Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát dub 19, 2024 1:28 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 9:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
stevo69 píše:
A čo tak citrony očistit od slupek alebo su doležité?

Nedovedu posoudit, obsahují citrin a pokud se tam něčeho účastní v dužině obsažen není.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 02, 2013 9:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Kde vezmem český? \":mrgreen:\" Maďarský by mohol stačiť myslím. \":mrgreen:\"
Teraz som si to robil ale už je ten česnek trochu preschlý, už aj klíčky trochu začínajú, asi lepšie keď je čerstvý po zbere. A asi by bolo lepšie keby bolo v návode písané nie kusy ale hmotnosť, však neni citrón jako citrón ani česnek jako česnek. Inak to človek musí dávkovať tak bajočko.

Ono uvedené dávkování je také skoro nejpřesnější, protože ani v konkrétní váze nemusí být konkrétní objem účinných látek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 01, 2013 8:49 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 8:46 pm
Příspěvky: 1
Česnek granulovaný prémiovej kvality \":)\"
http://vse02.lab.shopio.cz/p/cesnek-granulovany/


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon led 27, 2014 2:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Okorento píše:
Česnek granulovaný prémiovej kvality \":)\"
http://vse02.lab.shopio.cz/p/cesnek-granulovany/

No nevím, dle mého názoru upravený česnek je spíše pro zlost, než pro zdraví.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2020 9:11 pm 
Offline

Registrován: úte led 14, 2020 3:07 pm
Příspěvky: 10
stevo69 píše:
A čo tak citrony očistit od slupek alebo su doležité?

Pokud se nepletu, tak právě slupky některých citrusů obsahují flavonoidy, uplatňují se při výrobě Detralexu a podobně,
takže důležitost slupek mi přijde celkem logická.

Daleko víc by mě zajímalo, co se v takovém receptu stane s vitamínem C, když lektvar přivedeme k varu a jak dlouho vydrží allicin?
Jaká je nejvhodnější doba po narušení česneku pro konzumaci? Je to 5, 10 nebo 15 minut? Četl jsem, že allicin rychle vyprchá, zůstává
z něj něco v tomto receptu?

Není vhodnější varianta každý den zkonzumovat dva nadrcené stroužky česneku s trochou šťávy z citronu? I když co se týká příjemnosti a
jednoduchosti, tak uvedený recept vede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 07, 2020 9:29 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Starsky píše:
Pokud se nepletu, tak právě slupky některých citrusů obsahují flavonoidy, uplatňují se při výrobě Detralexu a podobně,
takže důležitost slupek mi přijde celkem logická.

Daleko víc by mě zajímalo, co se v takovém receptu stane s vitamínem C, když lektvar přivedeme k varu a jak dlouho vydrží allicin?
Jaká je nejvhodnější doba po narušení česneku pro konzumaci? Je to 5, 10 nebo 15 minut? Četl jsem, že allicin rychle vyprchá, zůstává
z něj něco v tomto receptu?

Není vhodnější varianta každý den zkonzumovat dva nadrcené stroužky česneku s trochou šťávy z citronu? I když co se týká příjemnosti a
jednoduchosti, tak uvedený recept vede.

Tak bio citrusy asi ano, ale běžné citrusy které zde koupíte jsou stříkané a ke konzumaci nejsou zrovna ideální, tedy ty jejich slupky. Céčko podle mě odpálíte téměř kompletně a u allicinu nedovedu odpovědět. Uváděla se doba tuším 14 minut od rozdrcení pro maximální produkci allicinu a zda tam něco zůstane nad tím nehodlám spekulovat to opravdu netuším, ale asi ano když to funguje. Ta čerstvá forma možná bude lepší i když z různých důvodů nebude pro každého přijatelná, třeba pokladní v bance asi nemůže funět česnek na klienty aniž by to nepůsobilo v místním prostředí blbě, nejsme Indie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 08, 2020 5:33 pm 
Offline

Registrován: úte led 14, 2020 3:07 pm
Příspěvky: 10
Ano, máte pravdu. Samozřejmě mám na mysli jen bio citrony bez jakýchkoliv postřiků. Já jen chtěl říct, že použít je i z kůrou je logické,
co se týká prospěšných látek. Nakolik ale namletí a vysoká teplota varu znehodnotí všechny tyto látky v citronu i česneku je pro mě také záhadou,
protože nejsem chemik.

Myslím si, že něco z té velké síly v tomto lektvaru určitě i tak zůstává, ale je to dobrý námět na experimentování s teplotou vody a držet ji
maximálně někde okolo 40°C.

Tak tak. Asi navíc taky nejsem zdaleka jediný, koho po pozřetí dvou syrových stroužků česneku, pálí žáha. Tahle tekutá forma je určitě příjemnější na konzumaci.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned bře 08, 2020 6:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Starsky píše:
Ano, máte pravdu. Samozřejmě mám na mysli jen bio citrony bez jakýchkoliv postřiků. Já jen chtěl říct, že použít je i z kůrou je logické,
co se týká prospěšných látek. Nakolik ale namletí a vysoká teplota varu znehodnotí všechny tyto látky v citronu i česneku je pro mě také záhadou,
protože nejsem chemik.

Myslím si, že něco z té velké síly v tomto lektvaru určitě i tak zůstává, ale je to dobrý námět na experimentování s teplotou vody a držet ji
maximálně někde okolo 40°C.

Tak tak. Asi navíc taky nejsem zdaleka jediný, koho po pozřetí dvou syrových stroužků česneku, pálí žáha. Tahle tekutá forma je určitě příjemnější na konzumaci.

Tak na ten česnek vyzkoušejte spolknout trochu pyré ze syrové brambory to by mohlo pomoci.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 38 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz