Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 80  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát říj 14, 2016 12:49 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Xion píše:
Takze , predbezne skusam spolu s albendazolom brat klinceky, palinu a Lugolov roztok, a mam pocit, ze sa to dokonale doplnuje, teda ze to zabera lepsie. .

teraz si čítam túto tému a je mi divné keď čítam že máte pocit že to "zaberá lepšie". Samo o sebe je albendazol veľmi účinný na väčšinu parazitov. Mnohí asi len tak používate tie odčervováky a pritom som presvedčená že často zbytočne. Ja by som pred tým najskôr dala "bobky"(koziarsky slang:D) niekam na rozbor, musí sa to dať. Ja tak dávam na rozbor bobky kôz u ktorých sa mi niečo nezdá, zhoršená srsť prípadne bledé sliznice alebo pochudnutie, prípadne tráviace problémy, výsledok často zobrazí viac druhom parazitov ale našťastie v malom množstve . ak su na +++ alebo ++++ tak to riešim. A po jednorazovom podaní Aldifalu(albendazol) keď som dávala bobky za dva týždne na kontrolný rozbor tak bol rozbor vždy čistý.
Lenže tie kozy žerú zelené , larvy rôznych parazitov sú bežne v tráve , prípadne pôdne roztoče ktoré prenášajú pásomnicu(tú nikdy nemali)...takže to dennodenne prijímajú, napriek tomu niektorú kozu aj dva roky nebolo treba odčerviť. Myslím si že človek je tomu oveľa menej vystavený, Ale zdá sa mi že mnohí inak zdravo žijúci ľudia akoby praktikovali hon na čarodejnice(parazity) a nevadí im každú chvíľu do seba pchať rôznu chémiu aj keď ich problémy často môžu súvisieť s niečím iným. Parazity sú pritom aj prospešné, v krajinách kde je tá parazitárna záťaž vyššia trpia ľudia oveľa menej alergiami a zistila sa spojitosť, parazity nejak ovplyvňujú reakcie organizmu na "alergény". Už to speje tým smerom že sa uvažuje o zámernom nakazení parazitmi. Môžete o tom čítať pár článkov napr. na Osel.cz Ja myslím že fungujúci imunitný systém vie nejaké tie bežné GIN parazity v organizme zvládnuť a môžeme s nimi žiť "priam v symbióze":) a väčšie potvory ako napr Fasciola hepatica ktorá môže nakaziť rôzne druhy, napr aj kozy aj ľudí, tak odkedy chovám, od 2010 , nikdy som sa s motolicou v našom chove nestretla. Rozbory robievam a to žerú často aj mokré trávy, takže rizko nakazenia je ovľa vyššie ako u ľudí, pokiaľ práve nejedávajú nejaké vodné rastliny a pod
Inak mám u kôz overené že podávanie určitých rastlín + kry obsahujúce tanín im vedia pekne pomôcť proti parazitom. (U krvsajúcich hlístic ako je napr vlasovka slezová sa dá ľahko sledovať či taká kúra zaberá aj na meniacej sa farbe slizníc a zlepšení srsti)

S tým tukom a albendazolom je pravda, zlepšuje to účinok

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte říj 18, 2016 9:39 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
ešte na doplnenie mi nedá necitovať kamošku:" ja som sa s jednou "parazitologičkou" raz náhodou stretla osobne. teda tá bola taká presvedčená o sebe, že keby som nevedela, čo sa mi snaží nahuckať, tak by som jej možno aj uverila \":-D\" sypala na mňa latinské názvy, diagnózy samozrejme od brucha a liečbu by som mala naordinovanú hneď \":-P\" pritom ja si myslím, že väčšinu chorôb majú na svedomí akurát tak "parazity" v našej hlave. to by si ľudia mali uvedomiť. a nie stále hľadať nejakého vinníka, aké jednoduché..."
Parazity v našej hlave... to vystihla...

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 12, 2016 8:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tom Kořenek píše:
Na Curezone je silne doporucovano brat Albendazole s tukem (minimalne 40g) a hlavne dobre rozkousat a nebo nadrtit Albendazole.
Primo se nabizi synergisticka kombinace jedne metody s dynovymi seminky - udelat orechove mleko z dynovych seminek (rekneme treba 2-3 lzice), rovnou k tomu do toho mixeru prihodit ten Albendazole a sup tam s tim. Ty dynove seminka maji castecne paralyzovat parazity ve strevech, albendazol pomuze castecne s rozpoustenim hlenu takze bum bum \":)\"



U toho sylimarinu si nejsem tak jisty, protoze jatra jsou potom vice produktivni a naopak snizuji polocas rozpadu ucinnych latek v krvi coz neni vitane!
Misto sylimarinu bych spise delal kavove klystyry, ktere jeste pomohou s pohybem strev. K tomu muzete do tech kavovych klystyry pridavat esencialni oleje hrebicku,tymianu, maty apod coz vsechno sou dalsi zabijaci breberek.

To jste vykoumal zajímavou vychytávku, ta dýně je dobrá i sama o sobě, ale takto bude efekt určitě výraznější.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 12, 2016 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Moonika píše:
ešte na doplnenie mi nedá necitovať kamošku:" ja som sa s jednou "parazitologičkou" raz náhodou stretla osobne. teda tá bola taká presvedčená o sebe, že keby som nevedela, čo sa mi snaží nahuckať, tak by som jej možno aj uverila \":-D\" sypala na mňa latinské názvy, diagnózy samozrejme od brucha a liečbu by som mala naordinovanú hneď \":-P\" pritom ja si myslím, že väčšinu chorôb majú na svedomí akurát tak "parazity" v našej hlave. to by si ľudia mali uvedomiť. a nie stále hľadať nejakého vinníka, aké jednoduché..."
Parazity v našej hlave... to vystihla...

Tato poslední věta je naprosto klíčová k pochopení problematiky. Absolutní většina lidí řeší parazity a jiné nesmysly, ale že by je zajímalo jak blbě jedí, jak blbě žijí, jak blbě myslí, to jim jaksi nedochází. Opravdu je naprostá většina problémů v naší hlavě, co chci to mám a co nechci to prostě nemám, je to relativně snadné, jenom se s tím naučit pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 06, 2017 4:47 pm 
Offline

Registrován: pon bře 06, 2017 4:42 pm
Příspěvky: 3
Dobrý deň. Chcela by som začať s antiparazitálnou kúrou, ale v lekárni nie je dostupný Lugolov roztok. Myslíte že tento bude vhodný na túto kúru?
https://www.likochem.cz/cz-detail-90201 ... vicka.html
(resp. kde by som ho mohla objednať aj s kvapkadlom)
Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 07, 2017 12:00 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Barboretka píše:
Dobrý deň. Chcela by som začať s antiparazitálnou kúrou, ale v lekárni nie je dostupný Lugolov roztok. Myslíte že tento bude vhodný na túto kúru?
https://www.likochem.cz/cz-detail-90201 ... vicka.html
(resp. kde by som ho mohla objednať aj s kvapkadlom)
Ďakujem za odpoveď.

Tento Lugolov roztok je vsak 2%-tny (obsah jodu 27mg/1ml), cize 2x silnejsi, nez spominany v kure na parazity. Na to pozor, niekde sa predavaju aj 5%tne Lugolove roztoky. Vzdy treba pozriet, na aky je robena tabulka.

V kazdom pripade, treba pouzit aj Oresak Americky, ktory objednaj z drclarkstore, lebo Lugolov roztok zabija skor male smejdy, bakterie, plesne, atd, ale na cervy je lepsi urcite Oresak Americky.
http://eu.drclarkstore.com/green-black- ... ngth-4-oz/

Rozhodne nieje pravda, ze Lugolov Roztok = Tinktura z Oresaka Americkeho. Ako vidno, je vsak najdrahsou castou celej kury a nie kazdy na nu ma. Pokial na nu nemas, tak ju vynechaj, ale ak na nu mas, rozhodne doporucujem zaradit. Popripade, momentalne je tam vypredaj, tak sa viac oplati kupit viac flasticiek o velkosti 1oz, lebo lepsie je ked ostanu zavrete (po otvoreni oxiduju do 2 mesiacov ich treba spotrebovat)

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 07, 2017 12:16 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
To jste vykoumal zajímavou vychytávku, ta dýně je dobrá i sama o sobě, ale takto bude efekt určitě výraznější.

Ano, dynove semienka obsahuju piperazine, ktory sa uz neda normalne kupit sam o sebe ako antiparazitikum, co je skoda, lebo paralyzuje niektore druhy cervov a tie sa daju potom vyplavit. Funguje to ale len v creve. Otazne je, ci tu latku bude obsahovat aj olej z dynovych semien, to sa momemntalne snazim zistit. V kazdom pripade priamo piperazine sa neda zohnat... co je velka skoda.

Minimalne dobra praktika je jest pocas antiparazitalnej kury dynove semienka, aj nalacno, ale aj po kazdom jedle.. takto sa zvysi ucinok kury, lebo tie parazity su este k tomu paralyzovane, a nemozu sa dobre presuvat a ukryvat po creve. A takisto je vhodne jest ich len tak, pocas celeho roka... potom sa tie parazity horsie presuvaju za potravou v creve, a menej sa najedia. Navyse dynove semienka su proteinova bomba... preto sa kedysi v minulosti len tak pojedali, nosili sa vo vrecusku... je to mimoriadne zdrava vec, aj kvoli tym antiparazitalnym vlastnostiam, ale aj kvoli nutricnemu obsahu, napriklad obsahuju kompletnu bielkovinu, co je v rastlinnej risi cenne.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 11, 2017 1:58 pm 
Offline

Registrován: pon bře 06, 2017 4:42 pm
Příspěvky: 3
Xion píše:
Tento Lugolov roztok je vsak 2%-tny (obsah jodu 27mg/1ml), cize 2x silnejsi, nez spominany v kure na parazity. Na to pozor, niekde sa predavaju aj 5%tne Lugolove roztoky. Vzdy treba pozriet, na aky je robena tabulka.

Takže môžem objednať aj tento 2%, ale užívať ho v polovičnej dávke?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 12, 2017 5:11 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Barboretka píše:
Takže môžem objednať aj tento 2%, ale užívať ho v polovičnej dávke?

pardon, asi ide predsa o 1%tny. Na wikipedii maju chybu niekde, nesedi mi tam matematika.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lugol%27s_iodine

Je tam 15%tny uvedeny, ako 5%tny... s obsahom 130mg/ml. Urcite to nieje 15%, to by nesedelo, takze podla tej tabulky kvapiek, ide o 1%tny. (2% tam ma 2,5mg na kvapku, cize x20 = cca 50 mg/ml, cize ten co uvadzate, ak ma 27mg/ml, tak to vychadza predsalen na 1%tny)
"The 15% solution thus has a total iodine content of 6.3 mg per drop of 0.05 mL; the 2% solution has 2.5 mg total iodine content per drop." Ako vidno, nesedi im tam matematika.
Musim to este zistit a overit, poslal som im e-mail, potom sem hodim odpoved. Ale tipujem, ze to bude teda tak, ze na wikipedii maju chybu, a 27mg/ml bude predsalen 1%.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon bře 13, 2017 8:18 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Ok, takze nevedeli ani oni, len mi napisali, ze sa to vyraba z 10g elementarneho jodu, a 25 g KI, a 965g vody. Ja som uz ale zistil, tymi % sa mysli nie celkovy obsah jodu, ale obsah elementarneho jodu.
Cize v tomto pripade, ide o 1% tny roztok, lebo obsahuje len 10g elementarneho jodu na liter vody.
Celkove mnozstvo jodu sa potom ale urcuje z oboch, cize suctu elementarneho a KI. Lenze jod v KI je len urcita cast, priblizne 75%, cize vypocet celkoveho obsahu jodu je I + 0,75xKI, v tomto pripade , co vychadza na 28,75mg/l, cize podla toho ide o naozaj o 1%. Je to trochu chaoticky oznacene, kedze u % oznaceni sa nezaratava KI, treba to vediet. \":)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 01, 2017 6:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Barboretka píše:
Dobrý deň. Chcela by som začať s antiparazitálnou kúrou, ale v lekárni nie je dostupný Lugolov roztok. Myslíte že tento bude vhodný na túto kúru?
https://www.likochem.cz/cz-detail-90201 ... vicka.html
(resp. kde by som ho mohla objednať aj s kvapkadlom)
Ďakujem za odpoveď.

Jak vám správně píše člen Xion tak vyhovuje, ale cena již moc nevyhovuje, to je docela pálka, ale co naděláte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 01, 2017 6:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Ano, dynove semienka obsahuju piperazine, ktory sa uz neda normalne kupit sam o sebe ako antiparazitikum, co je skoda, lebo paralyzuje niektore druhy cervov a tie sa daju potom vyplavit. Funguje to ale len v creve. Otazne je, ci tu latku bude obsahovat aj olej z dynovych semien, to sa momemntalne snazim zistit. V kazdom pripade priamo piperazine sa neda zohnat... co je velka skoda.

Minimalne dobra praktika je jest pocas antiparazitalnej kury dynove semienka, aj nalacno, ale aj po kazdom jedle.. takto sa zvysi ucinok kury, lebo tie parazity su este k tomu paralyzovane, a nemozu sa dobre presuvat a ukryvat po creve. A takisto je vhodne jest ich len tak, pocas celeho roka... potom sa tie parazity horsie presuvaju za potravou v creve, a menej sa najedia. Navyse dynove semienka su proteinova bomba... preto sa kedysi v minulosti len tak pojedali, nosili sa vo vrecusku... je to mimoriadne zdrava vec, aj kvoli tym antiparazitalnym vlastnostiam, ale aj kvoli nutricnemu obsahu, napriklad obsahuju kompletnu bielkovinu, co je v rastlinnej risi cenne.

Tak jistě, dýně byla tradiční odčervovadlo a v kombinaci s kořením, nebo třeba ananasem funguje dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 02, 2017 11:44 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Tak jistě, dýně byla tradiční odčervovadlo a v kombinaci s kořením, nebo třeba ananasem funguje dobře.

Aj s papajovymi semienkami. Keby niekto robil antiparazitalnu ocistu, tak tie klinceky mozete dat k hrsti dynovych semienok, a papajovych semienok, mozete aj ten cerstvy ananas.
Problem je, ze najviac cervy nici nezrely ananas, ten ma aj najviac bromelainu. Aj ta tvrda duzina v strede.
Lenze uz po chvili jedenia vam z toho budu krvacat usta. Preto je najlepsie to rozmixovat ako smoothie a rychlo vypit.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 2:43 pm 
Offline

Registrován: pon bře 06, 2017 4:42 pm
Příspěvky: 3
Som strašne smutná. Absolvovala som celú kúru Trojčiatko, všetko som dodržiavala, jedla som počas kúry kyslú kapustu, tekvicové jadierka, červenú papriku, ale nič zo mňa nevyliezlo. Dokonca som si robila aj klistíry, aby som ich čo najrýchlejšie dostala z tela von. Totižto kúru som absolvovala z toho dôvodu, pretože ma svrbelo v oblasti konečníka a niekedy som mala pocit, že sa tam niečo hýbe. Po kúre sa to ale všetko o dosť zhoršilo. Neviete čím to môže byť spôsobené? Palina bola extra horká, aj klinčeky boli z tých lepších (Kotanayi). Popri Lugolovmu roztoku som brala aj selén.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 2:58 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Barboretka píše:
Som strašne smutná. Absolvovala som celú kúru Trojčiatko, všetko som dodržiavala, jedla som počas kúry kyslú kapustu, tekvicové jadierka, červenú papriku, ale nič zo mňa nevyliezlo. Dokonca som si robila aj klistíry, aby som ich čo najrýchlejšie dostala z tela von. Totižto kúru som absolvovala z toho dôvodu, pretože ma svrbelo v oblasti konečníka a niekedy som mala pocit, že sa tam niečo hýbe. Po kúre sa to ale všetko o dosť zhoršilo. Neviete čím to môže byť spôsobené? Palina bola extra horká, aj klinčeky boli z tých lepších (Kotanayi). Popri Lugolovmu roztoku som brala aj selén.

A Oresak Cierny? Lugolov roztok nenahradza Oresak. Ucinna latka v tinkture z oresaku je juglon, ktory sa v lugolovom roztoku nenachadza. Takisto este MSM by bolo vhodne zaradit (najprv ale otestovat, este pred kurou, ako ho znasas v malych davkach, potom pocas kury aj 3x2g denne).
Dalsia vec, ani tato kura neriesi vsetky parazity a hlavne v hrubom creve, tam najmenej. Najsilnejsie posobi samozrejme v zaludku a tenkom creve, nieco sa vstrebe aj do pecene, zlce, a este v okoli criev. Telovych parazitov sa ale prilis nedotkne. Dostat parazity s hrubeho creva je velky problem, Palo z fora Upramene hovoril, ze snad jedine opakovane klystiri s MMS ich odtial dostanu.
Dalsia vec je, ze akym sposobom si parazity v stolici hladala? Niekedy vyjdu samotne, ale vacsinou nie... vacsinou su pomiesane v stolici a treba ich odtial oddelit.

Ja si tuto kuru robim takmer kazdy druhy mesiac, uz som ju mal asi 7 krat. Niekedy som dal aj slabsiu verziu... a parazity stale mam, hlavne tie v tele. Dost sa rozhybali, takze postupne ich to riesi, ale to je aj kvoli neustalym hladovkam ktore davam, a MMS. To MMS ich vzdy poriadne rozhybe.

Pokial ma clovek nejak viac rozmnozene parazity, tuto kuru by si mal robit opakovane, tak 4x do roka. Minimalne ich preriedi a udrzuje na nizsom pocte.

Ozaj, s tym zhorsenim stavu, bohuzial, vzdy to hrozi, mozu sa rozliezt z creva, alebo sa zacnu presuvat, proste menit polohu v tele. Moze sa to aj zhorsit. Uz ked im raz vyhlasis vojnu, je dobre pokracovat, az kym sa nezredukuju na taky pocet, ze ti nesposobuju chronicke problemy.
Nebudem ti klamat, moze to trvat toto cele aj niekolko rokov. Bohuzial. Taka je moja osobna skusenost.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Naposledy upravil Xion dne ned dub 23, 2017 4:18 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 80  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz