Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 8:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 567 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: jedlá soda a jonťák
PříspěvekNapsal: stř zář 01, 2010 7:47 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Zdravim!
Mám další záludný dotaz:při trenincích na kole používám komerční nebo doma vyrobený jonťák čili nějakou směs sacharidů a chloridu sodného v komerčním případě,při výrobě doma jde o zelený čaj oslazený třtinovým cukrem a čtvrt lžičkou himalájské soli v litru vody,oboje dvoje mne společně s intenzívním treninkem zakyselují na určitou část dne tak mne dnes napadlo že místo himalájské soli dám čtvrt lžičky sody na litr-no a výsledek celkem pěkné stálé PH.Tak by mne zajímalo jestli se z té sody vstřebá i nějaký sodík který má v případě jonťáku zabránit dehydrataci a křečím(oproti čisté vodě to u mě v tomto případě funguje) nebo jestli ne a mohlo by se mi to nevyplatit.Té sody je troška,dohromady jsem za trenink použil půl čajové lžičky.
Díky

On ten dotaz zase tak záludný není, musíte si uvědomit, že při intenzivní námaze nevznikají kyseliny pouze z jídla a pití, ale paradoxně jich mnohem více vyrábíte přetížením tkání. Podle mého názoru tu kyselost soda eliminovat samozřejmě dokáže, ale zda vám to spotřebované množství dodá i v potřebném množství sodík, to si netroufám odhadnout. Obávám se, že nic jiného, než to vyzkoušet, vám stejně neporadím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 9:49 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
muflon píše:
...jde vlastně o Uhličitan draselný (potaš)...
Dá se koupit např.zde:
http://pmdd.mrp-cz.com/hydrogenuhlicita ... -koupit-62
...ale docela drahá sranda oproti sodě bicarboně...KHCO3 stojí zde 1kg/600kč (s DPH) \":(\"

Je to určitě dobrá varianta odkyselování, protože většina lidí potřebuje draslík více než sodík, ale je potřeba dávat pozor na případné předávkování draslíkem a s tím zase taková sranda není.


Pokud by jste navrhl něco, tak mimo nejlevnější sody, DM-směsi, případně dražšího Dologranu, jakou odkyselovací směs by jste navrhl těm co nesní dost syrové zeleniny a šťáv, a nemají přístroj na živou vodu, ani vanu a chtějí užívat nějakou zásaditou minerální směs?

Směsi dle Tepperweina, Petera Jentschury, ProBalance od LR cosmetics apod, jsou dost drahé.

Všude je málo draslíku!!! \":!:\"
Směs KHCO3 se sodou by to mohla řešit...

Stačila by ta soda, ale při užívání 1-3č.lž. za den, to dlouhodoběji nabourává rovnováhu draslíku a sodíku v těle...a možná i další věci...Viděl bych to třeba na nějaký (jaký?!) vhodný poměr KHCO3 s nějakým poměrem běžné jedlé sody. Dal by se zde použít stejný poměr jako u soli "Mary", tj 40% drasliku a 60% sodíku?
tj. že by to bylo 40% KHCO3 a 60% jedlé sody?, 1-3č.lž. za den:?:

PS:chlorid hořčíku asi lépe brát zvlášť se solankou z himal.soli...a nekombinovat se sodou a KHCO3 ?


Naposledy upravil muflon dne pon zář 13, 2010 6:29 pm, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: ned zář 12, 2010 11:04 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Koupila jsem si zásadité tablety z DM - kalciumkarbonát, magnesiumkarbonát, kaliumcitrát, zinkcitrát a nějaké pomocné látky. Mám je pro situace kdy cítím, že jsem překyselená, ale nemam možnost si odšťavit ovo/zel. Jak se mají užívat? Nalačno nebo s jídlem? Hádám, že asi spíš nalačno, aby nehatily trávení, že? Když je ale užiju s jídlem, budou taky fungovat? Můžu je zkombinovat s chloridem hořečnatým a glukonátem zinečnatým? Děkuji

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 6:46 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Pokud by jste navrhl něco, tak mimo nejlevnější sody, DM-směsi, případně dražšího Dologranu, jakou odkyselovací směs by jste navrhl těm co nesní dost syrové zeleniny a šťáv, a nemají přístroj na živou vodu, ani vanu a chtějí užívat nějakou zásaditou minerální směs?

Směsi dle Tepperweina, Petera Jentschury, ProBalance od LR cosmetics apod, jsou dost drahé.

Všude je málo draslíku!!! \":!:\"
Směs KHCO3 se sodou by to mohla řešit...

Stačila by ta soda, ale při užívání 1-3č.lž. za den, to dlouhodoběji nabourává rovnováhu draslíku a sodíku v těle...a možná i další věci...Viděl bych to třeba na nějaký (jaký?!) vhodný poměr KHCO3 s nějakým poměrem běžné jedlé sody. Dal by se zde použít stejný poměr jako u soli "Mary", tj 40% drasliku a 60% sodíku?
tj. že by to bylo 40% KHCO3 a 60% jedlé sody?, 1-3č.lž. za den:?:

PS:chlorid hořčíku asi lépe brát zvlášť se solankou z himal.soli...a nekombinovat se sodou a KHCO3 ?

Asi nejvhodnější řešení, které dodá navíc množství železa, je kávová lžička sody, kávová lžička třtinové melasy a kávová lžička čerstvé citrónové šťávy. Vše rozmíchat do cca 2-3 dcl vody a vypít. Melasa obsahuje obrovské množství draslíku, je silně zásaditá a navíc i docela zdravá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 6:52 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Koupila jsem si zásadité tablety z DM - kalciumkarbonát, magnesiumkarbonát, kaliumcitrát, zinkcitrát a nějaké pomocné látky. Mám je pro situace kdy cítím, že jsem překyselená, ale nemam možnost si odšťavit ovo/zel. Jak se mají užívat? Nalačno nebo s jídlem? Hádám, že asi spíš nalačno, aby nehatily trávení, že? Když je ale užiju s jídlem, budou taky fungovat? Můžu je zkombinovat s chloridem hořečnatým a glukonátem zinečnatým? Děkuji

To už po mě chcete jasnovidecké výkony, tyto produkty nejen neznám, ale ani netuším, jak opravdu fungují, čili k tomu se nějak fundovaně nemohu vyjádřit. Nicméně je celkem jasné, že do jídla je to opravdu blbost a je jednoznačně nutné je užívat pokud možno před jídlem a to tak minimálně dvacet minut. S uvedenými látkami to pravděpodobně kombinovat jde, ale je to opravdu pouze odhad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 9:54 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
[quote="muflon":28711ozz]...
Směsi dle Tepperweina, Petera Jentschury, ProBalance od LR cosmetics apod, jsou dost drahé.

Všude je málo draslíku!!! \":!:\"
...[/quote:28711ozz][quote="Jarda":28711ozz]
Asi nejvhodnější řešení, které dodá navíc množství železa, je [i:28711ozz][b:28711ozz]kávová lžička sody, kávová lžička třtinové melasy a kávová lžička čerstvé citrónové šťávy[/b:28711ozz][/i:28711ozz]. [i:28711ozz]Vše rozmíchat do cca 2-3 dcl vody [/i:28711ozz]a vypít. Melasa obsahuje obrovské množství draslíku, je silně zásaditá a navíc i docela zdravá.[/quote:28711ozz]
Děkuji...Pokud někdo chce snížit riziko (znovu)rozjetí candidozy při pravidelné konzumaci melasy, asi je to stejné jako když si člověk občas vezme banán a kompenzuje to zároveň fungicidy typu skořice, zázvor, česnek apod....Možná by bylo lépe to brát jen 1-2x denně a to dopoledne, kdy je tělo na příjem sacharidů lépe nastavené(jako s ovocem), takže je menší riziko kvašení v těle...

PS: Máte nějaký tip (link) na dobrý poměr kvalita/cena u nějakého výrobku melasy? Nechcete ho přidat časem do e-shopu, případně už nyní do inzerce? Rád bych jej objednal pro rodinu spolu s Vaší novinkou v inzerci-Sanogelem... \":wink:\"

Zatím mi cenově(nevím jak kvalita) vyšla nejlevněji melasa BlackStrap z lekarny.cz 625g za 80kč:


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 65535
28711ozz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: pon zář 13, 2010 10:14 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
[quote="muflon":3m9giixz]Děkuji...Pokud někdo chce snížit riziko (znovu)rozjetí candidozy při pravidelné konzumaci melasy, asi je to stejné jako když si člověk občas vezme banán a kompenzuje to zároveň fungicidy typu skořice, zázvor, česnek apod....Možná by bylo lépe to brát jen 1-2x denně a to dopoledne, kdy je tělo na příjem sacharidů lépe nastavené(jako s ovocem), takže je menší riziko kvašení v těle...

PS: Máte nějaký tip (link) na dobrý poměr kvalita/cena u nějakého výrobku melasy? Nechcete ho přidat časem do e-shopu, případně už nyní do inzerce? Rád bych jej objednal pro rodinu spolu s Vaší novinkou v inzerci-Sanogelem... \":wink:\"

Zatím mi cenově(nevím jak kvalita) vyšla nejlevněji melasa BlackStrap z lekarny.cz 625g za 80kč:


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3m9giixz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: úte zář 14, 2010 11:10 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
[quote="muflon":3lwo1jqm] Máte nějaký tip (link) na dobrý poměr kvalita/cena u nějakého výrobku melasy? Nechcete ho přidat časem do e-shopu, případně už nyní do inzerce? Rád bych jej objednal pro rodinu spolu s Vaší novinkou v inzerci-Sanogelem... \":wink:\"
Zatím mi cenově(nevím jak kvalita) vyšla nejlevněji melasa BlackStrap z lekarny.cz 625g za 80kč:


Naposledy upravil Anonymous dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3lwo1jqm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 9:02 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Asi komcom mája som dostala neprekonateľnú chuť na melasu, cestou domov z práce som ju kúpila. Nemohla som ju vtedy prestať jesť, nedalo sa to ovládnuť ani silou vôle. Od poobedia do večera som ju po lyžičkách vyjedla skoro celú. Ale nebola to sladká chuť čo ma nútila ju jesť. Neviem čo v nej bolo, čo telui chýbalo, jedno je isté, že odvtedy si občas dám jednu lyžičku ráno a už ma to nenúti k jej nemiernemu jedeniu. Neviem, či je cenovo výhodná, ale mne chutí takáto:
http://slnecnica.sk/produkt/trstinova-m ... -bio-740g/

Většinou tuto chuť vyvolá nedostatek draslíku, hořčíku, nebo železa, případně vše naráz.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 9:09 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Jarda píše:
Většinou tuto chuť vyvolá nedostatek draslíku, hořčíku, nebo železa, případně vše naráz.

S draslíkom, horčíkom a železom nebude u mňa problém, tých by som mala mať dosť, pokiaľ sa v potravinách nachádzajú v takom nožstve, ako sa udáva a okrem toho najmä horčík doplňujem. Skôr by som tipovala na niektorý zo stopových prvkov napr. chróm alebo meď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: stř zář 15, 2010 9:40 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
S draslíkom, horčíkom a železom nebude u mňa problém, tých by som mala mať dosť, pokiaľ sa v potravinách nachádzajú v takom nožstve, ako sa udáva a okrem toho najmä horčík doplňujem. Skôr by som tipovala na niektorý zo stopových prvkov napr. chróm alebo meď.

To je možné, jde o látky obecně velice deficitní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+MELASA+citr.šťáva
PříspěvekNapsal: pát zář 17, 2010 5:18 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
Asi nejvhodnější řešení, které dodá navíc množství železa, je kávová lžička sody, kávová lžička třtinové melasy a kávová lžička čerstvé citrónové šťávy. Vše rozmíchat do cca 2-3 dcl vody a vypít. Melasa obsahuje obrovské množství draslíku, je silně zásaditá a navíc i docela zdravá.

Vypění to jak šampus, ale dobré...
Krásně se ta melasa rozpustí...to bílé z citronu(bioflav.)asi obsahuje dost chemie která asi pronikne kůrou, tak upřednostním na příjem bioflav.spíš konzumaci Céčka s mletými šípky-oplodí od Grešíka....

Až kolikrát denně možno pokud je člověk překyselený? např.3xDenně?
(já to beru jednou denně, ale někteří členové rodiny odkyselovací koupele ve vaně nedělají, tak potřebují víc odkyselit...


Naposledy upravil muflon dne pát zář 17, 2010 8:34 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Soda+draselná soda(KHCO3)
PříspěvekNapsal: pát zář 17, 2010 8:21 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Vypění to jak šampus, ale dobré...
Krásně se ta melasa rozpustí...to bílé z citronu(bioflav.)asi obsahuje dost chemie která asi pronikne kůrou, tak upřednostním na příjem bioflav.spíš konzumaci Céčka s mletými šípky-oplodí od Grešíka....

Až kolikrát denně možno pokud je člověk překyselený? např.3xDenně?
(já to beru jednou denně, ale někteří členové rodiny odkyselovací koupele ve vaně nedělají, tak potřebují víc odkyselit...

To můžete používat dle potřeby a postupně si pH vyladit, klidně se to dá aplikovat třeba 6x-8x denně, ale pozor aby jste to nepřehnal. Pokud se pH dostane na hodnotu 8 pH, nebo vyšší, tak raději srazit větší dávkou vitamínu C, tam je to již zase nebezpečné z druhé strany.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 8:14 pm 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Dobrý den,

narazila jsem na techniku odkyselení, která používá 5 lžiček jedlé sody naráz...nemůže to být nebezpečné?
Děkuji, Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Odkyselení těla
PříspěvekNapsal: pát lis 19, 2010 9:46 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28248
Bydliště: Poděbrady
Curious píše:
Dobrý den,

narazila jsem na techniku odkyselení, která používá 5 lžiček jedlé sody naráz...nemůže to být nebezpečné?
Děkuji, Katka

Určitě může, protože tím dokážete vyhnat pH příliš vysoko a na to se dá zemřít naprosto stejně, jako na nízké pH. Je ovšem pravdou, že nějakou dobu to tělo má z čeho dorovnávat, ale pokud to budete aplikovat delší dobu je nebezpečí dost vysoké. Při pH vyšším než 8 pH můžete ztrácet vědomí a nad 8,4 pH již můžete i zemřít, což se vám při dosažení 9,3 pH povede s téměř naprostou jistotou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 567 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 38  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Jarda a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz