Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv dub 25, 2024 5:43 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: dotaz
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2020 3:21 pm 
Offline

Registrován: stř kvě 06, 2020 3:15 pm
Příspěvky: 1
Zdravím, jak je to v letním čase s očistou jater? Mám asi všechny časy posunout o 1 hodinu zpět? Tudíž začít ne ve 14.00 ale ve 13.00. děkuji Jitka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: dotaz
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2020 3:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Jitka Zvonková píše:
Zdravím, jak je to v letním čase s očistou jater? Mám asi všechny časy posunout o 1 hodinu zpět? Tudíž začít ne ve 14.00 ale ve 13.00. děkuji Jitka

Mělo by se jet podle normálního času, váš organizmus se rozhodně neseřizuje podle vůle politiků, ale jede podle vůle Boží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2020 9:32 am 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Prosím o radu. Vždy keď začnem piť čaj na očistu žlčníka, pečene,/aj po malom množsteve/ dostavia sa u mňa na druhý deň extrémne viacdňové migrény, bolesti tela.Predpokladám že pečeň mi do tela uvoľní toxíny a tie ma takto zložia. Môžem to riešiť okrem výdatného pitného režimu, klystíru užívaním aktívneho uhlia aby sa toxíny naviazali naň a vyniesli ich z tela von? Prípadne môžem použiť na toto aj psylium, akáciovú vlákninu? Kedy, v akom odstupe od jedla si môžem dať dané látky?Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2020 6:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Prosím o radu. Vždy keď začnem piť čaj na očistu žlčníka, pečene,/aj po malom množsteve/ dostavia sa u mňa na druhý deň extrémne viacdňové migrény, bolesti tela.Predpokladám že pečeň mi do tela uvoľní toxíny a tie ma takto zložia. Môžem to riešiť okrem výdatného pitného režimu, klystíru užívaním aktívneho uhlia aby sa toxíny naviazali naň a vyniesli ich z tela von? Prípadne môžem použiť na toto aj psylium, akáciovú vlákninu? Kedy, v akom odstupe od jedla si môžem dať dané látky?Ďakujem

Tak pití, klystýr a aktivní uhlí určitě může pomoci, tam opravdu dochází k vyššímu odvodu nebo navázání toxinů, ale ty vlákniny asi moc nepomohou. Pomocí nich se maximálně může zlepšit defekace a i to ne vždy, zvláště pokud jejich dávky přeženete budou spíše kontraproduktivní. Také je možné že něco konkrétního co nesnášíte obsahuje přímo ten čaj, tedy bych vyzkoušel i jiné složení, dělá se jich povícero.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2020 6:22 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 11, 2020 5:55 pm
Příspěvky: 4
Dobrý deň.
Asi pred troma tyzdnami ma zacalo pobolievat brucho. Nevenoval som tomu pozornost, postupne sa pridalo obtaženie žaludka, pocit plneho žaludka, proste netravi mi. Brucho uz neboli, ale trocha napravo pod rebrami, ked si chytim rukou, tak citim taky mierny tlak, napatie, (pobolievanie)... neviem ako to popisat.
Vcera som bol v nemocnici na pohotovosti a doktor ma posiela na chirurgiu, ze to je žlčník.
Čital som na internete o chorobe žlčníku, tak by som povedal, podla symptómov bude to urcite si myslim žlčník.
Asi pred 4 rokmi som si robil žlcnikovu očistu s vyplavenim kamenov asi 2 roky po sebe spätne. Vyplavilo hodne kamenov.

Prosim Vas o radu. Či si mozem urobit zlcnikovu ocistu pomocou siranu horecnateho + grepmi a olivoveho oleja, ked ma zlcnik pobolieva.
NIE JE TO RIZIKO?

Dakujem za rady a pomoc
Jaro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2020 7:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jarkost píše:
Dobrý deň.
Asi pred troma tyzdnami ma zacalo pobolievat brucho. Nevenoval som tomu pozornost, postupne sa pridalo obtaženie žaludka, pocit plneho žaludka, proste netravi mi. Brucho uz neboli, ale trocha napravo pod rebrami, ked si chytim rukou, tak citim taky mierny tlak, napatie, (pobolievanie)... neviem ako to popisat.
Vcera som bol v nemocnici na pohotovosti a doktor ma posiela na chirurgiu, ze to je žlčník.
Čital som na internete o chorobe žlčníku, tak by som povedal, podla symptómov bude to urcite si myslim žlčník.
Asi pred 4 rokmi som si robil žlcnikovu očistu s vyplavenim kamenov asi 2 roky po sebe spätne. Vyplavilo hodne kamenov.

Prosim Vas o radu. Či si mozem urobit zlcnikovu ocistu pomocou siranu horecnateho + grepmi a olivoveho oleja, ked ma zlcnik pobolieva.
NIE JE TO RIZIKO?

Dakujem za rady a pomoc
Jaro

Tak očisty se dělat dají i když já vidím jako rozumnější používat postupy na rozpouštění zvápenatělých usazenin pokud je sono zaznamenalo. Jak na to jsem zde několikrát psal tak se podívejte. Mimo to co jsem zde psal lze ještě nasadit limonen ten také dovede docela divy. Pokud na sonu nic vidět není mohlo by se teoreticky jednat o zánět, což lze opět zklidnit dietou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2020 7:57 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 11, 2020 5:55 pm
Příspěvky: 4
Jarda píše:
Tak očisty se dělat dají i když já vidím jako rozumnější používat postupy na rozpouštění zvápenatělých usazenin pokud je sono zaznamenalo. Jak na to jsem zde několikrát psal tak se podívejte. Mimo to co jsem zde psal lze ještě nasadit limonen ten také dovede docela divy. Pokud na sonu nic vidět není mohlo by se teoreticky jednat o zánět, což lze opět zklidnit dietou.

Pekný vecer.

Takze doporucujete najskor chirurgicke vysetrenie?
Pisete nasadit "limonen", čo to znamena v slovenčine? Aka je to očista žlčnika?

Dakujem za radu.
Jaro


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon kvě 11, 2020 9:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="jarkost":3bec9ipu]Pekný vecer.

Takze doporucujete najskor chirurgicke vysetrenie?
Pisete nasadit "limonen", čo to znamena v slovenčine? Aka je to očista žlčnika?

Dakujem za radu.
Jaro[/quote:3bec9ipu]
Vyšetření klidně, operaci nikoliv a limonen je látka obsažená v citrusech která velice dobře čistí

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 12, 2020 7:25 pm 
Offline

Registrován: pon kvě 11, 2020 5:55 pm
Příspěvky: 4
[quote="Jarda":3lxsjcfl]Tak jak píšete chanca piedra a hořčík fungují hlavně v této kombinaci velice slušně nicméně dobře vám radí člen pefi s tím citrónem to se zde již také probíralo. Každopádně existuje ještě lepší varianta kdy se

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 12, 2020 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
jarkost píše:
Pekny den.

Limonen, ak som dobre pochopil je latka v kôre citrusov.
Ošupem citron a tu šupku bez dužiny rozmixujem?
Jedna šupka z "celeho citrona" (rozmixovana) + 2 PL olivoveho oleja, to je jedna davka na lacno?
Môžem si to vecer pripravit na rano?
Co je lepsie na cistenie pecene (zlcnika)?
1. Limonen + 2 PL olivovy olej
alebo
2. 2 PL citronovej stavy + 2 PL olivoveho oleja
Ráno po aplikacii jednej alebo druhej kury, za aky čas možem ranajkovat?

Ďakujem za vsetky odpovede na otazky.

Ano limonen je v kůře citrusů a mixuje se to celé včetně vnitřku jeden citrón na jednu dávku na velikosti nezáleží, ale raději větší. Musíte si to dělat čerstvé jinak vše zoxiduje a patrně ani tolik nefunguje, ale nemusí se to pít ráno, podmínkou je nalačno. Jednoznačně lépe čistí celý citrón včetně slupky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte kvě 12, 2020 8:33 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
jarkost píše:
Pekny den.

Limonen, ak som dobre pochopil je latka v kôre citrusov.
Ošupem citron a tu šupku bez dužiny rozmixujem?
Jedna šupka z "celeho citrona" (rozmixovana) + 2 PL olivoveho oleja, to je jedna davka na lacno?
Môžem si to vecer pripravit na rano?
Co je lepsie na cistenie pecene (zlcnika)?
1. Limonen + 2 PL olivovy olej
alebo
2. 2 PL citronovej stavy + 2 PL olivoveho oleja
Ráno po aplikacii jednej alebo druhej kury, za aky čas možem ranajkovat?

Ďakujem za vsetky odpovede na otazky.

potvrzuji dobre zkusenosti s timto postupem.
mam nalez nekolika kaminku cca centimetr. parkrat jsem mel zlucnikobol.
kupuju bio citrony. rano vezmu jeden odriznu spicky, oplachnu ho nakrajim ho cely jak lezi bezi do mixeru, prileju nejlepsi olivovy olej jaky si muzu dovolit v mnozstvi "co kdo snese", pridam trochu vody at to tece, poradne promixuju a ihned vypiju.

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2020 6:07 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Co si prosím myslíte o přípravdu Essentiate na jatra? Má cenu ho kupovat? Nebo je lepší spíš vsadit na ostropestřec? Nebo je nejlepší obojí?

https://www.pilulka.cz/essentiale-forte ... BgQAvD_BwE

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon čer 01, 2020 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Co si prosím myslíte o přípravdu Essentiate na jatra? Má cenu ho kupovat? Nebo je lepší spíš vsadit na ostropestřec? Nebo je nejlepší obojí?

https://www.pilulka.cz/essentiale-forte ... BgQAvD_BwE

Děkuji.

Pokud správně chápu že to obsahuje vlastně sojový lecitin vytuněný spoustou éček já bych to nekupoval, ale třeba ten honosný název esenciální fosfolipidy znamená něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pát čer 05, 2020 7:28 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli je přecitlivělost na slunce (mám migrénu, když jsem dlouho na světle, včetně monitoru) a hluk (když si dám sluchátka i s hudbou, která je potichu, je mi z toho někdy i na zvracení, prostě se mi nadavuje), je to problém jater nebo CNS nebo úplně něčeho jiného? Děkuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob čer 06, 2020 10:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli je přecitlivělost na slunce (mám migrénu, když jsem dlouho na světle, včetně monitoru) a hluk (když si dám sluchátka i s hudbou, která je potichu, je mi z toho někdy i na zvracení, prostě se mi nadavuje), je to problém jater nebo CNS nebo úplně něčeho jiného? Děkuju

Slunce, nebo monitor lze vyřešit aplikací brýlí proti modrému světlu i když to nemusí být třeba venku ideální řešení bude se vám chtít spát, ale vyzkoušejte. Hluk je jasný, prostě špunty do uší a mělo by vše fungovat, nicméně také to má své mouchy zase potřeba vyzkoušet. Předpokládám že za tímto stojí spíše přepjaté nervy než něco jiného.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz