžívají k množení. Překyselené prostředí jim nabízí ničím neomezené možnosti a jejich přemnožení pak nutně vede k poškození tkání a narušování fyziologických procesů. Živí se glukózou, která jim slouží jako zdroj energie, přičemž k vývoji a růstu využívají tuků a bílkovin (dokonce i nukleových kyselin, nosičů genetické informace!). Tyto organizmy nás doslova požírají zaživa! Odpadní látky (kyseliny) vylučují nejen do krve, ale i dovnitř buněk, čímž dále zatěžují celý organizmus.

Pro představu, jak značné může být potenciální poškození: během stovek milionů let, kdy jsou houby včetně kvasinek a plísní na Zemi, se vyvinuly do více než 500 000 různých identifikovatelných forem. A za celou tu dobu prodělaly jen velmi málo genetických změn. Zjevně je nepotřebovaly, jsou to dobře přežívající vynikající oportunisté, dokonale přizpůsobení své funkci. Z období prudkého růstu mohou přejít do stavu klidu i na tisíce let. (V teprve nedávno odkrytých egyptských hrobkách byly nalezeny živé spory.) Houby, včetně kvasinek a plísní, navíc produkují tisíce toxinů.

Bakterie, kvasinky, nižší houby a plísně samy o sobě příznaky nemoci nevyvolávají – jsou to jejich toxiny. Nemoci dokonce ani nespouštějí. Rozmnoží a projeví se pouze v oslabeném prostředí. Jak kdysi napsal Rudolf Virchow: „Komáři vyhledávají stojaté vody, ale příčinou stojaté vody v rybníku nejsou.“

Mikroorganizmy a jejich odpadní látky pak přímo či nepřímo přispívají k obrovskému množství příznaků. Většina nemocí, zejména chronických a degenerativních, vzniká poté, co došlo k přemnožení mikroforem. Mezi extrémy atletické nohy (plísňového onemocnění kůže nohou) a AIDS jsou choroby a poruchy způsobené přerůstáním kvasinek a nižších hub, jako diabetes, rakovina, ateroskleróza (ucpávání tepen), osteoporóza, chronická únava a další, včetně infekčních onemocnění přenášených z člověka na člověka. Nejčastějšími příznaky přerůstání mikroorganizmů jsou bolesti, infekce, únava a poruchy funkcí včetně nedostatečné činnosti nadledvinek a štítné žlázy, poruchy trávení, průjem, nadměrná touha po určitých potravinách, bolesti břicha, deprese, hyperaktivita, protispolečenské chování, astma, hemeroidy, nachlazení a chřipka, dýchací potíže, endometrióza, suchá kůže a svědění, moučnivka a další kvasinkové infekce sliznic a kůže, ustupující dásně, plísňová infekce nehtů rukou a nohou, závratě, bolesti kloubů, zkažený dech, zánětlivá onemocnění střev, pálení žáhy, sucho v ústech, PMS (premenstruační syndrom) a menstruační potíže, podrážděnost, otok víček, nedostatek sexuální energie, vyrážky a kopřivka, lupus, zvraty nálad, hormonální nerovnováha, kvasinková infekce pochvy, cysty a nádory, revmatoidní artritida, poruchy cítění, senná rýma, akné, plynatost, zácpa, nízká koncentrace cukru v krvi, brániční kýla, bolesti hlavy, apatie, nespavost, sebevražedné sklony, poruchy tělesné hmotnosti, poruchy paměti, bolesti svalů, alergie (na vzdušné a potravinové alergeny), pálení očí, roztroušená skleróza, porucha vstřebávání a infekce močového měchýře. A to jsme ještě nezmínili obecný a dnes tak častý stav, kdy se člověk „necítí dobře“. Viníky jsou nekontrolovatelný růst mikroforem a působení jejich kyselých toxických odpadů.

Podle knihy „pH zázrak“; Robert O. Young, Ph.D., Shelley Redford Young
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/ ... azrak.html

Článek vyšel ve WM 94


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z knihy Dr.Younga
PříspěvekNapsal: čtv srp 26, 2010 10:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Citace:
pH – zázrak prospěšný pro naše zdraví
Dr. Robert O. Young
....
Podle knihy „pH zázrak“; Robert O. Young, Ph.D., Shelley Redford Young
http://www.knizniweb.cz/jnp/cz/katalog/ ... azrak.html

Slavek Křepelka k předchozímu příspěvku píše:

Naneštěstí je tento článek zavádějící přes všechny uvedené a oprávněné důvody. Nejde totiž dostatečně do podstaty problému.
Nebere vůbec v potaz dvě základní fakta.

1) Určité správné pH krve a těla je momentálně regulované výměnou CO2 v dechu. Kyselina uhličitá, obsažená v krvi, reguluje okamžitý stav pH krve. Taky je jedinná, jejíž veliké výkyvy do kyselosti nezpůsobují rozklad červených krvinek (Dr. Allen). Měření pH krve je tedy poněkud nespolehlivým ukazatelem. Pokud je mimo, je definitivně cosi špatně. Je-li však ve "správném" rozmezí, moc to neznamená.

2) Vezmeme-li jenom řekněme louh (hydroxid sodný), který je naprosto zásaditý a začneme do něj míchat ocet (kyselinu octovou), eventuelně dosáhneme jakéhokoliv pH v rozmezí zásaditosti louhu a kyselosti octa. Pokud to tedy namícháme na pH 7.3, máme ideální ph pro potřeby těla. Nicméně, máme rozhodně méně než ideální směs chemikálií pro potřeby těla.

Tímto mám k tomu článku nesmírnou výhradu. Považuje pH za jakési konečné kritérium správné rovnováhy at' už organických, nebo inorganických sloučenin v organismu. Už nesprávné dýchání má veliký vliv na pH krve, stejně jako obsah kyslíku a CO2 ve vzduchu, řekněme ve vydýchané ordinaci. To znamená, že uspokojovat se výsledkem testů krevního pH je naprosto nezodpovědné a se zdravím tento test nemá moc společného a není jeho spolehlivým ukazatelem.

Tímto se dostáváme k problémům se špatným držením těla, ze kterého vyplývá špatné dýchání, ze kterého také vyplývájí problémy se špatným pH těla. Také se tím dostáváme k problémům s životním prostředím v budovách s uzavřeným, nebo silně omezeným systémem vzduchové cirkulace a k problémům sedavého způsobu života. Tento problém je možná daleko závažnější, než správná životospráva, i když bych ji zrovna nepodceňoval.

Tělo se neustále snaží kompenzovat tento nedostatek kyslíku a výměny CO2 jinými kyselinami a následovně zásadami, dochází ke změnám poměrů různých látek v krvi a ve tkáních a celkově je to veliký průser. Řekněme že máme skoro neustálý nedostatek kyslíku díky blbýmu dýchání. Tím se nám hromadí v plicích a v krvi uhličitany (zásady), krevní pH jde do zásadovosti a tělo kompenzuje zadržováním jinak odpadních kyselin, jako je například kyselina močová, a výsledek je, že se celý organismus okyseluje nikoliv kyselinou uhličitou, která je schopna z krve při normálním zdravém dýchání zdravého vzduchu téměř okamžitě vyjít dechem, ale kyselinou, která se slučuje s minerály a ukládá leckde v těle a dělá neplechu.

Jednou z největších pitomostí je se honit ve fitnes klubech amerického stylu, kompletně zabedněných a na okruhu cirkulace vydýchaného vzduchu, velice ochuzeného o kyslík a bohatého na CO2. Hned poté následuje totéž prováděno ve špatně větraném bytě, neřkuli sklepě. K tomu se samozřejmě ještě přidávají splodiny z "moderních" stavebních materiálů, koberců, nábytku a latexových barev.

Kde kdo řve, že nás někdo otravuje a snaží se nás vyhladit, ale málo kdo si uvědomuje, že naprostá většina z nás jsou sebevrazi, kteří činí špatná rozhodnutí založená na ceně toho a onoho a na uměle reklamou bičovaných nesmyslných trendech a ne na vlastním sebevzdělání s přihlédnutím na naše potřeby zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: z knihy Dr.Younga
PříspěvekNapsal: pát srp 27, 2010 10:12 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Slavek Křepelka k předchozímu příspěvku píše:

Naneštěstí je tento článek zavádějící přes všechny uvedené a oprávněné důvody. Nejde totiž dostatečně do podstaty problému.
Nebere vůbec v potaz dvě základní fakta.

1) Určité správné pH krve a těla je momentálně regulované výměnou CO2 v dechu. Kyselina uhličitá, obsažená v krvi, reguluje okamžitý stav pH krve. Taky je jedinná, jejíž veliké výkyvy do kyselosti nezpůsobují rozklad červených krvinek (Dr. Allen). Měření pH krve je tedy poněkud nespolehlivým ukazatelem. Pokud je mimo, je definitivně cosi špatně. Je-li však ve "správném" rozmezí, moc to neznamená.

2) Vezmeme-li jenom řekněme louh (hydroxid sodný), který je naprosto zásaditý a začneme do něj míchat ocet (kyselinu octovou), eventuelně dosáhneme jakéhokoliv pH v rozmezí zásaditosti louhu a kyselosti octa. Pokud to tedy namícháme na pH 7.3, máme ideální ph pro potřeby těla. Nicméně, máme rozhodně méně než ideální směs chemikálií pro potřeby těla.

Tímto mám k tomu článku nesmírnou výhradu. Považuje pH za jakési konečné kritérium správné rovnováhy at' už organických, nebo inorganických sloučenin v organismu. Už nesprávné dýchání má veliký vliv na pH krve, stejně jako obsah kyslíku a CO2 ve vzduchu, řekněme ve vydýchané ordinaci. To znamená, že uspokojovat se výsledkem testů krevního pH je naprosto nezodpovědné a se zdravím tento test nemá moc společného a není jeho spolehlivým ukazatelem.

Tímto se dostáváme k problémům se špatným držením těla, ze kterého vyplývá špatné dýchání, ze kterého také vyplývájí problémy se špatným pH těla. Také se tím dostáváme k problémům s životním prostředím v budovách s uzavřeným, nebo silně omezeným systémem vzduchové cirkulace a k problémům sedavého způsobu života. Tento problém je možná daleko závažnější, než správná životospráva, i když bych ji zrovna nepodceňoval.

Tělo se neustále snaží kompenzovat tento nedostatek kyslíku a výměny CO2 jinými kyselinami a následovně zásadami, dochází ke změnám poměrů různých látek v krvi a ve tkáních a celkově je to veliký průser. Řekněme že máme skoro neustálý nedostatek kyslíku díky blbýmu dýchání. Tím se nám hromadí v plicích a v krvi uhličitany (zásady), krevní pH jde do zásadovosti a tělo kompenzuje zadržováním jinak odpadních kyselin, jako je například kyselina močová, a výsledek je, že se celý organismus okyseluje nikoliv kyselinou uhličitou, která je schopna z krve při normálním zdravém dýchání zdravého vzduchu téměř okamžitě vyjít dechem, ale kyselinou, která se slučuje s minerály a ukládá leckde v těle a dělá neplechu.

Jednou z největších pitomostí je se honit ve fitnes klubech amerického stylu, kompletně zabedněných a na okruhu cirkulace vydýchaného vzduchu, velice ochuzeného o kyslík a bohatého na CO2. Hned poté následuje totéž prováděno ve špatně větraném bytě, neřkuli sklepě. K tomu se samozřejmě ještě přidávají splodiny z "moderních" stavebních materiálů, koberců, nábytku a latexových barev.

Kde kdo řve, že nás někdo otravuje a snaží se nás vyhladit, ale málo kdo si uvědomuje, že naprostá většina z nás jsou sebevrazi, kteří činí špatná rozhodnutí založená na ceně toho a onoho a na uměle reklamou bičovaných nesmyslných trendech a ne na vlastním sebevzdělání s přihlédnutím na naše potřeby zdraví.

Slávek má pravdu, každý se jak magor pokouší cíleně spáchat sebevraždu a honí se za chimérou nějakého majetku. Ideál není komerční společnost, plná vystresovaných a arogantních debilů, ale nemajetní mniši, kteří se stálým úsměvem na tváři nevlastní nic, než kus hadru a misku na potravu k tomu čistou duši a prostě žijí. Naprosto nic jim nechybí, ani při žalostné stravě a naše debilní uvažování považují za směšné. Na takovém způsobu života lidí ovšem oligarchie není schopna kumulovat kapitál a cíleně nás tedy, už od školních lavic, nutí do komerčního, soutěživého a nic nepřinášejícího života.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: jedlá soda a jonťák
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 1:19 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Mám další záludný dotaz:při trenincích na kole používám komerční nebo doma vyrobený jonťák čili nějakou směs sacharidů a chloridu sodného v komerčním případě,při výrobě doma jde o zelený čaj oslazený třtinovým cukrem a čtvrt lžičkou himalájské soli v litru vody,oboje dvoje mne společně s intenzívním treninkem zakyselují na určitou část dne tak mne dnes napadlo že místo himalájské soli dám čtvrt lžičky sody na litr-no a výsledek celkem pěkné stálé PH.Tak by mne zajímalo jestli se z té sody vstřebá i nějaký sodík který má v případě jonťáku zabránit dehydrataci a křečím(oproti čisté vodě to u mě v tomto případě funguje) nebo jestli ne a mohlo by se mi to nevyplatit.Té sody je troška,dohromady jsem za trenink použil půl čajové lžičky.
Díky


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 571 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz