Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pát zář 29, 2017 10:52 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Ahojte.
V knihe od Malachova som už pred rokmi čítal, že telo musí byť "zmäkčené" kúpeľmi, aby sa dalo efektívne detoxikovať.
Mám otázku : Stačí jeden 20-25min kúpeľ týždenne na to, aby som mal "zmäkčené" koloidy v tele ?

Kúpeľ je pre mňa zabiják času, raz týždenne ho potrebujem a vítam, ale 2x týždenne je už na mňa veľa...

Ako často si robíte kúpeľ vy, čo si robievate detox tela ?

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 7:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
V knihe od Malachova som už pred rokmi čítal, že telo musí byť "zmäkčené" kúpeľmi, aby sa dalo efektívne detoxikovať.
Mám otázku : Stačí jeden 20-25min kúpeľ týždenne na to, aby som mal "zmäkčené" koloidy v tele ?

Kúpeľ je pre mňa zabiják času, raz týždenne ho potrebujem a vítam, ale 2x týždenne je už na mňa veľa...

Ako často si robíte kúpeľ vy, čo si robievate detox tela ?

Ono není nikde předepsáno jak často a jak dlouho, prostě podle pocitů a potřeby. Stejně to není jenom o tom koupání, prostě se musíte uvolnit a když vám to ležení ve vaně leze na nervy tak se asi moc neuvolníte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: sob zář 30, 2017 7:42 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Ono není nikde předepsáno jak často a jak dlouho, prostě podle pocitů a potřeby. Stejně to není jenom o tom koupání, prostě se musíte uvolnit a když vám to ležení ve vaně leze na nervy tak se asi moc neuvolníte.

Uvoľním, len proste nechcem obetovať toľko času na kúpanie... Za ten čas nemám čo robiť... Pri premývaní naklčínovaných znŕn ryže či ovsa aspoň mlgám olej či robím vokalické cvičenia dobré ako na hlas, tak na vnútorné orgány (AAAA-OOOO-UUUUU-MMMMM-IIIII-EEEEE)... Pri kúpaní môžem tak akurát počúvať hudbu, a aj to nie nahlas... Stačí mi raz za týždeň tých 20-25 minút, ale aspoň to, že v 38-38,5 stupňovej vode, takže to bude mať väčší účinok na to "zmäkčenie", než nejaká 36-37 stupňová voda... \":)\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 6:08 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
ty máš véééééélkýýýýý problééééém \":cry:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 10:50 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Zas zenska a zaroven detinska reakcia, Nickname ? A nic k teme? Este mi povedz ze riesim hlupost.... A nezabudni to oddovodnit, bez toho nic neberiem "v potaz". Alebo radsej - uz nikdy nereaguj na moje prispevky (Alopat moze, aj ked sa v tretine veci mozno nezhodneme, reaguje aspon ako muz - kedze je muz), pretoze v tvojich X poslednych reakcii na mna je vidno tvoje rozcarovanie z toho, ze uz nie som v ketoze.... Potom tu uz na tomto konkretnom fore asi ostavas sam, co sa ketozy tyka. Asi ako ja v roku 2013, ked som mal denne okolo 20g sacharidov.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 12:31 pm 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
offtopic: naco su vokalicke cvicenia?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon říj 02, 2017 2:04 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
zvedavy : na zuslachtenie hlasu a na chvenie urcitych vnutornych organov, co im prospieva.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: čtv říj 05, 2017 8:01 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Koupel v soli asi ne ..... ale koupel v horké vodě ano. Moje žena to dělala odmalička, denně .... moje děti, všechny, v pubertě (stálo to strašně moc peněz). Já jsem to přejal a již pár let se nakládám každý večer do vany a konzumuji hafo horké vody. Tak 250 l se vyplácá, to minimálně. Su tam tak půl hodiny, někdy hodin šest (když usnu). Ztráta času to není (jak by mohla být). Jest možno meditovat, přemýšlet o čemkoliv, vizualizovati si leccso, klásti si otázky a vyžadovati z nebes odpovědi (přece si tam nesvítíme žárovkami a nemám to tam hnusné, ni?), jest možno za plného osvětlení nebo přo malé lampičce čísti knížky, jest možno telefonovati se spřátelenou osobou (hrozí dopouštění horké vody a pobyt do noci)).
Většinou aplikovány běžné saponáty z ropy, někdy růžový olej Weleda, někdy bylinky. Lze leccos.
Příjemné to jest. A smysluplná část dne rozhodně.
Víte, co se ušetří času, když nemáte telku?
Hafo!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned říj 08, 2017 11:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ctihodnymuz píše:
Koupel v soli asi ne ..... ale koupel v horké vodě ano. Moje žena to dělala odmalička, denně .... moje děti, všechny, v pubertě (stálo to strašně moc peněz). Já jsem to přejal a již pár let se nakládám každý večer do vany a konzumuji hafo horké vody. Tak 250 l se vyplácá, to minimálně. Su tam tak půl hodiny, někdy hodin šest (když usnu). Ztráta času to není (jak by mohla být). Jest možno meditovat, přemýšlet o čemkoliv, vizualizovati si leccso, klásti si otázky a vyžadovati z nebes odpovědi (přece si tam nesvítíme žárovkami a nemám to tam hnusné, ni?), jest možno za plného osvětlení nebo přo malé lampičce čísti knížky, jest možno telefonovati se spřátelenou osobou (hrozí dopouštění horké vody a pobyt do noci)).
Většinou aplikovány běžné saponáty z ropy, někdy růžový olej Weleda, někdy bylinky. Lze leccos.
Příjemné to jest. A smysluplná část dne rozhodně.
Víte, co se ušetří času, když nemáte telku?
Hafo!

Ne nadarmo bylo od nepaměti využíváno termálních pramenů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: ned bře 18, 2018 10:22 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Mě jako zajímavá přijde mořská bazenová sůl v pytli 25 kg, která vyjde na 200-300 Kč, což je pakatel. Když vezmu vanu 150 litrů a odečtu průměrných 80 kg, které zabere povaleč, tak potřebuju nasytit cca 70 litrů vody. Mořská má v průměru 35g soli na litr, takže potřebuju nějakých 2,5 kg soli. Nasypu teda 2 kg mořské + 0,5 kg himalájské + sodu a mohlo by to být ideální. Cena 1 koupele cca 50 Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2018 9:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Mě jako zajímavá přijde mořská bazenová sůl v pytli 25 kg, která vyjde na 200-300 Kč, což je pakatel. Když vezmu vanu 150 litrů a odečtu průměrných 80 kg, které zabere povaleč, tak potřebuju nasytit cca 70 litrů vody. Mořská má v průměru 35g soli na litr, takže potřebuju nějakých 2,5 kg soli. Nasypu teda 2 kg mořské + 0,5 kg himalájské + sodu a mohlo by to být ideální. Cena 1 koupele cca 50 Kč.

To vás zklamu, není mořská sůl jako mořská sůl a sůl z mrtvého moře se od běžné mořské soli liší naprosto zásadně tedy to co uvádíte fungovat moc nebude.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: pon bře 19, 2018 10:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
To vás zklamu, není mořská sůl jako mořská sůl a sůl z mrtvého moře se od běžné mořské soli liší naprosto zásadně tedy to co uvádíte fungovat moc nebude.

Jo tak, takže z mrtvého kvůli jejímu složení. Akorát váhám, jaké množství soli do té vany nasypat, protože je 10x silnější než ty běžné. Doporučených 0,5 kg mi přijde málo. Sůl jsem našel tady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2018 10:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Jo tak, takže z mrtvého kvůli jejímu složení. Akorát váhám, jaké množství soli do té vany nasypat, protože je 10x silnější než ty běžné. Doporučených 0,5 kg mi přijde málo. Sůl jsem našel tady

To nejde přehnat mrtvé moře má koncentraci soli tak velkou že na stejnou koncentraci by jste musel dávat 50 kg soli na 100 l vody.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2018 6:37 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon črc 06, 2009 6:56 pm
Příspěvky: 444
Jarda píše:
To nejde přehnat mrtvé moře má koncentraci soli tak velkou že na stejnou koncentraci by jste musel dávat 50 kg soli na 100 l vody.

Bezpochyby. Mě spíš šlo o to, jestli alespoň ty 2kg/vanu + trocha sody budou mít patřičný efekt? Dosáhnout slanosti moře je nereálné, to bych tam musel nasypat na 1 vanu opravdu celý pytel \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kupel v soli
PříspěvekNapsal: úte bře 20, 2018 7:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Host píše:
Bezpochyby. Mě spíš šlo o to, jestli alespoň ty 2kg/vanu + trocha sody budou mít patřičný efekt? Dosáhnout slanosti moře je nereálné, to bych tam musel nasypat na 1 vanu opravdu celý pytel \":-)\"

Tak určitě to bude fungovat i na menších dávkách v tom problém nevidím. Ono se s tím pracuje jinak, prostě do té vany opravdu dáte půl metráku a pak se v tom koupete třeba půl roku, ale musíte tu vodu nějak ohřívat. Jinak nějaký hořčík nasajete i ze 30 g na vanu, tedy i z opravdu malé dávky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 276 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz