Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:31 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Očista nosu (džala néti)
PříspěvekNapsal: stř bře 07, 2012 2:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Koukal sem, že na webu je jen PDF z Receptáře a tahle očista je tu taková zapadlá. Uživatelé se o ní v různých částech fóra baví a odkazujou na ni, ale pro info o očistě nosních dutin musí člověk na web a nepohodlně hledat v publikovanejch tématech. Bylo by možný přidat návod do sekce Další druhy očisty k osamoceným játrům? Jestli Jardo nemáš čas, tak bych upravil návod z Receptáře pro web a poslal ti ho.

Včera ráno sem si podle návodu vyrobil néti konvičku a při jejím prvním použití ze mne teklo víc hlenů než sem čekal. Při průplachu první dírkou mi moc nešlo zhluboka dýchat ústy a asi třikrát se mi podařilo je zavřít, což mělo za následek, že voda začala téct kam neměla a néti konvičku sem hned reflexivně z nosu vytáhnul. Obráceně už to proběhlo bez problémů a s vypětím všech sil na jeden zátah. To chce cvik. Pocity topení se nedostavily a očista mi vůbec nepřišla nepříjemná. Člověk ani necítí, že voda protejká dutinami bůhví jak hluboko v hlavě. Voda protekla rychle a po vysmrkání sajrajtu už ze mě nevyšla ani kapička.

Uzávěr PET lahve se skládá ze 4 částí. Nejjednodušší je vzít šroubovák, prostrčit ho zvnějšku odšroubovaným uzávěrem a to modrý uvnitř i s bílým těsněním vyrazit. Pokud se přitom rozpojí i hlavní dvě části (na obr. 3 vlevo dole), tak je na jejich opětovný spojení potřeba vyvinout dost velkou sílu, ale jde to a celá úprava je za chvilku hotová. Z druhý strany se mi to bílý těsnění nepovedlo vyndat. Otvor sem vytvořil u spodku láhve nažhaveným tlustým drátem. Je tam asi centimetr dlouhá úzká čárka, která se dá při plnění konvičky snadno zacpat palcem.
Příloha:
vyroba_konvicky.png
vyroba_konvicky.png [ 283.8 KiB | Zobrazeno 7618 krát ]

Konvička za cca 270 Kč se dá sehnat přes http://www.yogaprosess.com/czech/.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nosu (džala néti)
PříspěvekNapsal: čtv bře 08, 2012 12:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
[quote="Xeelee":o3g724u9]Koukal sem, že na webu je jen PDF z Receptáře a tahle očista je tu taková zapadlá. Uživatelé se o ní v různých částech fóra baví a odkazujou na ni, ale pro info o očistě nosních dutin musí člověk na web a nepohodlně hledat v publikovanejch tématech. Bylo by možný přidat návod do sekce Další druhy očisty k osamoceným játrům? Jestli Jardo nemáš čas, tak bych upravil návod z Receptáře pro web a poslal ti ho.

Včera ráno sem si podle [url=http://www.zdravi-az.cz/doc/R04_dzala_neti.pdf:o3g724u9]návodu[/url:o3g724u9] vyrobil néti konvičku a při jejím prvním použití ze mne teklo víc hlenů než sem čekal. Při průplachu první dírkou mi moc nešlo zhluboka dýchat ústy a asi třikrát se mi podařilo je zavřít, což mělo za následek, že voda začala téct kam neměla a néti konvičku sem hned reflexivně z nosu vytáhnul. Obráceně už to proběhlo bez problémů a s vypětím všech sil na jeden zátah. To chce cvik. Pocity topení se nedostavily a očista mi vůbec nepřišla nepříjemná. Člověk ani necítí, že voda protejká dutinami bůhví jak hluboko v hlavě. Voda protekla rychle a po vysmrkání sajrajtu už ze mě nevyšla ani kapička.

Uzávěr PET lahve se skládá ze 4 částí. Nejjednodušší je vzít šroubovák, prostrčit ho zvnějšku odšroubovaným uzávěrem a to modrý uvnitř i s bílým těsněním vyrazit. Pokud se přitom rozpojí i hlavní dvě části (na obr. 3 vlevo dole), tak je na jejich opětovný spojení potřeba vyvinout dost velkou sílu, ale jde to a celá úprava je za chvilku hotová. Z druhý strany se mi to bílý těsnění nepovedlo vyndat. Otvor sem vytvořil u spodku láhve nažhaveným tlustým drátem. Je tam asi centimetr dlouhá úzká čárka, která se dá při plnění konvičky snadno zacpat palcem.

Konvička za cca 270 Kč se dá sehnat přes http://www.yogaprosess.com/czech/.[/quote:o3g724u9]
Ono se to probírá v tématicky správném vlákně

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz