Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned zář 23, 2018 12:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon črc 09, 2018 8:57 am 

Jarda píše:
1) Dodávat deficitní aminokyseliny v práškové formě jako suplement. Aminokyselin je mnoho druhů, ale běžně se dodává například glycin, glutamin, fenylalanin, tryptofan, taurin a další.
2) Vždy když máte podezření nebo laboratorně zjištěný deficit.
3) AD skutečně zkreslují do určité míry výsledky těch testů.
4) Vždy ne, to záleží podle druhu, ale většinou zvedají serotonin, nebo dopamin.
5) U jakékoliv byliny se nedají předpokládat jednotné účinky u všech lidí tedy musíte vyzkoušet jak vám sedne.
6) Z toho se na nic usuzovat nedá.
7) Oba jsou stresové hormony přičemž tělo normálně pracuje s kortizolem a pokud to nestačí začne produkovat daleko silnější adrenalin.
8 ) Kafe by člověk s adrenální únavou podle mě pít neměl a definovat účinky kafe na organizmus je stejný problém jako u bylin na někoho to maká a na jiného ne, tedy na co z toho chcete usuzovat. Prostě si to dejte změřit a bude z dojmů v realitě.

K tej 6.otázke som to myslela tak, že keď mi pomohol adrenalín na bolesť a stuhnutosť, či je dobrý nápad skúsiť doplnok adrenálny z celých nadobličiek, ktorý obsahuje aj adrenalín?
Ďakujem

PříspěvekNapsal: úte črc 10, 2018 11:31 am 
Administrátor
Administrátor

indiga píše:
K tej 6.otázke som to myslela tak, že keď mi pomohol adrenalín na bolesť a stuhnutosť, či je dobrý nápad skúsiť doplnok adrenálny z celých nadobličiek, ktorý obsahuje aj adrenalín?
Ďakujem

Tak vyzkoušejte, ale mě se to moc nezdá, mám zkušenost že dodávání adrenalinu spíše vadí než pomáhá.

PříspěvekNapsal: čtv črc 12, 2018 11:42 pm 

Ja si nechala dělat testy na kortizol a beru antidepresiva. :-( Kdybych je nebrala, tak bych měla kortisolu ještě méně? Vyšel mi součet 21 za den.

Jak je to vlastně s těmi výsledky? Na internetu jsem našla pouze toto:
ranní kortizol 14,3 – 46,2 nmol/l a pro odpolední slinny kortizol je referenční interval 4,0 – 22,2 nmol/l. Jsou to správné hodnoty?

Moje hodnoty cortisolu jsou:
7:00 - 10,4
12:00 - 3,9
17:00 - 4,7
22:00 - 2
0:00 - 4

Jak poznám jak vážná je moje adrenální únava? Můžete mi napsat rozmezí? Nepřijde mi to tak hrozné, když ráno má být nejméně 14,3 a já mám 10,4, to znamená, že se mi vytváří a odpoledne má být nejméně 4 a já mám 3,9.

Kolik má být dhea? Nemohu to nikde najít.
Moje hodnoty: 11,8 1,1 1,1 1,1

Děkuji.

PříspěvekNapsal: pát črc 13, 2018 8:46 am 
Administrátor
Administrátor

krasnagadgetka píše:
Ja si nechala dělat testy na kortizol a beru antidepresiva. :-( Kdybych je nebrala, tak bych měla kortisolu ještě méně? Vyšel mi součet 21 za den.

Jak je to vlastně s těmi výsledky? Na internetu jsem našla pouze toto:
ranní kortizol 14,3 – 46,2 nmol/l a pro odpolední slinny kortizol je referenční interval 4,0 – 22,2 nmol/l. Jsou to správné hodnoty?

Moje hodnoty cortisolu jsou:
7:00 - 10,4
12:00 - 3,9
17:00 - 4,7
22:00 - 2
0:00 - 4

Jak poznám jak vážná je moje adrenální únava? Můžete mi napsat rozmezí? Nepřijde mi to tak hrozné, když ráno má být nejméně 14,3 a já mám 10,4, to znamená, že se mi vytváří a odpoledne má být nejméně 4 a já mám 3,9.

Kolik má být dhea? Nemohu to nikde najít.
Moje hodnoty: 11,8 1,1 1,1 1,1

Děkuji.

Pokud je to uděláno u nás tak posíláme přeci i graf který jasně říká co a jak. Podle těchto hodnot máte předpokládám v grafu kortizol hodně nízko a nad tím grafem je tabulka kde máte i poměr kortizol/DHEAS, což bude asi také špatně. Jde s největší pravděpodobností a pokročilý druhý stupeň adenální únavy, což je již hodně. Ideální ranní kortizol je někde 22-24 tedy jste o dost jinde.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 244 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]