Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 12:21 am 
Offline

Registrován: pát led 01, 2016 12:18 am
Příspěvky: 2
Jarda píše:
Hokisek píše:
Zde je odpověď doc. ing. Kamily Míkové, CSc. z VŠCHT /CSc. v oboru chemie a analýza potravin/ na moji otázku ohledně složení cholesterolu z hlediska mastných kyselin:
"Cholesterol není tuk, patří pouze k doprovodným látkám lipidů. Je to sterol, patří mezi terpenoidy (viz obr.) a tudíž neobsahuje žádné mastné kyseliny (tedy ani omega kyseliny). Pokud v biochemickém rozboru převládala kyselina linolová, tak bude nejspíš zdrojem olivový olej."
Takže mně to stále vychází tak, že vyloučené "kameny" nejsou žlučové kameny, ale olivový olej. Ráda bych, kdyby mě někdo přesvědčil o opaku.
No, obávám se, že nikdo takový zde k dosažení není a je otázkou zda je podstatné znát co a proč z člověka leze. Pokud mu to zlepší zdravotní stav jak zde mnoho členů z vlastní zkušenosti potvrzuje, je na to třeba vědět i proč se tak děje? Asi bych zvážil i odpovědi jichž se vám již dostalo, na tom je také kus logiky, kterou by také musel někdo vysvětlovat, ale není důvod, pokud očista funguje, já osobně se v tom nešťourám, mě to fungování stačí.

Nehodí se mi to do krámu tak se v tom nešťourám - jste legrační!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 4:43 pm 
Offline

Registrován: sob čer 06, 2015 4:18 pm
Příspěvky: 14
wlashack píše:
Já jsem první očistu absolvoval letos přesně na štědrý den, tedy cca před týdnem. A mohu potvrdit, že nadýmání, kterým jsem do té doby trpěl víc než rok, zmizelo (ať jsem snědl cokoli, okamžitě jsem se celý nafouknul; žádné bolesti jsem sice neměl, ale bylo to samozřejmě nepříjemné).

Takže velký dík.

P.S.: Největším problémem v mém případě bylo sehnat Epsomskou sůl. Obíhal jsem lékárny u nás v Brně, a všude jen kroutili hlavami. Uspěl jsem až v lékárně polikliniky Zahradníkova, kde po počátečním kroucení hlavou jsem paní řekl svůj příběh, jak běhám sem tam, ona se poté zahleděla do monitoru, chvíli něco hledala, pak mi řekla, ať dvacet minut počkám a Epsomská sůl najednou byla. Pokud zažíváte něco podobného, doporučuji papírek s chemickým vzorcem soli, na to by lékárníci mohli reagovat líp než na onen "tajuplný" název. A také dávat bacha a odmítnout sůl Glauberovu, to občas nabízejí jako "to stejné", ale ono to je něco úplně jiného.

epsomku jsem taky nemohla nikde sehnat, nakonec jsem ji objednala v potřebách prorybičky....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 7:40 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
karamelka píše:
wlashack píše:
...P.S.: Největším problémem v mém případě bylo sehnat Epsomskou sůl. Obíhal jsem lékárny u nás v Brně, a všude jen kroutili hlavami....
epsomku jsem taky nemohla nikde sehnat, nakonec jsem ji objednala v potřebách prorybičky....

Co se týká epsomky, stačilo by dát dotaz tady do diskuze. A jedna z odpovědí by byl link na Fichemu http://www.fichema.cz/sran-hoenat-hok-s ... 01033.html.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 8:23 pm 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
Koukám, že mají i výbornou cenu: 79,- korun za 1 kg. Já platil 170,- za čtvrt kila, tedy 8x tolik. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 9:38 pm 
Offline

Registrován: ned led 27, 2013 12:30 pm
Příspěvky: 83
Bydliště: Praha
wlashack píše:
Koukám, že mají i výbornou cenu: 79,- korun za 1 kg. Já platil 170,- za čtvrt kila, tedy 8x tolik. \":)\"

Cena je nižší asi proto, že se jedná "pouze" o potravinářskou kvalitu. Tady máte farmaceutickou kvalitu, 1kg/220,- Kč:

http://www.pro-zdravi-az.cz/siran-horecnaty-/12-siran-horecnaty-epsomska-sul-1-kg.html


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 01, 2016 10:15 pm 
Offline

Registrován: pát čer 19, 2015 4:57 pm
Příspěvky: 13
Danny_70 píše:
Cena je nižší asi proto, že se jedná "pouze" o potravinářskou kvalitu. Tady máte farmaceutickou kvalitu, 1kg/220,- Kč:

http://www.pro-zdravi-az.cz/siran-horecnaty-/12-siran-horecnaty-epsomska-sul-1-kg.html

Aha, díky, to mě vůbec nenapadlo řešit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 12:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
wlashack píše:
Díky za potvrzení, já to dokonce přesně takto nakonec i sám vyhodnotil. Mám doma barovou odměrku, takže jeden velký a jeden malý panák. Tak jsem rád, že to tak bylo správně.

Očistu jsem absolvoval na Štědrý den, průběh byl úplně v pohodě, hořká sůl s vodou i grepová šťáva s olejem mi v podstatě chutnaly, takže velká spokojenost a moc díky za opravdu detailní návod krok-za-krokem.

Ještě jedna věc, která mi nebyla 100% jasná - po vypití oleje s grepem si mám lehnout do polohy A nebo B. Zkusil jsem v ní vydržet ležet, co to šlo, ale po hodině jsem to vzdal a musel jsem polohu změnit a do rána jsem spal "normálně", jak jsem zvyklý, včetně toho, že se sem tam převalím. Je to v pohodě, nebo se předpokládá, že v té jedné poloze člověk vydrží až do rána?

Díky.

Tak píšu tam že v jedné z těch poloh máte vydržet cca 20 minut, pak je to již jedno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 12:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nadeje píše:
Před rokem na mém vyšetření sona lékař prohlásil, že ve žlučníku mám doslova kamenolom a že se diví, že mi stále ještě žlučník funguje. Očistu jsem neustále z různých důvodů odkládala až do letošního roku (listopad 2015), kdy už jsem měla záchvatové stavy, což mě donutilo to nevzdat jen tak a jít do očisty i navzdory bolestem, načež jsem měla zadní jištění přes kamaráda, že jeho kamarád (chirurg) mě z případného akutního stavu zachrání a bude-li třeba, tak žlučník vyoperuje. V tomto stavu a s touto pojistkou jsem tedy šla do očisty. Pozitivní výsledek se dostavil den pro proběhnuté očistě, žlučník projevil ohromnou "vděčnost, že se uklidnil, přestal bolet, velmi se mi, téměř okamžitě ulevilo, skončilo nekonečné nadýmání, které se uvolňovalo za neskutečného vrnění kručení a bolestí břicha o zácpách ani nemluvě (pomáhala "Magnesia laktici" z lékárny). Teď mám lepší chutě k jídlu, trávení bez plynů a bolesti jsou zaplať pánbůh pryč. Asi měsíc po očistě se to znovu trošku zhouplo k horšímu, tak jsem podstoupila před 2 dny 2. očistu, která už nebyla tolik dramatická coby do pocitu a velikosti kamenů, nicméně počet kamenů byl odpovídající té první, ale veliké byly přibližně jako hrášky. Plánuji další 2 očisty a pak se nějak vypravím a propašuji na sono, které by mělo jasně prokázat, jestli jsem ty kameny ze sebe dostala, či nikoliv. Nicméně je mi mnohem, mnohem lépe a žlučník zachráněný a o to hlavně mi šlo. Do toho však jakýsi škarohlíd mi zkazí radost a začne mi vykládat, že si těmi "drastickými" očisty, (poznamenávám, že operace je daleko, daleko drastičtější a přidávám video) můžu uhnat rakovinu jater, tak pak si jednu nedej \":shock:\" \":lol:\" . Pane Zajíček, Vám patří velký dík za to, že jste a zato, co děláte pro své bližní, na oplátku posílám fotodokumentaci z mé 1.očisty jater:

Vidíte to máte pěkné drahé kameny, ale ono to vždy chce nějaký čas na sobě pracovat. Základem je stav bez potíží a zda někde medicína něco vidí, nebo nevidí, to bych za moc směrodatné nepovažoval. Operace navíc nic neřeší, pouze problémy odsouvá, ale zato pak bývají mnohem horší, tedy držet se dokud je to možné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2016 1:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Papundekel píše:
Nehodí se mi to do krámu tak se v tom nešťourám - jste legrační!

Myslíte, že jsem legrační, no jak se to vezme, ale nakonec i zlepšení nálady léčí, tak proč ne. Jinak by mě docela zajímalo jak jste vydedukoval, že se mě to nehodí do krámu. Já se pouze nehodlám stále dokola zabývat naprosto nesmyslnou argumentací pseudoodborníků, kteří pouze teoretizují a nic věcného z nich nikdy nevypadlo. Problém jsem zcela jasně vysvětlil zde http://www.zdravi-az.cz/Dalsi_druhy_ocisty02.php a nemám osobní ambice přesvědčovat stále dokola další a další "odborníky", kteří mají svá tvrzení založená na spekulacích a nic objektivního z nich bohužel nepadá. Tedy dále trvám na tom, že mě bohatě stačí že to funguje a je mě prakticky jedno proč, prostě to nějak funguje a co více by od toho měl člověk chtít.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2016 6:35 am 
Offline

Registrován: ned úno 07, 2016 6:28 am
Příspěvky: 3
Robím očistu druhýkrát, a opäť celú noc nespím. Otázka znie, či je medzi vypitím oliváču so šťavou a rannou dávkou epsomky dovolené piť iné tekutiny. Pijem po malých dúškoch vodu, lebo sa cítim dehydrovaná. Je to v poriadku?

Ešte by ma zaujímalo, či môže mať pitie soli vplyv na obličky a močové ústrojenstvo, ak sa správne nevstrebe. Celú noc ma totiž príšerne bolel mechúr ako pri prechladnutí.

Ďakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 08, 2016 9:34 am 
Offline

Registrován: stř zář 02, 2015 7:32 am
Příspěvky: 17
[attachment=0:27zp2mu9]DSC_0032.JPG[/attachment:27zp2mu9]ahoj, měl bych dotaz. Tři dny zpátky jsem si jen tak z preventivních důvodů zařadil do jídelníčku: 6x lecitin1325 mg/den, 2x ostropetřec, 1g ornitnin před spaním. Včera ráno jsem v záchodě nemohl spláchnout takovou černou kuličku, myslel jsem si, že tam přítelkyně něco hodila. Ale dneska ráno jsem tam našel další, větší -asi 1 cm. Myslel jsem že kameny jsou použe žluto-zelené. Prý jsou ale někdy i černé.Je to pravda? A jak je možné, že by odcházely sami bez nějaké důkladné očisty...?

Kámen jsem se snažil rozříznout, je to jak ztvrdlá montážní pěna kolem oken \":)\" Asi taková struktura.Hodně porézní. Bez zápachu. Je to kámen? A odkud pochází(žlučník,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 1:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
satisfakcia píše:
Robím očistu druhýkrát, a opäť celú noc nespím. Otázka znie, či je medzi vypitím oliváču so šťavou a rannou dávkou epsomky dovolené piť iné tekutiny. Pijem po malých dúškoch vodu, lebo sa cítim dehydrovaná. Je to v poriadku?

Ešte by ma zaujímalo, či môže mať pitie soli vplyv na obličky a močové ústrojenstvo, ak sa správne nevstrebe. Celú noc ma totiž príšerne bolel mechúr ako pri prechladnutí.

Ďakujem za odpovede.

Pít v průběhu kůry ideální není, ale když to jinak nejde, nedá se nic dělat, prostě se napijete. Každopádně bych doporučil pít více před vlastní kůrou a to vodu s himálajskou solí, tak půl lžičky soli na litr vody, ta podrží vodu v těle a neměla by jste mít takovou žízeň.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 12, 2016 2:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="JanV":z99mov15][attachment=0:z99mov15]DSC_0032.JPG[/attachment:z99mov15]ahoj, měl bych dotaz. Tři dny zpátky jsem si jen tak z preventivních důvodů zařadil do jídelníčku: 6x lecitin1325 mg/den, 2x ostropetřec, 1g ornitnin před spaním. Včera ráno jsem v záchodě nemohl spláchnout takovou černou kuličku, myslel jsem si, že tam přítelkyně něco hodila. Ale dneska ráno jsem tam našel další, větší -asi 1 cm. Myslel jsem že kameny jsou použe žluto-zelené. Prý jsou ale někdy i černé.Je to pravda? A jak je možné, že by odcházely sami bez nějaké důkladné očisty...?

Kámen jsem se snažil rozříznout, je to jak ztvrdlá montážní pěna kolem oken \":)\" Asi taková struktura.Hodně porézní. Bez zápachu. Je to kámen? A odkud pochází(žlučník,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 02, 2016 1:41 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Tělo si v sobě drží různý bordel a pokud jde ven, určitě bych tomu nebránil. Kameny se dost často vylučují i bez očist, třeba při jakékoliv větší zátěži jater, jenže jdou do stolice a málo kdo si jich všimne.

Mozem potvrdit, co pisal Jarda. Raz zo mna vysli pri jednodnovej hladovke kamene same, bez ocisty. Pocas toho jedneho dna hladovky som citil oblast pecene velmi pracovat, aj mi tam tak skvrkalo, presne ako pri tej ociste s olivovym olejom, kratko po vypiti oleja.
Kedze som teda jeden den nejedol, na druhy den som si na moje prekvapenie vsimol v stolici, odisli prakticky len zelene zlepene kamienky. A prave po tom dni som sa citil o dost lepsie, a ten stav uz pretrvaval. Takze, islo ocividne o samovolnu ocistu pecene, ktoru telo vykonalo pocas 1 dna hladovania.
Zaroven, je to pre mna dokaz, ze tie zelene kamienky, niesu z olivoveho oleja. Je to fakt z pecene a zlcnika. Samozrejme, pri ociste s olivovym olejom sa to smiesa s tym olivovym olejom. Preto tam odbornici z laboratoria najdu ten obsah kyseliny olejovej. Ale keby skumali tie moje, alebo tie, ktore odijdu ludom bez pouzitia oleja, tak tam ziaden obsah kyseliny olejovej nenajdu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 9:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Mozem potvrdit, co pisal Jarda. Raz zo mna vysli pri jednodnovej hladovke kamene same, bez ocisty. Pocas toho jedneho dna hladovky som citil oblast pecene velmi pracovat, aj mi tam tak skvrkalo, presne ako pri tej ociste s olivovym olejom, kratko po vypiti oleja.
Kedze som teda jeden den nejedol, na druhy den som si na moje prekvapenie vsimol v stolici, odisli prakticky len zelene zlepene kamienky. A prave po tom dni som sa citil o dost lepsie, a ten stav uz pretrvaval. Takze, islo ocividne o samovolnu ocistu pecene, ktoru telo vykonalo pocas 1 dna hladovania.
Zaroven, je to pre mna dokaz, ze tie zelene kamienky, niesu z olivoveho oleja. Je to fakt z pecene a zlcnika. Samozrejme, pri ociste s olivovym olejom sa to smiesa s tym olivovym olejom. Preto tam odbornici z laboratoria najdu ten obsah kyseliny olejovej. Ale keby skumali tie moje, alebo tie, ktore odijdu ludom bez pouzitia oleja, tak tam ziaden obsah kyseliny olejovej nenajdu.

Nepředpokládám, že "odborníkům" jde o vědecký důkaz, těm jde hlavně o poplivání dobrého a levného postupu, což s pravdou nemá co společného. Ono ani není co dokazovat, stačí si to vyzkoušet a člověk pochopí snadno a bez vědeckých dobroznání zda mu to k něčemu je, nebo není.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz