Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pon led 18, 2021 9:05 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 367 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2020 12:48 pm 

Půl kila sacharidů je vážně hodně. To by bylo tak 700 - 800 gramů rýže, v bramborách by to ani nešlo ujíst (17g sacharidu na 100 g brambor).

PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2020 3:02 pm 
Administrátor
Administrátor

bodhisutfa píše:
Půl kila sacharidů je vážně hodně. To by bylo tak 700 - 800 gramů rýže, v bramborách by to ani nešlo ujíst (17g sacharidu na 100 g brambor).

Tak to je otázka zvyku a potřeb těla. Rýže je hladové jídlo a brambory také tedy těchto potravin není problém sníst klidně kilo na jedno jídlo. Většinou i po takové dávce není problém mít za hodinu a půl vytráveno a někdo může i pociťovat hlad.

PříspěvekNapsal: ned led 10, 2021 4:59 pm 

Někde jsem tady četl že k parasympatiku se dá prožrat.
Mám to chápat tak že člověk když hodně žere tak nakrmí parazita ten je spokojenej a následně je spokojený i hostitel.
Nebo to je blbost.

PříspěvekNapsal: ned led 10, 2021 5:15 pm 

Jardo Ahoj i ostatní, Již pět měsíců jedu GAPS protokol na zahojení zažívání. Trpěl jsem na nadýmání, bolest střev, plynatost, průjmy ... to už asi byla adrenální únava.

Vlastně se na GAPs jí hodně vařené zeleniny a masa. Cca měsíc na protokolu jsem se začal kolem čtvrté budit s myšlenkami, že nechci umřít. To přerostlo k dnešním dnům asi do deprese a úzkostí. Trpím nespavostí, respektive, že se v noci budím. několikrát. Jdu spát třeba v deset a probudím se v jednu ve tři ve čtyři v půl šesté. Honí se mi divné myšlenky, únava apod. Někdy cítím tlaky na hrudi během dne, jsem ve stresu, zbytečně se rozčiluji někdy, nezvládám svoje emoce. Někdy mám pocit, brnění jazyka.

Myslím si, že mám adrenální únavu, neboť jsem asi měl nějaké úzkosti po léčbě včelím jedem (bee venom therapy) na boreliózu. Nevím v jaké fázi jsem, ale dřív jsem se i lekal což je snad druhá fáze únavy.

Co s tím, má někdo zkušenosti? Očista nadledvinek jako první? Nechybí mi cukry?

Zkouším teď nějaké adaptogeny.

PříspěvekNapsal: ned led 10, 2021 7:13 pm 
Administrátor
Administrátor

Droffar píše:
Jardo Ahoj i ostatní, Již pět měsíců jedu GAPS protokol na zahojení zažívání. Trpěl jsem na nadýmání, bolest střev, plynatost, průjmy ... to už asi byla adrenální únava.

Vlastně se na GAPs jí hodně vařené zeleniny a masa. Cca měsíc na protokolu jsem se začal kolem čtvrté budit s myšlenkami, že nechci umřít. To přerostlo k dnešním dnům asi do deprese a úzkostí. Trpím nespavostí, respektive, že se v noci budím. několikrát. Jdu spát třeba v deset a probudím se v jednu ve tři ve čtyři v půl šesté. Honí se mi divné myšlenky, únava apod. Někdy cítím tlaky na hrudi během dne, jsem ve stresu, zbytečně se rozčiluji někdy, nezvládám svoje emoce. Někdy mám pocit, brnění jazyka.

Myslím si, že mám adrenální únavu, neboť jsem asi měl nějaké úzkosti po léčbě včelím jedem (bee venom therapy) na boreliózu. Nevím v jaké fázi jsem, ale dřív jsem se i lekal což je snad druhá fáze únavy.

Co s tím, má někdo zkušenosti? Očista nadledvinek jako první? Nechybí mi cukry?

Zkouším teď nějaké adaptogeny.

Tak cukry chybět určitě mohou, stravovat se bez sacharidů dost zvyšuje nároky na tvorbu kortizolu a také je otázkou jak dostatečný je příjem vitamínů skupiny B které poměrně zásadně ovlivňují psychiku. Silně zklidňuje i hořčík a některé minerály tedy bavíme se o poměrně širokém záběru možností odkud může problém pramenit. Osobně bych začal výpočtem na nutriční kalkulačce cronometer.com která poměrně dobře ukáže co patrně je blbě tedy jaké jsou dlouhodobé deficity. Následné laboratorní vyšetření se pak dá poměrně dobře zacílit a takto nejrychleji a nejlevněji zjistit kde opravu je ten problém.

PříspěvekNapsal: pon led 11, 2021 5:13 pm 

Můžou chybět cukry - hypoglykemie může vyvolat noční můry a jiné podivné psychické stavy.
Můžou chybět B vitamíny, které by měly vyrábět střevní bakterie.

Brnění jazyka může vyvolávat deficit některého z těchto B vitamínů: B12, B6, B1, B2, B9

Brnění jazyka může taky vyvolávat deficit některého z těchto minerálů: železo, zinek, nicméně vzhledem ke GAPS bych zde problém nečekal a hledal bych ho v B vitamínech.

Podivné psychické stavy umí zejména B9, B12 a případně i B6, pokud člověk po probuzení neví že se mu zdají sny, tak to bývá deficit B6.

Stav B12 a B9 se dá zjistit rozborem krve.

PříspěvekNapsal: ned led 17, 2021 6:05 pm 

Dekuji, budu dal zkoumat :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 367 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]