Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:52 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Ocista sluchoveho aparatu
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2016 10:00 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Nevim kam dotaz presne zaradit a tak snad nebude vadit zde.

Skoro kazdy den se potapim se snorchlem (nekdy i s bombou) a tak mam docela casto usi plne vody.Cetl jsem neco o nemoci zvane Swimming ear a radeji bych se ji chtel vyhnout.
Naposledy jsem byl asi ve 30m a asi jsem spatne vyrovnaval tlak az jsem mel vodu v usich asi tyden. Pry je nejlepsi pouzit na procisteni Isoprophyl alkohol s octem, nakapat do ucha a 5 minut pockat. Ze toto pouzivaji i zabi muzi americkeho namornictva \":lol:\"
Existuji i silikonove spunty ale ty jsou ve vetsich hloubkach dokonce nebezpecne. Muzte mi poradit jestli je neco prirodniho co by bylo lepsi nez ta namornicka smeska?

Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista sluchoveho aparatu
PříspěvekNapsal: sob úno 27, 2016 6:22 pm 
Offline

Registrován: stř zář 03, 2014 4:20 pm
Příspěvky: 18
Bydliště: Opava
Zkusila bych ušní svíčku.

A na ev.infenkci v uchu pak je prý skvělá šťáva z netřesku. Uříznout list a nakapat přímo do zvukovodu.

Osobní zkušenost ale nemám. Strávila jsem ve vodě polovinu života a problémy s ušima jsem nikdy neměla.

\":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista sluchoveho aparatu
PříspěvekNapsal: pon úno 29, 2016 4:32 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Ušní svíčky jsem zkoušel taky a nepomohli. Ale do nízkých hloubek mi pomohlo nečistit si často uši ušními tyčinkami. Jak je v uších úplně sucho tak tam voda zůstane a jak tam je jen trochu mazu tak to krásně výteče \":)\"

Za pár týdnů mám mít ponor kolem 25 metrů hloubky a tak jsem zvědav jelikož tím tlakem se voda dostane hlouběji.. No uvidíme. Budu muset víc vyrovnávat tlak a polykat jako v letadle \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Ocista sluchoveho aparatu
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 9:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Karl píše:
Nevim kam dotaz presne zaradit a tak snad nebude vadit zde.

Skoro kazdy den se potapim se snorchlem (nekdy i s bombou) a tak mam docela casto usi plne vody.Cetl jsem neco o nemoci zvane Swimming ear a radeji bych se ji chtel vyhnout.
Naposledy jsem byl asi ve 30m a asi jsem spatne vyrovnaval tlak az jsem mel vodu v usich asi tyden. Pry je nejlepsi pouzit na procisteni Isoprophyl alkohol s octem, nakapat do ucha a 5 minut pockat. Ze toto pouzivaji i zabi muzi americkeho namornictva \":lol:\"
Existuji i silikonove spunty ale ty jsou ve vetsich hloubkach dokonce nebezpecne. Muzte mi poradit jestli je neco prirodniho co by bylo lepsi nez ta namornicka smeska?

Dekuji

Na to odpovědět nedovedu, nikdy jsem se nepotápěl a zkušenosti tedy nemám. Každopádně pokud se voda nedostane ven, může se tvořit i zánět a to nic dobrého pro uši není.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz