Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 9:56 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 2:15 am 
Offline

Registrován: čtv říj 08, 2015 8:04 am
Příspěvky: 10
Bydliště: Sereď Slovensko
[quote="Miike":1l2k5j9w]Děkuji všem. Snažím se hodně pít, zdravé věci atd...ale asi to nestčí..Díky zkusím asi ten Lipovitan duo a uvidím.[/quote:1l2k5j9w]
Po lopate povedané, pečeň je plna usadeneho odpadu a smetí a preto má človek špatné

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 8:45 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Michal32 píše:
Navyše pol litra cerstvej šťavy denne/mrkva,repa,jablko/ dodá celému Vášmu organizmu ,nielen pečeni, veskere potrebné prospešné latky a navyše bez vedľajších účinkov.

Hej ? \":D\" ... Bielkoviny a tuky asi ŤAŽKO... Navyše nie je mrkva, repa a jablko ako mrkva, repa a jablko....... Možno z nejakej super záhradky by to dodalo dostatok živín (samozrejme okrem bielkovín a tukov), ale to čo sa predáva v supemarketoch či hypermarketoch je šmejd, a to čo sa predáva na trhoch tiež nemusí byť žiadna výhra... Takže to, že mrvka, repa a jablko dodajú celému telu všetky potrebné látky, je načisto nonsens. Aj keby rástli v pôde najbohatšej na minerály, a boli najčerstvejšie a v bio kvalite.
Prečo reagujem - lebo nepresné vyjadrovanie sa typu "všetky potrebné prospešné látky" ma vie vytočiť. To si potom človek myslí, že zo štiav dostane pre svoj organizmus všetko potrebné, a to pritom bude na nich podvýživený (čo sa týka makroživín hlavne), len vždy to bude lepšie ako obyčajné rožky s Vetom, Perlou a iným odpadom, a nebude to znečisťovať organizmus. Ale ani vyživovať (samo o sebe)...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 11:14 am 
Offline

Registrován: pát dub 01, 2016 10:36 am
Příspěvky: 1
Bydliště: Litomyšl
Dobrý den, chci se zeptat, jestli má vliv očista jater na hladinu cholesterolu v krvi. Cholesterol mám 7 a nedaří se mi ho snížit, zkoušel jsem diety, různé přípravky (přírodní). Buď se hladina snížila nepatrně nebo vůbec. Děkuji za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 1:28 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 08, 2015 8:04 am
Příspěvky: 10
Bydliště: Sereď Slovensko
SemTamTuPrídem píše:
Hej ? \":D\" ... Bielkoviny a tuky asi ŤAŽKO... Navyše nie je mrkva, repa a jablko ako mrkva, repa a jablko....... Možno z nejakej super záhradky by to dodalo dostatok živín (samozrejme okrem bielkovín a tukov), ale to čo sa predáva v supemarketoch či hypermarketoch je šmejd, a to čo sa predáva na trhoch tiež nemusí byť žiadna výhra... Takže to, že mrvka, repa a jablko dodajú celému telu všetky potrebné látky, je načisto nonsens. Aj keby rástli v pôde najbohatšej na minerály, a boli najčerstvejšie a v bio kvalite.
Prečo reagujem - lebo nepresné vyjadrovanie sa typu "všetky potrebné prospešné látky" ma vie vytočiť. To si potom človek myslí, že zo štiav dostane pre svoj organizmus všetko potrebné, a to pritom bude na nich podvýživený (čo sa týka makroživín hlavne), len vždy to bude lepšie ako obyčajné rožky s Vetom, Perlou a iným odpadom, a nebude to znečisťovať organizmus. Ale ani vyživovať (samo o sebe)...

Zvýšil som energetiku svojho tela, pijem šťavy zo zeleniny kupovanej v obchodných reťazcoch /niekedy kupujem na kvantá mrkvy za smiešny peniaz/, pijem aj výluhy z bylín, ktoré sám zberám, vyčistil som tlsté črevo, vyčistil som pečeň, všetko podľa lunárnych fáz, čistím kĺby, zaradil som oblievanie studenou vodou, niekoľko rokov sa venujem jóge, prestal som jesť mäso a už niekoľko rokov som nebol chorý ani nejem žiadne chemikálie vyrobené v laboratóriu, vyliečil som si chronickú blefaritídu, mám viac fyzickej sily a menej času prespím. Proste sa cítim skvele a navyše neplatím za žiadne procedúry nikomu ani halier. A prácu mám dosť náročnú.Pracujem aj v noci.
Vôbec netuším koľko vlastne zelenina z kauflandu obsahuje tých žívín presné percento a koľko zase zbytkov po hnojivách, herbicídoch a pesticídoch, jedoch z priemyslu, ktoré sú aj vo vzduchu aj vo vode aj v pôde, pretože som zatiľ žiadnu neposlal na rozbor. Tu som chcel aj nasmerovať otázku na p.Jardu, či mi vie k tomu obsahu niečo povedať, aj keď mám pocit, že to je rozoberané v inom vlákne. No osobne to nepovažujem za až tak dôležité, pretože sa CÍTIM SKVELE. Pokiaľ sa ľudia neuvedomia a nezačnú považovať Prírodu za "Svätú vec", lepšie to nebude.
Isté je, že to ovocie a zelenina predsa len vyrástli v pôde, v Zemi, takže energiu z nej určite majú /a navyše ako vraví dr.Walker, bordel z chemikálií sa skoro všetok naviaže na vlákninu, takže šťava je ten najlepší produkt/, kdežto tie farmaceutické preparáty sú vyrobené izolovane a zmiešané niekde v továrni.Ak do niečoho investujem tak sú to poriadne kvalitné morské riasy alebo kvalitné zelené čaje.
Neviem síce čo pijete vy ani ako sa cítite, no ja dôkazy hľadať nemusím pretože moje zdravie je toho dôkazom. A navyše všetko sú to už niekoľko desaťročí známe poznatky, ktoré sa úspešne praktikujú po celom svete.
Netvrdím, že to nutne musí vyhovovať každému, no isté je, že OČISTA PEČENE je skvelá procedúra, ktorá omladí organizmus o niekoľko rokov!! A skoro zadarmo. Doporučujem prečítať si knihy od p.Malachova, najmä v knihe Totálna detoxikácia, stať o pečeni, funkcii a spôsobe pôsobenia očisty. Prídete na to možno aj sami.Taktiež si naštudujte možno základné medicínske info o pečeni a o výžive orgánov.
Alebo si zájdite na prednášku:-)

Prajem všetkým pekné slnečné dni:-)) \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 2:27 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Michal32 : Od Malachova mám 9 fyzických kníh..........Detox super, ale jeho stravovacie odporúčania sú na smiech...
Zaujímalo by ma, čo by si jedával, keby si žil v lesoch a na lúkach....celoročne. Bez mäsa ? \":D\" Nemal by si tam čo jesť...
O.k., odpoveď si môžeš nechať pre seba, nech nesviníme vlákno o očiste pečene, ale zamysli sa nad tým. Je totálne neprirodzené pre človeka nejesť mäso, hlavne, keby si bez neho vo voľnej prírode NEPREŽIL, ak by si sa neocitol v tropických pralesoch, kde by si mal celoročne vysokokalorické ovocie typu banán, atď. Čím by si sa živil vo všetkých ostatných oblastiach okrem tropických ? ....V prírode ? Hneď ? Nič také, že X mesačná príprava pestovaním a podobne, ty si hladný TERAZ.....čo budeš jesť ? ...... MäSO. Si slepý........keď si to doteraz nepochopil.... Maj sa \":-)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 9:05 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Občas uvažuji, že se na všechno vybodnu a odletím někam do Kanady nebo na Aljašku ... postavím srub .... a budu tam až do smrti. Samozřejmá strava je pak z 90% maso, zbytek v krátkém létě doplněno o lesní plody...Žilo se tak tisíce let.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát dub 01, 2016 9:45 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
martina72 píše:
Občas uvažuji, že se na všechno vybodnu a odletím někam do Kanady nebo na Aljašku ... postavím srub .... a budu tam až do smrti. Samozřejmá strava je pak z 90% maso, zbytek v krátkém létě doplněno o lesní plody...Žilo se tak tisíce let.

Pod pojmom mäso si ale treba predstaviť svalovinu, vnútornosti, "slaninu", a vývary z kostí, až potom je to "celozrné zvieratko" \":)\" ... A nech mi nikto nehovorí, že toto škodí pečeni... Pečeni škodia rastlinné (s výnimkou kokosového a olivového) tuky a prebytok sacharidov.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2016 11:48 am 
Offline

Registrován: čtv říj 08, 2015 8:04 am
Příspěvky: 10
Bydliště: Sereď Slovensko
SemTamTuPrídem píše:
Michal32 : Od Malachova mám 9 fyzických kníh..........Detox super, ale jeho stravovacie odporúčania sú na smiech...
Zaujímalo by ma, čo by si jedával, keby si žil v lesoch a na lúkach....celoročne. Bez mäsa ? \":D\" Nemal by si tam čo jesť...
O.k., odpoveď si môžeš nechať pre seba, nech nesviníme vlákno o očiste pečene, ale zamysli sa nad tým. Je totálne neprirodzené pre človeka nejesť mäso, hlavne, keby si bez neho vo voľnej prírode NEPREŽIL, ak by si sa neocitol v tropických pralesoch, kde by si mal celoročne vysokokalorické ovocie typu banán, atď. Čím by si sa živil vo všetkých ostatných oblastiach okrem tropických ? ....V prírode ? Hneď ? Nič také, že X mesačná príprava pestovaním a podobne, ty si hladný TERAZ.....čo budeš jesť ? ...... MäSO. Si slepý........keď si to doteraz nepochopil.... Maj sa \":-)\"

Podstatné je, koľko z tých informácií si človek vezme k srdcu a koľko praxe v tomto smere vykoná, ďalej či sa cíti lepšie a či sa mu dané procedúry hodia a obohacujú ho. Nezačal som s týmto kôli tomu, že je moderné sa tým zaoberať, mal som zdravotné problémy a prístup lekárov ma už unavoval.
Navyše nepíšem na fórum kôli mudrlantom, analytikom alebo vedcom, ale kôli ľuďom, ktorí nie sú v rovnováhe so svojim telom a pomoc hľadajú a potrebujú. Tak im dávam príklad ako sa to dá urobiť.

Mäso som presta jesť kôli jeho kvalite, v akej sa nám naokolo ponúka a teraz už ho zároveň nejem aj preto, že to ako sa chováme k zvieratám, je len pekný dôkaz našej duchovnej úrovne. A cítim sa skvele. Množstvo vegetarianov aj veganov takto žije mnoho rokov a pochvaľujú si. Kdežto mnoho mäsožravcov z môjho okolia buď nežije a zomrelo po dlho bolestivom boji s nejakou chorobou/najmä rakovina/ alebo trpí na nejakú súčasnú degeneratívnu chorobu. Tak o čom sa bavíme?
Nech si každý žije tak, ako mu to vyhovuje.

prajem skvelú jar..\":-)\"

A nakoľko toto je téma očista pečene ponúkam skvelý recept na podporu činnosti pečene:

urobíme zmes zo sušených bylín:
žihľava
rebríček obyčajný
nechtík lekársky
plod šípky

Zalejeme litrom vriacej vody a necháme luhovať hodinu. pijeme teplé po celý deň.

na ZDRAVIE !!
\":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 2:44 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob dub 09, 2016 1:13 pm
Příspěvky: 4
Dobrý deň,
čítam toto diskusné fórum už pár mesiacov. Som 62 ročná žena a žlčník mám vyoperovaný pred 30 rokmi. Pred dvoma mesiacmi som sa rozhodla vykonať očistu pečene.Samozrejme predtým som už dlhší čas robila očistu hrubeho čreva. Prvá očista pečene prebehla bez problémov, až na to že, vyšli iba 2 zelené kamienky. Druhú očistu som robila po 14 dňoch, no kamienky neboli žiadne. Dnes som urobila svoju 3. očistu pečene a kamienkov bolo viac. Prikladam foto. Počas očíst som sa cítila celkom ok, dokonca olivový olej s grepom mi chutí. O pár týždňov v období novu budem pokračovať v ďalšej očiste.
Pred začatím pitia epsmonskej soli do 18 h, pijem vela vody. Potom pijem vodu až ráno po 3 dávke epsomskej soli asi po pol hodine a tiez p 4 dávke. Ráno a v priebenu dňa si pomáham aj klistírom,aby som sa čím skor vyčistila.Po očiste pečene sa cítim fajn. Nakoľko mám zdravotné problémy, cítim,že očista mi pomáha. Robila som si predtým očistu kávovým klistírom, no nakoľko kávu nepijem,lebo mi rozhádže tlak,
a celá som roztrasená, myslela som si,že kávový klistír nebude mať na mňa taký vpyv, ako pitie kávy. No aj kávový klistír zaúčinkoval rovnako a nespala som celú noc a stav a omdletie. Robila som ho 4krát a veľmi ma vyčerpal. Tento spôsob očisty olejom, grepom a epsomskou soľou mi vyhovuje.Ďalej chcem pokračovať v očiste kĺbov. Som rada,že som objavila túto stránku. Ďakujem


Přílohy:
1.JPG
1.JPG [ 547.54 KiB | Zobrazeno 11509 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 5:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Klára1009 píše:
Dobré, pěkné odpoledne. Dnes jsem dokončila svou očistu jater, vše proběhlo v pohodě. Jen ze mě teda vycházela jen žlutá voda (stejně jako ze mě vychází např.při šance- zvláštní). I když v téhle byly ještě zelené měkké mini kousíčky. Každopádně přišel někdo na to, z čeho může být ta žlutá čirá voda (barvou jako heřmánkový čaj)?

Ta žlutá je z jater a ty zelné kuličky to jsou malé kamínky, vše je normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 5:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Michal32 píše:
Tak mám za sebou svoju prvú očistu jater/pečene. Bola to procedúra vskutku zvláštna, príjemno-nepríjemná. Podrobnosti priebehu spíšem o niečo neskôr. Pre záujemcov najskôr posielam výsledky, pretože tie sú pre mňa prvoradé /skvelý pocit po očiste bohužiaľ odfotiť neviem:-)/ Na rozbor som tieto veci neposlal, som presvedčený o tom, že to nie je olej a citronová šťava, ktoré som pil.

Možno by sa mi k týmto fotkám mohol vyjadriť pan Jarda, ak si nájde čas. Budem len rád.

http://s1070.photobucket.com/user/M-i-c-h-a-l/media/IMG_20160321_160932_zpsuepf5sw2.jpg.html
http://s1070.photobucket.com/user/M-i-c-h-a-l/media/IMG_20160321_132838_zpsgu1vqofl.jpg.html
http://s1070.photobucket.com/user/M-i-c-h-a-l/media/IMG_20160321_123656_zpsmxxjebgy.jpg.html
http://s1070.photobucket.com/user/M-i-c-h-a-l/media/IMG_20160321_091115_zpsjk2sne2x.jpg.html
http://s1070.photobucket.com/user/M-i-c-h-a-l/media/IMG_20160321_075906_zpsu2jjxcgf.jpg.html
http://s1070.photobucket.com/user/M-i-c-h-a-l/media/IMG_20160321_074422_zpsaptpqs44.jpg.html
http://s1070.photobucket.com/user/M-i-c-h-a-l/media/IMG_20160320_231403_zpsqpm9o9x2.jpg.html

Tak pěkná sbírka drahých kamenů. Podle mě vše v pořádku, až na tu divnou barvu v záchodě, to jste před tím jedl červenou řepu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 5:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Miike píše:
Máte někdo zkušenost s Lipovitanem Duo? Mám špatné jaterní testy...
Doktor mi doporučil právě ten Lipovitan Duo..

Tak Lipovitan funguje, ale je jich více druhů, tedy z Lipovitanů bych využil variantu s cholinem a inositolem a jinak silymarin spíše samotný, třeba i k tomu Lipovitanu. Dávkování jsem zde již mnohokrát zmiňoval, tak si vlákna projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 5:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Kajdik25 píše:
Dobrý den, chci se zeptat, jestli má vliv očista jater na hladinu cholesterolu v krvi. Cholesterol mám 7 a nedaří se mi ho snížit, zkoušel jsem diety, různé přípravky (přírodní). Buď se hladina snížila nepatrně nebo vůbec. Děkuji za odpověď.

Tak může to s tím hnout i když cholesterol je hlavně o nedostatku hořčíku vitamínu C a některých dalších faktorech jako stres a psychické vyčerpání. Stravou se jeho hladina prakticky ovlivnit nedá, to je blud šířený doktory a statiny sice sníží hodnotu cholesterolu, ale zase zlikvidují jiné věci, ty určitě nebrat. Dejte hořčíku co snesete bez průjmu pak k tomu třeba šípky cca 30 g, nebo camu camu cca 10g, aby jste měl cca 1-1,5 g přírodního céčka denně a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 5:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
Michal32 píše:
Zvýšil som energetiku svojho tela, pijem šťavy zo zeleniny kupovanej v obchodných reťazcoch /niekedy kupujem na kvantá mrkvy za smiešny peniaz/, pijem aj výluhy z bylín, ktoré sám zberám, vyčistil som tlsté črevo, vyčistil som pečeň, všetko podľa lunárnych fáz, čistím kĺby, zaradil som oblievanie studenou vodou, niekoľko rokov sa venujem jóge, prestal som jesť mäso a už niekoľko rokov som nebol chorý ani nejem žiadne chemikálie vyrobené v laboratóriu, vyliečil som si chronickú blefaritídu, mám viac fyzickej sily a menej času prespím. Proste sa cítim skvele a navyše neplatím za žiadne procedúry nikomu ani halier. A prácu mám dosť náročnú.Pracujem aj v noci.
Vôbec netuším koľko vlastne zelenina z kauflandu obsahuje tých žívín presné percento a koľko zase zbytkov po hnojivách, herbicídoch a pesticídoch, jedoch z priemyslu, ktoré sú aj vo vzduchu aj vo vode aj v pôde, pretože som zatiľ žiadnu neposlal na rozbor. Tu som chcel aj nasmerovať otázku na p.Jardu, či mi vie k tomu obsahu niečo povedať, aj keď mám pocit, že to je rozoberané v inom vlákne. No osobne to nepovažujem za až tak dôležité, pretože sa CÍTIM SKVELE. Pokiaľ sa ľudia neuvedomia a nezačnú považovať Prírodu za "Svätú vec", lepšie to nebude.
Isté je, že to ovocie a zelenina predsa len vyrástli v pôde, v Zemi, takže energiu z nej určite majú /a navyše ako vraví dr.Walker, bordel z chemikálií sa skoro všetok naviaže na vlákninu, takže šťava je ten najlepší produkt/, kdežto tie farmaceutické preparáty sú vyrobené izolovane a zmiešané niekde v továrni.Ak do niečoho investujem tak sú to poriadne kvalitné morské riasy alebo kvalitné zelené čaje.
Neviem síce čo pijete vy ani ako sa cítite, no ja dôkazy hľadať nemusím pretože moje zdravie je toho dôkazom. A navyše všetko sú to už niekoľko desaťročí známe poznatky, ktoré sa úspešne praktikujú po celom svete.
Netvrdím, že to nutne musí vyhovovať každému, no isté je, že OČISTA PEČENE je skvelá procedúra, ktorá omladí organizmus o niekoľko rokov!! A skoro zadarmo. Doporučujem prečítať si knihy od p.Malachova, najmä v knihe Totálna detoxikácia, stať o pečeni, funkcii a spôsobe pôsobenia očisty. Prídete na to možno aj sami.Taktiež si naštudujte možno základné medicínske info o pečeni a o výžive orgánov.
Alebo si zájdite na prednášku:-)

Prajem všetkým pekné slnečné dni:-)) \":D\"

Tak to víte, žádná velká výhra to není, zvláště druhy pěstované ve sklenících na hnojivech nic moc, ale stále je v nich více živin jak v uzeném vepřovém kolenu. Každopádně je určitě nejde vůbec srovnávat s divoce rostoucí rostlinou, ale lepší něco než nic.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2016 5:53 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
martina72 píše:
Občas uvažuji, že se na všechno vybodnu a odletím někam do Kanady nebo na Aljašku ... postavím srub .... a budu tam až do smrti. Samozřejmá strava je pak z 90% maso, zbytek v krátkém létě doplněno o lesní plody...Žilo se tak tisíce let.

Tak jistě, v dané oblasti to ani jinak nejde, vždy to je o stravě odpovídající klimatickému pásmu a místním zvyklostem.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 33 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz