Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv kvě 02, 2024 11:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kulturistika
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 12:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 06, 2012 3:49 pm
Příspěvky: 4
Dobry den,

jiz zhruba rok se venuji kulturistice. Resim problem s prekyselenim v dusledku velke potreby proteinu-bilkovin. Bezne vrcholovy kulturiste spotrebuji 3-4g proteinu/kg sve vahy. Tedy v mem pripade by se jednalo o cca 300-400g. Ja se pohybuji na vedecky podlozene maximalni hranici 1,5g/kg tedy 150g/denne. Jak docilit toho abych do sebe dostal takove mnozstvi bilkovin a zaroven nebyl automaticky prekyseleny? Pro predstavu je to v jidle napriklad 3x250g kureci steak za den. Samozrejme tolik masa nebo tvarohu nesnim tak to resim dodavanim suplementu, proteinovych koktejlu. Jeden rano, jeden odpoledne-vecer. Bilkoviny v takovem mnozstvi se totiz vyskytuji v podstate je v kyselotvornych potravinach.:-/ Mate nejaky napad?

Dekuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 1:55 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
[quote="dafa"2qvvn82i]Dobry den,

jiz zhruba rok se venuji kulturistice. Resim problem s prekyselenim v dusledku velke potreby proteinu-bilkovin. Bezne vrcholovy kulturiste spotrebuji 3-4g proteinu/kg sve vahy. Tedy v mem pripade by se jednalo o cca 300-400g. Ja se pohybuji na vedecky podlozene maximalni hranici 1,5g/kg tedy 150g/denne. Jak docilit toho abych do sebe dostal takove mnozstvi bilkovin a zaroven nebyl automaticky prekyseleny? Pro predstavu je to v jidle napriklad 3x250g kureci steak za den. Samozrejme tolik masa nebo tvarohu nesnim tak to resim dodavanim suplementu, proteinovych koktejlu. Jeden rano, jeden odpoledne-vecer. Bilkoviny v takovem mnozstvi se totiz vyskytuji v podstate je v kyselotvornych potravinach.-/ Mate nejaky napad?

Dekuji[/quote2qvvn82i]
Dle mě neexistuje zdravé stravování při 1,5gr bilkovin na 1kg z jakehokoliv zdroje.
Napadá mě leda tohle pročti
http//svajgl.sweb.cz/zavazky/kulturist ... rianom.htm


a pak si pročti sekci posilovani


Naposledy upravil HARMON3K dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 2:20 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
[quote="HARMON3K"37unrpt7]
Dle mě neexistuje zdravé stravování při 1,5gr bilkovin na 1kg z jakehokoliv zdroje.
Napadá mě leda tohle pročti
http//svajgl.sweb.cz/zavazky/kulturist ... rianom.htm


a pak si pročti sekci posilovani


Naposledy upravil NOWOCAYN_2 dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 2:26 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
http://www.youtube.com/watch?v=9eWyzTXw_ns

Tohle je asi nejznámější doktor v americe, který se věnuje alternativní medicíně. Má tu zajímavý recept plný bílkovin: syrové vejce, syrové mléko, proteinový prášek, kokosové mléko,strouhaný kokos, nějaká vláknina. Všechno v BIO kvalitě.
Můj kamarád už to zkoušel a prý je to velmi dobré a kupodivu dobře stravitelné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 5:45 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
NOWOCAYN_2 píše:
Nesúhlasím.... Ak cvičí, tak mu bielkoviny len prospejú, ale je pravda, že nad 1,5 - 1,7g biekovín na 1kg telesnej váhy by som nešiel..... totiž netreba ....... Svaly potrebujú bielkoviny ,a keď im ich nedodáš, tak sa budu energeticky ťažko vytvárať zo sacharidov, a aj to v malom množstve (organizmus bude silou mocou chcieť získať bielkoviny)...... A to nie je vhodné riešenie....

tak mě napiš každodenní jidelníček ,který obsahuje 150gr bilkovin aby člověk nejedl jako prase,ale 3x denně aby mu to nehnilo ve strevech aby k bilkovinám dodal vitaminy,mineralni látky enzymi aby vše nebylo vařené a ještě aby měl zdroj kvalitních tuku a sacharidu .Aby měl správné ph.
Jsem opravdu zvědavej.nekombinoval sacharidy s bilkovinou kvuli špatnému trávení atd
Já tak jedl 15 let a vím o čem ta strava je kuře ryže,kuře ryže,protein,vejce,kuře ryže ,kuře ryže,protein,vejce k tomu trocha zeleniny
suma sumarum lidské tělo není stavěné na enormní svalovou hmotu...pokud chci svaly nemužu řešit zdraví
Já osobně bych se raději soustředil na maximalni strávení a využití přijmuté bilkoviny.Což u vařeného masa neni žádna sláva a když se skombinuje se sacharidem tak tuplovaně.
Stačí mnohem méně a rozumně rozvržená strava ,která ve strevech nehnije ,ale tráví


Naposledy upravil HARMON3K dne stř říj 24, 2012 6:06 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 5:52 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
smajliss píše:
http://www.youtube.com/watch?v=9eWyzTXw_ns

Tohle je asi nejznámější doktor v americe, který se věnuje alternativní medicíně. Má tu zajímavý recept plný bílkovin: syrové vejce, syrové mléko, proteinový prášek, kokosové mléko,strouhaný kokos, nějaká vláknina. Všechno v BIO kvalitě.
Můj kamarád už to zkoušel a prý je to velmi dobré a kupodivu dobře stravitelné.

nechci remcat ,ale asi to sám moc nepije...
jinak vejce,protein to je přeci klasika


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 8:19 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
proč myslíš, že to sám nepije ? nechápu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 10:05 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
HARMON3K píše:
tak mě napiš každodenní jidelníček ,který obsahuje 150gr bilkovin aby člověk nejedl jako prase,ale 3x denně aby mu to nehnilo ve strevech aby k bilkovinám dodal vitaminy,mineralni látky enzymi aby vše nebylo vařené a ještě aby měl zdroj kvalitních tuku a sacharidu .Aby měl správné ph.
Jsem opravdu zvědavej.nekombinoval sacharidy s bilkovinou kvuli špatnému trávení atd
Já tak jedl 15 let a vím o čem ta strava je kuře ryže,kuře ryže,protein,vejce,kuře ryže ,kuře ryže,protein,vejce k tomu trocha zeleniny
suma sumarum lidské tělo není stavěné na enormní svalovou hmotu...pokud chci svaly nemužu řešit zdraví
Já osobně bych se raději soustředil na maximalni strávení a využití přijmuté bilkoviny.Což u vařeného masa neni žádna sláva a když se skombinuje se sacharidem tak tuplovaně.
Stačí mnohem méně a rozumně rozvržená strava ,která ve strevech nehnije ,ale tráví

Nie som nejaký "gurmán" preto mi nevadí stereotypná strava (ale asi ani vitariánom, ktorí jedia hlavne banány...)
Kadý deň mám jednu porciu (100g v surovom stave) cez noc vykvasenej (chuť sa nezmení) strukoviny, ktorú uvarím za pomoci riasy KOMBU, a pridám tam 100g masti, alebo 100g ghí (strukovina - 25g bielkovín).
Druhé jedlo mám naprklad 5 vajec (domáce,alebo Bio z obchodu) + 100g tuku (vajíčka - 32-35g bielkovín)
Tretie jedlo napríklad bio hovädzie 200-250g v surovom stave (trošku tučné, nebudem kupovať drahé "libové", ktoré je mi vlastne skôr na škodu...) + 100g tuku ( mäso - 38-47g bielkovín)
........(prísady do jedla na ochutenie (čo nie je nevyhnutné) som vynechal v popise)

Tri krát týždenne si dám proteín (30g proteínu v 35g prášku).


4 krát v týždni mám teda nejakých 100-105g bielkovín
3 krát v týždni mám nejakých 130-135g bielkovín
Vážim 82kg.

Mimochodom, odkiaľ vieš, že v črevách hnije kombinácia bielkovín a TUKU ??? Možno tak kombinácia mäsa a obilnín.... To je ale to, čo ani ja nedoporučujem...

Hovoríš, že telo nie je stavané na enormnú svalovú hmotu.... Ale uvedom si, že enormnú svalovú hmotu nezískaš pri žiadnom type stravovaní sa.... Bez steroidov (či umelých rastových hormónoch, alebo kombinácia oboch) nezískaš enormnú svalovú hmotu. Ja pri svojej výške 190cm vážim 82kg... Myslím, že moje maximum (pri zachovaní kvality) by mohlo byť 86kg.... Enormné svaly (pri zachovaní kvality - malé množstvo tuku, že vidno tehličky na bruchu a podobne...) by som mal napríklad vtedy, keby som pri svojej výške vážil 100 a viac kg v čistej svalovine.... A to by sa bez steroidov proste.... nepodarilo...
Mimochodom, povedz mi, odkiaľ vieš, že bielkoviny z orechov napríklad.... sú lepšie uložiteľné pre organizmus, než bielkoviny z vareného mäsa ? ...Ver mi, že to tak nie je.... \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: stř říj 24, 2012 10:07 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
smajliss píše:
proč myslíš, že to sám nepije ? nechápu

Stačí to ochutnať, pochopíš .... \":D\" ... a len tak pre zaujímavosť... Bielkoviny zo surového vajíčka sú horšie stráviteľné (menej využiteľné), než bielkoviny z vajíčka na mäkko (ktoré už rozhodne nie je "raw"...), či praženice...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: čtv říj 25, 2012 7:02 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
NOWOCAYN_2 píše:
Stačí to ochutnať, pochopíš .... \":D\" ... a len tak pre zaujímavosť... Bielkoviny zo surového vajíčka sú horšie stráviteľné (menej využiteľné), než bielkoviny z vajíčka na mäkko (ktoré už rozhodne nie je "raw"...), či praženice...

Napsal jsem tu delší odpověd ,ale smazalo se mě to a už se mě to nechce psát cele znova.
Tak ve zkratce
1.Váhu ,kterou mužeš v kvalitní formě dosáhnout bez dopingu je cca 10kg nad svojí vyšku
2.150gr nejnižší hranice nelze rozdělit do 3 deních jídel to by na jidlo bylo 50gr bílkovin a kde máš porce sacharidu..
3.já mám 188/95kg kostky na briše mám také a rok jsem byl vitarian..ted se stravuji dle ajurvedy,ročního období a sezonního ovozelu.takže na zimu vařím občas si dám vejce,občas kefir,kozy syr,občas maslo vše samo bio a denně mam kolem 70gr bílkovin a dávno jsem vyměnil posilovnu za jogu ketllbal,posilovaní s vlastní váhou
4.dívím se ,že chodíš na tyto stránky které jsou založené na uplně jiném druhu stravovaní než je 3xdenně maso,do toho vejce a vařená luštenina.mám spiše pocit ,že máš neustálou potřebu vyvracet tu názory vitarianu,veganu,vegetarianu a to tě tu sleduji delší dobu
5.skus byt rok vitarian zustat na váze a kvalitě svalu jakou máš ted a pote možná nějake věci pochopíš takto mě přijde ,že jsi intelektual ktery mluví o něčem co sám nikdy nevyzkoušel
pokud to nedokážeš nezatracuj nějaky směr jen proto ,že sis špatně poskládal jídelníček
6.já se tu bavil o 150gr bilkovin denně a ne o 100gr,nikde jsem nepsal o špatne kombinaci bilkoviny-tuky ,ale o sacharidy-tuky..50gr bilkovin navic co ty píšeš v jídelníčku je dost navíc to máš další jidlo.Kde máš nějaké ovoce to nejíš?A nechtěj mě tu tvrdit o zdravotní prospěšnosti nějakého proteinového prášku......
7.již nejsem čisty vitarian ani vegan ani kulturista(převzal jsem jinou fylozofii)..jen tvrdím,že bez masa to jde a naprosto bez problému to samé bez nějakych prášku (na normální naturální a lidské podobě!)
ale pokud chce závodit a bejt macek a mít hodně svalové hmoty nelze to bez dopadu na zdraví v kombinaci s nezdravím stravovánim (dopingu,prášků)chapeš mě?
tvojich 80kg jsi muší váha to do toho neplet do kariery kulturisty


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: pát říj 26, 2012 12:19 am 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
HARMON3K píše:
Napsal jsem tu delší odpověd ,ale smazalo se mě to a už se mě to nechce psát cele znova.
Tak ve zkratce
1.Váhu ,kterou mužeš v kvalitní formě dosáhnout bez dopingu je cca 10kg nad svojí vyšku
2.150gr nejnižší hranice nelze rozdělit do 3 deních jídel to by na jidlo bylo 50gr bílkovin a kde máš porce sacharidu..
3.já mám 188/95kg kostky na briše mám také a rok jsem byl vitarian..ted se stravuji dle ajurvedy,ročního období a sezonního ovozelu.takže na zimu vařím občas si dám vejce,občas kefir,kozy syr,občas maslo vše samo bio a denně mam kolem 70gr bílkovin a dávno jsem vyměnil posilovnu za jogu ketllbal,posilovaní s vlastní váhou
4.dívím se ,že chodíš na tyto stránky které jsou založené na uplně jiném druhu stravovaní než je 3xdenně maso,do toho vejce a vařená luštenina.mám spiše pocit ,že máš neustálou potřebu vyvracet tu názory vitarianu,veganu,vegetarianu a to tě tu sleduji delší dobu
5.skus byt rok vitarian zustat na váze a kvalitě svalu jakou máš ted a pote možná nějake věci pochopíš takto mě přijde ,že jsi intelektual ktery mluví o něčem co sám nikdy nevyzkoušel
pokud to nedokážeš nezatracuj nějaky směr jen proto ,že sis špatně poskládal jídelníček
6.já se tu bavil o 150gr bilkovin denně a ne o 100gr,nikde jsem nepsal o špatne kombinaci bilkoviny-tuky ,ale o sacharidy-tuky..50gr bilkovin navic co ty píšeš v jídelníčku je dost navíc to máš další jidlo.Kde máš nějaké ovoce to nejíš?A nechtěj mě tu tvrdit o zdravotní prospěšnosti nějakého proteinového prášku......
7.již nejsem čisty vitarian ani vegan ani kulturista(převzal jsem jinou fylozofii)..jen tvrdím,že bez masa to jde a naprosto bez problému to samé bez nějakych prášku (na normální naturální a lidské podobě!)
ale pokud chce závodit a bejt macek a mít hodně svalové hmoty nelze to bez dopadu na zdraví v kombinaci s nezdravím stravovánim (dopingu,prášků)chapeš mě?
tvojich 80kg jsi muší váha to do toho neplet do kariery kulturisty

Buď klameš až sa ti z nosa dymí, alebo si plný vody, či máš viditeľný tuk....
Áno, dnes som tu foto nepostol, urobím tak najneskôr do soboty, prisahám....
Mám 81-82kg pri výške 190cm, a keby som mal ako ty nejakých 95kg (keď je pravda čo píšeš), to by som mal o 13-14kg svalov viac, a to by som už vyzeral FAKT, FAKT SVALNATÝ..... To by sa mi bez steroidov (v DOBREJ forme) NEPODARILO....
Chcem vidieť tvoju postavu.... Urob si foto, dobré foto... S najväčšou pravdepodobnosou sa budeme výrazne odlišovať stavbou kostry... Ja mám úzke kĺby...úzke zápästie, úzke kosti (ale zas nejaké tie ramená mám...rozhodne sa za ne nemusím hanbiť).
Neviem si ani vo sne predstaviť, že by som ja pri svojej kostre vážil 95kg... 13-14kg svalov navyše je FAKT, FAKT VEĽA....
Vo februári 2011 (vtedy som práve začal so svojou stravou - paleo) som vážil 73kg.... V dobrej kvalite som sa na vyššiu métu nevedel dostať.... Bielkovín som mal nejak 110g denne, ale boli to bielkoviny rastlinného pôvodu.... Cvičil som už 3,5 roka, ale nevedel som sa dostať vyššie, hoci som mal tvrdé tréningy, samé "základné cviky"... A zrazu som nabral 8-9kg... Niekto si povie, že by som za ten čas predsa toľko kg svalov nabrať mal... Ale ja viem, že keby som neprešiel na moju stravu (paleo), tak by som mal teraz možno 76kg...
Mám 81-82kg, v DOBREJ kvalite. Žiadna telesná partia mi nezaostáva za tou druhou...
HARMON3K, chce to aj tvoju fotku.... Ale ešte skôr než ju pošleš ti poviem, že ja pri 95kg by som mal rozhodne viac svalov ako ty, lebo dám hlavu do ohňa za to, že nemáš o 13-14kg viac svaloviny ako ja... Musíš mať buď ťažkú kostru, alebo ja neviem... No, pozrieme si fotky, porovnáme (nesúťažnou formou).
Odfoť sa tak, že budeš držať papier (alebo niečo) s nápisom "HARMON3K"....
Keby som ja mal 95kg v dobrej kvalite, tak by ma v posilňovni obvinili z brania steroidov. Prečo ? Lebo pri mojich 81-82kg sa rozhodne nemusím hanbiť (nevravím, že som nejaký "buchač"), a keb som nabral ešte také 3-4kg, v super kvalite, tak by som sa kľudne mohol postaviť na pódium nejakej súťaže naturálov... pri 84-85kg.... pri 95kg už by som mohol robiť "klasickú kulturistiku" (NESTRATIL by so msa tam...), a tá je už o steroidoch, lebo chlapci sú viditeľne väčší než naturáli... Proste - chcem vidieť foto. Ahoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: pát říj 26, 2012 5:17 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Koukej já tu nebudu šaškovat s fotkama jako nějaky 20 lety puberták co má potřebu si něco dokazovat.
Navíc dávno kulturistiku nedělám a jde to mimo mě fotku mam v sekci posilovani mám na ni o 3-5kg víc pak to slezlo na váhu 93-95kg..
Z doby když jsem jel hlavně vita!Dělal i pusty.Samo na fotce je videt ,že by to chtělo vice rysnout a blabla ,ale byl jsem na vita a vypadal tak jak na fotce.
A předtím jedl buček a 5 let na činku nesáhnul.(navic posiluji stylem jen 3 tydenich treninku po max 20 minutach prostě udržuji jen to co jsem kdysi ziskal ,už mě svalnatost dávno nezajíma,cvičim spiše jogu a trochu ketllball)
Prostě jsem jen psal ,že i bez masa to jde a to ,už dokazalo plno sportovcu i svalovcu.Pro mě je to uzavřené.A že nemusi každy vitarian mit 50kg jak tu ty tvrdíš.
Když mě bylo 20 byl i zajem abych předváděl exibice nebo šel závodit ty časy jsou dávno pryč kdy jsem posilovaním žil.Do ničeho takového jsem nešel jelikož naparovani na molu mě pripadlo mimo a nikdy bych se nesmiřil s dopujícima zavodníkama a nikam bych to stejně bez dopingu nedotáhl.
Už mě to stebou nebaví prostě řešit a něco ti namlouvat.
Jo máš třeba víc svalu jsi větší bouchač \":)\"Ale brečíš tu jak děcko jak to bez masa nejde.
Máš o 5kg víc na paleo a to je co tu stále dokola čtu je asi jediná věc co tě zajíma.Já budu mít raději meně kg ,ale budu mít své zdraví.
Mimo to z dob když jsem posiloval potkávám kluky 90%jich ,už necvici je jim mezu 35-40let.z těch 90% je 70% ze zdravotních duvodu,vyhřezlé plotenky,odešlé klouby z těžkych vah,zdravotní problemy ze sypaček,zdravotní problemy z tun vajíček,tvarohu,masa...
Mě zajíma zdraví a zdraví duch ne váha.Už jsem nastrany sám na sebe ,že tu stebou řeším takové přizemní neduležité zaležítosti.
Hodně štěsti a hlavně zdraví!
ps:raději jako znalec a bilkovino-žravec tu porad člověku s odkyselením a neřeš tu kdo má vetší biceps


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: pát říj 26, 2012 3:40 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
HARMON3K píše:
Koukej já tu nebudu šaškovat s fotkama jako nějaky 20 lety puberták co má potřebu si něco dokazovat.
Navíc dávno kulturistiku nedělám a jde to mimo mě fotku mam v sekci posilovani mám na ni o 3-5kg víc pak to slezlo na váhu 93-95kg..
Z doby když jsem jel hlavně vita!Dělal i pusty.Samo na fotce je videt ,že by to chtělo vice rysnout a blabla ,ale byl jsem na vita a vypadal tak jak na fotce.
A předtím jedl buček a 5 let na činku nesáhnul.(navic posiluji stylem jen 3 tydenich treninku po max 20 minutach prostě udržuji jen to co jsem kdysi ziskal ,už mě svalnatost dávno nezajíma,cvičim spiše jogu a trochu ketllball)
Prostě jsem jen psal ,že i bez masa to jde a to ,už dokazalo plno sportovcu i svalovcu.Pro mě je to uzavřené.A že nemusi každy vitarian mit 50kg jak tu ty tvrdíš.
Když mě bylo 20 byl i zajem abych předváděl exibice nebo šel závodit ty časy jsou dávno pryč kdy jsem posilovaním žil.Do ničeho takového jsem nešel jelikož naparovani na molu mě pripadlo mimo a nikdy bych se nesmiřil s dopujícima zavodníkama a nikam bych to stejně bez dopingu nedotáhl.
Už mě to stebou nebaví prostě řešit a něco ti namlouvat.
Jo máš třeba víc svalu jsi větší bouchač \":)\"Ale brečíš tu jak děcko jak to bez masa nejde.
Máš o 5kg víc na paleo a to je co tu stále dokola čtu je asi jediná věc co tě zajíma.Já budu mít raději meně kg ,ale budu mít své zdraví.
Mimo to z dob když jsem posiloval potkávám kluky 90%jich ,už necvici je jim mezu 35-40let.z těch 90% je 70% ze zdravotních duvodu,vyhřezlé plotenky,odešlé klouby z těžkych vah,zdravotní problemy ze sypaček,zdravotní problemy z tun vajíček,tvarohu,masa...
Mě zajíma zdraví a zdraví duch ne váha.Už jsem nastrany sám na sebe ,že tu stebou řeším takové přizemní neduležité zaležítosti.
Hodně štěsti a hlavně zdraví!
ps:raději jako znalec a bilkovino-žravec tu porad člověku s odkyselením a neřeš tu kdo má vetší biceps

Tvoj príspevok hovorí za všetko.... Mimochodom tá tvoja fotka.... Môže byť tvoja, ale si úplne iný typ kostry ako ja... Môže byť tvoja, ale neviem, keď pozerám na tvoju tvár v Avatare, tak mi to spolu nejak nepasuje... akoby to nebolo tvoje telo, lebo podľa tváre by som ti tipoval iný typ postavy (možno teraz do toho rypne niekto, kto si nevie k tvári piradiť postavu, ale taká "nedovednosť" niekoho ma netrápi - keby ste mali napozeraných kulturistov rôznych váhových kategórii a ich tváre vs ich typ kostry, pochoili by ste o čom hovorím).
HARMON3K, bol si na svita a bol si obalený TUKOM.... Žiadna výhra.... Teraz si na Ajurvédskej strave, a stále máš tuk... a stále je to viac ako "málo tuku", lebo ubrať 4kg tuku z tej fotky, to nie je veľa.... Áno, môžeš mať 95kg, ale nie si štíhly ako ja, a máš viac vody než ja + tuk..., ALE si asi taký TYP. O.k.
Tvrdíš mi, že keby som jedol (podľa teba) vhodnú stravu, tak by môj "strop" bol na 95-100kg v KVALITNEJ forme.... ZOBUĎ SA.... Keby som mal 95-100kg v kvalitnej forme, bol by som GORO. A GORO v KVALITNEJ FORME je len TEN, kto berie...čo ? ...STEROIDY, alebo umelé RASTOVÉ HORMÓNY....
Zajtra tu postnem svoju fotku/ fotky (alebo videjko ? Rozhodnem sa), aby už konečne bolo vidno aj VIZUÁL.... A potom sa spýtame chlapcov a dievčat z tohto fóra, či si VEDIA PREDSTAVIŤ, že by som mal o 15kg viac SVALOVINY bez tuku a bez toho, aby som bral STEROIDY, a to NA PRÍRODNO, v DOBREJ forme..... Neviem síce, či sú tu čitatelia, ktorý vôbec vedia ako by som mohol vyzerať s pridaním 15kg svaloviny (či vedia odhadnúť ako by som sa zväčšil po nabratí 15kg svalov, čo by som podľa teba MOHOL NABRAŤ NA PRíRODNO k tomu, čo už mám vybudované - čo je samozrejme nezmysel...), ale uvidíme...
A prečo pošlem foto na toto fórum ? Nnie, nechcem si nič dokazovať... Chcem len m len vyvrátiť tvoj blud (vo všetkej slušnosti), o ktorom tu píšeš, aby si tu chalani nemysleli, že keď budú dobre cvičiť, a jesť ajurvédsku stravu pri výške dajme tomu 190cm, tak sa budú vedieť bez steroidov vypracovať na 95kg v DOBREJ (exhibičná, alebo medzi exhibičnou a súťažnou formou) FORME... a "chudákom" by sa to nikty, nidky nepodarilo, ani keby uzavreli "zmluvu s diablom".... Už len čakám na to, ako mi napíšeš, že keď prejdem na Ajurvédsku stravu, tak naberiem dajme tomu do 2-3 rokov na 95-100kg V KVALITNEJ FORME.... \"8)\" ... To už je teda...humor.... Ahoj.

PS : na tej fotke si naliatý vodou "jak prasa" (kulturistický termín).... to sa teda nepočíta, rozhodne nie...
Ja tu postnem SVOJE FOTO, aby chalani vedeli, akú postavu môžu dosiahnuť 3-ma tréningami týždenne, na mojej strave, BEZ VODY VO SVALOCH. Myslím, že to uprednostnia viac (neber to v zlom, je to ale tvoj problém, že ješ potraviny, ktoré ťa "zalejú"...).
A poprosím, skús to riešiť s trochu viac chladnou hlavou. Napríklad ako ja. Ahoj.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: pát říj 26, 2012 4:07 pm 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
.


Naposledy upravil HARMON3K dne ned říj 02, 2016 6:06 am, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: pát říj 26, 2012 4:46 pm 
Offline

Registrován: ned črc 08, 2012 10:28 am
Příspěvky: 734
HARMON3K : Prečo som na tomto fóre ? ... Lebo si robievam očisty organizmu, a tie NAJÚČINNEJŠIE (tie, čo tu Jarda popisuje)... Lebo ma zaujíma ZDRAVIE, a je u mňa NA PRVOM MIESTE. A prečo riešim telo ??? Lebo telo je často indikátorom toho, či človek konzumuje správnu stravu pre svoj organizmus, alebo nie. Voda vo svaloch, alebo navýšený tuk bude signalizovať dve možné príčiny... Nevyriešenú PSYCHIKU a s ňou spojené nevyvážené telesné pochody, a preto voda v organizme, alebo tuk (hoci človek skutočne dbá o zdravú výživu a zdravý životný štýl), alebo ZLÚ STRAVU.
Ja nemám ani vodu, ani tuk (resp. minimum, to ale musím mať). Psychiku si riešim, mal som ju ale V HAJZLI, pretože som vyrastal v rodine ako možno každý tretí človek, no mňa to ako človeka duchovno-sexuálno-zdravostravujúcehosa veľmi trápilo, keď ma nútili klamať, pretvarovať sa, potláčať sa, a nikto mi z rodiny nerozumel (prílišná prostosť, alebo.. hlúposť ? Určite viete o čom hovorím...). Ale - späť k téme...
Prvý si tu písal TY, že som "hubeňour", ktorý by nemal mať na svoju váhu 81-82kg v DOBREJ FORME, ale rovno 100kg, ako strop, kde sa dá dostať bez AS, v DOBREJ FORME.
Napísal si obrovský blud, to je všetko.
Mimochodom, voda v organizme (tvoja fotka na vitariánskej strave) sa vyskytuje preto, lebo telo potrebuje riediť KY-SE-LI-NY, a používa na to vodu... Meral si si pH počas vitariánskeho stravovania ?... Mal si ho vysoké (z moču) ? ... Asi si odplavoval zásady, a kyseliny uviazli v tele... (možné je všetko, preto si napríklad nemeriam pH moču, lebo vysvetlenie merania pH moču mi nedáva až takú logiku AKO BY SA MOHLO ZDAŤ, a to nie je preto, že by som bol v rozmýšľaní "pomalejší"...)
Minule som videl fotky alebo videjko (bolo to pred rokom, neviem už kde...) vitariánov, ktorí posilňujú.... Boli dvaja.... Jeden mal viditeľný tuk, druhý vodu... Boli už dlhodobejšie na vitariánskej strave (2-3 roky)...
Niekto zas nemá z vitariánskej stravy ani vodu, ani tuk.... Ale.... ANI SVALY, resp. má ich, ale objemom menšie než ten, kto konzumuje kvalitné živočíšne potraviny.
Niekto môže namietnuť., a povedať, že : ALE PRIRODZENÁ POSTAVA ČLOVEKA JE MENEJ SVALOVO ROZVINUTÁ, AKO MAJÚ TÍ ČO CVIČIA A JEDIA ŽIVOČÍŠNE POTRAVINY (!).
A ja na to poviem.... Spýtam sa žien, aká postava sa im páči viac....(bavíme sa o hmotnosti tela bez prebytku vody v tkanivách, a bez prebytku tuku, teda s minimom tuku)... Spýtaj sa žien, či sa im viac páči 190cm muž s 81-82kg (svaly), alebo so 73kg (svaly, ale menší objem).... 9 z 10-tich si vyberie toho 81-82kg.
Keď už má byť gorila svalnatejšia ako človek (čo je samozrejmé...teda aspoň v otázkach trupu, horných končatín, a jej sily...), tak nech človek aspoň nie je názoru, že ak niekto posilňuje a stravuje sa vitariánsky, tak má vyzerať buď ako naliaty vodou, alebo s viditeľným tukomm, alebo tenký ako maratónec (tenký myslené čo sa svalov týka), či ultramaratónec...
A prečo tu píšem o svaloch ? Téma je jasné - Kulturistika (tá pôvodná bola pre zdravie, a tú ja aj MYSLÍM).
A, HARMON3K, chceš, aby Jarda vymazal nejaké príspevky.... PREČO ??? Toto je téma predsa o posilňovaní..... No a čo, že sa tu rieši hlavne vitariánstvo (ktoré neuznávam) ? Neuznávaš ho už ani ty, tak ??? .... Keby si ho uznával, ostal by si pri ňom. Teraz sa snažíš získavať živiny pre telo varením potravín, ktoré obsahujú antinutrienty (obilniny a strukoviny, typujem, že ich ani nekvasíš), málo hodnotných orechov a semien (antinutrienty, nie veľmi dobrý aminokyselinový profil, absencia sírnych aminokyselín...nemožnosť jesť ich vo väčšom množstve bez toho, aby nebolelo brucho...), ovocím a zeleninou (uznávam, ale ako doplnok), a sem-tam si dáš niečo živočíšne. To je asi tak, ako keby som si dával namiesto 1g vitamínu C denne len 60mg, lebo to stačí na to, aby som sa "nedegeneroval", hoci 1g je lepší. Zaujímalo by ma, z akého dôvodu ajurvéda odporúča konzumáciu len malého množstva živočíšnych potravín (a aj to asi nie mäso, že ?)... Žeby náboženské ??? ... Alebo preto, lebo vznikla v krajine kde je (pre väčšinu obyvateľov) chudoba ?? Potom už tomu rozumiem..... A to ich TAMAS, ODŽAS..... Ja jem kopu tukov, a... cítim sa skvele, nepriberám, neleniviem, nemení sa mi psychika ani na agresívnu, ani na melancholickú. Mám ju najlepšiu akú som kedy mal... To TAMAS asi platí len pre ľudí, ktorí konzumujú hlavne rastlinné tuky, resp. tuky všeobecne, ale s kombináciou VYSOKÉHO MNOŽSTVA sacharidov (to môj prípad rozhodne nie je, ja mám nejakých 80-90g sacharidov denne).


Proste výživové smery vznikajúce v krajinách trpiacich NEDOSTATKOM budú proste VŽDY plné kompromisov, bez možnosti využiť BOHATSTVA PRÍRODY (ktoré v danej krajine nemusí byť prístupné chudobnému obyvateľstvu, atď). To isté platí aj o stravovacích systémoch, kde úraduje náboženstvo (napríklad vegánstvo) určitého typu....
Dakujem za vyjadrenie môjho názoru tu ľuďom, proti ktorým nič väčšieho nemám, a často krát ani nič "menšieho".... \":)\"
A budem rád, keď ťa pán Jarda nepočúvne, a tak nevymaže napríklad nejaké moje príspevky, lebo... nie je na to dôvod.
Nám čo sme tu (väčšine) ide o VÝSLEDKY, a neriešime to, či sa k ním (k pozitívnym výslekdom) dostaneme buď "predpísanou cestou" tohto fóra (ktoré v začiatkoch bolo o vitariánstve), alebo inou cestou. Ide o.....VÝSLEDOK. Lebo zdravotný stav a jehobudovaie, zachovávanie.... sa nedá prirovnávať k hre "Človeče, nehnevaj sa!", alebo k pretekom na autách, futbalu.... (rekreačné, nie platené súťaže).... tam ide o hru samotnú, a na výsledku nezáleží. Tu ale na výsledku záleží. Preto nie sme len obyčajní konzumenti ktorí neriešia stravovanie (akurát tak jazykom riešia...), ale aktívne sa o to ZAUJÍMAME.
Tomu kto nebude súhlasiť s čím píšem, proste moje príspevky bude PRESKAKOVAŤ. No a ? Ale ver mi, ľudí to zaujíma. Ahoj.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz