Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 2:21 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Moc dobré, ale pozor! Držte se návodu \":!:\"

Krok třetí: očista kloubů

Tento krok děláme vždy až po dokonalé očistě střev!
Postupujeme takto: Vaříme asi 5 gramů bobkového listu ve 3 dl vody 10 minut a minimálně 3-4 hodiny (lépe však přes noc) louhujeme (nejlépe v termosce), Odvar přecedíme a pijeme malými doušky během 12 hodin. Nepít po 20. hodině. Může se dostavit bolest v krku, vylučování hlenů z průdušek a nosu, bolesti svalů, ale druhý den se cítíte fit. Tato reakce je vyvolána spojitostí imunitního systému ve střevě s imunitními buňkami v krku a v hlavě. Při silném vylučování solí a dalšího odpadu z těla se na čas sliznice střeva zahltí a tím se aktivizují obranné buňky v mandlích, nosních dutinách i v průduškách.
POZOR! Pokud bychom vypili vše najednou, mohlo by dojít ke krvácení!
Proceduru opakujeme po třech dnech, pak po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí. Celkově je třeba asi 30 gramů bobkového listu. Později, podle potřeby, provádíme očistu kloubů jednou ročně, ale vždy po důkladné očistě střev. Pečlivě provedená kůra vyplaví z kloubů súl a zbaví vás mnohaletých bolestí a únavy kloubů. Vede k vyléčení osteochondrózy či infekční polyartritidy.
Při této kůře se dostaví zajímavý vedlejší efekt: posílení libida a erekce.

Dělal jsem tuto očistu již v lednu a podle jiného návodu. V něm sice bylo upozornění na možné bouřlivé reakce, ale nepsali jaké. Večer mi začalo kapat z nosu jako z vodovodu, začalo bolení v krku a na plících. Vyděsil jsem se, že se jedná o rychlý nástup chřipky a proto jsem nasadil MMS. Až později jsem se dověděl, že zbytečně. Trvalo to přes 3 dny, než jsem se cítil zdráv, možná právě proto, že jsem se léčil. \":?:\" \":!:\"

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: ned bře 07, 2010 8:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Denny píše:
Moc dobré, ale pozor! Držte se návodu \":!:\"

Krok třetí: očista kloubů

Tento krok děláme vždy až po dokonalé očistě střev!
Postupujeme takto: Vaříme asi 5 gramů bobkového listu ve 3 dl vody 10 minut a minimálně 3-4 hodiny (lépe však přes noc) louhujeme (nejlépe v termosce), Odvar přecedíme a pijeme malými doušky během 12 hodin. Nepít po 20. hodině. Může se dostavit bolest v krku, vylučování hlenů z průdušek a nosu, bolesti svalů, ale druhý den se cítíte fit. Tato reakce je vyvolána spojitostí imunitního systému ve střevě s imunitními buňkami v krku a v hlavě. Při silném vylučování solí a dalšího odpadu z těla se na čas sliznice střeva zahltí a tím se aktivizují obranné buňky v mandlích, nosních dutinách i v průduškách.
POZOR! Pokud bychom vypili vše najednou, mohlo by dojít ke krvácení!
Proceduru opakujeme po třech dnech, pak po týdnu a během prvního roku každé čtvrtletí. Celkově je třeba asi 30 gramů bobkového listu. Později, podle potřeby, provádíme očistu kloubů jednou ročně, ale vždy po důkladné očistě střev. Pečlivě provedená kůra vyplaví z kloubů súl a zbaví vás mnohaletých bolestí a únavy kloubů. Vede k vyléčení osteochondrózy či infekční polyartritidy.
Při této kůře se dostaví zajímavý vedlejší efekt: posílení libida a erekce.

Dělal jsem tuto očistu již v lednu a podle jiného návodu. V něm sice bylo upozornění na možné bouřlivé reakce, ale nepsali jaké. Večer mi začalo kapat z nosu jako z vodovodu, začalo bolení v krku a na plících. Vyděsil jsem se, že se jedná o rychlý nástup chřipky a proto jsem nasadil MMS. Až později jsem se dověděl, že zbytečně. Trvalo to přes 3 dny, než jsem se cítil zdráv, možná právě proto, že jsem se léčil. \":?:\" \":!:\"

Již jsem to tu někomu psal, že očista kloubů pomocí bobkového listu je dost náročný koníček, ale je opravdu účinná a chce to být na ni dobře připravený, což jsi si zjevně vyzkoušel. Myslím, že jsem to formuloval, že bobkový list to je smrťák a také to není moc bezpečné, pokud se to přežene s dávkováním. Jinak správné provedení a pravidelné opakování je rozhodně velice dobrý postup ke zlepšení celkového zdravotního stavu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: úte bře 23, 2010 7:23 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
S vavřínem máme dobré zkušennosti. Začínáme tedy na poloviční dávce a tam se ukáže reakce organismu na tuto léčbu. Postupně se dávka vavřínu navyšuje a opravdu na klouby nic lepčího neznám. I u starých lidí, kteří si na klouby stěžují v podstatě stále se osvědčil a běhají jak čiperky. Jednou za čas si udělají ,,kůrku" jako prevenci a jsou spokojeni.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 8:03 pm 
Offline

Registrován: pát říj 30, 2009 11:21 pm
Příspěvky: 326
Veverka píše:
S vavřínem máme dobré zkušennosti. Začínáme tedy na poloviční dávce a tam se ukáže reakce organismu na tuto léčbu. Postupně se dávka vavřínu navyšuje a opravdu na klouby nic lepčího neznám. I u starých lidí, kteří si na klouby stěžují v podstatě stále se osvědčil a běhají jak čiperky. Jednou za čas si udělají ,,kůrku" jako prevenci a jsou spokojeni.


postup stejný jako s bobkovým listem, akorát se použije vavřín?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: stř bře 24, 2010 8:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv bře 11, 2010 8:31 pm
Příspěvky: 26
fdh píše:
postup stejný jako s bobkovým listem, akorát se použije vavřín?

vavřín = bobkový list


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: čtv bře 25, 2010 6:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
Zdravím, většina lidí zná tuto rostlinu pouze jako bobkový list - koření do omáček..., ale je to zároveň i velice nenáročná rostlinka, co může mít každý doma v bytě a přes léto na zahrádce. Já jsem cvok a snažím se o všelicos v pěstování a tak i vavřín se dostal do naší domácnosti. Roste celkem bujaře, že si lupínka suším svá doma.


Přílohy:
vavriny.jpg
vavriny.jpg [ 27.79 KiB | Zobrazeno 59696 krát ]

_________________
Příroda je mocná čarodějka.
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 12:56 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Potřebovala bych poradit nějaký způsob očištění kloubů pro svou 60 letou matku, která trpí velkými bolestmi hlavně kloubů zápěstí a páteře, někdy se nemůže ani hnout. myslíte, že by způsob s bobkovým listem byl vhodný ? Může se použít i kupovaný sušený bobkový list ?
díky Michala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 8:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MICHALA píše:
Potřebovala bych poradit nějaký způsob očištění kloubů pro svou 60 letou matku, která trpí velkými bolestmi hlavně kloubů zápěstí a páteře, někdy se nemůže ani hnout. myslíte, že by způsob s bobkovým listem byl vhodný ? Může se použít i kupovaný sušený bobkový list ?
díky Michala

Jednoznačně ne, tato očista se dá provádět pouze po předchozích očistách střeva a jater, jinak se vyloučené toxiny okamžitě rozlezou po celém těle a dělají velké potíže. V této fázi ji nejvíce uleví rychlé snížení překyselení, na které můžete použít cca 8-10 g sody ve sklenici teplé vody, pokud chcete, tak do toho rozmíchejte lžičku melasy s betaglukany a přidejte citrón. Pít se to dá i několikrát denně, ale musíte stále sledovat pH moče a nedostat se moc nad 7,5 pH.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2010 9:18 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
MICHALA píše:
Potřebovala bych poradit nějaký způsob očištění kloubů pro svou 60 letou matku, která trpí velkými bolestmi hlavně kloubů zápěstí a páteře, někdy se nemůže ani hnout. myslíte, že by způsob s bobkovým listem byl vhodný ? Může se použít i kupovaný sušený bobkový list ?
díky Michala

Zdravím, ve Vašem případě bych měla také obavy. Vypucovat klouby takto je báječné, ale poměrně náročné pro organismus. Je třeba na to být důkladně připraven.
Určitě bych dbala rady pana Zajíčka a napřed řádně vyčistila střeva a játra.
Pak můžete zkusit i tuto kůru. Možná by jste se k tomu do Vánoc mohly dopracovat.
Použít můžete i sušený bobkový list. Já si jej také trhám a suším.
Sama na sobě jsem tuto očistu také provedla, poněvač jsem pokusný králík a než někomu něco doporučím, musím mít jistotu, že to funguje. \":D\" Začala jsem na čtvrtinové dávce a odnesla jsem to rýmou. Za půl roku jsem to zkusila s poloviční dávkou po druhé a zas rýma.
Ale je fakt, že mi to hodně pomohlo. Měla jsem pocit lehkosti.
Pokud je člověk připraven je to dobré, pokud né a chtěl by to dělat se zanešenými střevy či játry může ho to položit na lopatky. To bych Vám nepřála. Znám jednoho takového chytrolína, co si nedal říct a bylo mu řádně zle, že se 3 dny nemohl hnout a byl rád, že jen leží, pije rozmifované bejlí a čůrá. Zkusil si moc, ale také mu to pomohlo a nemusel na operaci s kyčlema.
Tuto bylo ale fakt šílenství - prosím nedělejte to.

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2010 7:55 am 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Děkuji za odpověď,
takže nejdříve se pokusíme o očistu střev, pak jater způsobem, který popisujete a pak bychom mohli přistoupit ke kloubům, raději tedy v nižší dávce. Myslíte, že ty střeva a játra stačí pročistit jen jednou?
A ještě jsem si vzpomněla na kamarádku, která má taky problémy s klouby - koleny, již byla i na operaci, stále ale nic moc. Je jí 41 let, vitální, sportovní žena. Jak byste doporučili postupovat v jejím případě ?
Díáky Michala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: sob bře 27, 2010 8:36 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MICHALA píše:
Děkuji za odpověď,
takže nejdříve se pokusíme o očistu střev, pak jater způsobem, který popisujete a pak bychom mohli přistoupit ke kloubům, raději tedy v nižší dávce. Myslíte, že ty střeva a játra stačí pročistit jen jednou?
A ještě jsem si vzpomněla na kamarádku, která má taky problémy s klouby - koleny, již byla i na operaci, stále ale nic moc. Je jí 41 let, vitální, sportovní žena. Jak byste doporučili postupovat v jejím případě ?
Díáky Michala

To určitě ne, střeva se musí čistit tak dlouho, dokud provádíte další očisty a játra se také dělají tak dlouho, dokud z nich něco leze. Normálně to je program na celý rok a pokud by to šlo velice rychle, tak možná bude stačit 6 měsíců, ale co to je proti zbytku života bez potíží. Navíc k zásadnímu zlepšení dojde již většinou už po těch prvních očistách střev a jater. To samé se týká vaší kamarádky, ale bylo by vhodné, aby jste ji nasměrovala sem, kde si nastuduje jak vytlačit z těla kyseliny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2010 7:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte bře 02, 2010 8:27 am
Příspěvky: 277
MICHALA píše:
Děkuji za odpověď,
takže nejdříve se pokusíme o očistu střev, pak jater způsobem, který popisujete a pak bychom mohli přistoupit ke kloubům, raději tedy v nižší dávce. Myslíte, že ty střeva a játra stačí pročistit jen jednou?
A ještě jsem si vzpomněla na kamarádku, která má taky problémy s klouby - koleny, již byla i na operaci, stále ale nic moc. Je jí 41 let, vitální, sportovní žena. Jak byste doporučili postupovat v jejím případě ?
Díáky Michala

Zdravím,
nejni to tak rychlé. Je třeba mít čistá střeva, jakožto skládku odpadu, aby do nich mohly padat odpadky z jater. Játra bývají zanešena hodně a i když je to orgán velice šikovný a schopný obnovy nesmíme jej trápit. Já sama začala očistou střev, pak očistou jater a střev zárovaň, abych měla stále volné a čisté ,,odpadkové cesty". Až budete mít toto vše vypucované, můžete se pustit do kloubů. Ono jak se z kloubů budou vyplavovat fujtajbly budou potřebovat volnou cestu. Neberte to ve zlém, ale bude toho dost a tak na to buďte připraveni.
Já se na to chystám po Velikonocích, abych byla fit do sezóny. Mám pocit že mám čisto všade, tak to zas prubnu. Pak Vám napíši zda jsem to zas odnesla rýmou, či nee. \":D\"
Když budete šikovné, dalo by se to zvládnout do Vánoc ale záleží vše na tom, jak máte zanesená játra. \":(\" Ta se pucují dlouhodobě a je s nimi víc práce jak se střevy.
Nicméně vše je zvladatelné, pokud se chce. Držím palce, aby se dařilo. \":)\"

_________________
Příroda je mocná čarodějka.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2010 8:52 am 
Offline

Registrován: úte bře 02, 2010 5:36 am
Příspěvky: 8
Bydliště: u Kroměříže
zdravím. když jsem se rozhodl pro jaterní očistu, pročítal jsem si všechno o této proceduře,kde a co se dalo.zaujala mě i očista kloubů. pracoval jsem celý život venku a většinou dost fyzicky -15 let jako zootechnik, 14 jsem pěstoval , choval a prodával své produkty na trhu, poslední 4 roky dělám zahradnickou. proto klouby a záda bolí, vržou, jsem po ránu celý ztuhlý. chovám koníky, tak se na nich rozhýbám. \":lol:\" .protože podmínkou kloubní očisty je důkladná očista střev a jater,rozhodl jsem se využít vypucování těla po jaterní očistě. \":roll:\" .v pátek jsem provedl 2 jaterní očistu, v poho, večer uvařil bobek, a v sobotu po ukončení JO a rýžové kaši jsem začal popíjet. to množství se mě zdálo malé na těch 12 hod, tak jsem použil na dávkování, polévkovou lžíci. co 3 čtvrtě hodiny 3 lžíce. vyšlo to akorát do 20 hod.musím se přiznat, že už jsem pil lepší věci.nevím, zda-li víra tvá tě udravila, či je ta očista opravdu tak razantní, ale již odpoledne,jsem se cítil báječně. nic nebolelo, nevrzalo.fakt. dnes ráno při vstávání trošku tuhá zádíčka,nohy a ruce ne,po protažení a sejití schodů ani ta už ne. žádnou reakci- rýma atd. nemám. jen v podvečer a ráno na velké-spíš malé, tam byly 2-3 krvavá vlákna, což přisuzuji podrážděné zlaté žíle \":oops:\" . zkusím pokračovat při další JO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: ned bře 28, 2010 9:26 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Jsem Vám moc vděčná, za upozornění, budu trpělivá a povedu k tomu maminku i kamarádku. Mamka internet nemá a kamarádka tak nějak nestíhá ( počítač má obsazený dětmi), takže já hledám informace, zkouším na sobě, tlumočím a předávám své poznatky. Osobně jsem si očistu střev provedla před týdnem, nepřipadala jsem si nějak zanesená, možná, že je to tím, že jsem štíhlá, je mi 36 let a snažím se žít zdravě, teď tedy zkusím na sobě očistu jater ( možná, že dořeší mé drobné problémy s pletí - přetrvávající slabé akné, většinou vázané na menses). Játra tedy začnu čistit do 14 dnů po střevech. Po jaké době po první očistě jater mám zopakovat znovu střeva? A ty játra mám dělat jednou týdně dokud něco bude vycházet ?Ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevadí, když souběžně popíjím čaj Lapacho ( má také čistící účinky). A jaký je Váš názor na čištění jater tinkturou z vlaštovičníku ?
Děkuji za Váš zájem a ochotu, dobré myšlenky a rady budu šířit dál. Michala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista kloubů
PříspěvekNapsal: pon bře 29, 2010 8:21 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
MICHALA píše:
Jsem Vám moc vděčná, za upozornění, budu trpělivá a povedu k tomu maminku i kamarádku. Mamka internet nemá a kamarádka tak nějak nestíhá ( počítač má obsazený dětmi), takže já hledám informace, zkouším na sobě, tlumočím a předávám své poznatky. Osobně jsem si očistu střev provedla před týdnem, nepřipadala jsem si nějak zanesená, možná, že je to tím, že jsem štíhlá, je mi 36 let a snažím se žít zdravě, teď tedy zkusím na sobě očistu jater ( možná, že dořeší mé drobné problémy s pletí - přetrvávající slabé akné, většinou vázané na menses). Játra tedy začnu čistit do 14 dnů po střevech. Po jaké době po první očistě jater mám zopakovat znovu střeva? A ty játra mám dělat jednou týdně dokud něco bude vycházet ?Ještě jsem se chtěla zeptat, zda nevadí, když souběžně popíjím čaj Lapacho ( má také čistící účinky). A jaký je Váš názor na čištění jater tinkturou z vlaštovičníku ?
Děkuji za Váš zájem a ochotu, dobré myšlenky a rady budu šířit dál. Michala

Střeva můžete jet celkem dlouhodobě bez přestávky, pokud to jedete urinou, tak já mám vyzkoušeno více jak 60 dní v kuse, zcela bez problémů. Játra se jedou po 14 dnech do té doby, dokud cokoliv vychází. Ten čaj nevadí a co se týká vlaštovičníku, tak rozumné množství je také dobré, ale je to hodně silná bylina a ve větších dávkách dost nebezpečná.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 146 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: bokor a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz