Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 1:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned pro 30, 2012 6:59 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Jardo pridavate si do remineralizacnich koupeli kiselinu askorbovou,nebo jedete jen oralne?Tusim ze dedek korenar to doporucoval,ale mluvil snad jen o 15gramech tak jsem se chtel zeptat jestli to vidite stejne jako on...Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon pro 31, 2012 6:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Tolar píše:
Jardo pridavate si do remineralizacnich koupeli kiselinu askorbovou,nebo jedete jen oralne?Tusim ze dedek korenar to doporucoval,ale mluvil snad jen o 15gramech tak jsem se chtel zeptat jestli to vidite stejne jako on...Tolar

To jsem nikdy nezkoušel a netuším jakou výhodu by taková koupel dávala, nikdy jsem neslyšel o vstřebávání céčka pokožkou i když je to patrně možné, pokožka toho vylučuje a vstřebává opravdu hodně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned led 27, 2013 1:11 pm 
Offline

Registrován: pát led 25, 2013 10:00 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
jsem vážně nemocen, nyní mě hlavně trápí zavodňování dutiny břišní. Jedenkrát týdně chodím na punkci tohoto ascitu. Punktují mi 8 litrů vměstnané vody včetně živin, minerálů atd. Vše doplňuji jak se dá (minerály, vitamíny, zdravá strava atd ).
Rád bych si ještě pomohl koupelemi jak remineralizačními tak detoxikačními. Problém je v tom, že mám v horní polovině těla zaveden permanentní katetr (nelze odpojit, kontinuální průtok léků s časem rozpadu 3 min). Tím pádem jsou koupele téměř nemožné z důvodu katetru a imobility ve vaně.
Zajímal by mě Váš názor na tyto koupele nohou jen po lýtka.
Mají nějaký smysl, význam, nebo je to zbytečný čas a vyhozené peníze.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte úno 05, 2013 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
cupakabra píše:
Dobrý den,
jsem vážně nemocen, nyní mě hlavně trápí zavodňování dutiny břišní. Jedenkrát týdně chodím na punkci tohoto ascitu. Punktují mi 8 litrů vměstnané vody včetně živin, minerálů atd. Vše doplňuji jak se dá (minerály, vitamíny, zdravá strava atd ).
Rád bych si ještě pomohl koupelemi jak remineralizačními tak detoxikačními. Problém je v tom, že mám v horní polovině těla zaveden permanentní katetr (nelze odpojit, kontinuální průtok léků s časem rozpadu 3 min). Tím pádem jsou koupele téměř nemožné z důvodu katetru a imobility ve vaně.
Zajímal by mě Váš názor na tyto koupele nohou jen po lýtka.
Mají nějaký smysl, význam, nebo je to zbytečný čas a vyhozené peníze.
Děkuji

Tak nemusíte konat pouze koupele, ale určitě mají význam i v takto omezené míře. Jinak jde aplikovat postřik roztokem minerálů, prostě tu směs dáte do mlžítka na kytky a nastříkáte se tím jako opalovacím krémem v létě a necháte vcucnout. Je to prakticky stejný postup jako když vylezete z moře a necháte na sobě zaschnout sůl. Sám takto na dovolené u moře vydržím nasolený i tři týdny bez koupele v normální pitné vodě, ale chce si to na tu sůl trochu zvyknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 11:15 am 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 11:02 pm
Příspěvky: 12
Měl bych dotaz. V bazénu s mořskou vodou se ještě přidává chlor asi jako dezinf. když v něm plavu cca hodinu a pak vylezu, ještě tak 2-3 dny je chlor na kůži cítit, voda má teplotu tak kolem 30 stupňů. Nevím jaké je složení té soli pač na etiketě není nic podstatného psáno krom toho, že je to mořská sůl a nesmí se používat k jídlu. Tak mne napadlo, kdybych tam nasypal v poměru na množství vody him. sůl, epsom. sůl se sodou a když už tam trávím hodinu plavaním, že bych spojil příjemné s užitečným a dostal do sebe i ty nějaké prvky, které tělo potřebuje, takže se ptám, jestli s tím někdo nemá zkušenost, bude se taková voda kazit při té teplotě, bude se tam muset ještě přidat něco aby se ta voda dala udržet v pohodě?
Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 2:46 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Jaký by měla efekt pouze koupel se sodou, když bych docílil pH vody 8? Je to prospěšné při odkyselení?

A co roztok pH8 sody v postřikovači a párkrát denně se pošplíchat?

díky

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
renis píše:
Měl bych dotaz. V bazénu s mořskou vodou se ještě přidává chlor asi jako dezinf. když v něm plavu cca hodinu a pak vylezu, ještě tak 2-3 dny je chlor na kůži cítit, voda má teplotu tak kolem 30 stupňů. Nevím jaké je složení té soli pač na etiketě není nic podstatného psáno krom toho, že je to mořská sůl a nesmí se používat k jídlu. Tak mne napadlo, kdybych tam nasypal v poměru na množství vody him. sůl, epsom. sůl se sodou a když už tam trávím hodinu plavaním, že bych spojil příjemné s užitečným a dostal do sebe i ty nějaké prvky, které tělo potřebuje, takže se ptám, jestli s tím někdo nemá zkušenost, bude se taková voda kazit při té teplotě, bude se tam muset ještě přidat něco aby se ta voda dala udržet v pohodě?
Díky

To by jste tam těch solí musel nasypat opravdu mnoho a pak asi ne a také hodně brání kažení vody pravidelná filtrace a cirkulace, nicméně ani jedno není zdarma a je otázkou na co vás pak taková remineralizace vůbec přijde. Aby nakonec nebylo levnější vždy na víkend letět k moři. Pro zajímavost voda v mrtvém moři má tuším nasycení cca 33% a je to tedy 50 kg soli na 100 l vody, pak tam nežije opravdu nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob dub 06, 2013 8:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Jaký by měla efekt pouze koupel se sodou, když bych docílil pH vody 8? Je to prospěšné při odkyselení?

A co roztok pH8 sody v postřikovači a párkrát denně se pošplíchat?

díky

Oboje funguje a klidně i obklady na větší plochu pokožky, prostě vše dobře funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon dub 08, 2013 4:49 pm 
Offline

Registrován: stř bře 14, 2012 11:02 pm
Příspěvky: 12
Jarda píše:
To by jste tam těch solí musel nasypat opravdu mnoho a pak asi ne a také hodně brání kažení vody pravidelná filtrace a cirkulace, nicméně ani jedno není zdarma a je otázkou na co vás pak taková remineralizace vůbec přijde. Aby nakonec nebylo levnější vždy na víkend letět k moři. Pro zajímavost voda v mrtvém moři má tuším nasycení cca 33% a je to tedy 50 kg soli na 100 l vody, pak tam nežije opravdu nic.

Tak jestli správně počítám tak na kubík vody by bylo cca 500 kg soli a když má bazen 50 m3 tak by to bylo 25000kg soli, no ono to asi fakt nebude žádná láce, kdyby se ta voda opravdu nekazila a vydržela tak několik let, tak bych to asi musel propočíst, ale jak říká Jarda pro zdraví vše \":lol:\"
Filtrace a cirkulace tam samozřejmě je. Já jen, že tam chodím plavat tak 4-5 krat do týdne vždy na hodinku a ten chlor je fakt nechutný \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte dub 09, 2013 9:35 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Na koupele zcela postačuje velmi levná soda:

http://www.kutilov.cz/chemikalie/soda-b ... odny--1-kg
(1kg za 19kč...!!!,
kvalita Potravinářská -zboží odpovídá požadavkům Food Chemicals Codex 4 vydání – European Directive 2000/63/EC(BGBl.193/2001)
Produkt je tzv.: IP, GMO negativní

Chemický vzorec: NaHCO3
Bílý krystalický prášek alkalické reakce, málo rozpustný ve vodě.

Rozpustnost v H2O (20°C) 96 g/1000g
pH(1g/100 g roztoku) 8,0 – 8,6

Celková alkalita(NaHCO3) 99 – 100,5%
Amonné soli odpovídají testu
Arzen max. 3 ppm
Olovo max. 2 ppm
Rtuť max. 1 ppm

-----------

Himalájská sůl 1kg za 49...nebo sůl z mrtvého moře 1kg za 69...:
http://www.kutilov.cz/sul/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2013 10:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
renis píše:
Tak jestli správně počítám tak na kubík vody by bylo cca 500 kg soli a když má bazen 50 m3 tak by to bylo 25000kg soli, no ono to asi fakt nebude žádná láce, kdyby se ta voda opravdu nekazila a vydržela tak několik let, tak bych to asi musel propočíst, ale jak říká Jarda pro zdraví vše \":lol:\"
Filtrace a cirkulace tam samozřejmě je. Já jen, že tam chodím plavat tak 4-5 krat do týdne vždy na hodinku a ten chlor je fakt nechutný \":?\"

Tak nikde není napsáno, že musíte jít až na tuto koncentraci, v běžné mořské vodě je solí mnohem méně, ale ta se již kazit může, nicméně s filtrací by se asi nekazila.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned čer 02, 2013 10:25 pm 
Offline

Registrován: sob led 05, 2013 3:23 pm
Příspěvky: 7
Prepacte napriek tomu ze som precital cele forum stale neviem ci tomu presne rozumiem...

1, remineralizacny kupel rozumiem: po 30g epsomska, himalajska, jedla soda... telo nasava z kupela mineraly
2, kupel v iba soli velke mnozstvo 1-3kg sposobuje obratenie osmozy a detoxikuje telo? VYtahuje toxiny?
Kolko teda soli a akej do 100 l vody?

Oto


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2013 7:42 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Oto píše:
Prepacte napriek tomu ze som precital cele forum stale neviem ci tomu presne rozumiem...

1, remineralizacny kupel rozumiem: po 30g epsomska, himalajska, jedla soda... telo nasava z kupela mineraly
2, kupel v iba soli velke mnozstvo 1-3kg sposobuje obratenie osmozy a detoxikuje telo? VYtahuje toxiny?
Kolko teda soli a akej do 100 l vody?
Oto

jj
hociakej, najlacnejsej, tak aby to bolo cez 1%, ale lepsie ak su to 3%, cize na 100l 3 kg soli.

ked hovoris, ako si si precital cele forum, moje navody, co mam v linku dole, si si precital, hej?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon čer 03, 2013 8:04 pm 
Offline

Registrován: sob led 05, 2013 3:23 pm
Příspěvky: 7
Xion diky... (myslel som toto forum o soli)... uz mi je to jasne... a tie strucne navody su super...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte čer 04, 2013 8:49 pm 
Offline

Registrován: sob led 05, 2013 3:23 pm
Příspěvky: 7
Aka je ucinnost tohoto detixikacneho slaneho kupela v porovnani so saunou?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz