Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 8:04 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Javorová očistná kůra - detoxikace
PříspěvekNapsal: úte úno 21, 2012 6:22 pm 
Offline

Registrován: úte úno 21, 2012 6:11 pm
Příspěvky: 1
Hezký podvečer,

již dva držím tuto javorovou očistnou kůru. Asi určitě víte, oč se jedná: ráno se vypije až litr slané vody, přes den namíchané drinky (javorový sirup, citrónová stava, kajensky pepr) plus neperliva voda, obcas matový čaj..a vecer caj na projímání. Kůra se má držet deset dní. Je to opravdu nutné dodržet těchto deset dní? Může se držet sedm dní? Mohu při této kůře jíst aspoň dietně nebo to pak celé ztratí smysl? Dietně myslím aspoň na oběd zeleninovou polévku či večer kousek ryby a ráno ovoce a zeleninu? Po této kůře se první den má pít jen vylisovaná pomerančová šťáva, druhý den se již může zeleninová polévka. Není to moc drastické hned pít čerstvoi šťávu, když jsou komplet vyprázdněná střeva? Mohu si také koupit v lékarně Lactobacilus Acidophilus? Je mi ji 23 let. Kůru držíme s příletem zároveň, mu je 30 let. Berem to jako očistu, ne jako snahu zhubnout. Oba jsme štíhlé postavy. Přítel sportovec, já mám, si myslim, rychlý metabolisus. Vážím při výšce 183 cm 67 kilo. BMI je tedy taky v pořádku. děkuji za odpověď

PS: Má odpověď na vaši reakci....Nikdo NEPSAL, že se na to necítím! Měla jsem za to, že tady posytují rady ne hned kritiku příspěvků! Ohledně dalších otázek položených v mém příspěvku - žádná odpověď. Ano, tyhle články na netu jsem četla...ale četla jsem i články, kde je psáno o 5 denním držení kůry, četla jsem i články, kde je psáno o 12 denním držení kůry...proto jsem se obrátila tady na vás a doptala se...ale místo toho kritika, že si něco upravuji. Držím kůru dnes třetí den a veřte, že jsem si NIC neupravila! Takže "díky" za odpověď, na kterou jsem se těšila, ale bihužel. A můj názor je, že je lepší tato kůra, kde dostává tělo aspoň nějaké živiny než držet půst jen o vodě - tohle podle mě většina lidi-laiků nezvládne.


Naposledy upravil Vero1nick dne stř úno 22, 2012 12:19 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř úno 22, 2012 12:28 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vero1nick píše:
Hezký podvečer,

již dva držím tuto javorovou očistnou kůru. Asi určitě víte, oč se jedná: ráno se vypije až litr slané vody, přes den namíchané drinky (javorový sirup, citrónová stava, kajensky pepr) plus neperliva voda, obcas matový čaj..a vecer caj na projímání. Kůra se má držet deset dní. Je to opravdu nutné dodržet těchto deset dní? Může se držet sedm dní? Mohu při této kůře jíst aspoň dietně nebo to pak celé ztratí smysl? Dietně myslím aspoň na oběd zeleninovou polévku či večer kousek ryby a ráno ovoce a zeleninu? Po této kůře se první den má pít jen vylisovaná pomerančová šťáva, druhý den se již může zeleninová polévka. Není to moc drastické hned pít čerstvoi šťávu, když jsou komplet vyprázdněná střeva? Mohu si také koupit v lékarně Lactobacilus Acidophilus? Je mi ji 23 let. Kůru držíme s příletem zároveň, mu je 30 let. Berem to jako očistu, ne jako snahu zhubnout. Oba jsme štíhlé postavy. Přítel sportovec, já mám, si myslim, rychlý metabolisus. Vážím při výšce 183 cm 67 kilo. BMI je tedy taky v pořádku. děkuji za odpověď

Víš co je nejhorší? Když si laik upravuje způsob léčby/detoxikace/... To je nejlepší způsob jak se vyhnout požadovanému účinku, eliminovat ho a v některých případech (ne v tomto) si člověk může i uškodit. Takže když se všude v návodech píše 10 dnů a žádný jídlo, tak bych kůru držel 10 dnů bez jídla. Ten údaj určitě má svá opodstatnění.

Myslím, že pro většinu lidí budou přijatelnější detoxikační kůry popsaný na zdejším webu a fóru. Sice jich bude potřeba podstoupit víc, ale netrvají tak dlouho a kůry zaměřené na jednu konkrétní věc by měly být účinnější než jedna univerzální. Možná proto ta javorová kůra trvá tak dlouho a moc lidí asi nevydrží tak dlouho víceméně nejíst.

http://zdravi.doktorka.cz/javorova-cistici-kura/
Citace:
Jak držet limonádovou hladovku
Po dobu nejméně deseti dnů konzumujete pouze limonádu z javorového sirupu, připravenou podle následujícího receptu:

2 polévkové lžíce citrónové či limetkové šťávy
2 polévkové lžíce pravého javorového sirupu
1/10 lžičky kajenského pepře (nebo dle chuti)
teplá či studená voda (dle chuti)

Denně vypijte 6 - 12 sklenic limonády. Trpíte-li nadváhou, můžete konzumovat méně limonády. Během hladovky je dovoleno pít čistou vodu či mátový čaj, který napomáhá čištění. Nekonzumujte kávu, čaj ani alkohol. Jakékoli jídlo je zakázáno!

Takže tak. Jestlis to četla, tak tvůj dotaz považuju za naprosto zbytečnej. Pokud se na něco necítíš, tak to nedělej. Dělat něco napůl nemá smysl. Nebo pokud si řádně neprostuduješ to co chceš dělat, tak se ti to jednou vymstí. Nevím, co je tvůj případ.

PS: Přijde mi, že je jednodušší držet 15 dnů půst jen o vodě než 10 dnů udržovat takovýmhle způsobem žaludek v činnosti a dodávat tělu minimum živin.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 11:08 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Vero1nick píše:
Hezký podvečer,

již dva držím tuto javorovou očistnou kůru. Asi určitě víte, oč se jedná: ráno se vypije až litr slané vody, přes den namíchané drinky (javorový sirup, citrónová stava, kajensky pepr) plus neperliva voda, obcas matový čaj..a vecer caj na projímání. Kůra se má držet deset dní. Je to opravdu nutné dodržet těchto deset dní? Může se držet sedm dní? Mohu při této kůře jíst aspoň dietně nebo to pak celé ztratí smysl? Dietně myslím aspoň na oběd zeleninovou polévku či večer kousek ryby a ráno ovoce a zeleninu? Po této kůře se první den má pít jen vylisovaná pomerančová šťáva, druhý den se již může zeleninová polévka. Není to moc drastické hned pít čerstvoi šťávu, když jsou komplet vyprázdněná střeva? Mohu si také koupit v lékarně Lactobacilus Acidophilus? Je mi ji 23 let. Kůru držíme s příletem zároveň, mu je 30 let. Berem to jako očistu, ne jako snahu zhubnout. Oba jsme štíhlé postavy. Přítel sportovec, já mám, si myslim, rychlý metabolisus. Vážím při výšce 183 cm 67 kilo. BMI je tedy taky v pořádku. děkuji za odpověď

PS: Má odpověď na vaši reakci....Nikdo NEPSAL, že se na to necítím! Měla jsem za to, že tady posytují rady ne hned kritiku příspěvků! Ohledně dalších otázek položených v mém příspěvku - žádná odpověď. Ano, tyhle články na netu jsem četla...ale četla jsem i články, kde je psáno o 5 denním držení kůry, četla jsem i články, kde je psáno o 12 denním držení kůry...proto jsem se obrátila tady na vás a doptala se...ale místo toho kritika, že si něco upravuji. Držím kůru dnes třetí den a veřte, že jsem si NIC neupravila! Takže "díky" za odpověď, na kterou jsem se těšila, ale bihužel. A můj názor je, že je lepší tato kůra, kde dostává tělo aspoň nějaké živiny než držet půst jen o vodě - tohle podle mě většina lidi-laiků nezvládne.

Zde vám budu oponovat a správně píše člen Xeelee, že je vhodnější půst, než tato procedura, ovšem z hlediska čištění organizmu, hlavně od parazitů má také svoje výhody. Mimo jiné tam jde o vysoce zásadité komponenty, čili udrží i vysoké pH a jako zcela nesmyslnou ji tedy nevidím i když určitě se najdou lepší postupy. Doplňovat laktobacily bych určitě doporučil, tím se nic pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 23, 2012 2:20 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon srp 22, 2011 2:03 pm
Příspěvky: 741
Bydliště: Praha 12 – Kamýk
Vero1nick píše:
PS: Má odpověď na vaši reakci....Nikdo NEPSAL, že se na to necítím! Měla jsem za to, že tady posytují rady ne hned kritiku příspěvků! Ohledně dalších otázek položených v mém příspěvku - žádná odpověď. Ano, tyhle články na netu jsem četla...ale četla jsem i články, kde je psáno o 5 denním držení kůry, četla jsem i články, kde je psáno o 12 denním držení kůry...proto jsem se obrátila tady na vás a doptala se...ale místo toho kritika, že si něco upravuji. Držím kůru dnes třetí den a veřte, že jsem si NIC neupravila! Takže "díky" za odpověď, na kterou jsem se těšila, ale bihužel. A můj názor je, že je lepší tato kůra, kde dostává tělo aspoň nějaké živiny než držet půst jen o vodě - tohle podle mě většina lidi-laiků nezvládne.

Já jiný návody nenašel. Ty sis jich zřejmě pročetla víc než já. V příspěvku píšeš o tom, jestli je možný proceduru zkrátit a jestli během ní můžeš jíst. Před tím druhým návody důrazně varují a co se různých délek kůry týká, tak by mě zajímalo, z jak důvěryhodných zdrojů ty informace jsou. Nevím jak byl příspěvek myšlen, ale na mne s dostupnými informacemi prostě působil jako pokus o vylepšení (zpříjemnění) procedury, která se ti zdála dost tvrdá (a mně se zdá hodně náročná). Je mi jasný, že sis nic neupravila, ale dotaz zněl, jestli můžeš, a tak jsem na něj reagoval. Vylepšování návodů je běžná věc, ale většinou to skončí u osvědčenýho návodu, protože s úpravami to většinou nefunguje nebo se vyskytnou problémy.

Zřejmě došlo k dezinterpretaci. Já svůj příspěvek nechápu jako kritiku toho tvýho. Snažil jsem se jen poněkud zeširoka vysvětlit můj názor na problematiku. Delší doba kůry pravděpodobně bude vhodnější. U kratší by se ale nemusel dostavit požadovanej efekt, tak jsem na to upozornil.

[Půst] Naopak, z mých zkušeností vůbec není problém nejíst. Po pár dnech člověk přestane mít hlad i chutě, když se zastaví trávení. Problémem jsou akorát bezchybný návratovky, který se člověk musí naučit na kratších půstech, pokud nemá opravdu silnou vůli. Já patnáctidenní půst držel a neměl jsem s tím vůbec žádný problém, takže vím o čem mluvím. Ani jsem neměl fyzickou/psychickou potřebu ho ukončovat. Když ale budeš udržovat žaludek v chodu, tak budeš mít hlad a choutky po celou dobu javorový očistný kůry a žaludek bude spotřebovávat dost energie, která se nepřesměruje na posílení čištění organizmu. Tím nechci srovnávat účinky půstu a týhle kůry, ale jen obhajuju svý tvrzení, že je snazší držet půst než tuhle očistnou kůru, kterou jde nahradit kůrami jinými. Jestli ji vydržíš praktikovat 10 dnů, tak si to rozhodně zaslouží respekt. Já bych do toho nešel a zvolil bych alternativy.

_________________
vše o šankaprakšaláně ● tabulka zdravých potravin: download / online / kompletní sakulova
Používejte MOZEK a nevěřte každý blbosti na Internetu!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz