Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 9:08 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 5:37 pm 
Offline

Registrován: ned lis 10, 2013 5:12 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den,
chtěl bych touto cestou poděkovat tvůrci těchto stránek,svému otci a všem diskutérům.
Prožil jsem náročný rok s nejméně 15 těžkými žlučníkovými záchvaty.Po vyšetření v nemocnici my bylo sděleno,že mám ve žlučníku kámen 3cm dlouhý a 1,5 cm v průměru.Samozřejmě mi bylo důrazně doporučeno abych si nechal žlučník odstranit a "budu vyléčený".Tato formulace lékaře se mi, jak asi chápete zdála od odborníka nepochopitelná.
Po rozmluvě s mým moudrým a váženým tátou,který má s tímto své zkušenosti jsem se dostal na tyto stránky.Po pečlivém uvážení a studování těchto stránek jsem se rozhodl pro jaterní očistu.Mám ji za sebou,ten velký kámen je pryč a spolu sním spousty dalších.Navíc se cítím mnohem lépe jak fyzicky tak psychicky,protože uléhat každý den nejistotou jestli záchvat bude či nebude,to na náladě nepřidá.
Takže díky pane Zajíčku za tyto stránky a hlavně za přesné rady a návody.
Díky tati,že jsi mi nabídl nové možnosti.
A díky také všem diskutérům,bez jejichž osobních zkušeností by to prostě nebylo úplné.
Závěrem,mohu pouze doporučit, vím,že je to individuální,ale pokud se budete držet přesně postupu, můžete svému zdraví opravdu prospět.
Zdravím všechny ještě jednou díky.Petr Habina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 5:39 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
To by mě zajímalo jak zmizel, protože projít ven nemohl. Rozpustil se ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 5:44 pm 
Offline

Registrován: ned lis 10, 2013 5:12 pm
Příspěvky: 4
Kachně píše:
To by mě zajímalo jak zmizel, protože projít ven nemohl. Rozpustil se ?

Ne,ne vyšel ze mně úplně bez potíží.Je elipsovitého tvaru bez ostnů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 6:55 pm 
Offline

Registrován: stř led 25, 2012 12:19 am
Příspěvky: 296
Gratulujem ,super,že ste o tom napísali.Je to motivácia aj pre ostatných.Mne tiež očisty veľmi pomohli. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 7:10 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
petrhabina píše:
Ne,ne vyšel ze mně úplně bez potíží.Je elipsovitého tvaru bez ostnů.

Petre, pripojuju se ke gratulaci a dik ze jsi to sem napsal. Protoze jak jsi si asi vsiml, stale tu maji lidi hruzu jit do ocisty, kdyz jim najdou na sonu kaminek treba jen 1 cm, a i tady je od ocisty lidi odrazuji. Mysleji si, ze je ocista jen pro lidi, kterym na sonu nic nenasli \":(\" a ti ostatni ze maji bud rozpoustet nebo v pripade ze to je akutni si nechat zlucnik uriznout.

Mohl bys to popsat detailneji a pripadne pridat fotku sutru, idelane vedle pravitka?
Pokud ho mas, tak nejlepe tu fotku a predevsim by mne zajimalo, jestli je tvrdy nebo je to jen takovy ten mekky zeleny nebo zluty? Kdyz to presne popises, pomuzes tim ostatnim.

Dik, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 7:52 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
To je krasa!
Gratuluji Vam a hodne zdravicka i nadale \":)\"
Mate treba i foto, nebo detailnejsi postup, pocity a jak to cele probihalo?
Myslim, jak uz tu psal nekdo vys, ze by to pomohlo i tem, co se toho stale boji \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 9:28 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
A potvrdil to sonograf ? Kdyby takovej šutr prošel, což pochybuju, tak by to musela bejt úplně příšerná bolest. Žlučovod má asi poloviční průměr a kdyby se tam takovej šutr dostal, tak by to často způsobilo smrt. Takže se mi to moc nezdá....

Našel jsem třeba tohle:

"Nejvíce se o slovo hlásí kameny větších rozměrů, které se začnou pohybovat a putovat žlučovými cestami. Pokud je průmět žlučovodu tenčí než velikost kamenu, začne kámen svým průchodem poškozovat sliznici vývodu, která reflexně reaguje svalovými stahy (spazmem). Nastává žlučníková kolika, intenzivní bolest pod pravým žeberním obloukem či v nadbřišku, která přichází ve vlnách (podle toho, jak se svalovina stahuje). Bolest může vystřelovat do zad, pod pravou lopatku, někdy až do ramene či paže. Bývá doprovázena zvracením, tachykardií, tachypnoí, hypotenzí a celkovou schváceností; břicho je vzedmuté a bolestivé na pohmat. Kolika může trvat až 3 hodiny a navíc se záchvaty mohou opakovat.

Žlučové kameny ale mohou být i životu nebezpečné, vzniknou-li některé z následujících komplikací. Žlučový kámen může vývodné cesty pro odtok žluči zcela ucpat a vzniká tzv. obstrukční ikterus – žloutenka. Ze stagnace žluči může dojít k infekci žlučníku či žlučových cest, vzniká horečka s třesavkou, zvracení a celková nevolnost. V těžkých případech může takováto infekce vyústit i v celkovou sepsi. Pokud dojde k uzávěru žlučovodu v místě vyústění vývodu pankreatu, může vzniknout akutní pankreatitida (zánět slinivky), protože pankreatické šťávy, které nemohou odcházet, začnou působit v samotné slinivce a tím ji poškozují. Vzácně může žlučový kámen zneprůchodnit i tenké střevo, je-li příliš velký. Chronická cholelithiáza je navíc spojena s rizikem vzniku velmi agresivního nádoru žlučníku."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 11:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Kachně píše:
A potvrdil to sonograf ? Kdyby takovej šutr prošel, což pochybuju, tak by to musela bejt úplně příšerná bolest. Žlučovod má asi poloviční průměr a kdyby se tam takovej šutr dostal, tak by to často způsobilo smrt. Takže se mi to moc nezdá....

Našel jsem třeba tohle:

"Nejvíce se o slovo hlásí kameny větších rozměrů, které se začnou pohybovat a putovat žlučovými cestami. Pokud je průmět žlučovodu tenčí než velikost kamenu, začne kámen svým průchodem poškozovat sliznici vývodu, která reflexně reaguje svalovými stahy (spazmem). Nastává žlučníková kolika, intenzivní bolest pod pravým žeberním obloukem či v nadbřišku, která přichází ve vlnách (podle toho, jak se svalovina stahuje). Bolest může vystřelovat do zad, pod pravou lopatku, někdy až do ramene či paže. Bývá doprovázena zvracením, tachykardií, tachypnoí, hypotenzí a celkovou schváceností; břicho je vzedmuté a bolestivé na pohmat. Kolika může trvat až 3 hodiny a navíc se záchvaty mohou opakovat.

Žlučové kameny ale mohou být i životu nebezpečné, vzniknou-li některé z následujících komplikací. Žlučový kámen může vývodné cesty pro odtok žluči zcela ucpat a vzniká tzv. obstrukční ikterus – žloutenka. Ze stagnace žluči může dojít k infekci žlučníku či žlučových cest, vzniká horečka s třesavkou, zvracení a celková nevolnost. V těžkých případech může takováto infekce vyústit i v celkovou sepsi. Pokud dojde k uzávěru žlučovodu v místě vyústění vývodu pankreatu, může vzniknout akutní pankreatitida (zánět slinivky), protože pankreatické šťávy, které nemohou odcházet, začnou působit v samotné slinivce a tím ji poškozují. Vzácně může žlučový kámen zneprůchodnit i tenké střevo, je-li příliš velký. Chronická cholelithiáza je navíc spojena s rizikem vzniku velmi agresivního nádoru žlučníku."

Kachne, k tomu jen drobnou poznamku. Hulda Clark nekde tvrdila, ze cesty kterymi zlucovy sutr prochazi se stale rozsiruji. Takze jestli sutr proleze na zacatku ze zlucniku, tak by mel prolezt i dal. A jeste psala, ze ukolem epsomky je zlucovody roztahnout. Nicmene ocisty se delaji casto i bez ni.
Ty pises, ze ma zlucovod maly prumer a kdyby se tam sutr dostal, tak by to casto zpusobilo smrt. Ale presto asi zlucovodama velke sutry projdou, protoze jsi nasel, ze vzacne muze zlucovy kamen znepruchodnit tenke strevo. Potom to musi byt dost velky kamen a protoze je zlucovy, tak se musi ten velky kamen dostat do tenkeho streva zlucovodama. Takze se asi zlucovody dokazou dostatecne roztahnout, aby prosel.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 11:19 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292
pv33 píše:
Kachne, k tomu jen drobnou poznamku. Hulda Clark nekde tvrdila, ze cesty kterymi zlucovy sutr prochazi se stale rozsiruji. Takze jestli sutr proleze na zacatku ze zlucniku, tak by mel prolezt i dal. A jeste psala, ze ukolem epsomky je zlucovody roztahnout. Nicmene ocisty se delaji casto i bez ni.
Ty pises, ze ma zlucovod maly prumer a kdyby se tam sutr dostal, tak by to casto zpusobilo smrt. Ale presto asi zlucovodama velke sutry projdou, protoze jsi nasel, ze vzacne muze zlucovy kamen znepruchodnit tenke strevo. Potom to musi byt dost velky kamen a protoze je zlucovy, tak se musi ten velky kamen dostat do tenkeho streva zlucovodama. Takze se asi zlucovody dokazou dostatecne roztahnout, aby prosel.

Zužuje se to u vývodu ze slinivky a když to ucpe, tak může žluč zničit slinivku.
Možný je samozřejmě všechno, ale ta očista že se něco sní a vypije a šutry vyjdou jen tak bez bolestí, tomu nevěřím. A u týhle očisty zatím nikdo nedal důkaz ze sonografu před a po.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 11:26 pm 
Offline

Registrován: úte led 08, 2013 8:52 pm
Příspěvky: 292


Naposledy upravil Kachně dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
hl=cs&


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned lis 10, 2013 11:46 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Kachně":8c6favr2]Zužuje se to u vývodu ze slinivky a když to ucpe, tak může žluč zničit slinivku.
Možný je samozřejmě všechno, ale ta očista že se něco sní a vypije a šutry vyjdou jen tak bez bolestí, tomu nevěřím. A u týhle očisty zatím nikdo nedal důkaz ze sonografu před a po.[/quote:8c6favr2]
Zkus se podivat na

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: pon lis 11, 2013 3:00 pm 
Offline

Registrován: ned lis 10, 2013 5:12 pm
Příspěvky: 4
Příloha:
Poznámka: Kámen
Kámen.JPG
Kámen.JPG [ 23.89 KiB | Zobrazeno 19187 krát ]
Dobrý den,
jelikož můj příspěvek,rozpoutal menší diskuzi,trochu to rozvedu.
Po absolvování všech vyšetření na gastru,včetně sona,jsem vzniklou situaci konzultoval s lékařem.Seznámil jsem ho se svým plánem jaterní očisty.Byl jsem upozorněn na případné komplikace,které tu popisuje Kachně,tedy problémy se slinivkou, ucpáním žlučovodů apod.Byla ve mně tedy pochybnost a asi i strach.Jenže před několika lety byl můj táta po žlučníkovém záchvatu v nemocnici.Měl být operován.To odmítl a následně provedl několikrát jaterní očistu.Lékař ho varoval,že do týdne bude zpátky a prosit,aby ho odoperovali.Nestalo se,táta je bez problémů.Pak jsem na toto téma hovořil se svým spoluhráčem z oddílu,který je v mém věku - 37 let-,ten pro změnu žádné akutní problémy neměl,ale takové věci ho zajímají a provádí je.Potvrdil,že úleva je jednoznačná.Bylo rozhodnuto.
Ještě bych uvedl,že všechna ostatní vyšetření jsem měl perfektní - "jste zdravej jako řípa,jen máte velkej kamen".
Udělal jsem všechno podle návodu a vybral po uvážení i některé ze zkušeností diskutujících.Jakékoli sousto jídla,jsem naposledy měl ve čtvrtek v 15.00,v pátek do 18.00 jsem vypil snad 6 litrů vody,a 3. a 4. dávku vody se solí jsem vždy po půl hodině po požití zapil velkým množstvím vody.Půl hodiny po 10 v sobotu přišla jablečná štáva,v 10.30 jablko a banán,ve 12.00 rýže s vařeným kuřecím masem. atd,atd.
Pro Kachně na sonu jsem ještě nebyl,chystám se tam po druhé očistě.Ale pozor,svůj nález 3x1,5 cm jsem na sonu viděl,věděl jsem jakého je tvaru
a to co ze mně vyšlo je naprosto přesné.
Navíc bych chtěl upozornit,že po požití oleje s grepem,jsem v těch 20 minutách co jsem se nehýbal naprosto přesně cítil,jak "něco odchází".
A po kůře to vím naprosto jistě,ten útvar ve žlučníku není mám ho schovaný.Už když jsem ho na WC vypustil věděl jsem to jistě.Vím to i nyní,poslední 2 měsíce i když jsem neměl záchvaty byl žlučník pořád citlivý,jakoby živý pořád mně popichoval.To je pryč.A dneska jsem udělal zkoušku.Snědl jsem domácí tatarku s velkým množstvím čerstvé cibule,což předtím do 15 minut přineslo těžký,ale opravdu těžký i 6 ti hodinový záchvat.Dneska pohoda,navíc mně okamžitě přestaly bolet záda v kříži.Předtím každý den,mám kulatá záda navíc fyzicky dělám.připisoval jsem to tomu.Je to vážně pryč.
Nechci to všechno přeceňovat,ale vím jak mi je.A vík jak bylo předtím.Navíc jsem přestal po každém jídle říhat.
Je to individuální,je to o psychice.Nejsem žádný placený provokatér,který se Vás tady na něčí popud snaží přesvědčovat.Chtěl jsem touto cestou
prostě poděkovat .
Mějte se
Petr Habina


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: pon lis 11, 2013 4:19 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
petrhabina píše:
Dobrý den,
jelikož můj příspěvek,rozpoutal menší diskuzi,trochu to rozvedu.
................
Mějte se
Petr Habina

Dik Petre za perfektni obrazek, dve pravitka me ani nenapadly \":)\" .
Jen bych zopakoval svuj dotaz, ten sutr nebo cokoliv to je, je to tvrdy nebo mekky? Da se promacknout?
Jinak i kdyby to nebyl ten z ultrazvuku, zaklad je, ze nemas problemy. Nekdy staci, ze se tam jen neco kousek posune, nemusi nic vyjit, a je stejne po problemech.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: pon lis 11, 2013 6:36 pm 
Offline

Registrován: ned lis 10, 2013 5:12 pm
Příspěvky: 4
Ahoj Pavle,
80 až 90 procent kamenů je cholesterolových.V cca 10 ti procentech případů jsou pigmentové,to je ten horší případ.Ty moje jsou cholesterolové,čili měkčí.Ještě nestačili zvápenatět.Ale když jsem ho hodil do sklenice taky si pěkně cinknul.
Petr


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: poděkování
PříspěvekNapsal: ned led 26, 2014 12:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
petrhabina píše:
Dobrý den,
chtěl bych touto cestou poděkovat tvůrci těchto stránek,svému otci a všem diskutérům.
Prožil jsem náročný rok s nejméně 15 těžkými žlučníkovými záchvaty.Po vyšetření v nemocnici my bylo sděleno,že mám ve žlučníku kámen 3cm dlouhý a 1,5 cm v průměru.Samozřejmě mi bylo důrazně doporučeno abych si nechal žlučník odstranit a "budu vyléčený".Tato formulace lékaře se mi, jak asi chápete zdála od odborníka nepochopitelná.
Po rozmluvě s mým moudrým a váženým tátou,který má s tímto své zkušenosti jsem se dostal na tyto stránky.Po pečlivém uvážení a studování těchto stránek jsem se rozhodl pro jaterní očistu.Mám ji za sebou,ten velký kámen je pryč a spolu sním spousty dalších.Navíc se cítím mnohem lépe jak fyzicky tak psychicky,protože uléhat každý den nejistotou jestli záchvat bude či nebude,to na náladě nepřidá.
Takže díky pane Zajíčku za tyto stránky a hlavně za přesné rady a návody.
Díky tati,že jsi mi nabídl nové možnosti.
A díky také všem diskutérům,bez jejichž osobních zkušeností by to prostě nebylo úplné.
Závěrem,mohu pouze doporučit, vím,že je to individuální,ale pokud se budete držet přesně postupu, můžete svému zdraví opravdu prospět.
Zdravím všechny ještě jednou díky.Petr Habina

Tak to je pěkný výsledek snažení a myslím, že mnoha lidem tento příspěvek pomůže v rozhodování.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 86 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz