Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2019 5:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Mám otázku...

Ako sa líšia kúpele v zime ?
Mám za to, že v zime ide o to, aby sme sa dobre vypotili, takže horúci kúpeľ, nakoľko v zime nie je veľa príležitostí sa vypotiť...
V lete je zas lepšia teplá voda, ale možno tak do 35 stupňov celzia, či ? ... Lebo keď som sa včera potil (cvičil som) ale mal som rozvrhnutý kúpeľ na večer (dnes ráno som robil sankhapraksalanu), tak sa mi priečilo spraviť si 38 stupňový kúpeľ ako v zime, chcel som ho chladnejší... Vodu som mal odhadom 35-36 stupňov....

Tak pochopitelně v letním období se hodně teplá voda blbě snáší a osobně bych v takovém období snad ani koupele neprováděl není důvod přehřátý organizmus ještě více přehřívat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: stř říj 16, 2019 5:28 am 
Offline

Registrován: ned srp 22, 2010 9:12 pm
Příspěvky: 60
Je rozdíl mezi bílou a růžovou himalajskou soli?
někde píšou že oranžová má hodně sodíku


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: stř říj 16, 2019 8:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pilda píše:
Je rozdíl mezi bílou a růžovou himalajskou soli?
někde píšou že oranžová má hodně sodíku

Předpokládám spíše rozdíl v příměsích železa, jinak bych to viděl skoro stejné je to prostě sůl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2019 7:30 am 
Offline

Registrován: ned srp 22, 2010 9:12 pm
Příspěvky: 60
Pokud chci koupel co jen vytahuje kyseliny z těla je teda detoxikacni?
Nebo bez té sody se neobejdu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon říj 28, 2019 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pilda píše:
Pokud chci koupel co jen vytahuje kyseliny z těla je teda detoxikacni?
Nebo bez té sody se neobejdu

Pokud se chcete odkyselit tak by tam soda být měla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát lis 29, 2019 7:29 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon bře 05, 2012 8:31 am
Příspěvky: 47
Zdravim, jak to tady ctu, remineralizacni koupel se da logicky pouzit i jako detoxikacni, pokud prestrelim davky vsech pouzitych soli a udelam si silny solny roztok se sodou ?

_________________
Ničeho nelitovat, to je počátek vší moudrosti. / Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Ať máš vždy vítr v zádech, slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát lis 29, 2019 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Bones píše:
Zdravim, jak to tady ctu, remineralizacni koupel se da logicky pouzit i jako detoxikacni, pokud prestrelim davky vsech pouzitych soli a udelam si silny solny roztok se sodou ?

Ono se nestane nic zásadního třeba mrtvé moře má koncentraci 50 kg solí v 100 litrech vody a takto koncentrovaný roztok předpokládám dělat nebudete a i kdyby nijak zásadně by to nevadilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2019 9:05 pm 
Offline

Registrován: ned srp 22, 2010 9:12 pm
Příspěvky: 60
Jarda píše:
Pokud se chcete odkyselit tak by tam soda být měla.

OK, doba koupele min. 30 minut?
Čím déle tak lépe ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2019 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Pilda píše:
OK, doba koupele min. 30 minut?
Čím déle tak lépe ?

Těch 20-30 minut je jakési minimum aby to vůbec začalo fungovat, déle je pochopitelně lépe, ale zase v tom neležet půl dne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 12:07 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Mám otázku....
Keďže koncentrácia soli v mŕtvom mori je nejakých 30% ....môže sa nejaký minerál (či čokoľvek iného, hoci aj nejaký jed...) z neho vstrebávať do tela pokožkou? Pretože podľa mňa NIE, a silné zdravotné účinky mŕtveho mora sú spôsobené tým, že takto extrémne slaná voda je brutálne silný vodič zemskej energie, takže voda v slanom mori je najsilnejším "transportérom" voľných elektrónov Zeme na svete (čo samozrejme NEPLATÍ, keď ju prelejeme do neuzemneného bazéna)...

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 12:10 am 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
Jarda píše:
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.
Mám otázku...

Ako sa líšia kúpele v zime ?
Mám za to, že v zime ide o to, aby sme sa dobre vypotili, takže horúci kúpeľ, nakoľko v zime nie je veľa príležitostí sa vypotiť...
V lete je zas lepšia teplá voda, ale možno tak do 35 stupňov celzia, či ? ... Lebo keď som sa včera potil (cvičil som) ale mal som rozvrhnutý kúpeľ na večer (dnes ráno som robil sankhapraksalanu), tak sa mi priečilo spraviť si 38 stupňový kúpeľ ako v zime, chcel som ho chladnejší... Vodu som mal odhadom 35-36 stupňov....

Tak pochopitelně v letním období se hodně teplá voda blbě snáší a osobně bych v takovém období snad ani koupele neprováděl není důvod přehřátý organizmus ještě více přehřívat.

Také kúpele bodnú aj v lete - uzemňovacie kúpele (plno soli do vody v uzemnenej vani, väčšina ľudí má uzemnenú vaňu ANI O TOM NEVEDIA, resp. ak vedia, tak nevedia aké výhody to obnáša), samozrejme o teplote takej, ktorá nebude telo prehrievať. \":-)\"

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned bře 14, 2021 2:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xrazovy_nick píše:
Mám otázku....
Keďže koncentrácia soli v mŕtvom mori je nejakých 30% ....môže sa nejaký minerál (či čokoľvek iného, hoci aj nejaký jed...) z neho vstrebávať do tela pokožkou? Pretože podľa mňa NIE, a silné zdravotné účinky mŕtveho mora sú spôsobené tým, že takto extrémne slaná voda je brutálne silný vodič zemskej energie, takže voda v slanom mori je najsilnejším "transportérom" voľných elektrónov Zeme na svete (čo samozrejme NEPLATÍ, keď ju prelejeme do neuzemneného bazéna)...

Tak s tím uzemněním máte patrně i pravdu, ale nemyslím si že by ta sůl nefungovala ve vaně plastové která pochopitelně uzemněná není, nebo v bazénu který také není uzemněný. U bazénu by nakonec nebyl zase tak velký problém uzemnění doinstalovat, což by šlo v pohodě udělat i mimo vlastní vanu bazénu v technologické části.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2021 10:47 am 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
Ahojte, prvý x v živote som si dala kúpeľ nôh v epsomskej soli, dala som si do lavora asi 1,5hrste, macala som v tom nohy tesne pred spanim, uz vtedy som citila nejake divne pocity akoby rozochvenie a potom som sa v noci po tretej zobudila na take akoby rozochvenie a neprijemne pocity pri srdci, pocit akoby mi srdce nestacilo, aj ked pulz a tlak bol ok. A v hrdle som mala zúženené ako sa mi stáva keď vdýchnem alergeny , t.j aj sa mi zle dýchalo. Dala som si stvrtku vasocardinu a ten mi ulavil od tých pocitov pri srdci a antihistaminikum, to mi uvolnilo opuch v hrdle. Ale do rana sa mi striedali pocity zimy a horúčavy čo sa mi nestáva.Je možné že to bola nejaká alergická reakcia na epsomskú soľ?

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát bře 26, 2021 8:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Moonika píše:
Ahojte, prvý x v živote som si dala kúpeľ nôh v epsomskej soli, dala som si do lavora asi 1,5hrste, macala som v tom nohy tesne pred spanim, uz vtedy som citila nejake divne pocity akoby rozochvenie a potom som sa v noci po tretej zobudila na take akoby rozochvenie a neprijemne pocity pri srdci, pocit akoby mi srdce nestacilo, aj ked pulz a tlak bol ok. A v hrdle som mala zúženené ako sa mi stáva keď vdýchnem alergeny , t.j aj sa mi zle dýchalo. Dala som si stvrtku vasocardinu a ten mi ulavil od tých pocitov pri srdci a antihistaminikum, to mi uvolnilo opuch v hrdle. Ale do rana sa mi striedali pocity zimy a horúčavy čo sa mi nestáva.Je možné že to bola nejaká alergická reakcia na epsomskú soľ?

Alergie patrně ne to by jste byla první koho znám že by mu epsomka nahodila alergii. Podle všeho jste dala tělu celkem bez přípravy velkou dávku hořčíku, což dovede docela divy. Příště tu koupel vyzkoušejte ideálně někdy odpoledne, tedy déle před spaním a s podstatně menší dávkou a uvidíte zda problém naskočí nebo ne. Většina uvedených pocitů je prostě panika a ta vám může naskočit pomalu bez reálné příčiny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte lis 09, 2021 7:15 pm 
Offline

Registrován: ned srp 22, 2010 9:12 pm
Příspěvky: 60
mam moznost druhe vany krerou bych po kopeli nevypoustel.
kdyz zesilim dopruceny pomer cca 4x bude realne dobre fungujicí ? ( ponorny ohrivač k dosazení tepoty mam ) kolik cca koupely bych mohl absolovat nez se voda začne zdnehodnocovat ( kazda koupel cca 50 minut)


Naposledy upravil Pilda dne úte lis 09, 2021 7:56 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz