Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 7:24 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2020 7:37 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na bolest žlučníku. Nemyslím, že mám úplně žlučníkový záchvat, je mi ale na zvracení, píchá a bolí mě ve žlučníku/játrech a také na druhé straně ve slinivce. Bolest hlavy a stolice úplně žlutá. Jsem teď jen na vývarech, pohance a vincentce, ale úplně se to nelepší.

Nevím, jestli jde o nějaké kameny nebo jiný problém, co by na to ale mohlo pomoci? Přemýšlel jsem nad hořkými čaji (mám tu Hercampuri a chanca piedra) nebo jaternímí/žlučovými kapkami - nebylo by to ale třeba kontraproduktivní? Co třeba žlučové kyseliny (mám Oxbile) a nebo suplementovat taurin? Taky si dělám tlakové masáže slinivky i žlučníku prstama.

Předem moc děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2020 8:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na bolest žlučníku. Nemyslím, že mám úplně žlučníkový záchvat, je mi ale na zvracení, píchá a bolí mě ve žlučníku/játrech a také na druhé straně ve slinivce. Bolest hlavy a stolice úplně žlutá. Jsem teď jen na vývarech, pohance a vincentce, ale úplně se to nelepší.

Nevím, jestli jde o nějaké kameny nebo jiný problém, co by na to ale mohlo pomoci? Přemýšlel jsem nad hořkými čaji (mám tu Hercampuri a chanca piedra) nebo jaternímí/žlučovými kapkami - nebylo by to ale třeba kontraproduktivní? Co třeba žlučové kyseliny (mám Oxbile) a nebo suplementovat taurin? Taky si dělám tlakové masáže slinivky i žlučníku prstama.

Předem moc děkuji

Tak tok žluče je ovlivněn hlavně kyselinou v žaludku, tukem ve stravě a podstatné jsou látky nutné pro její tvorbu. Vyzkoušet tedy lze vše co píšete zhoršení bych se asi nebál, ale souběžně by bylo dobré vyčistit střevo od malých šmejdů kteří mnohdy omezují vytvářením vnitřního stresu tok HCl a tím pádem i žluče. Bohatě by mohl zafungovat klystýr, případně kombinace s endiaronem v rozpisu co jsem zde již mnohokrát uváděl protože bolest hlavy jsou většinou endotoxiny od šmejdů ze střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: žlučník
PříspěvekNapsal: sob srp 21, 2021 11:36 pm 
Offline

Registrován: sob srp 21, 2021 11:09 pm
Příspěvky: 2
Byla mi diagnostikována kalcifikace vnejší strany žlučníku tzv."porcelánový žlučník". Lékař doporučuje operaci pro vysoké riziko výskytu rakoviny žlučníku. Jsem překvapená, neboť jsem 30 let striktní vegetariánka, žádné maso, mléčné výrobky, žádná vejce a z tuku jen kokosový a olivový olej. Mohu se pokusit něco uděat o bez operace?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: žlučník
PříspěvekNapsal: ned srp 22, 2021 2:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Brona64":29l2hs61]Byla mi diagnostikována kalcifikace vnejší strany žlučníku tzv."porcelánový žlučník". Lékař doporučuje operaci pro vysoké riziko výskytu rakoviny žlučníku. Jsem překvapená, neboť jsem 30 let striktní vegetariánka, žádné maso, mléčné výrobky, žádná vejce a z tuku jen kokosový a olivový olej. Mohu se pokusit něco uděat o bez operace?[/quote:29l2hs61]
Tak bavíme se vlastně o zánětu který tělo hasí vápníkem a tím vznikají kalcifikace. Základ je tedy jakoukoliv cestou tlumit zánět a podával bych raději více položek než méně. Důvodem zánětu může být cokoliv od dlouhodobého působení malých šmejdů zalezlých do žlučových cest, na ty by pomohlo odparazitování, až po mizerný tok žluče, což může být i důsledkem uvedeného stravovacího režimu. Bez příjmu živočišných bílkovin je zpravidla citelně zhoršená produkce HCl v žaludku, což má za následek i snížené vylučování žluče. Z mého pohledu je potřeba nasadit megadávky hořčíku, cca 10 mg na kilo váhy a den, který je schopen udržet vápník ve stavu kdy si nesedá do míst zánětu, nebo obecně do měkkých tkání a současně tlumí efektivně i zánět. K tomu dodávat kofaktoriální látky které umožní jeho podržení v těle tedy bór a vitamín B6 s tím že vápník rozpouští a odvádí z měkkých tkání také křemík tedy denně pít přesličkový čaj. Na zlepšení toku žluče buď překopat jídelníček, nebo denně dávat taurin cca 4 g, který tok žluče celkem silně zlepšuje a jíst hořké byliny které zvyšují tvorbu HCl i žluče. Kokosový olej

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2021 4:51 am 
Offline

Registrován: sob srp 21, 2021 11:09 pm
Příspěvky: 2
Vážený pane Jaroslave. Děkuji vám za odpověď. Ziji téměř 30 let v USA a nikdo mi tady nebyl schopen dát jinou odpověď, než doporučit operaci. Souhlasím s vámi, odstranění žlučníku je jen záruka dalších problémů nikoliv řešením jádra primárního problemu. Několik místních a důvěryhodných lecitelu mi poradilo jist 3 dny jablka a pít vodu a potom pít mix z citronu a olivového oleje, dovolila jsem si jejich protokol zjednodušit, což lze najít na Google i tak jako rady na vypuzeni kamenů zevnitř. Alternativni řešení kalcifikace na povrchu žlučníku z vnější strany nikdo neuvádí, nekonkretizuje, možná neví. Není to běžná varianta, což je pochopitelné. Ještě jednou velmi děkuji, že děláte tak důležitou a dobrou práci pro lidi, kteří pomoc potřebuji. Spojím se s vámi telefonicky. Brona


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: pon srp 23, 2021 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Brona64 píše:
Vážený pane Jaroslave. Děkuji vám za odpověď. Ziji téměř 30 let v USA a nikdo mi tady nebyl schopen dát jinou odpověď, než doporučit operaci. Souhlasím s vámi, odstranění žlučníku je jen záruka dalších problémů nikoliv řešením jádra primárního problemu. Několik místních a důvěryhodných lecitelu mi poradilo jist 3 dny jablka a pít vodu a potom pít mix z citronu a olivového oleje, dovolila jsem si jejich protokol zjednodušit, což lze najít na Google i tak jako rady na vypuzeni kamenů zevnitř. Alternativni řešení kalcifikace na povrchu žlučníku z vnější strany nikdo neuvádí, nekonkretizuje, možná neví. Není to běžná varianta, což je pochopitelné. Ještě jednou velmi děkuji, že děláte tak důležitou a dobrou práci pro lidi, kteří pomoc potřebuji. Spojím se s vámi telefonicky. Brona

Tak obě uvedená léčitelská doporučení mají sice svoje výhody, ale obávám se že ani jedno plně neřeší problém. Vyzkoušet je pochopitelně můžete tím se nic pokazit nedá, ale výsledek bych určitě nečekal v řádu dnů, tam se bavíme spíše o řádu měsíců.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2022 2:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Bol som na kontrole a žlčové kamene sú fuč, takže konzumácia tuku v primeranej miere + žlčové kyseliny (Ursomed) to vyriešili. Ešte treba poriešiť príčinu ich tvorby : životospráva..

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nefunkční žlučník
PříspěvekNapsal: sob úno 05, 2022 3:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Bol som na kontrole a žlčové kamene sú fuč, takže konzumácia tuku v primeranej miere + žlčové kyseliny (Ursomed) to vyriešili. Ešte treba poriešiť príčinu ich tvorby : životospráva..

No vidíte, to je hodně inspirativní příspěvek i pro ty co alternativním postupům zrovna nevěří.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz