Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát úno 21, 2014 11:27 am 
Offline

Registrován: pát úno 21, 2014 11:20 am
Příspěvky: 1
To jsem z toho teda jelenice .....
cituji:
"Pavelka. píše:
Mohl byste o detoxikační koupeli v soli napsat víc?
Průběh jak byl popsán, kg kuchyňské soli nebo víc do horké vany, na 20 min lehnout a pak bez sprchy vylézt?
Vyplatí se to vzhledem k možnému vstřebání soli do těla apod? ...

Tak toto jsem já snad nikdy nikomu nedoporučoval a ani se nedomnívám, že je to dobré. Pokud použijete běžnou kuchyňskou sůl, tak takto nasajete velké množství sodíku a to je ten poslední prvek, který by člověk potřeboval. Já osobně jsem zde doporučoval třeba koupele s hořčíkem, nebo v časopise i koupele s draslíkem, ale běžnou sůl určitě ne.

Chápu to tedy správně, že koupel v krmné soli nevyžaduje ty další složky (jedlou sodu, emps. sůl)?
A dá se sehnat epsomská sůl i mimo e-shopy?
Děkuji.

Ano, stačí i pouze ta krmná sůl a epsomku ve velkém seženete jako hnojivo na kytky. Soda se přidává hlavně kvůli pH, ale nutná také není.

Na tu domácí slanou lázeň vám plně vyhoví krmná sůl a ta je celkem levná, akorát se kilové kusy soli rozpouštějí docela dlouho."


Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, zda je tedy obyčejná sůl vhodná na koupel, či ne? Předchozí komentáře se mi zdá, si odporují.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob dub 19, 2014 5:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JITULKA píše:
To jsem z toho teda jelenice .....
cituji:
"Pavelka. píše:
Mohl byste o detoxikační koupeli v soli napsat víc?
Průběh jak byl popsán, kg kuchyňské soli nebo víc do horké vany, na 20 min lehnout a pak bez sprchy vylézt?
Vyplatí se to vzhledem k možnému vstřebání soli do těla apod? ...

Tak toto jsem já snad nikdy nikomu nedoporučoval a ani se nedomnívám, že je to dobré. Pokud použijete běžnou kuchyňskou sůl, tak takto nasajete velké množství sodíku a to je ten poslední prvek, který by člověk potřeboval. Já osobně jsem zde doporučoval třeba koupele s hořčíkem, nebo v časopise i koupele s draslíkem, ale běžnou sůl určitě ne.

Chápu to tedy správně, že koupel v krmné soli nevyžaduje ty další složky (jedlou sodu, emps. sůl)?
A dá se sehnat epsomská sůl i mimo e-shopy?
Děkuji.

Ano, stačí i pouze ta krmná sůl a epsomku ve velkém seženete jako hnojivo na kytky. Soda se přidává hlavně kvůli pH, ale nutná také není.

Na tu domácí slanou lázeň vám plně vyhoví krmná sůl a ta je celkem levná, akorát se kilové kusy soli rozpouštějí docela dlouho."


Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, zda je tedy obyčejná sůl vhodná na koupel, či ne? Předchozí komentáře se mi zdá, si odporují.Děkuji

Ale neodporují, čištěná a mnohdy i uměle vyrobená kuchyňská sůl, obohacená dokonce o některé nežádoucí složky opravdu moc vhodná není, ale běžná mořská nečištěná sůl není celkem žádný problém, tu máte přeci třeba v moři a tam vám to snad neškodí. Krmná sůl vznikla vlastně odpařením mořské vody v dávných obdobích, kdy zde zdaleka nebylo tolik škodlivin ve vodě a vzduchu, tedy je z tohoto pohledu ideální. Navíc u ní nejde pouze o NaCl, ale o mnohem širší soubor prvků, tedy je opravdu vhodná, stejně jako koupání v moři.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2014 11:31 am 
Offline

Registrován: pát čer 06, 2014 11:19 am
Příspěvky: 1
Chtěla bych se zeptat, zda uvedenou směs soli do koupele (epson,himal,...) nepoškodí akrylátovou vanu. Děkuji za odpověd.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 10:17 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Salem píše:
Chtěla bych se zeptat, zda uvedenou směs soli do koupele (epson,himal,...) nepoškodí akrylátovou vanu. Děkuji za odpověd.

Určitě ne, nejde o nijak silný roztok, akrylátová vana snese mnohem horší věci, mám osobně vyzkoušeno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2015 10:00 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
ZALMANOVA ŽIVICOVÁ KÚPEĽ...........
Mám otázku.......V návode sa píše, že sa začína na jednej polievkovej lyžici emulzie do kúpeľa (okolo 15-15ml), a každý kúpeľ sa zvyšuje o 5ml............ Prakticky to znamená že na kúpeľovú kúru 10-17 kúpeľov by to činilo 400 - 1XXX mililitrov emulzie čo je 36 - 70Eur približne........ NIE JE TO VEĽA ??? ...... Kúpeľ sa má robiť každý druhý deň........... Keby sa nemuselo pridávať každý krát 5ml, tak dve 100ml balenia (toľko som si objednal) by mi vydržalo na nejakých 12 kúpeľov.
Je nutné dávku zvyšovať, alebo si myslíte, že nie ? ....... Ak áno tak áno, ale...nechce sa mi do toho toľko vrážať....a chcem mať z toho aj tak úžitok....... Načo robia 100ml balenia, keď také vyjde na 4 kúpele, pričom 2x 100ml balenie nevyjde ani na 7 kúpeľov ??? To je mi teda "marketingový ťah".....
Ďakujem za odpoveď.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned zář 13, 2015 8:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
ZALMANOVA ŽIVICOVÁ KÚPEĽ...........
Mám otázku.......V návode sa píše, že sa začína na jednej polievkovej lyžici emulzie do kúpeľa (okolo 15-15ml), a každý kúpeľ sa zvyšuje o 5ml............ Prakticky to znamená že na kúpeľovú kúru 10-17 kúpeľov by to činilo 400 - 1XXX mililitrov emulzie čo je 36 - 70Eur približne........ NIE JE TO VEĽA ??? ...... Kúpeľ sa má robiť každý druhý deň........... Keby sa nemuselo pridávať každý krát 5ml, tak dve 100ml balenia (toľko som si objednal) by mi vydržalo na nejakých 12 kúpeľov.
Je nutné dávku zvyšovať, alebo si myslíte, že nie ? ....... Ak áno tak áno, ale...nechce sa mi do toho toľko vrážať....a chcem mať z toho aj tak úžitok....... Načo robia 100ml balenia, keď také vyjde na 4 kúpele, pričom 2x 100ml balenie nevyjde ani na 7 kúpeľov ??? To je mi teda "marketingový ťah".....
Ďakujem za odpoveď.

Na to nedovedu odpovědět, uvedený produkt ani postup neznám. Nicméně nepředpokládám, že by si to autor vyloženě vycucal z prstu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: stř dub 06, 2016 2:24 pm 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenost s touto koupelí při půstu.
Může to něčemu vadit nebo to je naopak prospěšné?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát dub 08, 2016 10:15 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
ZanyK píše:
Zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenost s touto koupelí při půstu.
Může to něčemu vadit nebo to je naopak prospěšné?

Díky.

Neviem, ale vyslovene NEODPORÚČAM si robiť teplé/horúce kúpele pri suchom pôste....... Lebo ťa to príliš rýchlo odvodní (pri klasickom pôste dopĺňaš tekutiny, pri suchom nepiješ nič...) cez kožu - to totiž teplá/horúca voda robí..... Mne to nedošlo, preto som musel predčasne ukončiť 84 hodinový suchý pôst, a som rád, že som ho prežil... Keď som ho 2x robil bez horúcich kúpeľov, bolo my počas celého pôstu FAJN. Samozrejme vlažno-teplá krátka denná sprcha počas suchého pôstu (hoci to je vlastne polosuchý) ti z tela vodu neuberie, takže to je pohodka.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 4:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ZanyK píše:
Zajímalo by mě, jestli máte někdo zkušenost s touto koupelí při půstu.
Může to něčemu vadit nebo to je naopak prospěšné?

Díky.

Tak při normálním půstu by v tom neměl být zásadní problém, ale vše rozumně, nic nepřehánět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte kvě 31, 2016 12:08 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 12, 2016 4:17 pm
Příspěvky: 2
Zajímalo by mě, zda je vhodné či nevhodné použít remineralizační směs v plném složení, když mám hladinu homocysteinu 15,1 (beru vitamíny na snížení), cítím se jak vypnutý ze zásuvky/bez energie, tlak v hlavě jako kdybych měl zvýšenou teplotu (ale nemám). Ph moči mám po celý den někde do hodnoty 6,5. Potřebuji odkyselit celé tělo a remineralizační koupel ze směsi mi přišla jako vhodná. Nicméně je známo, že homocystein je nositelem síry. Zároveň epsomská sůl je tvořena sírany. Jak s tímto naložit?
Díky za radu.
J.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned srp 14, 2016 10:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jjindra píše:
Zajímalo by mě, zda je vhodné či nevhodné použít remineralizační směs v plném složení, když mám hladinu homocysteinu 15,1 (beru vitamíny na snížení), cítím se jak vypnutý ze zásuvky/bez energie, tlak v hlavě jako kdybych měl zvýšenou teplotu (ale nemám). Ph moči mám po celý den někde do hodnoty 6,5. Potřebuji odkyselit celé tělo a remineralizační koupel ze směsi mi přišla jako vhodná. Nicméně je známo, že homocystein je nositelem síry. Zároveň epsomská sůl je tvořena sírany. Jak s tímto naložit?
Díky za radu.
J.

Většinou s tím problém není, ale pokud se síry bojíte i když patrně neznáte její reálnou hladinu třeba z vlasové analýzy, můžete místo epsomky dávat chlorid hořčíku a bude to fungovat stejně a bez síry. Jinak hladinu homocysteinu ovlivňují jakékoliv methylační prostředky, není pravdou že to umí pouze ta sada béček na homocystein. Stejných, nebo možná i lepších výsledků lze docílit třeba glycinem, kolagenem, lecitinem, zvýšením HCl v žaludku a existuje i mnoho dalších postupů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát úno 10, 2017 11:51 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Ahojte.
Kupanie sa mimo ineho pouziva aj na "zmäkcenie" organizmu, aby lahsie prebiehal jeho detox...
Staci aj jeden 25 minutovy kupel tyzdenne na to, aby bol viac-menej konstantne "zmäkceny" organizmus ?... Doteraz som robieval dva, ale...tu polhodinu (25min + oplachnutie + vlazna/studena sprcha ako nutnost po teplom kupeli) si viem predstavit aj inak..... Navyse ma kupel nudi.... Raz tyzdenne s tym ale nemam ziadny problem.
Nejake postrehy?
A co vy ? Ako casto si robievate kupel ?

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob úno 11, 2017 3:11 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Vedle remineralizační koupele v hořké epsomské soli existuje i horká koupel vyvolávající vypitím slané glauberovy soli lymfu čistící procesy. Po tomhle osmotickém projímadle se nudit nebudeš.
http://www.urinoterapie.eu/u_ocista_lymfy.htm
http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/texty/zdravi/glauberova-sul-slozeni-pouziti-cena-vlastnosti

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned úno 12, 2017 7:21 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
Jak pan Jarda dával návod na Mrtvé moře ve vaně, tak jak to levně vyřešit v menším panelákovém bytě? Napadlo mě koupit vanu a tu dát do obýváku, ale bojím se aby se nějakým způsobem nedostala voda z této vany na zem a my tak vytopili sousedy. Děkuji za náměty jak to vyřešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob dub 01, 2017 5:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Igi píše:
Jak pan Jarda dával návod na Mrtvé moře ve vaně, tak jak to levně vyřešit v menším panelákovém bytě? Napadlo mě koupit vanu a tu dát do obýváku, ale bojím se aby se nějakým způsobem nedostala voda z této vany na zem a my tak vytopili sousedy. Děkuji za náměty jak to vyřešit.

To vidím jako trochu problém, ale jeden známý to měl do malého bytu vymyšlené tak že si tu sůl dá do velkého akvária kde bude pouze pozadí nalepené na zadní stěnu, tedy by to celé nijak nevadilo vzhledově a dokonce by mohla být s použita akvarijní filtrace a do toho se chtěl chodit koupat. Pochopitelně vytopit sousedy je reálné i tak, můžete třeba to akvárko rozbít. Osobně bych v paneláku, kde jsou opravdu ty možnosti dost omezené využil raději koupele nohou v lavoru případně postřikování kůže roztokem této vody a následně se osprchovat.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz