Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř bře 09, 2011 1:22 pm 
Offline

Registrován: stř bře 09, 2011 1:16 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,

našla jsem na strankách v jednom z témetu recept na česnekové kapky viz. níže. Chtěla jsem se zeptat jesli je veliký rozdíl mezi tím, když si je doma vyrobím dle receptu níže a nebo koupím. viz. odkaz http://www.allivictus.cz/?nav=cz/produkty/
jedná se o produkt Alilivictus Tinktura.

předem děkuji za odpověd!!
Česneková léčba

Recept staročínského prostředku, který objevilo UNESCO v r. 1972 v Tibetu na hliněných tabulkách a který byl přeložen do mnoha jazyků / datuje se 4 – 5 000 let před n. l. /

Určení :

Čistí organismus od tukových vápenatých usazenin, značně zlepšuje látkovou výměnu, důsledku čehož se všechny cévy krevního oběhu stávají pružnější což zabraňuje vzniku vysokého krevního tlaku, infarktu, stanokandie, sklerózy, tvoření různých otoků, mizí bolest hlavy, hučení v hlavě, zlepšuje se zrak. Při přísném dodržení léčby se organismus člověka úplně omlazuje.

Příprava :

350 gramu očištěného česneku rozkrájíme nerez nožem, roztlučeme / něčím dřevěným v nádobě hliněné – lze rozemlít i na nerez stojku/, zalijeme 200 gramy 90 % lihu, nádobu pevně uzavřeme a uložíme v temnu a chladu na dobu 10 dnů. Pak hmotu přes plátno procedíme,zbytek vymačkáme a získanou tekutinu slijeme do lahvičky / obsahu asi 250 gramu/. Za dva až tři dny začínáme léčbu. Pijeme po kapkách. Každou dávku zapijeme chlazeným mlékem, vždy po požití 50 gramů mléka.

Postup užívání :

Den snídaně oběd večeře

1. 1 kapka 2 kapky 3 kapky
2. 4 kapky 5 kapek 6 kapek
3. 7 kapek 8 kapek 9 kapek
4. 10 kapek 11 kapek 12 kapek
5. 13 kapek 14 kapek 15 kapek
6. 15 kapek 14 kapek 13 kapek
7. 12 kapek 11 kapek 10 kapek
8. 9 kapek 8 kapek 7 kapek
9. 6 kapek 5 kapek 4 kapky
10. 3 kapky 2 kapky 1 kapka
11. 15 kapek 25 kapek 25 kapek
12. 25 kapek 25 kapek 25 kapek

a další dny po 25 kapkách 2x denně až do využívání uvedené dávky léku.Léčbu neopakovat dřív než po pěti létech.

Poznámka : Podle lékařského vyjádření je tento prostředek neškodný a nemůže způsobit poruchu zdraví. Při citlivém žlučníku nebo dokonce jeho chorobě nutno poradit se s lékařem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2011 9:30 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
verculinek píše:
Dobrý den,

našla jsem na strankách v jednom z témetu recept na česnekové kapky viz. níže. Chtěla jsem se zeptat jesli je veliký rozdíl mezi tím, když si je doma vyrobím dle receptu níže a nebo koupím. viz. odkaz http://www.allivictus.cz/?nav=cz/produkty/
jedná se o produkt Alilivictus Tinktura.

předem děkuji za odpověd!!
Česneková léčba

Recept staročínského prostředku, který objevilo UNESCO v r. 1972 v Tibetu na hliněných tabulkách a který byl přeložen do mnoha jazyků / datuje se 4 – 5 000 let před n. l. /

Určení :

Čistí organismus od tukových vápenatých usazenin, značně zlepšuje látkovou výměnu, důsledku čehož se všechny cévy krevního oběhu stávají pružnější což zabraňuje vzniku vysokého krevního tlaku, infarktu, stanokandie, sklerózy, tvoření různých otoků, mizí bolest hlavy, hučení v hlavě, zlepšuje se zrak. Při přísném dodržení léčby se organismus člověka úplně omlazuje.

Příprava :

350 gramu očištěného česneku rozkrájíme nerez nožem, roztlučeme / něčím dřevěným v nádobě hliněné – lze rozemlít i na nerez stojku/, zalijeme 200 gramy 90 % lihu, nádobu pevně uzavřeme a uložíme v temnu a chladu na dobu 10 dnů. Pak hmotu přes plátno procedíme,zbytek vymačkáme a získanou tekutinu slijeme do lahvičky / obsahu asi 250 gramu/. Za dva až tři dny začínáme léčbu. Pijeme po kapkách. Každou dávku zapijeme chlazeným mlékem, vždy po požití 50 gramů mléka.

Postup užívání :

Den snídaně oběd večeře

1. 1 kapka 2 kapky 3 kapky
2. 4 kapky 5 kapek 6 kapek
3. 7 kapek 8 kapek 9 kapek
4. 10 kapek 11 kapek 12 kapek
5. 13 kapek 14 kapek 15 kapek
6. 15 kapek 14 kapek 13 kapek
7. 12 kapek 11 kapek 10 kapek
8. 9 kapek 8 kapek 7 kapek
9. 6 kapek 5 kapek 4 kapky
10. 3 kapky 2 kapky 1 kapka
11. 15 kapek 25 kapek 25 kapek
12. 25 kapek 25 kapek 25 kapek

a další dny po 25 kapkách 2x denně až do využívání uvedené dávky léku.Léčbu neopakovat dřív než po pěti létech.

Poznámka : Podle lékařského vyjádření je tento prostředek neškodný a nemůže způsobit poruchu zdraví. Při citlivém žlučníku nebo dokonce jeho chorobě nutno poradit se s lékařem.

Tak cenový rozdíl určitě veliký je a co se týká účinku, nedovedu ty kapky posoudit, ovšem jsem docela skeptický, protože jak něco musí vydržet téměř neomezenou dobu, tak se již o moc přírodní produkt jednat nemůže, ten se vždy celkem rychle zkazí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2011 10:33 am 
Offline

Registrován: stř bře 09, 2011 1:16 pm
Příspěvky: 8
Dobrý den,

děkuji za názor! Ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevíte o jiných česnekových kapkách (přírodní produkt).Přítel mně říkal, že jeho otec kdybysy prodávala česnekové kapky a skvěle prošistí....Já mam už od mala atopický ekzém..a teď se mně k tomu objevily fleky na krku..Lékář tvrdil, že to bude alergie na šampon nebo něco podobného a do týdne mně to zmizí....Navíc mně dal jako vždy jen karikoidy..a ty já používáat nechci...Sice ekzém za chvíli zmizí, ale stejně rychle se vrátí zpět...Navíc je to nešetrné k tělu- vylozženě hnus...Chtěla jsem proto česnekové kapky na pročištění, ale kapky za 19000, co mně vydrží 3 měsíce nejsou vůbec levné a k tomu možná dle vašeho názoru ani ne úplně přírodní.. Víte o nějaké alternativě?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 10, 2011 6:32 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned lis 21, 2010 8:02 pm
Příspěvky: 98
To Verculinek : okamžitě mě zaujala cena vámi zmiňovaných kapek...\":-)\". Tak jsem nelenil a mrknu na ten odkaz. Trochu se mi ulevilo, ale i tak je to docela rána...\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 2:28 am 
Offline

Registrován: úte pro 28, 2010 12:51 am
Příspěvky: 2
verculinek píše:
Dobrý den,

děkuji za názor! Ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevíte o jiných česnekových kapkách (přírodní produkt).Přítel mně říkal, že jeho otec kdybysy prodávala česnekové kapky a skvěle prošistí....Já mam už od mala atopický ekzém..a teď se mně k tomu objevily fleky na krku..Lékář tvrdil, že to bude alergie na šampon nebo něco podobného a do týdne mně to zmizí....Navíc mně dal jako vždy jen karikoidy..a ty já používáat nechci...Sice ekzém za chvíli zmizí, ale stejně rychle se vrátí zpět...Navíc je to nešetrné k tělu- vylozženě hnus...Chtěla jsem proto česnekové kapky na pročištění, ale kapky za 19000, co mně vydrží 3 měsíce nejsou vůbec levné a k tomu možná dle vašeho názoru ani ne úplně přírodní.. Víte o nějaké alternativě?

Můžete zkusit třeba tyto kapky: http://www.ceskycesnek.shop1.cz/menu/sp ... ura-100-ml . 100 ml stojí 99,- Kč a po objednání přes e-shop jsem je měla za pár dnů doma. Ale nejlevnější bude vyrobit je vlastnoručně - tento týden jsem se do toho pustila a zabralo mi to asi hodinu. Jediným problémem bylo sehnat líh 85% (Vy máte v receptu dokonce 90%), ale podařilo se mi to hned ve druhé lékárně. Někde tady ve fóru jsem četla, že i běžně prodávaný líh 60% je pro přípravu těchto kapek ok, tak si to kdyžtak dohledejte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 12:39 pm 
Offline

Registrován: stř bře 09, 2011 1:16 pm
Příspěvky: 8
tomaso píše:
To Verculinek : okamžitě mě zaujala cena vámi zmiňovaných kapek...\":-)\". Tak jsem nelenil a mrknu na ten odkaz. Trochu se mi ulevilo, ale i tak je to docela rána...\":-)\"

jejda, máte pravdu, koukám, že jsem tam měla o nulu navíc \":-D\". každopádně i tak je to předražený....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 12:43 pm 
Offline

Registrován: stř bře 09, 2011 1:16 pm
Příspěvky: 8
vanesa píše:
Můžete zkusit třeba tyto kapky: http://www.ceskycesnek.shop1.cz/menu/sp ... ura-100-ml . 100 ml stojí 99,- Kč a po objednání přes e-shop jsem je měla za pár dnů doma. Ale nejlevnější bude vyrobit je vlastnoručně - tento týden jsem se do toho pustila a zabralo mi to asi hodinu. Jediným problémem bylo sehnat líh 85% (Vy máte v receptu dokonce 90%), ale podařilo se mi to hned ve druhé lékárně. Někde tady ve fóru jsem četla, že i běžně prodávaný líh 60% je pro přípravu těchto kapek ok, tak si to kdyžtak dohledejte.

mockrát děkuji!!! Tahle cena už je celkem přijatelná. Nebráním se tomu si je udělat doma, jen by mně zajímalo, proč jsou česnekové kapky, na které jsem posílala odkaz o tolik dražší..., zda je tam opravdu něco na víc a nebo se jedná pouze o marketingový tah....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 12:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
verculinek píše:
Dobrý den,

děkuji za názor! Ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevíte o jiných česnekových kapkách (přírodní produkt).Přítel mně říkal, že jeho otec kdybysy prodávala česnekové kapky a skvěle prošistí....Já mam už od mala atopický ekzém..a teď se mně k tomu objevily fleky na krku..Lékář tvrdil, že to bude alergie na šampon nebo něco podobného a do týdne mně to zmizí....Navíc mně dal jako vždy jen karikoidy..a ty já používáat nechci...Sice ekzém za chvíli zmizí, ale stejně rychle se vrátí zpět...Navíc je to nešetrné k tělu- vylozženě hnus...Chtěla jsem proto česnekové kapky na pročištění, ale kapky za 19000, co mně vydrží 3 měsíce nejsou vůbec levné a k tomu možná dle vašeho názoru ani ne úplně přírodní.. Víte o nějaké alternativě?

U ekzému si nastudujte vlákno o této problematice a je nutné vyčistit krev, což asi pouze kapky bohužel nesvedou, ale možná trochu pomohou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 12:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
verculinek píše:
mockrát děkuji!!! Tahle cena už je celkem přijatelná. Nebráním se tomu si je udělat doma, jen by mně zajímalo, proč jsou česnekové kapky, na které jsem posílala odkaz o tolik dražší..., zda je tam opravdu něco na víc a nebo se jedná pouze o marketingový tah....

Lidé jsou bohužel tak naivní, že dnes mají dobrý pocit z nesmyslně vysoké ceny, vždyť si přeci kupují to nejlepší pro zdraví, ale blbá mrkev ve slevě za 6,-Kč kilo je nenadchne. Holt ta reklama udělala lidem z mozku nějaké jiné centrum a prostě ho nepoužívají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 1:12 pm 
Offline

Registrován: stř bře 09, 2011 1:16 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Lidé jsou bohužel tak naivní, že dnes mají dobrý pocit z nesmyslně vysoké ceny, vždyť si přeci kupují to nejlepší pro zdraví, ale blbá mrkev ve slevě za 6,-Kč kilo je nenadchne. Holt ta reklama udělala lidem z mozku nějaké jiné centrum a prostě ho nepoužívají.

přesně tak! právě proto mam pocit, že je zbytečené si předražené kapky kupovat a raději se je připravit doma a nebo případně v horší variantě koupit levnejší kapky za 99kč.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 11, 2011 1:13 pm 
Offline

Registrován: stř bře 09, 2011 1:16 pm
Příspěvky: 8
vlákno si nastuduji, moc děkuji za pomoc. jak jinak bych si ještě mohla pročistit krev?děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 9:05 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
verculinek píše:
vlákno si nastuduji, moc děkuji za pomoc. jak jinak bych si ještě mohla pročistit krev?děkuji

O tom je zde toho napsáno docela dost, stačí hledat, ale většinou jde o vyšší propustnost střeva, kvůli poničení kvasinkou, čili čistá střeva a likvidovat plísně v krvi, třeba je dobrá lichořeřišnice.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2011 1:46 pm 
Offline

Registrován: stř bře 09, 2011 1:16 pm
Příspěvky: 8
Jarda píše:
O tom je zde toho napsáno docela dost, stačí hledat, ale většinou jde o vyšší propustnost střeva, kvůli poničení kvasinkou, čili čistá střeva a likvidovat plísně v krvi, třeba je dobrá lichořeřišnice.

děkuji, nejlepší by byl asi čerstvá? zkusim zatím alespoň tinkturu z ichořeřišnice - nyní čerstváá není. a co třeba kopřiva?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 13, 2011 9:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="verculinek":2jxnjclq]děkuji, nejlepší by byl asi čerstvá? zkusim zatím alespoň tinkturu z ichořeřišnice - nyní čerstváá není. a co třeba kopřiva?[/quote:2jxnjclq]
Mohu vám ji poslat, zde je uvedena nabídka

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát úno 03, 2012 10:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
verculinek píše:
mockrát děkuji!!! Tahle cena už je celkem přijatelná. Nebráním se tomu si je udělat doma, jen by mně zajímalo, proč jsou česnekové kapky, na které jsem posílala odkaz o tolik dražší..., zda je tam opravdu něco na víc a nebo se jedná pouze o marketingový tah....
Lidé jsou bohužel tak naivní, že dnes mají dobrý pocit z nesmyslně vysoké ceny...

Buď jde o to že za kvalitu je holt někdy i možná na místě si připlatit...nebo jde o tradiční použití manipulace s reklamou a testy a výzkumy "na zakázku"...

Těžko říct která z obou zmiňovaných variant je správná, leda sám na sobě vyzkoušet a vzájemně porovnat... \":mrgreen:\"
...nejprve např. užívat třeba čtvrt roku pravidelně čerstvý česnek, pak další čtvrt rok ty kapky levnější (stačí zadat na heureka heslo česnekové kapky http://www.heureka.cz
...no a pak zkusit ty drahé česnekové kapky Allivictus (dříve se jmenovali GH Extra, výrobce je Ecoton, fungují už od 90.tých let a nejspíš mají dost i spokojených zákazníků...těžko říct kolik bylo nespokojených...- tady jsou některé FAQ: http://www.allivictus.cz/?nav=cz/poradn ... ke-dotazy/).

PS: to verculinek: tu vysokou cenu zdůvodňujou ručním loupáním českého česneku bez použití kovu, dozorem zeměď.potrav.inspekce a vysokými standardy výroby se zaručeným a kontrolovaným obsahem alicinu a organických sirných sloučenin...

Pane Jardo, jaký máte názor na tento test obsahu a vstřebatelnosti v těle Alicinu a sirných sloučenin, který provádělo VŠCHT ? :
http://www.allivictus.cz/files/labtests ... elnost.pdf
(nějak se mi nezdá, že by podle toho barevného grafu na konci, a popisku pod ním, byla vstřebatelnost a využitelnost čerstvého česneku špatná...ale zase chápu že když je to lihový extrakt tak opravdu může jít rychleji přímo do krve...zatímco u čerstvého česneku a želat.tobolek to musí přes žaludek a do krve se toho moc dostat nemusí... \":?:\"
(je otázka zda je opravdu dokladem nízké účinnosti čerstvého česneku česnekový zápach z těla...zatímco u jejich kapek prý pach přetrvá jen cca 15minut a rychle pomine...)

Píšou tam:
"...Čerstvý česnek a česnekové tablety se po polknutí
v ústech dostávají do trávícího traktu, kde jsou následně transformovány a
degradovány účinnými enzymy a kyselinami.

1)Studie, kterou provedl Lawson et al. v roce 1992, dokazuje, že se žádný allicin
nenachází v krvi po perorálním užití čerstvého česneku.

2)Česnekové výrobky neobsahují allicin (Freeman a Kodera 1995), ani nemohou
produkovat allicin z alliinu, protože je allinása zničena vlivem žaludeční kyseliny.

3) Entericky potažený česnekový prášek obchází žaludeční kyseliny. Nicméně,
střevní tekutina zamezuje produkci allicinu z prášku ze 40% (Freeman a Kodera
1995). Dále střevní epitelové buňky rozkládají allicin (Freeman a Kodera 1995).
Jakékoliv vyrobený allicin mohou zničit jak dobré i špatné bakterie (Shashikanth et al.
1985) a zamezuje také střevní a žaludeční výstelka (Kodera 1997). Želatinové kapsle
tedy doputují sice až do žaludku, kde vnější obal odolává kyselému prostředí,
nicméně po přechodu žaludkem do jater, je ihned veškerý zbytek léčiva zničen
jaterními buňkami. Po rozpadu kapsle už účinek hlavních látek není vůbec
prokazatelný. O to nižší je procento účinných látek čerstvého česneku a česnekových
tablet, z nichž jen minimum prošlo horní částí trávícího traktu.
Naopak je tomu u Allivictus tinktury, která pomocí receptorů v dutině ústní přenese
jak účinné sirné sloučeniny česneku, tak celý AAC Komplex.

Allivictus je jediný přírodní česnekový přípravek, který se po užití vstřebává přímo do
krevního řečiště přes bohatou kapilární síť v dutině ústní. Obsažený alkohol je rychle
prchající látka, která je pouze jako transportní médium pro tekutou formu Allivictu.

Tato metoda transportu látek do krevního řečiště je známá po mnoha století a často
používaná ve farmacii. Tím je zaručený cílený transport všech účinných látek přímo
do těla, krevního řečiště
a nedochází tak k negativnímu působení látek v žaludku ani
ve střevě. Obchází se tak hepatoportální oběh, který by veškeré(pozn:???) účinky česneku
degradoval. Při správném dávkování a formě užívání se jen minimální množství
Allivictu dostane do trávícího systému.

PS: že by játra a žaludek degradovaly VŠECHNY dobré účinky syrového česneku je už podle mne přitažené za vlasy...Egypťani předpokládám neměli tinkturu ale jedli čerstvý česnek...i když kdo ví.... Každopádně se v 19 a 20.st. říkalo o někom že páchne jako Žid (nic proti Židům nemám), neboť jedli často česnek...ale zato byli oproti ostatní populaci nejspíš zdravější...


Naposledy upravil muflon dne pát úno 03, 2012 11:10 pm, celkově upraveno 7

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz