Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv srp 28, 2014 4:50 pm 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 1:49 pm
Příspěvky: 11
Ahoj Pavle,
dekuju Ti za gratulaci, povzbuzeni, doporuceni a dalsi informace.
Bydlim v domacnosti, rodinnem dome o 8 clenech, takze si moc vymyslet ohledne stravy nejde. Vsichni jime stejne, co se uvari nebo pripravi. Teta vari temer denne 8l hrnce plne jidla, moc dobreho, strasne pekne i voni, ale typicka ceska kuchyne. Pan Zajicek a Bible Svata rikaji, ze hlavni je psychika(Bozi pokoj/klid), az pak jidlo a piti, a psychika je OK. Ph moce i slin, i kdyz jim jak prase taky OK. Stravou jsem se zabyval/2 roky kvalitniho a vyvazeneho veganstvi/, ale vyrabelo to stres, takze navrat na pestrou, teda praseci \":)\" stravu.
Tento 21 az 40 denni pust dam s klystRama a s urinou, ale porad mi vrta v hlave, ze Pavel Macha rika zadna urina ani klyStys, ze to je dobre jen zdanlive.
Nizky tlak a zimnice nevadily nejvic mne, ale okolnim lidem. Predstav si, ze se trepes v posteli a sesype se na Tebe 7 lidi a furt do Tebe husti, ze umres, ze zavolaji sanitku. Az se to stane priste, okamzite se sbalim a jdu do hotelu. \":)\" Dve jsou navic taky diabetky na inzulinu a nikdo z nich neuznava alternativku. Proste si budou do smrti pichat a cekat na sekundarni komplikace(jedne uz urizli vsechny prsty u nohy+slepota na jedno oko). Taky prave kvuli nim se postim, abych jim ukazal, ze to jde i jinak.
Suchy pust jsem taky zkousel, max 4 dny, ale jako by mi vyschly kolena, nemohl jsem moc dobre chodit.
Pri mem 21. Dennim pustu jsem mel porad velkou zizen. 4-6l RO vody denne, zkousel sem tak moc nepit, ale mel jsem pak uplne suchou hubu, i jazyk.
Vim, ze mas velke zkusenosti s pustem a dalsimi vecmi, takze Tve cenne rady poslechnu a budu se jimi ridit.

Zdar a silu
Karel


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2014 5:58 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 10:02 pm
Příspěvky: 11
Ahoj všichni a předevší Karle a Nagualko Gábinko \":-)\"
Nejdřív musím fakt nadšeně pogratulovat Karlovi \":!:\" Fakt Karle dobrý! \":-)\" Tam kde jsi ty bych se taky moc rád dostal - na 21... Jen tak dál! Povzbuzuješ mě velice \":-D\"
Já jsem zkoušel během července zase "svých pár dnů". Říkal jsem si, že alespoň těch 5-6. Houby. Zvracení na mě přišlo neočekávaně opět o den dřív. Tedy už den čtvrtý a samozřejmě zase v práci \":-(\" Když se dostanu do tohodle stavu, tak s půstem končím. I když nemám nejmenší chuť do jídla. Ale nemám odvahu pokračovat, když nemám ani sílu dojít na záchod... Ale je v tom vidět progres! Někam to spěje. Myslím, že se to časem povede zlomit. A dostanu se přes mojí zapovězenou hranici na víc dnů! Rád bych se pustil do dalšího pokusu, ale teď to nejde. Nemůžu si dovolit vypadnou v práci (příště si vezmu dopředu dovolenou) a ještě další okolnosti jsou proti. Tak zatím pokračuji v jedno a dvoudenních půstech - stav při nich mi už přijde docela normální a příjemný.
Teď v posledních dnech na mě přišel silný kašel. A chrapot. Předpokládám, že to odezní. Ale hlavně nevím, co si o něm myslet. Žádné takové potíže jsem neměl už půl roku, tedy od doby svého prvého půstu!
A ještě jednou věcí se musím pochlubit - poprvé po bezmála 25-ti letech na mě v srpnu nepřišla moje pravidelná alergie a já dovolenou v lesích a lukách prožil bez prášků, kapek, smrkání, pálení, bolení hlavy a dalších "obvyklých radostí". Krása! A velké potvrzení správnosti mého (resp. našeho \":wink:\" ) počínání! \":D\"
Já tě jednou doženu, Karle, to se budeš divit! \":mrgreen:\"

Pro "naší" Gábinku: \":-)\"
Mám obdobné potíže jako ty. Ne úplně stejné, ale taky mám blok - stav po pár dnech, který mě nepustí dál. Jak už jsem psal, řeším to tak, že opakuji to, co "je mi dovoleno" a těším se, až "budu připuštěn" dál .. \":-)\" Ono asi dost záleží, v jaké stavu člověk svoje tělo (a nejen to) má, a nejde to zlámat naráz přes koleno. Je potřeba hezky postupně a trpělivě se vracet do normálu. To je moje moje přesvědčení, které mě strká dopředu \":-)\" Ono taky to nemůže být až tak jednoduché - to by nás to ani nebavilo \":-)\"
Takže držím palce!
Jsem z Ústí n.L.
To by bylo, abysme to nevypůstili \":lol:\"
Mirek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2014 8:08 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
čau Mirku a všichni,
Taxem se namotivovala pročtením nějakých témat na a-z, a jdu opět do půstů! \":-)\"doba sice ne až tak perspektivní,ale předpokládám,že to září a říjen nějak zvládnu. Chystám se na trojky (nov a úplněk), frknu tam ještě nějaké ty jaterní očisty, nějak vše chci zkombinovat co nejrozumněji a zároveň co nejefektivněji...
Cukr mi lítá příšerně,mám pocit, že poslední dobou prodělávám nějakou latentní záležitůstku,pobolívá v pravym podžebří,plus zánět močáku.se zánětem to odnesla tragicky i má kštice (viz příspěvek do Padání vlasů),takže nyní se začnu tvářit jako půstující panker \":-(\" .odpadlé prameny vlasů schovávam doma v láhvi...blee.
Kluci,vy chcete/plánujete půstit i přes zimu?
Ostrava,Ústí...dálky. já jsem z Kralup \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2014 8:52 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
Karle,Mirku, všichni,
ještě mám 1 dotaz. Vzpoměla jsem si, že svůj 8mi denní půst jsem musela ukončit
mj.kvuli děsnému motání hlavy -příliš nízkému tlaku. Neznáte nějaký fígl, jak tyhle motolice zmírnit/obejít?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 30, 2014 10:28 pm 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 1:49 pm
Příspěvky: 11
Ahoj Gabko-Nagualko, Mirku, pratele.
Diky Mirku za pochvalu, tesim se jak me dozenes - doufam, ze to bude brzo a se spravnou navratovkou a trvalym zbavenim se toho, nenech to dlouho cekat \":)\" \":mrgreen:\"
I me alergie zmizla. A to byl i s tabletkami a budesonidem(steroidem) IgE 760!
Gabko, joooooo, jdi do toho, tak je to spravne, tak to ma byt. \":)\"
Jak radi Pavel Pv33, nejdriv ocisty, a pak bezproblemovy/bezkomplikacni pust ;.
Cukr pred pustem mi taky lital-sem se s tim ne.ral, jen sem daval vecer 80j inzulinu, abych nechodil v noci na zachod-Hbacko 19.7 \":)\" a po 21cce 5.1-nejdriv mi doktrorka vynadala, ze sem musel mit casta a silna hypa, ale pak mi rekla, ze jsem jeji nejlepsi dia1 patient. Pry ani nikdo z jejich klientu na pumpe nema tohle cislo \":)\"
V zime postil 9 dnu, na sobe sem mel 3 vlnene merino vrstvy-spodky+dlouhe trika, gramaz 280 a na tom dalsi vratvu umelohmotnech spodku a dl. triko a na tom hruby svetr a oteplovaci kalhoty , 4 vrstvy hrubych merino vlnenych ponozek, na tom jeste vlnene pletene papuce a bylo mi casto zima, takze uz se asi v zime nebudu postit.
Kdyz jsem se pohyboval venku nebo byl ve vytopenem kanclu/praci, tak to bylo dobre, ale doma bez pohybu mi byla neprijemne zima. Doma totiz setrime s topenim, normalne mame v zime v dome 12 stupnu \":)\" ( drahy plyn) , na 19st. se vytapi jen 1 cimra z 13, jidelna/obyvak a vecer koupelna.
Teple pocasi- leto je na pust mnohem snazsi.
20, 21 a 22. den pustu jsem kvuli nuzkemu tlaku a motani hlavy se musel silne pridrzovat zabradli pri sestupu/vystupu na schodech, a obcas oprit na chvili(1-2min) o stenu, vsak jsem i kvuli toho prerusil pust, taky neznam zadny fugl, Pavel Pv33 vsak radi nepit/such pust na to.
Tak supky dupky na pustik nebo ocistu, \":)\"
At se dari!
Zdar a silu
Karel

..................
Ted sem cetl jednu smutnou diabetickou diskuzi, kdy pani s dia1 v USA, ktere neschvalili pojisteni a nemela penize na zakoupeni inzulinu do pumpy, a uz mela hodne vysokou glykemii a stav s tim spojeny premyslela, ze ho v lekarne ukradne. A pozdeji kdyz si sla vyzvednout, tak ji lekarnik vynadal pri kontrole pojisteni, ze takovi jako ona chteji inzulin jen proto aby mohli zrat junk food, ze kvuli tomu, ze spatne ji, z toho dostala cukrovku a vysava zdravotni system a tim ze okrada poctive danove poplatniky a zvysuje naklady zdravotnictvi... Pani psala, ze ji tak aby ji inzulin co nejdele vydrzel, ze se citi jak ve filmu 'Time' kde mel kazdy clovek odmereny kratky cas na hodinkach(ktery se ale dal prodluzovat) a ten kdyz vyprsel, tak umrel.. Vzdy kdyz sezene lahvicku inzzlinu, ze se citi strasne bohata a stastna a pozehnana.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 10:54 am 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 10:02 pm
Příspěvky: 11
Ahoj Gábi Kralupando, Karle, všichni,
vy jste ale fofrnící! Ještě jsem skoro ani nedopsal a už jste odpověděli! \":-)\"
To je fajn, je vidět, že máte zájem ...
Gábi, když si přečteš (korektní) informace o půstu, zjistíš, že nízký tlak a zima jsou běžné průvodní jevy a je potřeba se s nimi nějak vyrovnat. Se zimou se ještě dá něco relativně snadno provést, ale s tlakem asi dost těžko. Sám mám s tím zkušenost, jak to se mnou seklo... (píšu o tom tady před časem taky). Říkám si (a už se opakuji), že když to budu zkoušet znovu a znovu, že to pomalu a postupně povolí! A dostanu se kam potřebuju. A co se zimy týká, rozhodně bych se na ní (sám před sebou) nevymlouval a pod touhle záminkou nic neodsouval. "Co můžeš udělati dnes, na zítřek neodkládej" \":-)\"
Když je člověk "normální", cpe se horem dolem vším co mu pod požerák přijde, přicházejí také "průvodní jevy". Ale ty se pokládají také za "normální"...
Já volím cestu půstů se vším všudy, stojí mi to za to \":-)\" A nejen půstů. Např. na

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 3:54 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
ahoj, ještě jeden dotaz...vzpoměla jsem si, že mě chytaly při půstování šílený křeče do lýtek, uplně mi to kroutilo nohama na schodech, nevěděla sem, zda brečet nebo řvát bolestí, nebo se sama sobě chechtat. Brala jsem již toi dobou hořčík v tabletách, ale při půstu logi ky vysadila, takže opět křeče.
Co si myslíte o vnější aplikaci chloridu hořečnatýho na kůži (do vany) při právě probíhajícím půstu jako prevenci křečí??


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="planetlab":t33w67o3]Ahoj Mirku,
těmi slovy "zkusit 21 a zbavite se toho uplne" jsi mi vlil novou krev do
zil. Myslel jsem jen na to "zbavit se toho".
Pust zacal spontanne. Ve stredu 9.8. odpoledne 1100g smetanove zmrzliny,
vecer krajic chleba, 80g zerve, 50g pazitky, 50j. Lantusu+30j Apidry.
Prubeh pustu:
10.7. Silny prujem, celodenni boleati bricha. Spontanni pust.
11.7. - 29.7. Pust. Za cely pust jen 1x klystyr, 4x stolice(bordel z
jater(asi)).
Glykemii, moc a tlak jsem meril 4x denne.
Tlak kolem 110/70. Puls 60-100. Glykemie do 14.7. pri 10 j lantusu/ den:
2.4- 5.3.mmol ,od 15.7. po vysazeni inzulinu 4.3- 8.5 mmol, prumerne 5.8.
V noci 29.7.(20. den) zachvat zimnice, zabaleni do 2 zimnich perovych
spacaku,uleva az po pul hodine.trepani. Odhodlani pokracovat v pustu do 28 dne
nalomena nizkym tlakem krve i zvysenM tlakem okolnich lidi. Tlak 80/52.
Castezatmivani pred ocima. Neuatale zimnice.
Proto 22 den pustu v cca 16 hodin 200g zparenych rajcat.
NNavratovka:
1. Den; 202g rajcat
2. Den: 198 g bananu, 10j lantusu
3. Den: 194 g bananu, 10j lantuau
4. Den: 298 g jablek, 10j lantusu
5. Den: Navsteva babicky:
Po silnem ovlivneni Dezonerem(koncil 40 denni pust) a Nowocainem v tematu
'Pust' a jejich bagatelizaci navratovky:
Konec navratove stravy.
I pres podelanou navratovku, mi ted staci 10j Lantusu na cely den. Po jidle
je glykemie max 11mmol. Pred jidlem a behem dne ~4mmoly.
Takze diky viditelnym vysledkum ve snizeni aplikace inzulinu z cca 80j
celkem(50 lantus+30 apidra) na pouhych 10j lantusu, zopakuju 21cku tedka, zkusim prodlouzit na 30-40 dni do 6.rijna(uplnek)
a verim a tesim se v na uplne "zbaveni se toho".
Jak jsi na tom Ty Mirku? Co c peptid? A nejake pokroky v pustu?
Kusmauluv dech je stav pred smrti, kdy je telo tak prekyselene, ze uz nezvladne udrzet se nazivu.
S tou glukouzou do strev a koncem pustu, kdyz neni jina moznost tak bych to udelal taky. Ale z moji zkusenosti i jak pise Vlastimil Matula z Tveho odkazu se da tech 2.5 mmol vydzet i pri zatezi v horach.
Ale mam kamarada na pumpe, ktery citi hypo uz pri 5 mmolech. Tak ten nevim jak se bude postit az mu oznamim a nazorne ukazu vylecenou cukrovku. \":twisted:\"
Zdar a silu
Karel


...........................
Ahoj Nagualko,
zakladatelko tohoto fora, pustovaci dia1 kolegynko. \":)\"
Me na tyhle problemy pomohl klystyr (kazdy den cca rok) - bolesti hlavy ,kloubu, prachniveni zubu, padani vlasu, zadna energie apod., a ten klystyr s tim hnul a asi byl take duvodem bezproblemoveho 21. denniho pustu.
Gabko do toho!! Moc Ti fandim. Vlastne diky Tobe a tvemu tematu tady na foru jsen se prestal bat pustu.
Verim, ze se cukrovky Ty, Mirek, ja i dalsi pustujici diabetici zbavime. \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 31, 2014 8:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Nagualka píše:
ahoj, ještě jeden dotaz...vzpoměla jsem si, že mě chytaly při půstování šílený křeče do lýtek, uplně mi to kroutilo nohama na schodech, nevěděla sem, zda brečet nebo řvát bolestí, nebo se sama sobě chechtat. Brala jsem již toi dobou hořčík v tabletách, ale při půstu logi ky vysadila, takže opět křeče.
Co si myslíte o vnější aplikaci chloridu hořečnatýho na kůži (do vany) při právě probíhajícím půstu jako prevenci křečí??

Podle všeho by opatrná venkovní aplikace hořčíku nemusela znamenat problém, ale i tak bude vhodné si hlídat tlak, hořčík s ním může dost pohybovat, nicméně to pouze odhaduji, vyzkoušené to nemám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 03, 2014 8:59 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
dobrý večer vespolek,
mám za sebou druhý půstovní dník \":-)\" \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 04, 2014 7:17 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 10:02 pm
Příspěvky: 11
Ahoj Gabi,
držím palce!
Rád bych šel do toho taky tak, ale nemůžu. Tak jsem aspoň zvýšil pravidelný týdenní půst na dva dny \":-)\"
Koukám, že se čistíš na těle i na duši \":-D\" Třeba se ti i srdíčko otevře a LÁSKA se objeví. Nebo spíš - ty jí objevíš \":-)\"
Ať se ti daří! A kdyby to nešlo až tak, jak si představuješ, tak to půjde příště...
Mirek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned zář 21, 2014 11:09 pm 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 1:49 pm
Příspěvky: 11
Ahoj Gabi, Mirku a dalsi.
Preposilam mail od Vlasty (jeho web www.fajnejidlo.com ), ktery se taky postil 21. Dnu, ale nechce se tu registrovat a postnout to sam.

"
Ahoj;
posílám ti video dokument o průběhu 21. denního půstu (viz odkazy níže) a měřené hodnoty (viz přílohu).
Pokud si myslíš, že by to někomu mohlo pomoct, nalož s tím dle vlastního uvážení.
Zahajeni
Den 5.
Den 10.
Den 15.
Ukončení

Pochopil jsem dobře z naší uplynulé konverzace, že jsi právě ve 40ti denním půstu? Kolikátý den a jaký je průběh?
A jaká je tvá zkušenost s návratovkou po půstu? Já si nikdy nejsem jistý co, kdy a kolik... Ještě se stále učím s tím zacházet.

Díky

Vlasta"

---------------------------
Gabi, mel jsem taky pri pustu i jindy krece v nohach(asi tak silne jak Ty, ale nejen na schodech, ale i v klidu napr. v posteli), ale jak jsem se zacal natirat tepperweinovou smesi smichanou s epsomskou soli, tak to prestalo.

---------------------------

Pane Zajicku, dekuji Vam, Vy mate take muj obdiv z odvahy, odhodlani a energie s jakou provozujete Vas projekt Zdravi-az.


Přílohy:
pusty.xlsx [16.4 KiB]
1105 krát


Naposledy upravil planetlab dne stř lis 26, 2014 7:56 pm, celkově upraveno 1
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon zář 22, 2014 1:10 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
planetlab píše:
Ahoj Gabi, Mirku a dalsi.
Preposilam mail od Vlasty, ktery se taky postil 21. Dnu, ale nechce se tu registrovat a postnout to sam.
.....

Gratuluju Vlastovi, ze se oprostil od nekterych nesmyslu, ktere nam tvrdi oficialni medicina, a zkousi vzit sve zdravi do vlastnich rukou. Samozrejme by me zajimalo pokracovani videi a informaci o Vlastovi, v tomto momentu predevsim jeho zhodnoceni vysledku pustu po ukonceni navratovky. Predevsim jaka nastala zlepseni a pripadne i co se nezlepsilo. Dik za zverejneni prubehu pustu.
Drzim Vlastovi a dalsim co bojujou s cukrovkou palce, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 28, 2014 12:24 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 10:02 pm
Příspěvky: 11
Ahoj Karle,
přeju hezký vánoční čas!
Už ses dlouho neozval. Dost by mě zajínalo, jak pokračuješ po tom tvém srpnovém výkonu!
Já jsem během podzimu neměl možnost pustit se do něčeho delšího, tak jsem jenom pravidelně týdně zařazoval 1 - 2,5 denní půstíky. Jsem zvědavý, jestli se to nějak projeví - teď jsem va třetím dnu vánočního půstu.
Zdravím také Gabču! Také jsi o sobě dlouho nedala vědět... Jak se vede? Jak pokračuješ?
Pročítal jsem tu "Vlastovo story". Je dobrej, to jo. Ale přišlo mi to podle toho popisu až příliš "jednoduché" a bezproblémové. No, kdyby se něco podobného povedlo mně, pískal bych si...
Příjemné a hodnotné a smysluplné svátky i všem ostatním!
Mirek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 17, 2015 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
planetlab píše:
Ahoj Gabi, Mirku a dalsi.
Preposilam mail od Vlasty (jeho web http://www.fajnejidlo.com ), ktery se taky postil 21. Dnu, ale nechce se tu registrovat a postnout to sam.

"
Ahoj;
posílám ti video dokument o průběhu 21. denního půstu (viz odkazy níže) a měřené hodnoty (viz přílohu).
Pokud si myslíš, že by to někomu mohlo pomoct, nalož s tím dle vlastního uvážení.
Zahajeni
Den 5.
Den 10.
Den 15.
Ukončení

Pochopil jsem dobře z naší uplynulé konverzace, že jsi právě ve 40ti denním půstu? Kolikátý den a jaký je průběh?
A jaká je tvá zkušenost s návratovkou po půstu? Já si nikdy nejsem jistý co, kdy a kolik... Ještě se stále učím s tím zacházet.

Díky

Vlasta"

---------------------------
Gabi, mel jsem taky pri pustu i jindy krece v nohach(asi tak silne jak Ty, ale nejen na schodech, ale i v klidu napr. v posteli), ale jak jsem se zacal natirat tepperweinovou smesi smichanou s epsomskou soli, tak to prestalo.

---------------------------

Pane Zajicku, dekuji Vam, Vy mate take muj obdiv z odvahy, odhodlani a energie s jakou provozujete Vas projekt Zdravi-az.

Ty křeče v nohách byl předpokládám nedostatek hořčíku a mimochodem mnoho lidí se cukrovky i zbaví pokud se jim povede srovnat hořčík, ale jde o běh na dlouhou trať a musí se doplňovat jak orálně, tak transdermálně, prostě ho tam nacpat kudy se dá.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz