Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon zář 12, 2016 5:23 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
to pv33 : PRAVDA.... Očistu pečene (olej + šťava) som nerobil už odhadom rok a pol, a úplne mi vypadlo, že posledné dve dávky empsomky sa dávajú ráno....O.K. \":)\"

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2016 12:52 pm 
Offline

Registrován: sob čer 25, 2011 11:25 am
Příspěvky: 3
Dobrý den pane Zajíček,
potřeboval bych trochu poradit ohledně očisty jater. Mám cca 20let zažívací problémy, které mě vznikly pravděpodobně přetížením zažívacího traktu v době kdy jsem hodně často posiloval a bral různé proteiny, sacharidové nápoje a jíné, podotýkám, že žádné hormóny, anabolika atd to nebyly, to bych nikdy do sebe necpal. Jedl jsem hodně dietně, omezoval jsem v té době hodně tuky, což byla asi taky chyba. Jsem štíhlé svalnaté postavy. Nicméně mám asi slabší zažívání a k tomu jsem ještě trochu nervák a problémy mě tím začaly. Konkrétně po jídle často bolesti pod pravým žebrem, velký tlak na solaru a nevolnost, trvale nafouklé břicho spodní část. Stravu jím dietní, min. množství tuku, tuk zhoršuje problémy. Nyní 5let nazpátek se mě přidaly k tomu další problémy, kopřivka a mírně snížená funkce štítné žlázy. Dle doktorů se mi jen později vyprazdňuje žlučník, kameny nemám, takže funkční porucha, doporučují dietu. Dle léčitelů, je to ale chronický zánět prostřední hlavy slinivky, který mě způsobuje tyto problémy.
Došel jsem k tomu, že budu pravděpodobně ucpaný, jelikož jsem si asi dietou zahušťoval žluč a přetěžoval slinivku proteinama. Nevím jak z toho ale ven.
Teď k věci, dělal jsem si cca před 3 lety 3 jaterní očisty dle Vašeho doporučeného návodu. Kamínků ze mě šlo minimum, při první vůbec. Hodně špatně to ale snáším, i tu hořkou sůl, je mi extrémně při tom zle na zvracení evidentně mi to slinivka nebere. Po vypití oleje nemůžu skoro dýchat, vydržím hodně, ale nemyslím si, že tohle je normální průběh. Zkoušel jsem ještě 4 očistu podle jiného návodu, kde se nepije ta hořká sůl, ale zemědým s vodou a olej se pije ve více dávkách postupně. To bylo v pohodě, do doby, než jsem vypil olej, takže taky nic moc, ale nedostavil se mi průjem. Nicméně kaménků zároveň ze stolicí ze mě vyšlo víc. Na další očisty už jsem neměl sílu.
Nyní po 3 letech kdy zdravotní stav se nelepší jsem se znovu odhodlal, dle vašeho návodu s hořkou solí, ale tímto způsobem to opravdu nelze v mém případě provádět. Vše jsem dělal jak je v postupu, ale myslel jsem, že jsou to moje poslední chvíle života a ještě strávené na záchodě. Od pátku do neděle ráno jsem byl jak průtokáč a to jsem 3 dávku soli snížil a 4 dávku už nepil jenom vodu. ještě že manželka koupila do zásoby celé balení toaleťáku, na záchodě jsem byl snad 100x. Samozřejmě ze mě nic zase nevyšlo, jen trochu nějakého smetí. Takže jsem nejenom posranej, ale taky trochu i nasranej. Ležel jsem bez hnutí cca 45min, pak už jsem musel zase na wc, ale příjde mi, že ten olej mám jenom v žaludku pořád brkám a nemůže to projít, pokud mi ten žlučník reaguje ze zpožděním asi začne reagovat až když sedím na záchodě. Do soboty do večera je to pro mě dost utrpení je mi hodně zle, nemůžu ani jíst.
Chci se tedy informovat, zda nejde tuto proceduru nějak upravit, dávkování, časově, zda nepoužívat zemědým atd. tak, abych to mohl zvládnout.
Omlouvám se za delší vypisování, musel jsem se rozepsat. Děkuji za Váš čas s pozdravem Roman.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát zář 30, 2016 10:13 am 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2016 5:04 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, ním dotaz. Byla jsem na celkové prohlídce, výsledek hraniční jaterní testy a cholesterol, takže za 3 měsíce opakovat. Proto jsem se vrhla na jaterní očistu, zatím 2 x v rozmezí 3 týdnů. Jsem trochu zklamaní nemám ani jedem kamínek ani hrudečku \":(\" \":(\" . Postup dodržuji, ještě týden před jsem zvýšila příjem tekutin v osmotické kvalitě. Nám pokračovat ? Děkuji za rady ošizená Belinda


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2016 12:25 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Belinda píše:
Dobrý den, ním dotaz. Byla jsem na celkové prohlídce, výsledek hraniční jaterní testy a cholesterol, takže za 3 měsíce opakovat. Proto jsem se vrhla na jaterní očistu, zatím 2 x v rozmezí 3 týdnů. Jsem trochu zklamaní nemám ani jedem kamínek ani hrudečku \":(\" \":(\" . Postup dodržuji, ještě týden před jsem zvýšila příjem tekutin v osmotické kvalitě. Nám pokračovat ? Děkuji za rady ošizená Belinda

Delala jsi pred jaterkou ocistu strev? Protahla te aspon v prubehu jaterky epsomka? Protoze jestli nemas moc cista streva, tak opravdu vysledky nemusis videt a ani mit.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob říj 01, 2016 11:11 pm 
Offline

Registrován: sob říj 01, 2016 11:06 pm
Příspěvky: 2
Zítra mám naplánovanou očistu. Klystýr nepoužívám ani se na to nechystám. Mohu si uškodit tím, že nepoužiji klystýr? Stačí na vyplavení hodně vody? kdyby nastal problém tak projímadlo?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 10:32 am 
Offline

Registrován: stř zář 21, 2016 5:04 pm
Příspěvky: 2
pv33 píše:
Delala jsi pred jaterkou ocistu strev? Protahla te aspon v prubehu jaterky epsomka? Protoze jestli nemas moc cista streva, tak opravdu vysledky nemusis videt a ani mit.

Děkuji za reakci, očistu střev, asi přes rokem jsem zkoušela podle zdejšího návodu-voda sůl hodně vody na závěr heřmánek- snášela jsem docela dobře. Nic zajímavého se neuvolnilo, chtěla jsem opakovat, bohužel už se mi to nepodařilo vše šlo hned vrchem ven žaludek to již nepřipustil.
Jinak si dělám podle pocitu očistu střev spodem tak 3x do roka naposledy červenec (vždy 3-4 dny po sobě) Epsonka protáhla večer i ráno
a ještě do večera jsem si netroufla nikam jít. Prostě nemám, žádné hmatatelné důkazy, že se něco očistilo, skoro všichni mají mladí starší a já nic


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 7:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="romdrom":ct3vv3vu]Dobrý den pane Zajíček,
potřeboval bych trochu poradit ohledně očisty jater. Mám cca 20let zažívací problémy, které mě vznikly pravděpodobně přetížením zažívacího traktu v době kdy jsem hodně často posiloval a bral různé proteiny, sacharidové nápoje a jíné, podotýkám, že žádné hormóny, anabolika atd to nebyly, to bych nikdy do sebe necpal. Jedl jsem hodně dietně, omezoval jsem v té době hodně tuky, což byla asi taky chyba. Jsem štíhlé svalnaté postavy. Nicméně mám asi slabší zažívání a k tomu jsem ještě trochu nervák a problémy mě tím začaly. Konkrétně po jídle často bolesti pod pravým žebrem, velký tlak na solaru a nevolnost, trvale nafouklé břicho spodní část. Stravu jím dietní, min. množství tuku, tuk zhoršuje problémy. Nyní 5let nazpátek se mě přidaly k tomu další problémy, kopřivka a mírně snížená funkce štítné žlázy. Dle doktorů se mi jen později vyprazdňuje žlučník, kameny nemám, takže funkční porucha, doporučují dietu. Dle léčitelů, je to ale chronický zánět prostřední hlavy slinivky, který mě způsobuje tyto problémy.
Došel jsem k tomu, že budu pravděpodobně ucpaný, jelikož jsem si asi dietou zahušťoval žluč a přetěžoval slinivku proteinama. Nevím jak z toho ale ven.
Teď k věci, dělal jsem si cca před 3 lety 3 jaterní očisty dle Vašeho doporučeného návodu. Kamínků ze mě šlo minimum, při první vůbec. Hodně špatně to ale snáším, i tu hořkou sůl, je mi extrémně při tom zle na zvracení evidentně mi to slinivka nebere. Po vypití oleje nemůžu skoro dýchat, vydržím hodně, ale nemyslím si, že tohle je normální průběh. Zkoušel jsem ještě 4 očistu podle jiného návodu, kde se nepije ta hořká sůl, ale zemědým s vodou a olej se pije ve více dávkách postupně. To bylo v pohodě, do doby, než jsem vypil olej, takže taky nic moc, ale nedostavil se mi průjem. Nicméně kaménků zároveň ze stolicí ze mě vyšlo víc. Na další očisty už jsem neměl sílu.
Nyní po 3 letech kdy zdravotní stav se nelepší jsem se znovu odhodlal, dle vašeho návodu s hořkou solí, ale tímto způsobem to opravdu nelze v mém případě provádět. Vše jsem dělal jak je v postupu, ale myslel jsem, že jsou to moje poslední chvíle života a ještě strávené na záchodě. Od pátku do neděle ráno jsem byl jak průtokáč a to jsem 3 dávku soli snížil a 4 dávku už nepil jenom vodu. ještě že manželka koupila do zásoby celé balení toaleťáku, na záchodě jsem byl snad 100x. Samozřejmě ze mě nic zase nevyšlo, jen trochu nějakého smetí. Takže jsem nejenom posranej, ale taky trochu i nasranej. Ležel jsem bez hnutí cca 45min, pak už jsem musel zase na wc, ale příjde mi, že ten olej mám jenom v žaludku pořád brkám a nemůže to projít, pokud mi ten žlučník reaguje ze zpožděním asi začne reagovat až když sedím na záchodě. Do soboty do večera je to pro mě dost utrpení je mi hodně zle, nemůžu ani jíst.
Chci se tedy informovat, zda nejde tuto proceduru nějak upravit, dávkování, časově, zda nepoužívat zemědým atd. tak, abych to mohl zvládnout.
Omlouvám se za delší vypisování, musel jsem se rozepsat. Děkuji za Váš čas s pozdravem Roman.[/quote:ct3vv3vu]
Tak ono by bylo potřeba rozlišit od čeho to vlastně máte, protože zrovna na slinivku toto moc není. Rozlišíte to celkem v pohodě dle barvy stolice, která má být stále kaštanově hnědá a pokud je světlá, nebo kopíruje barvu stravy, jde tam žluče opravdu málo a je třeba to řešit. Pokud máte barvu trvale v pořádku, je třeba nechat

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 7:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Belinda":1f6e9y93]Dobrý den, ním dotaz. Byla jsem na celkové prohlídce, výsledek hraniční jaterní testy a cholesterol, takže za 3 měsíce opakovat. Proto jsem se vrhla na jaterní očistu, zatím 2 x v rozmezí 3 týdnů. Jsem trochu zklamaní nemám ani jedem kamínek ani hrudečku \":(\" \":(\" . Postup dodržuji, ještě týden před jsem zvýšila příjem tekutin v osmotické kvalitě. Nám pokračovat ? Děkuji za rady ošizená Belinda[/quote:1f6e9y93]
U těch jaterních testů nemusí jít nutně o bordel v játrech, záleží které hodnoty jsou blbě, ale běžně se opravdu u většiny lidí něco vyloučí, tedy je to docela divné. Připusťme že to z vás odchází jako bláto, což bohužel okem zjistit nejde. Možná bych ještě vyzkoušel koupit silymarin 140 od Generiky a bral po dobu 3 týdnů 6 tablet denně, dvě po každém jídle, což spraví i alkoholem poničená

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned říj 02, 2016 7:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ema01 píše:
Zítra mám naplánovanou očistu. Klystýr nepoužívám ani se na to nechystám. Mohu si uškodit tím, že nepoužiji klystýr? Stačí na vyplavení hodně vody? kdyby nastal problém tak projímadlo?

Tak určitě to stačí, návod ani s klystýrem přímo nepočítá, ale je vhodný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon říj 03, 2016 7:09 am 
Offline

Registrován: sob říj 01, 2016 11:06 pm
Příspěvky: 2
S očistou jsem spokojená, vše vyšlo bez problémů a potíží. Kdo by se chtěl podívat může nahlédnout
http://spiderma.mysteria.cz/Pro%20Tebe/ ... na%202.htm


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte říj 04, 2016 9:43 am 
Offline

Registrován: úte říj 04, 2016 9:27 am
Příspěvky: 1
Rád bych dostal radu. Dělal jsem si očistu jater běžně podle navodu jen o 2h posunuty a v sobotu. Jen průjem se nechtěl nastolit (nedostatek hořčíku či co obsahuje empsonka) tak jsem na vyšil davku o 15g empsonky tedy v 10h jsem si dal další 100ml a v 11 další 100ml. Prujem silný asi 3xkrat zahajil jsem emulzy s 5g ornitynu hned vypito hned jsem si lehl a usnul(vše v pořadku ani extra slabost jsem nepocitoval). Po ránu o 2 h posunuty řežim první 200ml a pak mi zbylo 300ml epsonky (bylo mi poraděno zaokrouhlit na 800ml ku 60g emsonky). Stolice silná a jelikož poprve tak je pry normalní,že nic moc převážně voda,kukuřice a par drobečku připomínající kaminky asi 0,1mm. Vše v pořadku kolem 12h 6jablek rozemletejch v 1,5 vody a po dvou a něco hodinách rozemletá červena řepa v 1l vody, s okurkou hadovkou, trochou citronu,3 kusy česneku. Furt oukey jen jsem pocitoval lehke slabnuti. Dočetl jsem se,že u většiho množství špatně se vstřebava,ale jinak v poho. K večeři mě bohužel napadla blbost 200g uzenych šprutu rozemletych s trochou vody olivoveho oleje,par kapek citronu a 2 cibule (myslel jsem,že ryba bude lehke jidlo) pak nastal sex,ale už jsem pocitoval slabost. Usnul jsem v pohodě ráno a během dne ( tedy ponděli ) v celku dobry až na bolest v bocích (jatra) a lehkou slabost jen po té co jsem si dal mix řepy s předchozyho dne asi 300ml se bolest i slabost začala zvyšovat až do fáze kdy jsem mohl převážně jen ležet,nastolili křeče a uzkosti. Pil jsem jen vodu a snažil se byt v klidu. V utery lepší lehka slabost v 9h jablko cejtím zhoršení. Mužete mi poradit prosím jak mám postupovat... Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon říj 24, 2016 5:37 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
dobrý den. z důvodu existence ekzému na mé ruce (a taky tak trochu ze zajímavosti) jsem začal dělat jaterní očisty. mám za sebou dvě, postup jsem dodržel, zjistil sem na vlastní kůži, že to skutečně funguje: napoprvé vylezlo spousta zeleného bordelu plus šutr velký skoro jako koruna, na podruhé, po dvou týdnech, už bylo kamenů asi 7. takže paráda. problém je v tom, že mě neskutečně, ale neskutečně vysušuje ta epsomská sůl. a v podstatě i jakákoliv jiná, mám vyzkoušeno, že pokud víc solím tak prostě úplně vysychám a ten ekzem je spíš horší. podobný problém sem měl i při šance, kdy sem čistil střeva slanou vodou - část soli se asi vstřebala a byl sem vyschlý, zhoršil se spánek, vše špatně. chci se zeptat na dvě věci:
1) dá se při jaterce použít něco jinýho než sůl? nebo to dělat jen olejem a grepem, bez soli? jaterka je skvělá a rád bych v ní pokračoval.
2) co je u mě špatně že tak reaguju na sůl? problémy s ledvinami?
díky moc všem, každou radu uvítám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: stř lis 02, 2016 3:31 pm 
Offline

Registrován: pát říj 07, 2016 2:34 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, zajímalo mne, zda se může provádět tato očista jater, když už asi 15 let mám odstraněný žlučník. To jsem se dočetla, že ano. Ale chci se zeptat, zda bych při tom měla očekávat nějaký zvláštní průběh, myslím třeba bolestivější, nebo rychlejší, když žlučník chybí.
Děkuji za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát lis 11, 2016 12:58 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 10, 2016 9:24 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,
myslíte si, že by něčemu uškodilo, kdybych dělal tuto očistu každý víkend?
Takto bych to dělal, dokud to ze mě poleze a když už kameny moc nepůjdou, tak bych postupně zvyšoval časový odstup (2 týdny, měsíc, 3 měsíce) až bych se dostal na 4 očisty ročně, poté 2 další rok a poté alespoň jednu každý další rok, jak popisujete.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob lis 12, 2016 12:05 am 
Offline

Registrován: sob lis 12, 2016 12:00 am
Příspěvky: 1
Prosím máte zkušenosti se zlepšením stavu kyčelního kloubu po očistě jater ? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: bokor a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz