Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 7:19 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Detox a všechno špatně
PříspěvekNapsal: ned pro 26, 2010 5:12 pm 
Offline

Registrován: ned pro 26, 2010 4:59 pm
Příspěvky: 1
Mám špatnou zkušenost s detoxikací nebo jsem ji dělala blbě. Už fakt nevím. Pře rokem mi objevili myom a já jsem se odmítl asmířit, že ho mám a tak jsem překopala úplně svůj životní styl. Nasadila jsem zdravou stravu, vyloučila úplně maso, uzeniny, sladké a slané, polotovary... Do toho jsem začala 5x týdně sportovat po hodině, dělat jogu a každý den hodinové dýchací cvičení. Pila jsem bylinky, užívala koncentráty a cítila se na podzim skvěle. Pak přišel týden pracovních stresů a horečnatá chřipka a po 14 dnech absolutní únavy úzkostná porucha (kdysi dávno jsem ji měla po ročních stresech). Jsem vyšťavená na hadry, nejhorší je, že si nemůžu jít zasportovat, tělo mi to nedovolí, jsem K.O. Jsem strašně zklamaná, že ten roční pokus o změnu má takové zakončení. Dokázal by mi někdo vysvětlit, pro to všechno?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: detox a všechno špatně
PříspěvekNapsal: ned pro 26, 2010 6:31 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
ještějsemtu píše:
Mám špatnou zkušenost s detoxikací nebo jsem ji dělala blbě. Už fakt nevím. Pře rokem mi objevili myom a já jsem se odmítl asmířit, že ho mám a tak jsem překopala úplně svůj životní styl. Nasadila jsem zdravou stravu, vyloučila úplně maso, uzeniny, sladké a slané, polotovary... Do toho jsem začala 5x týdně sportovat po hodině, dělat jogu a každý den hodinové dýchací cvičení. Pila jsem bylinky, užívala koncentráty a cítila se na podzim skvěle. Pak přišel týden pracovních stresů a horečnatá chřipka a po 14 dnech absolutní únavy úzkostná porucha (kdysi dávno jsem ji měla po ročních stresech). Jsem vyšťavená na hadry, nejhorší je, že si nemůžu jít zasportovat, tělo mi to nedovolí, jsem K.O. Jsem strašně zklamaná, že ten roční pokus o změnu má takové zakončení. Dokázal by mi někdo vysvětlit, pro to všechno?
Nevím jak Vás oslovit, Váš nick je "netypický", no budiž. Není snadné na Vaši otázku zkusit odpovídat, když shrnete rok do pěti řádků. Uveďte Váš věk, výšku váhu; podle věku můžeme zhruba odhadnout míru zanesení Vašeho těla toxiky z vařené pečené stravy za uplynulé roky. Trochu popište Vaši konkrétní detoxikaci (postupná nebo "hupem do toho", klystýry, půsty...), čemu říkáte "zdravá strava", např. ty koncentráty se mi tam nelíbí, to jsou asi ty průmyslové, viďte, to Vám pomoci nemohlo; co další jídlo (ovoce zelenina); bylinky jste macerovala nebo povařila? Co pitný režim - kolik a čeho? Jen ten sport se mi asi zatím líbí, to jste určitě rozjela fajn, ale na zbytku Vašich vět mnoho pozitivního necítím, napiště prosím více, jak jsem již naznačil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: detox a všechno špatně
PříspěvekNapsal: ned pro 26, 2010 8:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ještějsemtu píše:
Mám špatnou zkušenost s detoxikací nebo jsem ji dělala blbě. Už fakt nevím. Pře rokem mi objevili myom a já jsem se odmítl asmířit, že ho mám a tak jsem překopala úplně svůj životní styl. Nasadila jsem zdravou stravu, vyloučila úplně maso, uzeniny, sladké a slané, polotovary... Do toho jsem začala 5x týdně sportovat po hodině, dělat jogu a každý den hodinové dýchací cvičení. Pila jsem bylinky, užívala koncentráty a cítila se na podzim skvěle. Pak přišel týden pracovních stresů a horečnatá chřipka a po 14 dnech absolutní únavy úzkostná porucha (kdysi dávno jsem ji měla po ročních stresech). Jsem vyšťavená na hadry, nejhorší je, že si nemůžu jít zasportovat, tělo mi to nedovolí, jsem K.O. Jsem strašně zklamaná, že ten roční pokus o změnu má takové zakončení. Dokázal by mi někdo vysvětlit, pro to všechno?

Poskytujete opravdu příliš málo informací na nějakou smysluplnou radu a také nechápu jaké zklamání. Prostě jste naprosto nerozumně nárazově přetížila tělo a ono řeklo dost, tak co na tom zkoumáte a z čeho jste zklamaná. Chvilku vysaďte, narvěte do sebe kvanta hořčíku a vitamínů a vyzkoušejte si jednu zajímavou věc, kterou lidé v naší zemi pomalu neznají, prostě nedělejte nic a nad ničím nepřemýšlejte, prostě žijte. To je totiž také to jediné, proč jsme tady a vše ostatní jsou hovadiny, které si vymyslel člověk pouze proto, aby mohl mít stále problémy, jako je nyní máte vy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detox a všechno špatně
PříspěvekNapsal: pon pro 27, 2010 10:46 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř dub 28, 2010 9:48 am
Příspěvky: 439
Mně to přijde jak klasická krize, kterou asi zažívá většina z nás. Dlouhé měsíce se o něco snažím, věnuju tomu strašně moc energie a když se pak někdy cítím mizerně, tak to podlomí mojí víru a vůli pokračovat. Jak píše Jarda, jediná cesta je trošku si odpočinout a jít dál.
Na mě se toho před vánocema taky nahrnulo hrozně moc a v sobotu večer jsem se úplně sesypala. Tohle je nejhorší období roku, je nejdelší noc a nejvíc stresu. Jediná útěcha jsou hory jídla \":)\" Jenže když se na to člověk může akorát tak dívat, tak je to neskutečný nápor na psychiku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detox a všechno špatně
PříspěvekNapsal: pon pro 27, 2010 1:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Beladona píše:
Mně to přijde jak klasická krize, kterou asi zažívá většina z nás. Dlouhé měsíce se o něco snažím, věnuju tomu strašně moc energie a když se pak někdy cítím mizerně, tak to podlomí mojí víru a vůli pokračovat. Jak píše Jarda, jediná cesta je trošku si odpočinout a jít dál.
Na mě se toho před vánocema taky nahrnulo hrozně moc a v sobotu večer jsem se úplně sesypala. Tohle je nejhorší období roku, je nejdelší noc a nejvíc stresu. Jediná útěcha jsou hory jídla \":)\" Jenže když se na to člověk může akorát tak dívat, tak je to neskutečný nápor na psychiku.

Máte pravdu, vánoční svátky v moderním pojetí, jsou svátky prachů a žrádla, což nikdy nikomu nic dobrého nepřineslo. V naší rodině je sice slavíme, ale tak nějak, aby se neřeklo, ovšem určitě ani zdaleka ne v duchu moderního šílenství. Mají to být svátky klidu a míru, což je v hlubokém rozporu s tím, jak nyní moderně pojaté vánoční svátky vypadají. Sice také jíme jiné potraviny než obvykle, ale v porovnání se zbytkem národa je naše strava téměř poustevnická. Letos jsem se dokonce překonal a dosud jsem nevzal do úst ani jediný kousek všudypřítomného sladkého šmejdu, zvaného vánoční cukroví a to sám zírám. Prostě se mě postupně natolik mění chutě, že na návštěvách raději sním šmejdový chlebíček, nebo dokonce „výborné“ vinné klobásy, vyrobené z řeznického odpadu-prátu, sojového granulátu a lahodných éček s nějakým bramborovým salátem, než ta sladká svinstva, která považuji za vrchol všeho špatného.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Detoxikace organismu
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 1:52 am 
Offline

Registrován: úte srp 02, 2011 1:50 am
Příspěvky: 1
Slyšeli jste někdo o detoxikaci podle c.i.c. metody? Našel jsem jeden web zde je o tom něco: http://www.5pprozdravi.cz


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace organismu
PříspěvekNapsal: úte srp 02, 2011 9:33 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mozi píše:
Slyšeli jste někdo o detoxikaci podle c.i.c. metody? Našel jsem jeden web zde je o tom něco: http://www.5pprozdravi.cz

Ano, to je celkem dlouho běžící záležitost a je založena na podobném postupu prodeje preparátů jako farmacie, čili z mého pohledu nic moc, nicméně nedá se říci, že by na rozdíl od běžných léků škodila a v tom je tedy vysoce pozitivní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 05, 2011 12:45 am 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2011 12:04 am
Příspěvky: 3
Dobrý den vespolek, právě "posilňuji" organismus poměrně intenzivní "dvoj-kúrou" a rád bych se zeptal, zda (na základě vašich zkušeností) považujete dané kúry za efektivní a vhodně nastavené...? Případně, zda byste měli nějaké komentáře k mým otázkám? Předem děkuji.


KÚRA I - již druhým týdnem syrový česnek
- společně s jídlem jím cca 6 (hezky rostlých \</div

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
3l5wc1hw


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 06, 2011 12:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="tomasr":291jdy3m]Dobrý den vespolek, právě "posilňuji" organismus poměrně intenzivní "dvoj-kúrou" a rád bych se zeptal, zda (na základě vašich zkušeností) považujete dané kúry za efektivní a vhodně nastavené...? Případně, zda byste měli nějaké komentáře k mým otázkám? Předem děkuji.


KÚRA I - již druhým týdnem syrový česnek
- společně s jídlem jím cca 6 (hezky rostlých \</div

Naposledy upravil Návštěvník dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
291jdy3m


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace organismu
PříspěvekNapsal: pon lis 07, 2011 7:38 pm 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2011 12:04 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,
děkuji za odpovědi \":-)\" Abych přispěl i svou troškou do mlýna, přidám pár vlastních zjištění, která se dostavila po několika dnech užívání odvaru v kombinaci s česnekem \":-)\"

Pokud konzumuji česnek a zapíjím jej odvarem, snižuje se míra jeho pálivosti a to zejména s ohledem na příští sousta \":-)\" Jinak mému organismu to zdá se svědčí, protože se potom cítí uvnitř tak nějak "lehčeji" \":-)\" Na druhou stranu tvoří ale určitý protipól poměrně nechutný zápach z úst, který patrně souvisí s konzumací jablečného octa... Sám to necítím, ale prý je to vážně nápor \":-)\"

Co se peristaltiky týče, ustálila se již další den na obvyklých 2 - 3 zastávkách na WC denně \":-)\" Předpokládám tedy, že se mé tělo možná chtělo co nejdříve zbavit určitých nečistot, které česnek uvolnil v trávicím traktu... je to možné?

Jinak k bodu I-6, ono je to trochu složitější. Samozřejmě nekonzumuji česnek proto, abych si protáhl střeva "na povrchu". K tomu mi čas od času pomůže Shankprankshalana, s níž mám poměrně bohaté - pozitivní - zkušenosti \":-)\" Česnek konzumuji proto, aby pročistil především sliznice a to do hloubky (doufám, že tento efekt má a mohu od něj tuto "generálku" trávicího traktu očekávat). Stejně tak, aby pomohl pročistit organismus celkově.
Přitom je mi víc než jasné, že je následná pravidelná konzumace česneku (v menších dávkách \":-)\" více než vhodná a stejně tak moudrá životospráva. Přesto by patrně k případné opětovné kontaminaci trávicího traktu docházelo jen velice pozvolna a dlouhodobě (bavíme-li se tedy o sliznicích ne o povrchním bujení mikroorganismů).
Můj pohled přirozeně nemusí být z komplexního hlediska 100%, ale myslím, že se dá v hrubých náčrtech považovat za objektivní. Nebo jsem v daných úvahách úplně mimo? \":-)\"

Přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace organismu
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 10:57 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
tomasr píše:
Dobrý den,
děkuji za odpovědi \":-)\" Abych přispěl i svou troškou do mlýna, přidám pár vlastních zjištění, která se dostavila po několika dnech užívání odvaru v kombinaci s česnekem \":-)\"

Pokud konzumuji česnek a zapíjím jej odvarem, snižuje se míra jeho pálivosti a to zejména s ohledem na příští sousta \":-)\" Jinak mému organismu to zdá se svědčí, protože se potom cítí uvnitř tak nějak "lehčeji" \":-)\" Na druhou stranu tvoří ale určitý protipól poměrně nechutný zápach z úst, který patrně souvisí s konzumací jablečného octa... Sám to necítím, ale prý je to vážně nápor \":-)\"

Co se peristaltiky týče, ustálila se již další den na obvyklých 2 - 3 zastávkách na WC denně \":-)\" Předpokládám tedy, že se mé tělo možná chtělo co nejdříve zbavit určitých nečistot, které česnek uvolnil v trávicím traktu... je to možné?

Jinak k bodu I-6, ono je to trochu složitější. Samozřejmě nekonzumuji česnek proto, abych si protáhl střeva "na povrchu". K tomu mi čas od času pomůže Shankprankshalana, s níž mám poměrně bohaté - pozitivní - zkušenosti \":-)\" Česnek konzumuji proto, aby pročistil především sliznice a to do hloubky (doufám, že tento efekt má a mohu od něj tuto "generálku" trávicího traktu očekávat). Stejně tak, aby pomohl pročistit organismus celkově.
Přitom je mi víc než jasné, že je následná pravidelná konzumace česneku (v menších dávkách \":-)\" více než vhodná a stejně tak moudrá životospráva. Přesto by patrně k případné opětovné kontaminaci trávicího traktu docházelo jen velice pozvolna a dlouhodobě (bavíme-li se tedy o sliznicích ne o povrchním bujení mikroorganismů).
Můj pohled přirozeně nemusí být z komplexního hlediska 100%, ale myslím, že se dá v hrubých náčrtech považovat za objektivní. Nebo jsem v daných úvahách úplně mimo? \":-)\"

Přeji hezký den.

Ne, mimo nejste, česnek je výborný, ale nic se nemá přehánět a dlouhodobě určitě ne, to střídejte třeba s kefírem, nebo domácím jogurtem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace organismu
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 6:01 pm 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2011 12:04 am
Příspěvky: 3
To jsem rád \":-)\" Samozřejmě, že přehánět se nemá nic. V této věci hodně spoléhám na své tělo, že si řekne, kdyby něco (naštěstí je naše tělo natolik rozumné, že nás informuje - pokud neuděláme krok hooodně mimo - v malých náznacích, kterým stačí s otevřeností a především pokorou naslouchat \":-)\"
Česnek určitě omezím na cca 1-2 stroužky denně. Celkem bych mu rád dal v dávkách 6 stroužků prostor 4 týdny, abych mu umožnil avízovaný účinek. Vzhledem k tomu, že pocení ustalo, stolice se stabilizovala a mému tělu česnek stále chutná, mám za to, že se ubírám správným směrem \":-)\"

Jinak děkuji za tip s kefíry a jogurty, nicméně mléčné výrobky můj organismus nepřijímá s povděkem. Zjistil jsem, že můj metabolismus spíše zatěžují než aby mu prospívaly (s výjimkou sýrů, které mé tělo přijímá bez výhrad \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace organismu
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 10:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
tomasr píše:
To jsem rád \":-)\" Samozřejmě, že přehánět se nemá nic. V této věci hodně spoléhám na své tělo, že si řekne, kdyby něco (naštěstí je naše tělo natolik rozumné, že nás informuje - pokud neuděláme krok hooodně mimo - v malých náznacích, kterým stačí s otevřeností a především pokorou naslouchat \":-)\"
Česnek určitě omezím na cca 1-2 stroužky denně. Celkem bych mu rád dal v dávkách 6 stroužků prostor 4 týdny, abych mu umožnil avízovaný účinek. Vzhledem k tomu, že pocení ustalo, stolice se stabilizovala a mému tělu česnek stále chutná, mám za to, že se ubírám správným směrem \":-)\"

Jinak děkuji za tip s kefíry a jogurty, nicméně mléčné výrobky můj organismus nepřijímá s povděkem. Zjistil jsem, že můj metabolismus spíše zatěžují než aby mu prospívaly (s výjimkou sýrů, které mé tělo přijímá bez výhrad \":-)\"

Tak česnekem nic nezkazíte, ale někdy se šprajcne žlučník a to je dost nepříjemné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace organismu
PříspěvekNapsal: úte lis 08, 2011 11:03 pm 
Offline

Registrován: sob lis 05, 2011 12:04 am
Příspěvky: 3
Tak to jsem rád, protože česnek mi opravdu chutná co pamatuji \":-)\" Co se žlučníku týče, tak ten jsem spolu s játry pročistil 4x kúrou Gennadije Malachova olivový olej + citronová šťáva. Tak doufám, že si bude s česnekem jen a jen rozumět \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Detoxikace organismu
PříspěvekNapsal: stř lis 09, 2011 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
tomasr píše:
Tak to jsem rád, protože česnek mi opravdu chutná co pamatuji \":-)\" Co se žlučníku týče, tak ten jsem spolu s játry pročistil 4x kúrou Gennadije Malachova olivový olej + citronová šťáva. Tak doufám, že si bude s česnekem jen a jen rozumět \":-)\"

No, uvidíte, většinou to vyjde.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz