Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2020 3:46 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jarda píše:
Dnes jsem nabyl novou zkušenost, která sice nijak více neosvětluje složení jaterních kamenů, ale jde o hodně zajímavou zkušenost tedy ji sem písnu. Trochu experimentuji se složením stravy a jedu teď dost svéráznou dietu kterou již držím nějakou dobu. Prostě jede se šest dní keto s minimem sacharidů a sedmý den zase skoro jenom sacharidy.........

Zdravim, me by zajimalo kde je presne podstata tvorby tech kamenu. Ja jsem udelal,10 jaterek,prvnich 6 vyslo mraky kamenu zelenych, posledni 4 nevyhazelo uz nic povazoval jsem to za vycistene, kdyz uz nic nevyslo. To uz bylo pred 5 lety. Ale nedavno jsem nasel v zahode par zelenych kamenu a to jsem zadnou ocistu nedelal.

Predpokladam Jardo, ze jste taky cistil dokud bylo co a snazite se zdrave zit a stejne tam jsou.
Tak bud to jsou jeste stare kameny co uz tam jsou opravdu dlouho z dob nezrizeneho zivota a
nebo tam naky smejdi ucpavaj jaterni kanalky a tam se potom tvori kameny.
Jinak jsem cetl v jedne knize o jatrech, ze kameny v jatrech se tvori prevazne z zivocisnych bilkovin.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 22, 2020 5:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Zdravim, me by zajimalo kde je presne podstata tvorby tech kamenu. Ja jsem udelal,10 jaterek,prvnich 6 vyslo mraky kamenu zelenych, posledni 4 nevyhazelo uz nic povazoval jsem to za vycistene, kdyz uz nic nevyslo. To uz bylo pred 5 lety. Ale nedavno jsem nasel v zahode par zelenych kamenu a to jsem zadnou ocistu nedelal.

Predpokladam Jardo, ze jste taky cistil dokud bylo co a snazite se zdrave zit a stejne tam jsou.
Tak bud to jsou jeste stare kameny co uz tam jsou opravdu dlouho z dob nezrizeneho zivota a
nebo tam naky smejdi ucpavaj jaterni kanalky a tam se potom tvori kameny.
Jinak jsem cetl v jedne knize o jatrech, ze kameny v jatrech se tvori prevazne z zivocisnych bilkovin.

Předpokládám že původ tvorby bude v sníženém toku žluče a podle mě stačí stres aby se tok snížil a po určité době se konkrementy vytvoří. Pochopitelně dost ta tvorba koreluje se způsobem stravování, ale pokud by teklo žluče dost patrně by se tvorba zcela zastavila i při relativně špatné stravě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2020 7:22 am 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Jardo, jak si psal, jedu teď dost svéráznou dietu kterou již držím nějakou dobu. Prostě jede se šest dní keto s minimem sacharidů.
Mohl by si prosím napsat složení, nebo co konzumuješ v keto, myslím konkrétně.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 27, 2020 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tony210 píše:
Jardo, jak si psal, jedu teď dost svéráznou dietu kterou již držím nějakou dobu. Prostě jede se šest dní keto s minimem sacharidů.
Mohl by si prosím napsat složení, nebo co konzumuješ v keto, myslím konkrétně.
Děkuji

To si musí člověk nastavit dle vlastních požadavků a já to dost měním tedy třeba takto.


Přílohy:
Cronometer KETO.pdf [357.63 KiB]
912 krát
Cronometer KETO-Vegan.pdf [390.4 KiB]
883 krát
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2020 12:45 pm 
Offline

Registrován: sob bře 14, 2020 2:47 pm
Příspěvky: 4
Rozbor kaménků rentgenovým spektrometrem. Třeba někomu pomůže.


Přílohy:
IMG_5227.JPG
IMG_5227.JPG [ 563.32 KiB | Zobrazeno 21460 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 05, 2020 6:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vlčica píše:
Rozbor kaménků rentgenovým spektrometrem. Třeba někomu pomůže.

Hodně zajímavé, pokud to správně chápu je tam poměrně dost vápníku, což vyvrací ty teorie o zmýdelnění oliváče epsomkou kde by vápník pochopitelně těžko byl v takovém množství.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2020 9:04 pm 
Offline

Registrován: sob bře 14, 2020 2:47 pm
Příspěvky: 4
..to byla první očista. V druhé šly kameny větší, skoro 2cm a ty poslední byly ve vápenné krustě. Přitom na ultrazvuku mně řekli, že tam mám jen písek, ale žlučník obrovský.. myslíte, že se nemusím bát třetí očisty, když ty poslední kameny byly tvrdé?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2020 9:13 pm 
Offline

Registrován: sob bře 14, 2020 2:47 pm
Příspěvky: 4
tady je rozbor kamenů ze druhé očisty


Přílohy:
20200820_211036.jpg
20200820_211036.jpg [ 691.27 KiB | Zobrazeno 21241 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2020 9:17 pm 
Offline

Registrován: sob bře 14, 2020 2:47 pm
Příspěvky: 4
1%= 10.000 ppm


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2020 9:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vlčica píše:
..to byla první očista. V druhé šly kameny větší, skoro 2cm a ty poslední byly ve vápenné krustě. Přitom na ultrazvuku mně řekli, že tam mám jen písek, ale žlučník obrovský.. myslíte, že se nemusím bát třetí očisty, když ty poslední kameny byly tvrdé?

Pokud vám nebylo blbě tak proč se bát osobně bych moc nezkoumal a čistil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2020 10:41 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Hromada vapniku a kde je horcik?
Kdyz to vidim, tak si rikam, jestli tyto kameny nesouvisi s deficitem horciku, kdy se telo zbavuje nadbytku Ca touto nestastnou cestou....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2021 3:15 pm 
Offline

Registrován: sob lis 20, 2021 3:13 pm
Příspěvky: 1
Při očistě systému bychom rozhodně neměli zapomínat ani na ženšen https://eshop.guaranaplus.cz/zensen. Já jsem jej dostala doporučený od mého kamaráda, který je také praktickým lékařem. Ten starý dědula, ke kterému chodím, mi říká, že všechno vyřeší léky. Ale já chci žít zdravě a nebýt závislá na svých játrech. Nebudu chodit s davem, nechám si poradit od odborníka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 20, 2021 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="ludmila1985":1bokvrk3]Při očistě systému bychom rozhodně neměli zapomínat ani na ženšen [url:1bokvrk3]https://eshop.guaranaplus.cz/zensen[/url:1bokvrk3]. Já jsem jej dostala doporučený od mého kamaráda, který je také praktickým lékařem. Ten starý dědula, ke kterému chodím, mi říká, že všechno vyřeší léky. Ale já chci žít zdravě a nebýt závislá na svých játrech. Nebudu chodit s davem, nechám si poradit od odborníka.[/quote:1bokvrk3]
Pokud je to reklama tak asi ne zrovna na ideálním místě a pokud jde o

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2022 11:01 am 
Offline

Registrován: pát dub 02, 2010 10:13 pm
Příspěvky: 78
Zajtra idem na ocistu pecene po 12 rokoch znova, dnes mam den bez tuku, viac menej na ovoci, ak si robim caj mozem sladit medom?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv bře 31, 2022 11:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lubyx píše:
Zajtra idem na ocistu pecene po 12 rokoch znova, dnes mam den bez tuku, viac menej na ovoci, ak si robim caj mozem sladit medom?

V tom by neměl být problém, med vám vyloučení žluče nespustí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz