Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je sob dub 27, 2024 10:15 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zápal pečene a žlčníka
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2011 10:17 am 
Offline

Registrován: stř čer 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 43
Dobrý deň,

prosím Vás ako postupovať pri zápale pečene, žĺčníka, ktorý spôsobuje zvýšenú teplotu 37,5°C.
Prejavuje sa tiež pichaním pod pravým rebrom po jedle.
Na žlčník je dobrá čierna redkvička- 3 lyžičky denne, prasličkový čaj.
Na pečeň zasa olej+ citrón nalačno po 1 lyžičke, gaštanový med- 1:5 gaštanová múčka a med -
1 lyžička pred jedlom a po jedle 3 krát denne.

Je potrebné užívať i MMS alebo koloidné striebro?

Ďakujem za odpoveď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápal pečene a žlčníka
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2011 10:35 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
nety píše:
Dobrý deň,

prosím Vás ako postupovať pri zápale pečene, žĺčníka, ktorý spôsobuje zvýšenú teplotu 37,5°C.
Prejavuje sa tiež pichaním pod pravým rebrom po jedle.
Na žlčník je dobrá čierna redkvička- 3 lyžičky denne, prasličkový čaj.
Na pečeň zasa olej+ citrón nalačno po 1 lyžičke, gaštanový med- 1:5 gaštanová múčka a med -
1 lyžička pred jedlom a po jedle 3 krát denne.

Je potrebné užívať i MMS alebo koloidné striebro?

Ďakujem za odpoveď.

Zánět v oblasti jater je jednoznačným signálem k vynechání kyselinotvorné stravy, respektive k vynechání jakékoliv stravy a dát si několik dnů třeba jenom na okurkové šťávě, což játrům silně uleví a pak bych viděl rozumné dodat ostropestřcovou kašičku, to je pročistí a následně pravidelné jaterní očisty. Tím by se měl problém zcela odstranit ovšem za předpokladu, že není ze žlučových kamenů, na to je jiný postup a ten jsem zde již popisoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápal pečene a žlčníka
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2011 7:31 pm 
Offline

Registrován: stř čer 16, 2010 9:48 pm
Příspěvky: 43
Dobrý deň,

vyskúšame ostropestrecovú kašičku,
zvýšime dávky horčíka v podobe chloridu horečnatého- má sa piť počas celého dňa?dá sa kúpiť v lekárni?
dodáme B6 a čaj chanca piedra počas 1 mesiaca.

Je to všetko?
teploty neustupujú už 3 týždne a nič nezabralo- klistýry(kávové), šťava cviklovo-mrkvová, propolis.

Ďakujem za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápal pečene a žlčníka
PříspěvekNapsal: ned říj 16, 2011 8:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
nety píše:
Dobrý deň,

vyskúšame ostropestrecovú kašičku,
zvýšime dávky horčíka v podobe chloridu horečnatého- má sa piť počas celého dňa?dá sa kúpiť v lekárni?
dodáme B6 a čaj chanca piedra počas 1 mesiaca.

Je to všetko?
teploty neustupujú už 3 týždne a nič nezabralo- klistýry(kávové), šťava cviklovo-mrkvová, propolis.

Ďakujem za rady.

Máte to správně, chlorid hořečnatý popíjet celý den a pochybuji, že ho koupíte v lékárně, tam mají pouze tablety hořčíku, třeba Magnesii lactici, které se v nouzi dají používat také.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápal pečene a žlčníka
PříspěvekNapsal: ned pro 04, 2011 12:06 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Chcem sa pýtať, či neexistuje nejaký domácí test na stav žlčníkových kyselín. Máme tu spomínaný praktický lugolový, pľuvací a grgací test.
Laborka nenašla v stolici nedostatky ani čo sa týka pakreatických štiav ani iného, iba nenašli bielkoviny, ale to pripísali zeleninovej strave. Stolica je už vyše roka svetlá, má farbu presne ako jáhly, inak je správne formovaná a minimálne 2x denne. Niekedy je trochu miestami zelenkavá od králičej stravy. Nie je acholická, taká má inú svetlú farbu skôr takú sivastú. V odborných článkoch píšu, že hnedú farbu stolice spôsobujú žlčové kyseliny a správny metabolizmus bilirubínu. Trápim sa s tým už dosť dlho, neudialo sa to postupne ale doslova z večera do rána po prvej pečeňovej očiste. Gastro-MUDr-c je v zrejme po vyše roku v koncoch, lebo ma poslal na pľúcne a neodôvodnil zmysluplne čo tým sleduje. Skúšala som HCL s pankreatickými ezýmami, potom iba samé HCL a samé enzýmy, ale farba sa nezmenila. Pri pečeňovej očiste mi opakovane vychádza iba niečo, čo vyzerá ako zoxidovaná jablčná dužina, iba raz zatiaľ sa mi podarilo zopár 2-milimetrových úplne tmavozelených útvarov. Ak mám tej žlče naozaj málo, tak si myslím, že nedokáže vytlačiť z pečene sajrajt pri očiste a mohlo sa tam niečo upchať. Začínam mať obavy, pretože všade píšu, že ak nie sú žlčové kyseliny v potrebnom množstve, slinivka musí vyvíjať väčšie úsilie, čím sa vyčerpáva. Nemusím písať, že sa stravujem asi nie najhoršie, pretože acidobázický piest na počudovanie funguje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápal pečene a žlčníka
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 10:31 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Sybilla píše:
Chcem sa pýtať, či neexistuje nejaký domácí test na stav žlčníkových kyselín. Máme tu spomínaný praktický lugolový, pľuvací a grgací test.
Laborka nenašla v stolici nedostatky ani čo sa týka pakreatických štiav ani iného, iba nenašli bielkoviny, ale to pripísali zeleninovej strave. Stolica je už vyše roka svetlá, má farbu presne ako jáhly, inak je správne formovaná a minimálne 2x denne. Niekedy je trochu miestami zelenkavá od králičej stravy. Nie je acholická, taká má inú svetlú farbu skôr takú sivastú. V odborných článkoch píšu, že hnedú farbu stolice spôsobujú žlčové kyseliny a správny metabolizmus bilirubínu. Trápim sa s tým už dosť dlho, neudialo sa to postupne ale doslova z večera do rána po prvej pečeňovej očiste. Gastro-MUDr-c je v zrejme po vyše roku v koncoch, lebo ma poslal na pľúcne a neodôvodnil zmysluplne čo tým sleduje. Skúšala som HCL s pankreatickými ezýmami, potom iba samé HCL a samé enzýmy, ale farba sa nezmenila. Pri pečeňovej očiste mi opakovane vychádza iba niečo, čo vyzerá ako zoxidovaná jablčná dužina, iba raz zatiaľ sa mi podarilo zopár 2-milimetrových úplne tmavozelených útvarov. Ak mám tej žlče naozaj málo, tak si myslím, že nedokáže vytlačiť z pečene sajrajt pri očiste a mohlo sa tam niečo upchať. Začínam mať obavy, pretože všade píšu, že ak nie sú žlčové kyseliny v potrebnom množstve, slinivka musí vyvíjať väčšie úsilie, čím sa vyčerpáva. Nemusím písať, že sa stravujem asi nie najhoršie, pretože acidobázický piest na počudovanie funguje.

Tak na to žádný test zatím neznám, ale určitě se dá játrům dost pomoci, přičemž základ je ostropestřcová kašička, která je výborná, dále čaj chanca piedra, který dovede rozbít i kameny ve žlučníku a excelentní výsledky v posílení jater podává schizandra čínská, čili by jste to mohla vyzkoušet i najednou a to by snad již zabrat mělo. Strava by měla obsahovat především hořké a kyselé potraviny, to dělá játrům také dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápal pečene a žlčníka
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 4:39 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 18, 2010 12:38 pm
Příspěvky: 319
Sybilla píše:
Chcem sa pýtať, či neexistuje nejaký domácí test na stav žlčníkových kyselín. Máme tu spomínaný praktický lugolový, pľuvací a grgací test.
Laborka nenašla v stolici nedostatky ani čo sa týka pakreatických štiav ani iného, iba nenašli bielkoviny, ale to pripísali zeleninovej strave. Stolica je už vyše roka svetlá, má farbu presne ako jáhly, inak je správne formovaná a minimálne 2x denne. Niekedy je trochu miestami zelenkavá od králičej stravy. Nie je acholická, taká má inú svetlú farbu skôr takú sivastú. V odborných článkoch píšu, že hnedú farbu stolice spôsobujú žlčové kyseliny a správny metabolizmus bilirubínu. Trápim sa s tým už dosť dlho, neudialo sa to postupne ale doslova z večera do rána po prvej pečeňovej očiste. Gastro-MUDr-c je v zrejme po vyše roku v koncoch, lebo ma poslal na pľúcne a neodôvodnil zmysluplne čo tým sleduje. Skúšala som HCL s pankreatickými ezýmami, potom iba samé HCL a samé enzýmy, ale farba sa nezmenila. Pri pečeňovej očiste mi opakovane vychádza iba niečo, čo vyzerá ako zoxidovaná jablčná dužina, iba raz zatiaľ sa mi podarilo zopár 2-milimetrových úplne tmavozelených útvarov. Ak mám tej žlče naozaj málo, tak si myslím, že nedokáže vytlačiť z pečene sajrajt pri očiste a mohlo sa tam niečo upchať. Začínam mať obavy, pretože všade píšu, že ak nie sú žlčové kyseliny v potrebnom množstve, slinivka musí vyvíjať väčšie úsilie, čím sa vyčerpáva. Nemusím písať, že sa stravujem asi nie najhoršie, pretože acidobázický piest na počudovanie funguje.

Mňa ako prvé napadla vlasová analýza.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zápal pečene a žlčníka
PříspěvekNapsal: pon pro 05, 2011 11:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
mohy píše:

Mňa ako prvé napadla vlasová analýza.

Díky, dorovnávam prvky už skoro rok, a analýzu teda plánujem, aby som videla, či to malo účinok. Čo som ešte nevyskúšala z tohto fóra, je schizandra čínská o ktorej píše Jarda.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz