Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 2:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
haddock píše:
takze mocim do vany s vodou, ve ktere sedim?

Ano, jde z vás stejně pouze vysoce zásaditý produkt, čili urinoterapie v podobě koupele není rozhodně nijak škodlivá, toho se bát nemusíte a stahuje to z vás kyseliny i přes pokožku. Pokud se vám to bude eklovat, tak to pořešte třeba pomocí PET lahve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 8:11 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Koupíte si tak dva velké melouny a vydlabete to červené do nějaké misky. Slupky zbavíte té tvrdé zelené kůrky a vylisujete z nich šťávu. Po této přípravě si sednete do vany s horkou vodou, jíte tu dužinu a zapíjíte ji šťávou, pokud možno tak rychle, aby se docílilo kontinuálního močení. To je vše, po důkladném průplachu jsou ledviny pročištěné a jedete zase normálně.
Pár zvídavých otázek: Provádět ráno nebo večer? Nalačno nebo s jakým min. odstupem od jídla? Samotná šťáva by ten účinek nevyvolala?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Pár zvídavých otázek: Provádět ráno nebo večer? Nalačno nebo s jakým min. odstupem od jídla? Samotná šťáva by ten účinek nevyvolala?

Lepší je to provádět nalačno, tedy dopoledně, samotná šťáva by fungovala, ale je lepší i část jíst, aby to žaludek zvládal a nedošlo ke zvracení, či průjmu, oboje je nevhodné, musí to proběhnout přes ledviny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 7:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
Lepší je to provádět nalačno, tedy dopoledně, samotná šťáva by fungovala, ale je lepší i část jíst, aby to žaludek zvládal a nedošlo ke zvracení, či průjmu, oboje je nevhodné, musí to proběhnout přes ledviny.
Předpokládám, že jste to už zkoušel, tak mě zajímá jakou dobu Vám ten očistec trval resp. jeden meloun+jeho šťávu zvládnu/měl bych vypít jakým tempem za jaký čas?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Předpokládám, že jste to už zkoušel, tak mě zajímá jakou dobu Vám ten očistec trval resp. jeden meloun+jeho šťávu zvládnu/měl bych vypít jakým tempem za jaký čas?

To je velice individuální a nedá se soutěžit v rychlosti požívání melounů a melounové šťávy. Prostě to do sebe dostaňte, jak nejrychleji to bude možné, ale bez velkého násilí, nebo dokonce nevolnosti, nijak se nepřemáhejte to věci pouze škodí. Také počítejte s tím, že dost dlouho po spotřebování těch melounů trvá i ta vylučovací fáze a doporučuji si na to vyčlenit celé dopoledne třeba o víkendu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 1:08 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Tak jsem to testl a postřehy jsou následující:
Během bezmála 3h rochnění v horké vaně (vodu je dobré průběžně dopouštět, aby byla pořád teplá) jsem v poklidném tempu spořádal 2 melouny, každý o váze cca 3kg, pokrájené na větší kousky. Dal jsem vždy 3-4 kousky melounu a zapil to větším hltem šťávy. Z těch odřezků melounů jsem měl cca 1,5 litru šťávy.
Zkoušel jsem to samozřejmě po ránu, nalačno a nic jsem předtím nepil abych neriskoval nafukování a "udělal si žízeň". Před začátkem jsem se z bezpečnostních důvodů vytrusil, aby mě to nechytlo ve vaně \":-)\"
Kupodivu se v průběhu ani teď po proceduře žádné nafukování nekoná. Jen mě nepatrně pobolívá hlava (žeby detox?). Co se týče pH tak se před ani po nijak zvlášť nezměnilo a je někde mezi 7 až 8 (zatím mám jen lakmusáky co měří celé hodnoty).
Celkově jde o poměrně pohodovou čistku, válet se vaně celé dopoledne není problém \":-)\" Nevyletěly ze mě ani žádné šutry, žádná bolest apod., moč je po akci zcela čirá, takže kromě lehké motolice žádné negativa...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Tak jsem to testl a postřehy jsou následující:
Během bezmála 3h rochnění v horké vaně (vodu je dobré průběžně dopouštět, aby byla pořád teplá) jsem v poklidném tempu spořádal 2 melouny, každý o váze cca 3kg, pokrájené na větší kousky. Dal jsem vždy 3-4 kousky melounu a zapil to větším hltem šťávy. Z těch odřezků melounů jsem měl cca 1,5 litru šťávy.
Zkoušel jsem to samozřejmě po ránu, nalačno a nic jsem předtím nepil abych neriskoval nafukování a "udělal si žízeň". Před začátkem jsem se z bezpečnostních důvodů vytrusil, aby mě to nechytlo ve vaně \":-)\"
Kupodivu se v průběhu ani teď po proceduře žádné nafukování nekoná. Jen mě nepatrně pobolívá hlava (žeby detox?). Co se týče pH tak se před ani po nijak zvlášť nezměnilo a je někde mezi 7 až 8 (zatím mám jen lakmusáky co měří celé hodnoty).
Celkově jde o poměrně pohodovou čistku, válet se vaně celé dopoledne není problém \":-)\" Nevyletěly ze mě ani žádné šutry, žádná bolest apod., moč je po akci zcela čirá, takže kromě lehké motolice žádné negativa...

To, že zdánlivě nic nepozorujete, ještě neznamená, že se nic nevyčistilo. Procedura čistí hlavně krev a vypere z vás neuvěřitelné množství bordelu, který jinak způsobuje velké potíže.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 6:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
To, že zdánlivě nic nepozorujete, ještě neznamená, že se nic nevyčistilo. Procedura čistí hlavně krev a vypere z vás neuvěřitelné množství bordelu, který jinak způsobuje velké potíže.
Já to vůbec nezpochybňuju, naopak, docela mě překvapilo, že je to poklidná a pohodová procedura (narozdíl třeba od šanky, kde jsem trénoval spíš šavlové tance). Je nějaké doporučení ohledně četnosti jejího provádění? Co třeba 4x/ročně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 7:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Já to vůbec nezpochybňuju, naopak, docela mě překvapilo, že je to poklidná a pohodová procedura (narozdíl třeba od šanky, kde jsem trénoval spíš šavlové tance). Je nějaké doporučení ohledně četnosti jejího provádění? Co třeba 4x/ročně?

To bohatě stačí a já to dělám prakticky vždy v létě na dovolené v Chorvatsku, kde vana není potřeba a dá se to pořídit i ve velkém vedru na pláži. Tam si hřbet prohřeji dokonce mnohem lépe, něž doma ve vaně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pát dub 16, 2010 11:55 pm 
Offline

Registrován: pon úno 15, 2010 9:51 pm
Příspěvky: 58
Jardo, jaterní očista se myslím plánuje na takovou hodinu, kdy jsou zrovna podle TČM játra ve správné fázi práce/odpočinku.
Protože mám s jaterní kúrou dle Vašeho návodu ty nejlepší zkušenosti, láká mě i ledvinovou očistu časovat podle "čínských dvouhodinovek". Máte tušení, kdy je to teda ideální?

Na netu jsem našla, že ledviny mají fázi aktivity v 18-20 hod a fázi regenerace a 06-08 hod. Takže kdy na to? \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: sob dub 17, 2010 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sarka píše:
Jardo, jaterní očista se myslím plánuje na takovou hodinu, kdy jsou zrovna podle TČM játra ve správné fázi práce/odpočinku.
Protože mám s jaterní kúrou dle Vašeho návodu ty nejlepší zkušenosti, láká mě i ledvinovou očistu časovat podle "čínských dvouhodinovek". Máte tušení, kdy je to teda ideální?

Na netu jsem našla, že ledviny mají fázi aktivity v 18-20 hod a fázi regenerace a 06-08 hod. Takže kdy na to? \":)\"

Tak zde vám asi moc nepomohu, protože já to dělám zásadně na dovolené v Chorvatsku kvůli nízké ceně melounů a teplu zdarma. Čili u toho nedodržuji vlastně nic, protože to provádím normálně v průběhu dne a dokonce na pláži, kde si velice dobře a zdarma prohřeji hřbet. Tak vysoká teplota se ani doma ve vaně docílit vlastně nedá a efekt by byl o dost nižší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon dub 19, 2010 8:26 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Sarka píše:
Jardo, jaterní očista se myslím plánuje na takovou hodinu, kdy jsou zrovna podle TČM játra ve správné fázi práce/odpočinku.
Protože mám s jaterní kúrou dle Vašeho návodu ty nejlepší zkušenosti, láká mě i ledvinovou očistu časovat podle "čínských dvouhodinovek". Máte tušení, kdy je to teda ideální?

Na netu jsem našla, že ledviny mají fázi aktivity v 18-20 hod a fázi regenerace a 06-08 hod. Takže kdy na to? \":)\"

Sarka, ja by som to zaradil do faze aktivity, nie regeneracie. Regenerovat budu tie ladviny lepsie po ociste.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 8:18 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
Tak jsem se pustila do melounu. Ráno nalačno, po klystýru, v teplé vodě jsem snědla 3/4 melounu o váze 9kg + štávu ze slupek za 1 hodinu a 30 minut. Pospíchala jsem co nejrychleji. Ale celého jsem teda nesnědla. To už fakt nešlo. By mi asi prasklo břicho. Močení začalo asi až po 50ti minutách. Poté 4x plný měchýř. Samozřejmě ještě celé dopoledne jsem lítala na záchod. Celý den mne pobolívá hlava a jsem taková zdrchaná. Jako by mne přejel kombajn. Tady se píše, že se má sníst dva melouny. Ale už ne o jaké váze. Bylo dostačující sníst těch 7,5kg (3/4 z 9kg) melounu? Asi budu muset někdy to zopakovat ještě jednou a dát si více času na větší porci melounu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: úte čer 08, 2010 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
zuzis píše:
Tak jsem se pustila do melounu. Ráno nalačno, po klystýru, v teplé vodě jsem snědla 3/4 melounu o váze 9kg + štávu ze slupek za 1 hodinu a 30 minut. Pospíchala jsem co nejrychleji. Ale celého jsem teda nesnědla. To už fakt nešlo. By mi asi prasklo břicho. Močení začalo asi až po 50ti minutách. Poté 4x plný měchýř. Samozřejmě ještě celé dopoledne jsem lítala na záchod. Celý den mne pobolívá hlava a jsem taková zdrchaná. Jako by mne přejel kombajn. Tady se píše, že se má sníst dva melouny. Ale už ne o jaké váze. Bylo dostačující sníst těch 7,5kg (3/4 z 9kg) melounu? Asi budu muset někdy to zopakovat ještě jednou a dát si více času na větší porci melounu

Já myslím, že jste toho pořídila celkem dost a celé močové ústrojí se vypláchlo dost důkladně. Uvědomte si, že přes něj prošlo cca 7 litrů vody a za tak krátkou dobu je to velice slušný výkon.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista ledvin
PříspěvekNapsal: pon čer 14, 2010 11:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 13, 2010 6:37 pm
Příspěvky: 20
Zdravím, zajímalo by mne, jestli u téhle melounové očisty je bezpodmínečně nutná ta vana (nebo jak říkáte slunění)? Chtěla bych očistu provést co nejdříve, ale slunce je nyní pomálu, a doma disponuji jen sprchovým koutem.Šlo by to nahradit třeba flaškou s horkou vodou na ledviny?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 333 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz