Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:11 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon kvě 21, 2012 11:34 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
xverunka píše:
Nemohl by mi prosím někdo poradit, čím přírodím odličovat oči? Zkoušela jsem riciový olej - ale musela jsem oči brutálně drhout, abych z nich dostala řaseku. Nevite o nečem učinějším?

Děkuji

U toho riciňáku je třeba tampon nejdřív navlhčit vodou a potom teprve olej....jestli jsi nezkoušela \":)\" ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 23, 2012 7:15 pm 
Offline

Registrován: úte dub 03, 2012 7:51 pm
Příspěvky: 14
prokera píše:
U toho riciňáku je třeba tampon nejdřív navlhčit vodou a potom teprve olej....jestli jsi nezkoušela \":)\" ?

To jsem nezkoušela, zkusím. Popřípadě nevíte, čím dostat dolů voděodolnou řasenku? V létě jí občas používám a ráda bych jí dostávala dolů něčím jiným než chemickým odličovadlem z drogérky, ale to je asi bohužel utopie \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv kvě 24, 2012 7:26 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
to xverunka: S tím navlhčením to funguje celkem obstojně;). Ale jinak osobně voděodolnou řasenku nepoužívám právě z toho důvodu, že se špatně odstraňuje:(. Zkus třeba odličovač od Alverde z DM - ten je z jejich přírodní kosmetiky a také jsem ho měla. Jinak já tohle řeším tím nejobyčejnějším odl. mlíkem z drogerky (u kterého mám vyzkoušeno, že neštípe ) neb si říkám, že za tu chvilku co to mám na sobě to nestihne udělat žádnou velkou paseku:)....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 12:42 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 1:53 pm
Příspěvky: 20
Dobrý den, ráda bych si nechala poradit, jak na sebe aplikujete urinu v sauně. Hádám ne přímo v kabině....např. po prvním vstupu a chlazení jít na záchod....? Stačí jednou nebo opakovat?
Udělám víc škody než užitku v případě, že urina není 100% "čistá" nebo i tak zafunguje?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 28, 2012 1:52 pm 
Offline

Registrován: úte úno 23, 2010 2:22 pm
Příspěvky: 286
Bydliště: Roudnice nad Labem
mkatka píše:
Dobrý den, ráda bych si nechala poradit, jak na sebe aplikujete urinu v sauně. Hádám ne přímo v kabině....např. po prvním vstupu a chlazení jít na záchod....? Stačí jednou nebo opakovat?
Udělám víc škody než užitku v případě, že urina není 100% "čistá" nebo i tak zafunguje?

No v kabině by ti asi dali \":)\"
No já to dělám tak, že po vysprchování studenou vodou po sauně se pořádně utřu do sucha, jdu na záchod a tam se celá namažu urinou, pořádně to třu, aby se to vstěbalo, až jsem suchá, tak se zabalím do osušky a jdu si na 10-15min.lehnout, poté postup opakuji. Nevím jestli je to dobře nebo špatně, ale pokožka je krásně vláčná


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2012 9:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mkatka píše:
Dobrý den, ráda bych si nechala poradit, jak na sebe aplikujete urinu v sauně. Hádám ne přímo v kabině....např. po prvním vstupu a chlazení jít na záchod....? Stačí jednou nebo opakovat?
Udělám víc škody než užitku v případě, že urina není 100% "čistá" nebo i tak zafunguje?

Můžete používat postup jak píše členka zuzis, nebo prostě pouze rozmazat nános z postřikovače, jako když se mažete v létě olejem. Čistá být nemusí, funguje jakákoliv koncentrace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 29, 2012 11:21 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 1:53 pm
Příspěvky: 20
A prosím vás pěkně, u kokosového oleje v sekci nabídka zboží se píše, že kokos.olej je výborná ochrana při opalování - výslovně se tam píše, že s ním se NEDÁ se spálit. Můžu se na to spolehnout? Jedeme do Turecka a ikdyž nejsem opalovací typ, budu slunci vystavena stejně tak moje děti - takže můžu mazat jen kokosovým olejem?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 30, 2012 2:36 pm 
Offline

Registrován: pon dub 16, 2012 7:35 pm
Příspěvky: 115
mkatka píše:
A prosím vás pěkně, u kokosového oleje v sekci nabídka zboží se píše, že kokos.olej je výborná ochrana při opalování - výslovně se tam píše, že s ním se NEDÁ se spálit. Můžu se na to spolehnout? Jedeme do Turecka a ikdyž nejsem opalovací typ, budu slunci vystavena stejně tak moje děti - takže můžu mazat jen kokosovým olejem?

Třeba pomůže článek "Opalování pod kontrolou" (http://www.zdravi-az.cz/doc/R07_66-67_O ... trolou.pdf) - p. Jarda zde popisuje "...zásady, které by měl dodržet každý, kdo se chce zdravě opálit a nikoliv spálit..."

_________________
Ani v česneku není dost česneku.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 7:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
mkatka píše:
A prosím vás pěkně, u kokosového oleje v sekci nabídka zboží se píše, že kokos.olej je výborná ochrana při opalování - výslovně se tam píše, že s ním se NEDÁ se spálit. Můžu se na to spolehnout? Jedeme do Turecka a ikdyž nejsem opalovací typ, budu slunci vystavena stejně tak moje děti - takže můžu mazat jen kokosovým olejem?

Jak správně píše členka Amy je třeba dodržet více zásad, nicméně kokosák opravdu dost pomáhá a pokožku slušně chrání. Pochopitelně pokud je člověk z místních podmínek bílý jak ředitel vápenky a tam se začne smažit jak kuře na grilu, tak kokosák asi nezabere a stejně získá barvu čerstvě pálených cihel, což ho bude štvát do konce dovolené. Ideální je se zde předopálit, nadupat betakarotenem a potom bude všechno ok i na Sahaře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 08, 2012 3:26 pm 
Offline

Registrován: pát dub 06, 2012 12:38 pm
Příspěvky: 76
Bydliště: Košice SR
http://www.jajsem.com/jak-se-zbavit-vra ... ni-cestou/ zaujimava stranočka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 10, 2012 3:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Renka píše:
http://www.jajsem.com/jak-se-zbavit-vrasek-prirodni-cestou/ zaujimava stranočka

Tak fungovat by ten postup mohl, ale půjde o běh na dlouhou trať a bez pohybu asi nic moc.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 26, 2012 11:02 pm 
Offline

Registrován: pon pro 26, 2011 12:15 am
Příspěvky: 124
Bydliště: Košice
Jarda píše:
Naonka píše:
Mám stejnou zkušenost - kokosový olej místo krému je úžasný. Nejvíc se mi osvědčilo, když si umyju obličej zeleným jílem s vodou, pak si z něj udělám hustší kašičku, kterou použiju jako masku, po 20-30 min to jíl smyju a obličej namažu kokosovým olejem. Ráno poté mám tak krásnou pleť, že tomu ani nemůžu uvěřit \":-)\" A nejlepší je na tom ten pocit, že je to všechno přírodní, žádná chemie \":-)\" Když jsem žila v zahraničí a měla peníze, tak jsem vyzkoušela i ty nejdražší dostupné krémy, ale nikdy jsem neviděla takový krásný výsledek jako po zeleném jílu a kokosovém oleji. Vřele doporučuji.
Ona příroda má všechno perfektně vymyšleno, jenom je potřeba postupovat podle jejích postupů. Ovšem to vám žádný výrobce léčiv, pleťových krémů a jiných věcí na údržbu organizmu doporučovat nemůže, protože by brzo zbankrotoval. Raději vám za dlouhé prachy nadělí nefunkční šmejd, ale hlavně, že se prachy sypou.

Práve mám masku na tvári z bieleho jílu \":)\". Chcem sa opytať, ako často si môžem takúto masku dávať. Môžem denne, alebo len občas?Kokosový olej si dávam na tvár už asi 3 mesiace a musím potvrdiť, že je to úžasná vec. Normálne sa ráno a večer teším kedy si ho dám...ten pocit a tá vôňa - úžasné. Používam ho aj na celé telo. Opaľovací krém som celé leto nevidela \":)\" Kokosový olej to zariadil \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob zář 01, 2012 8:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Silvia píše:
Práve mám masku na tvári z bieleho jílu \":)\". Chcem sa opytať, ako často si môžem takúto masku dávať. Môžem denne, alebo len občas?Kokosový olej si dávam na tvár už asi 3 mesiace a musím potvrdiť, že je to úžasná vec. Normálne sa ráno a večer teším kedy si ho dám...ten pocit a tá vôňa - úžasné. Používam ho aj na celé telo. Opaľovací krém som celé leto nevidela \":)\" Kokosový olej to zariadil \":)\"

Myslím, že to je jedno, prostě dle potřeby a časových možností, on pokožku remineralizuje a detoxikuje, nic špatného nedělá, tak nevidím důvod k nějakému omezování. Kokosák je super věc o tom není pochyb.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 20, 2012 12:04 pm 
Offline

Registrován: pát dub 10, 2009 12:45 pm
Příspěvky: 87
Jaký máte názor na dehtové mýdlo? Mě vyhovuje a meju si s tim i vlasy a krasne odmašťuje což na mou mastící pokožku je fajn.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob lis 17, 2012 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mikard píše:
Jaký máte názor na dehtové mýdlo? Mě vyhovuje a meju si s tim i vlasy a krasne odmašťuje což na mou mastící pokožku je fajn.

Na to snad ani špatný názor mít nejde, je to velice účinný prostředek na mnoho kožních potíží.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz