Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte dub 30, 2024 11:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: pát lis 02, 2012 8:20 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 01, 2011 7:36 pm
Příspěvky: 46
Bydliště: Košice
HARMON3K respekt, uplny suhlas s tebou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: ned lis 04, 2012 9:43 am 
Offline

Registrován: sob dub 07, 2012 11:39 am
Příspěvky: 121
Mohutné svaly, vytvořené vysokoproteinovou stravou, v průběhu detoxikace zmizí, neboť byly „napumpovány" aminokyselinami, jeţ nejsou pro normální tělesné funkce potřeba. Při štěpení bílkovin vznikají kyselina sírová a kyselina fosforečná, které jsou silně toxické a poškozují tkáně. Bílkoviny spotřebovávají naše elektrolyty, aby přeměnily tyto kyseliny na soli (ionizace), a tím zneutralizovaly jejich škodlivé účinky.
Bílkoviny jsou kyselinotvorné, takţe způsobují záněty a rozpad tkání – mají tedy přesně opačný účinek, neţ kvůli kterému je konzumujeme. Tím nechci říci, ţe se máte bílkovinám vyhýbat –jenom vás chci upozornit, abyste je jedli s mírou a pouze určité druhy. Strava bohatá na ořechy, zeleninu a ovoce posiluje a regeneruje tělo, neboť mu dodává velké mnoţství aminokyselin.
Tělo nemůţe bílkoviny z masa zuţitkovat, dokud je nerozloţí na jednoduché aminokyseliny. Tento proces začíná v ţaludku, kde ţaludeční šťávy (kyselina chlorovodíková) přemění pepsinogen na pepsin, který tyto bílkovinné struktury rozloţí na peptony a polypeptidy. Jedná se o kyselý proces. Jakmile se trávenina přesune ze ţaludku do dvanáctníku, začnou zásadité proteolytické enzymy ze slinivky měnit polypeptidy na peptidy. A při pohybu tráveniny tenkým střevem vylučují střevní stěny peptidázu, která tyto peptidy rozloţí na aminokyseliny. Tento rozsáhlý proces připravuje tělo o ţivotně důleţitou energii jenom kvůli tomu, aby získalo stavební materiál „z druhé ruky".
Rostlinné bílkoviny jsou jednoduché aminokyselinové struktury, které tělo připravují o mnohem méně energie. Rostliny, které jsou plné elektromagnetické energie, tuto spotřebu energie vyrovnávají. Oproti tomu bílkoviny z masa jsou mnohem strukturovanější a elektricky mrtvé. To vyţaduje mnohem radikálnější trávicí proces, který tělo zbavuje nezbytné energie. Jelikoţ bílkoviny z masa jsou velmi kyselé, jejich přílišná konzumace způsobuje rakovinu tlustého střeva, coţ je dnes druhý nejrozšířenější druh rakoviny v USA. Kaţdý rok zemřou tisíce lidí na kumulované následky konzumace potravy s vysokým obsahem bílkovin. Při nadměrné spotřebě bílkovin dochází k poškození jater, slinivky, ledvin a střev. 20 aţ 40 gramů bílkovin denně úplně postačuje, ale většina lidí jich kaţdý den zkonzumuje 150 aţ 200 gramů.

VYSOKOPRÓTEINOVÁ STRAVA MŦŢE ZPŦSOBIT SMRT
Výzkumy provedené špičkovými vzdělávacími institucemi (včetně Simmons College a Harvardovy univerzity, jak stálo v New England Journal of Medicine a Archives of Internal Medicine) ukázaly (jako uţ mnohé dřívější výzkumy), ţe kdyţ se bílkoviny z masa vstřebají střevními stěnami, jsou pro nás toxické. Způsobují v těle acidózu, vyvolávají imunitní reakci a lákají do něj parazity. Následující přehled shrnuje všechny základní důvody proti konzumaci masa a vysokoproteinové stravě, které jsme uvedli v předchozích pasáţích:
• Bílkovinnou strukturu jako takovou nemůţe tělo zuţitkovat, a proto ji musí rozloţit na nejjednodušší látky, zvané aminokyseliny. Tento proces energii odebírá, místo aby ji dodával.
• Při trávení a metabolismu bílkovin vzniká mnoho kyselin včetně kyseliny močové (způsobující dnu), kyseliny fosforečné a kyseliny sírové. Tyto kyseliny působí na tkáně dráţdivě a zánětlivě. Stimulují také nervové odezvy, coţ vede ke zvýšené aktivitě tkání.
• Bílkoviny jsou dusíkaté sloučeniny s vysokým obsahem fosforu, při jejichţ nadměrné konzumaci dochází k vyplavování vápníku a dalších elektrolytů z těla.
• Bílkoviny jsou vysoce kyselinotvorné, takţe sniţují hodnotu pH v těle. To má za následek zánět a oslabení tkání, coţ vede k jejich odumírání.
• Tělo bílkoviny nevyuţívá jako palivo, nýbrţ jako stavební materiál a nosiče. Jakmile jsou při trávení rozloţeny na aminokyseliny, stává se jejich hlavním úkolem růst a regenerace tkání. Hlavními palivem těla jsou kromě kyslíku jednoduché cukry. Kdyţ se snaţíme sníţit svou hmotnost spalováním bílkovin na palivo, má to za následek rozklad tuků. Avšak to rovněţ způsobuje rozklad tkání. Kdyţ spalujete svůj stavební materiál namísto správných paliv, můţete si zničit tkáně jater, slinivky a ledvin.
• U lidí s oslabenými nadledvinami vysokoproteinová strava způsobuje, ţe

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 10:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
dafa píše:
Dobry den,

jiz zhruba rok se venuji kulturistice. Resim problem s prekyselenim v dusledku velke potreby proteinu-bilkovin. Bezne vrcholovy kulturiste spotrebuji 3-4g proteinu/kg sve vahy. Tedy v mem pripade by se jednalo o cca 300-400g. Ja se pohybuji na vedecky podlozene maximalni hranici 1,5g/kg tedy 150g/denne. Jak docilit toho abych do sebe dostal takove mnozstvi bilkovin a zaroven nebyl automaticky prekyseleny? Pro predstavu je to v jidle napriklad 3x250g kureci steak za den. Samozrejme tolik masa nebo tvarohu nesnim tak to resim dodavanim suplementu, proteinovych koktejlu. Jeden rano, jeden odpoledne-vecer. Bilkoviny v takovem mnozstvi se totiz vyskytuji v podstate je v kyselotvornych potravinach.:-/ Mate nejaky napad?

Dekuji

Dobře vám to píše člen HARMON3K, mezi zdravím a objemem svaloviny se rovnítko najít nedá, vždy to jde proti sobě a je na vás co upřednostníte. Jak vidíte z diskuze na dané téma ne každý má stejný názor, ale dle mého bych spíše poslechl toho, kdo si tím prošel a otevřelo mu to oči.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: pon lis 12, 2012 10:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28277
Bydliště: Poděbrady
HARMON3K píše:
Já tě na žádnou dietu ani ajurvedu ani přechod na jinou stravu nechci nebudu a nenavádím je mě to uplně jedno.Nikde jsem nepsal ,že když budeš vitarian pribereš více svalu!!
Nikde jsem nepsal ,že když nebudeš jist maso budeš svalnatější.
Umíš číst co člověk píše a ne vše vidět přes biceps?
Nejdřív je u tebe na vita každej chcípak ,pak zase když ti někdo ukáže 100kg chlapa má zase vodu a neni seklej jako na závody.
Ja tu řešil zdraví ty stále svaly ....
Je mě uplně jedno jestli jsi svalnatější ,hubenější nebo jestli máš hlavu jako meloun.
S tebou je debata naprosto k ničemu jediné co tu vedeš ja svaly ,svaly.
Pročítal jsem si tu tvé debaty co jsi měl zpětně a teda nevěděl jsem skym se tu bavím ..
Prosímtě nechápu co na tomto foru vubec děláš?????
Tobě normálně s prominutím šibe....(pak ,že se o lidech co posilují řikají že maji velke svaly ,ale hovno v hlavě....)
Neumíš číst co tu člověk píše ,píšeš zmatky nesmysli .Vytrhuješ slova z kontextu.
Že ty se u toho škábeš na ehm ,... když takto neustále na forech do někoho reješ a pořád jen řešíš tu svojí postavu ?
Já na toto forum chodím jelikož mě rady pana Jardy jsou blízké a lidi ,kteří sem chodí zajimaji se o podobné stravování .Co tady dělaš Ty je mě velkou zahadou a divím se ,že dávno nemáš ban.
To byl muj poslední komentář ještě jsem se s člověkem jako Ty na žádnem foru nepotkal a nemám sebemenší zajem s tebou ztrácet svuj čas!

Pro pana JARDU :prosím pokud se doctete az sem promázněte tuto diskuzi nebo aspon mé přispěvky,stejně si tu píše jeden sám pro sebe o svalech a o co tu šlo neřeší a já se jen zamotal do komunikace s nějakym šílencem co tu řádi pěknou dlouho.Díky

Tak proč mazat názory oponentů i ty mají nějakou vypovídající hodnotu a někdo další si na nich může postavit svůj názor.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kulturistika
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2013 3:03 pm 
Offline

Registrován: ned čer 16, 2013 2:48 pm
Příspěvky: 1
Buďte na tom lépe než ostatní!
Buďte informovaní o novinkách v kulturistice a budete rychleji a kvalitněji dosahovat svých cílů!!!

Nejnovější testy a výzkumy online!

Učte se od těch nejlepších!

Více zde: http://kulturistikajinak.webnode.cz/


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz