Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 2:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Otok a neprijemna bolest pod jazykem
PříspěvekNapsal: pon črc 28, 2014 3:23 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Mam otoky a bolest pod jazykem, uz 2 noci jsem nespala, v noci je to nejhorsi. Vypada to jako dve podelne otekle hrazicky pod jazykem, nemuzu hybat nijak moc jazykem, nemuzu si ho dat za spodni zuby, protoze to hrozne moc boli. Spatne se me artikuluje. Docetla jsem se, ze to muzou byt kaminky ve slinne zlaze, infekce. V noci mivam posledni dobou velmi sucho a pres den zase naopak slinim moc dobre.
Nejdriv jsem si myslela, ze jsem si kartackem a sodou nejak poskodila dasna. Mam na spodnich zubech kamen a snazim se ho uz od kvetna zlikvidovat. Ve stejnou dobu (asi 5 dnu zpatky) se me vyhodilo v ustech nekolik aft a ja jsem si myslela, ze se jedna tedy o velikou aftu, bolest jsem citila nejdriv jen u spodni jednicky zubu, dole. Vcera uz me bylo jasne, kdyz me to tak oteklo, ze to afta neni. Ten zub je tedka citlivy na poklepani.
Nevim co s tim mam delat. Dotedka jsem to vyplachovala kyslicnikem, soli, salveji, zvykala jsem hrebicek, taky listy salveje, vcera jsem zacala vyplachovat urinou ...nic me nezabira. V noci to boli nejvic, chvilemi me v tom vcera cukalo. Nevim jestli mam shanet v obchode s vitaminovymi doplnky neco co by me pomohlo, nebo vysadit uplne vsechny vitaminy a mineraly a drzet radeji 2 tydenni pust??? ...stejne nemuzu nic dat do pusy, protoze to opravdu hrozne moc boli. Nevim, jestli to nema nejakou souvislost s tim mym hemangiomem, mam ho na bocich jazyku. Ale to, ze mam hodne sucho v ustech v noci napovida spis tem slinnym kaminkum. Premyslela jsem take o dalsi ociste kloubu bobkovym listim, mozna ze by se ty kaminky rozpustily a bolest pak povoli?
Moc vas prosim o radu! Hrozne moc to boli! Pomozte! Dekuji! M.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 29, 2014 6:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Bohuzel se mi dosud nedostalo od nikoho zadne rady, tak jsem to vzala po svem. Muj jazyk byl vcera nafouknuty jako balonek, nemohla jsem s nim vubec hybat, bolelo me to v ustni dutine na vsech svetovych stranach ...patro jak horni tak spodni, dasna, jazyk, zuby, proste uplne vsechno. Vsechno bylo bile barvy a rozbolavene, nejvic me vadily ty otekle a zvetsene hrazicky mezi dolnimi zuby a korenem jazyku, to byla neuveritelna bolest, daleko horsi nez byl napriklad porod a nebo angiografie, provadena pred 25 lety, jeste velmi zastaralym a bolestivym zpusobem, to jsem si tehdy myslela, ze me moje hlava exploduje, no to byl neuveritelny zazitek pokazde.

Uz jsem to vcera nemohla dele snaset tu bolest, tak jsem si udelala nejdriv 1 klystyr s jablecnym octem, potom 2x s urinou a nakonec me to nedalo a jeste jsem pouzila i 2x kavovy klystyr. Jenze jak jsem byla uz vcera takova cela zpitomnela, asi od te bolesti, mela jsem i teplotu, tak jsem blbe namerila davkovani vody a udelala jsem si tu kavu hodne silnou (na 1 litr vody 6 polevkovych lzic kavy \":mrgreen:\" ), coz jsem poznala podle trosinku zrychleneho tlukotu srdicka. Ale nebylo to nijak strasne, pres tu bolest v ustech jsem to jaksik ani moc nevnimala. Oblicej jsem mela potom po par minutach cely mokry, jakoby se ze me valily toxiny i tady tou cestou, pres kuzi. Ale co bylo potesujici tak to, ze do 1 hodiny po ukonceni klystyru me tak odeznela ta nejvetsi bolest jazyka a ja jsem se tak zaradovala, to byla takova nesmirna uleva, to si nikdo nedokaze ani predstavit. Ale presto jsem jeste mela stale bolesti tech dvou hrazicek, celeho patra, hlavne dasni u jednicky zubu, ale to byla uplne jinaci bolest, takova zubova, toto se dalo uz vydrzet, no pokud me v tom vzdycky chvili nezacalo hodne smykat. Vypila jsem vcera 4 litry vody a stale jsem mela zizen, to asi kvuli te zvysene teplote, mam dneska uplne rozpraskane rty, prestoze si je uz od vcerejska natiram kazdou hodinu kokosovym olejem.
Ve 12 hodin v noci jsem byla uz tak zmordovana, ze jsem si rikala, ze se konecne vyspim po tech dvou predeslych probdelych nocich, ale kde ty veci. Zalehla jsem, dala jsem si jeste jeden polstar navic, protoze jsem zjistila, ze kdyz mam jenom jeden, tak me to vic vsechno v ustech boli.
Podarilo se me usnout v 1 hodinu, ale po 20 minutach me probudila desna bolest. Muj jazyk se prilepil bud na tu levou hrazicku, nebo na to dasno u zubu, ktery me nejvic bolel a ja jsem asi pohnula jazykem a tak jsem si to zase ozivila tu prisernou bolest, okamzite me v tom zacalo cukat, bolelo me to vsechno v ustech jako bych mela vytrhane vsechny zuby me to pripadalo a po chvilce jsem v ustech ucitila nejakou divnou pachut a vlhkost. Vstala jsem a sla jsem zjistit co to je. Kdyz jsem to vyplivla do ubrousku, melo to jakoby ruzovou barvu ten sajrajt, tak jsem si to sla cistou vlaznou vodou do koupelny vyplachnout, samozrejme, ze to zase bolelo jako cert, boli me to i dneska kdyz piju vodu. Vycistit si zuby je velikym problemem, pri doteku zubnim kartackem na ten zub to taky boli, ale jenom spodni jednicka uz dneska. Po vyplachnuti a vycisteni zubu me to pak bolelo az do 2 hod do rana a kdyz uz jsem skoro usinala, tak me najednou zacalo bolet neco na prave strane. Nakonec jsem zaspala az ve 3 hodiny, spala jsem sice az do 6 do rana, ale snad kazdych 20 minut jsem se budila a citila bolest.

Muj nos je pres den uplne pruchodny a dycham nosem, ale kdyz vecer zalehnu do postele, neni mozne ten nos protahnout, jakoby byl najednou ucpany, takze ja v noci dycham pusou a proto me to v ustech tak vsechno vysycha??? a pak se me ten jazyk na vsechno lepi???
Uz dlouhou dobu mam problem s tim, ze kdyz se sehnu, kdyz se predklonim, tak citim jakoby nejaky zapach , jakoby rybinu nekde v nose, ale jenom kdyz se sehnu jinak to necitim.

Dneska jsem si udelala poprvni v zivote ocistu zaludku a byla jsem velmi prekvapena, kolik bezbarvych hlenu ze me vyletelo, ale nejenom ze zaludku, ono me to teklo pri tom zvraceni zaroven i nosem, spousta hlenu (take bezbarvych). Mozna ze me to pomuze vycistit si i ty nosni dutiny a budu moct dychat zase nosem v noci ...no kez by!
Uz jsem 2 dny nic nejedla, mam strach, ze by me to zase hrozne moc bolelo. Piju jenom cistou vodu a premyslim o tom, jestli by nebylo dobre ted pokracovat v pustu, aby se me to dobre polecilo. Ale potrebuju od nekoho zkuseneho poradit, nevim jestli je to ted spravne drzet pust (mam v planu nejmin tak 15 dnu, az 3 tydny) kdyz je to vsechno tak rozbolavene. Kdyz si sahnu prstem jemne na spodni cast pod bradou, tak to taky boli ty mekke tkane, ale to jiste uz brzy prejde. To je pod tim mistem, odkud vytekl ten sajrajt.

Kdyz jsem si predevcirem precetla tady ten dotaz a odpoved, tak jsem si vubec tedy nemyslela, ze se me prihodi to, co se me prihodilo, necekala jsem takove utrpeni. Vzdyt ja uz jsem malem sahla po tabletach od bolesti ...no to bych si ale pomohla. Odrazovaly me vzpominky na to, jak me delali udrzbari v bilych plastich celkem 5x angio kvuli hemangiomu (3x po staru a 2x po modernu) a pred 6 lety zase 25x ozarovani (mela jsem malinkaty nalez v prsu, jen 7 mm a po odebrani vzorku to bylo tak miniaturni, ze me to pak nemohli uz ani najit sonem pred operaci, hledali to na Zlutaku dve lekarky celych 45 minut. Boze jak ja jsem byla tehdy jeste hloupa v te dobe a nechala jsem si to od nich vyndat, takovou malinkatou blbustku, jenze tehdy jsem nevedela ze existuje pan Jarda a jeho nadherne stranky. Ted se tech toxinu nezbavim snad ani do smrti smrtouci. Ale zbavim, ja se jen tak lehce nevzdavam, ja s tema toxinama jeste poradne zatocim. \":D\"

Toto jsem si vcera precetla a myslela jsem, ze se me ucpal nejaky kanalek a ze to brzy odejde, obcas se me to totiz stalo, ze pod jazykem v tom malem hemangiomu se me to ucpalo, (nebo tam nekde pod jazykem), ale kdyz jsem se napila neceho tepleho, tak to okamzite povolilo. Ale to se me stavalo hlavne v zime v CR a proto jsem utekla sem na FL do tepla, tady jsem s tim mela problem pouze jedinkrat za celych 15 let.

Everyday I have been having swelling under my tongue at the bottom of my mouth, its those two long things under the tongue and it seems to go down by night. I cant stick my tongue out even cause it is to swollen and also on the right side there is a lump on it. I also get a dry mouth over night and have to swallow very hard to get saliva back in my mouth and it is just a little painful to swallow.

Hello. Swelling under your tongue could indicate that you may have problem with your salivary gland under the tongue, so called sublingual salivary gland. It could swelling due to bacterial or viral infection that cause the difficulty in saliva flow. Also, it could be condition called mucocele, which is harmless cyst that may appear not only under the tongue but also on gums, palate or inner lips. But since you mentioned that you have pain when swallowing (eating), it's probably blocked salivary duct due to salivary duct stone or sialolithiasis. This condition occurs when calcium concretions form within the duct or salivary gland. These stones may partially or completely block the salivary flow from these glands and this usually causes pain and swelling in the affected gland. This pain occurs especially when eating and swallowing because saliva flow is most stimulated at this time.
Having salivary gland stones also mean that you may suffer from xerostomia or dry mouth due to diminished saliva, so that would probably be your diagnose.
Keep in mind that salivary stones are just uncomfortable but not dangerous, so it's up to you to decide whether you want surgery or not.

Mozna ze ten cely muj problem zpusobila infekce? ...podle toho, co se me z toho v noci vylilo z toho mista tesne pod spodnim zubem ....mam ted na mysli tu ruzovou tekutinu.
(v minulosti se me tam snizovalo dasno u te jednicky, ten zub je do dneska nevrtany, ale kdysi pred 20 lety me ho operativne (to dasno) vylepsovali zubari, urvali me kousek masa z patra a vlozili to tam dolu na to misto kde se to snizovalo, jenze za 1 rok to bylo to same jako predtim.

Tedka je u nas uz poledne a muj namer uriny je dneska jen tak 5,0 -5,5pH. Ma na to nejaky vliv to, ze uz druhy den nic nejim, nebo vcerejsi klystyry a nebo co to ma zase znamenat? Vcera jsem mela taky divne hodnoty. Rano v 7,00am - 7pH, v poledne 7,2pH, v 6,00pm - 6,4pH a v 9,00pm 5,5pH.

Tak jsem si tady zase vylila srdicko a doufam, ze sem uz konecne prijde taky nekdo, kdo me dokaze poradit co s tim mam tedka delat, ty hrazicky jsou dneska cervene barvy, jazyk stale hodne bledy, ani jeho velikost neodpovida jeste stale normalu, je stale mirne otekly a u spodniho zubu z vnitrni strany vidim neco jakoby sediveho, nebo bileho, jakoby nejakou zatku na bolaku, je to velike tak 7 milimetru. Tak jak to nekdo miva ty zatky na mandlich. Nemelo by se to spravne strhnout pryc? Aby mohl popripade jeste nejaky bordel vyjit ven? Nebo to mam necim potirat? Ale ja se toho nemuzu ani dotknout tedka, kdybych aspon vedela cim si to mam vyplachovat ...3% peroxidem vodiku?, urinou? himalajskou soli? odvarem ze salveje? ...a nebo co s tim mam delat? Bordylek vytekl ven z te rany v noci, ale co tedka s tou bilou zatkou? Nebo me to tedka preleci ten samotny pust? Kez by sem jeste dneska nakoukl pan Jarda, to by me potesilo ze vseho uplne nejvic!!!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 30, 2014 4:59 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 8:42 pm
Příspěvky: 147
Mrkněte na You TUbe - "saline stone"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 30, 2014 10:49 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
miram píše:
Kez by sem jeste dneska nakoukl pan Jarda, to by me potesilo ze vseho uplne nejvic!!!

Nerada radím, většinou neumím poradit sama sobě, ale sdělím, co jsem kdysi měla já. Do rána mi příšerně natekly dásně, vytvořily se jakési asi půl centimetrové něco jako afty, ale opravdu velmi veliké, místy prosvítal hnis. Neskutečně to bolelo. Alternativní medicínu používám jen zcela výjimečně a to pouze bylinky, potravinové doplňky a vitaminy osobně již nikdy. Všechny mne zklamaly.

Došla jsem si k zubaři, vzal laser, a několikrát dásně laserem přejel. Bolelo to tak, že jsem mu prostě vynadala, že mi to mohl nějak umrtvit. Jen se usmíval, ˇ(celý zákrok netrval více než 5 minut). Ještě jsem to musela zaplatit, jako nadstandardní zákrok. Pusa bolela šíleně. Ale pozor, než jsem došla do práce, bolest rychle odcházela a maximálně do dvou hodin úplně odezněla. Pak jsem se zubaři po telefonu omluvila. Od té doby, již asi 10 let nic.
Jinak pokud se něco udělá v puse, Genciánu, hoooodně uklidní. Na vyschlé sliznice na noc používám lehký šátek přes pusu a dýchám přes něj, zvlhčit vzduch. Jinak snad ještě heřmánek, řepík, dubové kapky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 2:56 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Mirabelka píše:
Mrkněte na You TUbe - "saline stone"

Diky Mirabelko, ale to video jsem bohuzel vubec nenasla. Nasla jsem ale tady ten zajimavy clanek a to me jaksik k tem mym problemum nesedi. U me to vypada, ze slo bud o nejaky ten chobot, nebo proste nejaky zanet v dasnu. Jen nechapu proc me pritom tak otekl ten jazyk?

http://www.webmd.com/oral-health/guide/ ... s-swelling


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 3:19 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ram píše:
Nerada radím, většinou neumím poradit sama sobě, ale sdělím, co jsem kdysi měla já. Do rána mi příšerně natekly dásně, vytvořily se jakési asi půl centimetrové něco jako afty, ale opravdu velmi veliké, místy prosvítal hnis. Neskutečně to bolelo. Alternativní medicínu používám jen zcela výjimečně a to pouze bylinky, potravinové doplňky a vitaminy osobně již nikdy. Všechny mne zklamaly.

Došla jsem si k zubaři, vzal laser, a několikrát dásně laserem přejel. Bolelo to tak, že jsem mu prostě vynadala, že mi to mohl nějak umrtvit. Jen se usmíval, ˇ(celý zákrok netrval více než 5 minut). Ještě jsem to musela zaplatit, jako nadstandardní zákrok. Pusa bolela šíleně. Ale pozor, než jsem došla do práce, bolest rychle odcházela a maximálně do dvou hodin úplně odezněla. Pak jsem se zubaři po telefonu omluvila. Od té doby, již asi 10 let nic.
Jinak pokud se něco udělá v puse, Genciánu, hoooodně uklidní. Na vyschlé sliznice na noc používám lehký šátek přes pusu a dýchám přes něj, zvlhčit vzduch. Jinak snad ještě heřmánek, řepík, dubové kapky.

Diky Ram,
Dneska uz jsu u 5. dne pustu a vsechno se pomalu lepsi. Vyplachuju peroxidem a sparuju si listy cerstve salveje, kterou mam na zahrade.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 3:30 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Kdyz jsem pust zacinala, tak jsem si ten 1.den udelala silny kavovy klystyr. Nevedomky jsem si uvarila hodne silne kafe, popletla jsem davku vody, dala jsem min vody, (trosku me to zrychlilo tlukot srdicka), ale nejspis me to neuskodilo, ale naopak pomohlo, protoze predevcirem (to byl 3. den meho pustu), jsem si udelala dalsich 5 klystyru, tentokrat s tou moji silene prekyselenou urinou a vyslo ze me neco sileneho! Nevim co to je. Vypada to jako nejaci paraziti, nejspis jsem si myslela, ze to jsou krevnicky, jenze krevnicky jsou daleko mensi a vyskytuji se v Africe, tam jsem ja nikdy nebyla. Vypadaji jakoby byly nacucane tmavou starou krvi ...ted mluvim o tech nejdelsich, ktere mely i 15 cm, ty kratsi (7cm a ruzne) byly svetlejsi, z nich neprosvitala ta tmava barva. Nektere z nich byly jakoby uz v rozpadu, takze me pak napadlo, ze muze jit treba i o candidu. Byly takove roztrepene, bezove barvy, jakoby vlaknite. Stale nevim o co slo, hledam stale na internetu, ale nic takoveho jsem nenasla. Do laboratore jsem je neodnesla, ziju na FL a to bych se asi nedoplatila. Chtela jsem semka dat foto, ale je to focene mobilem a neni mozne sem tu jedinou fotku dostat, ma to 1KB a ja nevim jak to mam zmensit. Proto bych moc rada poprosila pana Jardu, jestli bych mu tu fotku nemohla poslat na jeho email a nepodival se na to. Ja vim, ze ma hodne prace a ze nevi kam nejdriv skocit, ale on je takova hrozne moc dobra duse, ze ja verim, ze se nade mnou slituje a ze neodmitne.
Pokud odmitne tak se nic nestane, ja to chapu ze nemuze odpovidat na kazdy email. Hlavni vec je, ze to ze me vyslo ven a tim se memu telu urcite hodne ulevi. Ale kdybych vedela co to bylo, mohla bych je nejakym prostredkem uplne vymlatit z tela ven, urcite jich tam mam vic a to co vyslo, byla pravdepodobne jenom mala cast z nich.

Pane Jardo muzu vas s tim obtezovat? Muzu vam to poslat na email? Moc vas prosim! M.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 4:58 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Precetla jsem si na jinem vlakne, ze i takova kysela urina jakou ja tedka mam pri pustu, se muze pouzivat na klystyry. Ale jak to je s vyplachovanim ustni dutiny pane Jardo? Muzu a nebo nemuzu?
Delam si ten odvar z cerstve salveje, pouzivam jen 4 listky na veliky hrnek (asi 400ml) Neni to moc slabe? Vcera jsem ty listky nechala v hrnku pul dne, takze to pak bylo k veceru silnejsi, ale ted mam zase starost jestli to tam nezacina treba uz kvasit po tolika hodinach? Je tedy lepsi uvarit hned z vice listu a udelat radeji silnejsi odvar? Dekuji!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 01, 2014 5:00 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
A jeste jedna otazka. Jak casto mam behem pustu delat klystyry? Mozna ze me tam uvnitr chcipli jeste nejaci dalsi parazite, tak bych je chtela dostat ven. Diky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 4:09 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Myslim, ze jsem na to konecne prisla jak zmensit to foto, pokusim se to sem vlozit. Nevite nekdo co to je???
Příloha:
1.jpeg
1.jpeg [ 6.2 KiB | Zobrazeno 23084 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 6:02 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
A tedka po 3. urinovem klystyru vysla pravdepodobne kvasinka (6. den pustu).

Příloha:
nejspis to bude kvasinka.jpeg
nejspis to bude kvasinka.jpeg [ 3.22 KiB | Zobrazeno 23078 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 6:41 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
miram píše:
Myslim, ze jsem na to konecne prisla jak zmensit to foto, pokusim se to sem vlozit. Nevite nekdo co to je???

Fotky se sem daji vlozit mnohem vetsi, tak bych je tolik nezmensoval, na vetsi fotce jsou potvory lip videt \":)\" . Napriklad tady http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=60472#p60472 ma PepinoCZ podstatne vetsi fotku.

A jestli chcete vedet co to je za potvory, tak muzete zkusit poslat fotky ing. Blahove, ktera se na ne specializuje, blahova.ha@seznam.cz. Ja jsem ji par takovych fotek od znamych posilal a vzdy rychle odpovedela co to je.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 9:07 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ahoj pv33,
no to jsem ja uz taky zjistila, ze se nedaji zvetsit, jenze ja jsem nevedela jak to mam udelat. Ja jsem si to preposlala z jednoho emailu na druhy, tam se pak po otevreni emailu ukazaly v malem vydani po strane toho emailu (gmail), takze jsem je hodila na tapetu a pak vlozila semka. Jenze me nejak nedoslo, ze jsem sem dala vlastne jen male kopie, ktere se nedaji zvetsit. \":mrgreen:\"
Omlouvam se, sorry!

Takze jeste jednou a poradne! smich!


Přílohy:
nevim co to je %28800x600%29.jpg
nevim co to je %28800x600%29.jpg [ 29.24 KiB | Zobrazeno 22846 krát ]
hleny a nebo candida %28800x600%29.jpg
hleny a nebo candida %28800x600%29.jpg [ 21.02 KiB | Zobrazeno 22846 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 02, 2014 9:13 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
pv33 píše:
Fotky se sem daji vlozit mnohem vetsi, tak bych je tolik nezmensoval, na vetsi fotce jsou potvory lip videt \":)\" . Napriklad tady http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=60472#p60472 ma PepinoCZ podstatne vetsi fotku.

A jestli chcete vedet co to je za potvory, tak muzete zkusit poslat fotky ing. Blahove, ktera se na ne specializuje, blahova.ha@seznam.cz. Ja jsem ji par takovych fotek od znamych posilal a vzdy rychle odpovedela co to je.

Diky moc pv33! Pani Blahove to urcite poslu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 04, 2014 5:57 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Vcera jsem to poslala pani Blahove a okamzite me odpovedela, prestoze je dneska nedele. Jsou to hlisti, ascaridy nebo i toxocary, to ploche nahore pry muze byt tasemnice. Musim si sehnat albendazol a praziquantel, ale tady je to nekrestansky drahe (USA). Potrebuju jenom 12 tablet od kazdeho leku, ale to me tady asi nikdo neproda takove male mnozstvi, v baleni je jich vetsinou 40, 100 a vice tablet.
Je mozne v CR sehnat mensi baleni? Kolik u vas stoji? Dekuji!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz