Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:14 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned bře 12, 2017 1:32 pm 
Offline

Registrován: ned bře 12, 2017 1:30 pm
Příspěvky: 1
Mám dotaz. Dokáže očista jater snížit vysokou hodnotu cholesterolu?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 01, 2017 6:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Kvadrik píše:
Mám dotaz. Dokáže očista jater snížit vysokou hodnotu cholesterolu?

Ano a není důvod proč by tomu tak nemělo být. Jinak ale vysoký cholesterol není pouze o játrech, ale hodně i o hormonech což spolu úzce souvisí, nicméně se tato možnost moc neprezentuje. Ono zabordelené tělo nemůže produkovat hormony z cholesterolu a tím člověku cholesterol snižovat a pak se léčí jeho vysoké hodnoty, což je blbost. Cholesterol ve své podstatě člověka chrání a zalepuje díry v poničených cévách tedy když ho statiny rozpustí tak většinou člověk zhebne a je definitivně vyléčený.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 28, 2017 11:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned srp 08, 2010 9:24 am
Příspěvky: 133
Bydliště: Slovensko Nitriansky kraj
Vysoký cholesterol je hlavne o stravovaní a životnom štýle (pohyb atd)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 29, 2017 9:15 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
Vysoký cholesterol je hlavne o stravovaní a životnom štýle (pohyb atd)

To ani moc ne, spíše o hormonech i když pohyb je také o hormonech a strava z jistého pohledu taktéž.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned úno 25, 2018 10:06 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
U čtvrtého čištění jater olejem jsem den předem provedla vodní saunu dle Bolotova. Druhý den jsem v deset vypila olej s grep šťávou a ve dvě hodiny v noci mně bylo hrozně zle. Téměř celý olej jsem vyzvracela. Přesto ze mně vyšlo hodně kamenů a drtě. Víc než kdy před tím a víc než při pátém čištění. Kdyby kameny byly z oleje ,tak by jich bylo pořád stejnavé množství .I barva a odstíny drtě a kamenů se liší u jednotlivých kůr.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 26, 2018 1:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ZDENINA píše:
U čtvrtého čištění jater olejem jsem den předem provedla vodní saunu dle Bolotova. Druhý den jsem v deset vypila olej s grep šťávou a ve dvě hodiny v noci mně bylo hrozně zle. Téměř celý olej jsem vyzvracela. Přesto ze mně vyšlo hodně kamenů a drtě. Víc než kdy před tím a víc než při pátém čištění. Kdyby kameny byly z oleje ,tak by jich bylo pořád stejnavé množství .I barva a odstíny drtě a kamenů se liší u jednotlivých kůr.

Tak jistě a tyto jednoduché a naprosto logické argumenty odpůrci tohoto postupu nemohou nějak pobrat, prostě se jim to nehodí do krámu když je to přeci jednoznačně zmýdelněný olej. Pochopitelně jejich tvrzení nemá žádný logický základ a o nic jiného než bohapustou teoretizaci se neopírá a vysvětlit proč to za různých jiných podmínek funguje také to prostě nedovedou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 23, 2019 10:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Dnes jsem nabyl novou zkušenost, která sice nijak více neosvětluje složení jaterních kamenů, ale jde o hodně zajímavou zkušenost tedy ji sem písnu. Trochu experimentuji se složením stravy a jedu teď dost svéráznou dietu kterou již držím nějakou dobu. Prostě jede se šest dní keto s minimem sacharidů a sedmý den zase skoro jenom sacharidy. V neděli mívám sacharidový a masový den kdy je trochu problém nacpat do sebe tu nálož potřebných kalorií bez podílu tuku, jde o ohromné množství jídla. Konkrétně ráno 900 g vařené pohanky k tomu 350 g vařených fazolek 10 g oliváče a 150 g kimchi, dále na oběd 600 g vařených brambor a 150 g krůtího masa a večer zase 600 g vařená pohanka, 300 g vařeného květáku a 10 g oliváče. Dnes ráno jsem dal klystýr protože ty sacharidy sice dávám jednou týdně kvůli dobré funkci jater, ale střevu se moc nelíbí tak abych ho zbytečně netrápil. Posnídal jsem 350 g vařených fazolek, jedny sardinky 125 g v olivovém oleji 130 g oliváče a 150 g kimchi, což je sice relativně malý objem jídla, ale kalorická nálož obrovská. Zhruba kolem jedné odpoledne jsem cítil diskomfort ve střevě tedy jsem si řekl že dám ještě klystýr, ať ty sacharidy kompletně odstraním a po pohledu do záchoda jsem docela čuměl na relativně bohatou předštědrovečerní nadílku drahých jaterních kamenů. Chvilku jsem to moc nechápal, nic neprobíhalo v duchu jaterní očisty a stejně k ní došlo. V neděli to sacharidové přežírání rozhodně nepřipomínalo doporučovanou lehkou stravu před jaterkou ani pokus o uvidění prasátka večer to jedině že bych se večer díval do zrcadla tak bych ho asi viděl. Zcela bez tuku ten den také nebyl, tedy by se teoreticky neměla ani nakumulovat žluč potřebná k vypuzení kamínků. Ten druhý den nebyl nijak výjimečný z pohledu té ranní dávky tuku, takové dávky tuku prostě jím ve dnech kdy nejím žádné sacharidy. Tělo je tedy na tu ranní olejovou nálož naučené a nikdy mě to nedělalo problém. Tedy jediný rozdíl proti jiným dnům byl ten klystýr ráno který vyvolal potřebu toho druhého klystýru. Vykladačům zmýdelnění oliváče epsomkou bych pro jistotu podotkl že tu jsem pochopitelně pro zpestření jídelníčku nebral, nebyl sebemenší důvod. Jediné co mě napadá je že se prostě tělo operativně rozhodlo v momentě kdy zjistilo že se toho svinstva může rychle zbavit, protože první klystýr uvolnil cestu, tak to prostě samo od sebe vyhodilo a řeklo si o ten druhý výplach, aby nedocházelo ke zpětnému vstřebávání. Každopádně tato zkušenost mě zase trochu otevřela obzor možností a situací ve kterých mohou jaterní kameny z těla odcházet a řeknu na rovinu že mě to hodně překvapilo.


Přílohy:
Nadílka jaterních kamenů.JPG
Nadílka jaterních kamenů.JPG [ 78.96 KiB | Zobrazeno 24250 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2020 10:15 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Dobrý den Jardo,

Prosím vás jak zamezit nebo zastavit průjem na ketogenní dietě? Když jím nízkosacharidově cca 150g sacharidů denně, tak průjem nemám, ale když vyřadím sacharidy a dostanu se do ketozy, tak dostanu průjem. Dokonce nepomůže ani aztécká hlína 3 lžíce denně. Stojí to podle vás za ten dlouhodobý průjem? Případně, jak ho zastavit?

Díky Michal


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2020 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
Dobrý den Jardo,

Prosím vás jak zamezit nebo zastavit průjem na ketogenní dietě? Když jím nízkosacharidově cca 150g sacharidů denně, tak průjem nemám, ale když vyřadím sacharidy a dostanu se do ketozy, tak dostanu průjem. Dokonce nepomůže ani aztécká hlína 3 lžíce denně. Stojí to podle vás za ten dlouhodobý průjem? Případně, jak ho zastavit?

Díky Michal

Nevím zda nemáte trochu hokej v názvosloví diet. Ketogenní dieta je taková kdy se tělo kvůli deficitu sacharidů ve stravě donutí jet na tuky a z nich produkuje ketony které lze naměřit v moči pomocí papírků Keto Phan které lze koupit v lékárně. Silně pochybuji že by jste tohoto stavu docílil na příjmu 150 g sacharidů denně, což pomalu není ani nízkosacharidová dieta. Jinak pokud by jste opravdu byl v ketóze pak jde nejspíše o první část vymírací fáze šmejdů ze střeva a tam je průjem spíše výhoda než nevýhoda. Běžně trvá 3-7 dní a pak by se měl stav stabilizovat i když vím i o případech kdy byl průjem i několik týdnů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř led 08, 2020 9:42 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Možná jsem to špatně napsal. Když jím nízkosacharidově, tak průjem nemám. Když jsem v ketoze (20g sacharidů denně), tak ho mám. Když jsem ji držel minule měsíc, tak jsem měl průjem celý měsíc. Čím víc dám vlákniny z nízko-sacharidové zeleniny, tím je to horší. Tzn., že vy ten průjem berete spíš jako pozitivum? Co demineralizace? Sice davám denně tak 20g soli rozpuštěných v roztoku s jablečným octem a popíjím celý den a 1-2 gramy hořčíku bisglycinátu, ale s tím průjmem by k té demineralizaci mohlo dojít i tak ne? Nehledě na váhový úbytek, což je u mě nežádoucí. Jde ho tedy nějak zastavit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2020 9:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
Možná jsem to špatně napsal. Když jím nízkosacharidově, tak průjem nemám. Když jsem v ketoze (20g sacharidů denně), tak ho mám. Když jsem ji držel minule měsíc, tak jsem měl průjem celý měsíc. Čím víc dám vlákniny z nízko-sacharidové zeleniny, tím je to horší. Tzn., že vy ten průjem berete spíš jako pozitivum? Co demineralizace? Sice davám denně tak 20g soli rozpuštěných v roztoku s jablečným octem a popíjím celý den a 1-2 gramy hořčíku bisglycinátu, ale s tím průjmem by k té demineralizaci mohlo dojít i tak ne? Nehledě na váhový úbytek, což je u mě nežádoucí. Jde ho tedy nějak zastavit?

Pokud jste tedy schopen docílit stavu ketózy, myslím měřitelně, což by asi při tak nízké hladině sacharidů bylo pravděpodobné, vyzkoušel bych lehce zvednout sacharidy až do úrovně kdy budete ještě schopen se dostat do ketózy, třeba 50-70 g a tak by šlo jet i delší dobu. Nicméně z pohledu fungování organizmu je lepší pokud budete střídat cyklicky ketózu šest dní a jednou za týden dáte den zase prakticky skoro jen na sacharidech, což jsem zde již někde také popisoval. Další možnost je vyzkoušet na noc těsně před spaním dávat vápník v laktátu co máme na e-schopu a ten bych řekl také může fungovat na zpevnění stolice a celkové zklidnění. Nepíšete kolik dáváte vlákniny, ale na vlákninu je potřeba dost pít, nebo ji snížit třeba o třetinu, prostě vyzkoušet co vlastně tělu vadí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 09, 2020 11:00 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Jo podle Ketophanu jsem. Objednal jsem si ten vápník od vás. Dlouho jsem vycházel z toho, jak jste psal, že vápníku má téměř každý přebytek, tak jsem ho nikdy nesuplementoval. Schválně jsem dal svoji stravu do Cronometru. Dlouhodobě nejím žádné mléčné výrobky mimo Ghi. Všechno jsem měl ok, akorát vápník na 40%. Zkoušel jsem tam dávat různé potraviny a podle Cronometru v podstatě není možné dostat se na 100% bez mléčných výrobků. Možná jen s pomocí máku, což na keto není moc možné vzhledem k dalším cukrům. Možná ještě kdyby člověk snědl 400g sardinek denně. Nechápu to, z čeho vycházíte, že má většina lidí nadbytek vápníku? Pouze z toho, že jedí hodně mléčných výrobků? Jídelníček mám cca maso různé druhy, zelená zelenina, olivovej olej, Ghí, kokosový olej, nějaké koření a protein izolát. Sem tam vejce nebo kokosové mléko. Zdá se mi to v pohodě na Keto, ale zřejmě žádej nic moc zdroj vápníku. Četl jsem příznaky nedostatku vápníku a docela to sedí. Myslíte si, že když dlouhodobě nejím mléčné výrobky a jídelníček vypadá, jak vypadá je možný nedostatek vápníku? Suplementy: Vitamin C - 5000mg, B komplex od generica forte tak 5 tablet, hořčík bisglycinát, ašvaganda, Gaba, kozlík, omega 3, laktoferin, 15g himalájské soli s jablečným octem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2020 9:08 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
Dnes jsem nabyl novou zkušenost, která sice nijak více neosvětluje složení jaterních kamenů, ale jde o hodně zajímavou zkušenost tedy ji sem písnu. Trochu experimentuji ...

Zdravim Jarda, nieco podobne sa mi uz stalo. Teda, ze odisli bez jaternej ocisty. Iba pri obycajnom poste. Teda iba som hladoval. Nejaky cas predtym, minimalne ale niekolko hodin, som citil neskutocne tlaky v peceni, nie bolestive, ale take vseliake zblnkanie, a take tie skvrkave procesy. Islo urcite o lokalitu v tele, kde je pecen. Bol som prave v meste, takze za chodze, trvalo to ale asi aj pol hodinu, mozno hodinu to vseliake skvrkanie. Potom som mal dalsiu stolicu dokonca bez klystiru, ono to vyvolalo hnacku same, asi ta toxicita. Niektore boli dost velke a mali trochu inu farbu nez pocas pecenovych ocist, boli menej zelene a viac tmave. Po tejto skusenosti sa mi neskutocne ulavilo, teda dalsie tyzdne som si vsimol, ze mi je lepsie, a mam aj viac energie. Vtedy som pochopil, ze to nemoze byt olej, ja osobne si ale myslim, ze su to pozostatky vseliakych usadenin v pecenovych kanalikov, plus zatvrdnuta zlc v zlcniku, nejde o vapenate kamene... teda, ja by som to ani nevolal kamene. Je to taky foremny maz, je mozne, ze v tele, je to este viac tekute, a stvrdne to potom v stolici. V kazdom pripade, je to nieco, co v peceni, kanalikoch a zlcniku urcite nema byt, nieco ako ked je zaspineny komin, a pride kominar odstrani to. Teda hovorim, ze ide o detox, nieco, coho sa telo zbavi z tej pecene, co tam vznika dlhodobym procesom a je to dobre. Ta pecenova ocista vlastne urobi na to idealne podmienky, aby sa toho telo zbavilo, a tak to telo samozrejme vyuzije, a zbavi sa toho. Ale moze sa mu to podarit aj svojvolne, pri urcitych podmienkach, napriklad pri hladovke sa to moze podarit, atd... v kazdom pripade, je to dokaz, ze ide o detox a nielen o stvrdnuty olej. Je to urcite nejaky odpad nahromadeny v tele.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2020 9:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
Jo podle Ketophanu jsem. Objednal jsem si ten vápník od vás. Dlouho jsem vycházel z toho, jak jste psal, že vápníku má téměř každý přebytek, tak jsem ho nikdy nesuplementoval. Schválně jsem dal svoji stravu do Cronometru. Dlouhodobě nejím žádné mléčné výrobky mimo Ghi. Všechno jsem měl ok, akorát vápník na 40%. Zkoušel jsem tam dávat různé potraviny a podle Cronometru v podstatě není možné dostat se na 100% bez mléčných výrobků. Možná jen s pomocí máku, což na keto není moc možné vzhledem k dalším cukrům. Možná ještě kdyby člověk snědl 400g sardinek denně. Nechápu to, z čeho vycházíte, že má většina lidí nadbytek vápníku? Pouze z toho, že jedí hodně mléčných výrobků? Jídelníček mám cca maso různé druhy, zelená zelenina, olivovej olej, Ghí, kokosový olej, nějaké koření a protein izolát. Sem tam vejce nebo kokosové mléko. Zdá se mi to v pohodě na Keto, ale zřejmě žádej nic moc zdroj vápníku. Četl jsem příznaky nedostatku vápníku a docela to sedí. Myslíte si, že když dlouhodobě nejím mléčné výrobky a jídelníček vypadá, jak vypadá je možný nedostatek vápníku? Suplementy: Vitamin C - 5000mg, B komplex od generica forte tak 5 tablet, hořčík bisglycinát, ašvaganda, Gaba, kozlík, omega 3, laktoferin, 15g himalájské soli s jablečným octem.

Tak on ani ten cronometer nelze brát jako univerzální a jediné možné definitivní řešení i když je mnohem lepší než pouhý odhad. Já vycházím z vlasových analýz kterých zde mám stovky kde naprostá většina lidí je vápníkem předávkována a má z toho mnoho potíží. Také je s otazníkem zda to vhodné rozpětí které mají nastaveno v cronometru je opravdu ideální, což u jiných položek není vždy pravda. Navíc některé funkce vápníku dovede zastoupit vyšší dávka hořčíku a v keto se netvoří v těle záněty tedy není ani potřeba tolik vápníku na jejich hašení. Cronometer také umožňuje vybrat si z několika druhů jídelníčků u nichž se pak dost liší referenční rozpětí tak vyzkoušejte přepnout na keto to tam myslím také mají, nebo něco podobného. Krátkodobě je lepší být raději s vápníkem níže než vysoko na tom se shodne mnoho vyhlášených kapacit a myslím že mají pravdu. Každopádně tím že vyzkoušíte vápník dodávat nemáte moc co pokazit tedy bych ho vyzkoušel třeba 4-6 tablet denně vždy večer těsně před spaním a uvidíte jak budete reagovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát led 10, 2020 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Zdravim Jarda, nieco podobne sa mi uz stalo. Teda, ze odisli bez jaternej ocisty. Iba pri obycajnom poste. Teda iba som hladoval. Nejaky cas predtym, minimalne ale niekolko hodin, som citil neskutocne tlaky v peceni, nie bolestive, ale take vseliake zblnkanie, a take tie skvrkave procesy. Islo urcite o lokalitu v tele, kde je pecen. Bol som prave v meste, takze za chodze, trvalo to ale asi aj pol hodinu, mozno hodinu to vseliake skvrkanie. Potom som mal dalsiu stolicu dokonca bez klystiru, ono to vyvolalo hnacku same, asi ta toxicita. Niektore boli dost velke a mali trochu inu farbu nez pocas pecenovych ocist, boli menej zelene a viac tmave. Po tejto skusenosti sa mi neskutocne ulavilo, teda dalsie tyzdne som si vsimol, ze mi je lepsie, a mam aj viac energie. Vtedy som pochopil, ze to nemoze byt olej, ja osobne si ale myslim, ze su to pozostatky vseliakych usadenin v pecenovych kanalikov, plus zatvrdnuta zlc v zlcniku, nejde o vapenate kamene... teda, ja by som to ani nevolal kamene. Je to taky foremny maz, je mozne, ze v tele, je to este viac tekute, a stvrdne to potom v stolici. V kazdom pripade, je to nieco, co v peceni, kanalikoch a zlcniku urcite nema byt, nieco ako ked je zaspineny komin, a pride kominar odstrani to. Teda hovorim, ze ide o detox, nieco, coho sa telo zbavi z tej pecene, co tam vznika dlhodobym procesom a je to dobre. Ta pecenova ocista vlastne urobi na to idealne podmienky, aby sa toho telo zbavilo, a tak to telo samozrejme vyuzije, a zbavi sa toho. Ale moze sa mu to podarit aj svojvolne, pri urcitych podmienkach, napriklad pri hladovke sa to moze podarit, atd... v kazdom pripade, je to dokaz, ze ide o detox a nielen o stvrdnuty olej. Je to urcite nejaky odpad nahromadeny v tele.

Jsem potěšen že podobné zkušenosti má i někdo další a tím lépe je možno zdokumentovat situace které vůbec s očistou jak je popsána nesouvisí a bordel odchází za naprosto jiných podmínek než jaké vytváří očista. Pak je pro všechny popírače efektivnosti tohoto jednoduchého postupu velice těžké až nemožné hlásat nějakou svojí pseudovědeckou vymyšlenost, že jde o zmýdelnění olej aplikovaný při jaterní kůře, což je pochopitelně naprostá blbost. Nevím o jediném případu kdy by si kdokoliv z těch vědátorů dal tu práci podrobit vyšlé konkrementy opravdu pořádné analýze s nějakým jasným závěrem o jejich složení. Jde o podobné demagogické počínání jako fašistické prosazování jediného správného názoru na naši orientaci k některé z mocností a kdo nesouhlasí s tím že USA jsou nositelem demokracie a tvrdí že Rusko je na tom dnes pomalu lépe je oflastrován spoustou hanlivých nálepek. Nálepky dostane aniž se ti co ho nálepkují vůbec zamyslí nad významem slova demokracie která stojí především na akceptování faktu že ne každý musí mít stejný názor jako je ten oficiální.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz