Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 9:43 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
Jarda, Vy nezatazujete nicim ten pohar so zeleninou?
chystam sa snad zajtra pozajtra na moje prve pickles, zatial mam k dispozicii iba zavaraninove pohare klasicke 700ml. no neviem si predstavit, ze cim to zatazit, ked je tsam to hrdlo pomerne uzke..

Ne prostě to tam pořádně napěchujte, urovnejte povrch, aby z toho něco netrčelo a nic jiného není potřeba.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 10:32 am 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Ne prostě to tam pořádně napěchujte, urovnejte povrch, aby z toho něco netrčelo a nic jiného není potřeba.

Super, ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 12:55 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Martina46 píše:
Super, ďakujem.

este mam obavu, co robit, aby mi to nesplesnivelo? jednej mojej znamej sa to stalo, podrobnosti o sposobe pripravy neviem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 2:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Martina46 píše:
Jarda, Vy nezatazujete nicim ten pohar so zeleninou?
chystam sa snad zajtra pozajtra na moje prve pickles, zatial mam k dispozicii iba zavaraninove pohare klasicke 700ml. no neviem si predstavit, ze cim to zatazit, ked je tsam to hrdlo pomerne uzke..

V pohári môžeš zaťažiť napustenou pet fašou. Alebo nalož zeleninu do misy - tá má široké hrdlo a prikry tanierom a na tanier už môžeš dať hocičo ťažké. Potom po 3-5 dňoch picles preložíš do pohára zavrieš viečkom a dáš do ľadničky (ak niečo ostane \":D\" ).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: čtv lis 25, 2010 8:59 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Sybilla píše:
V pohári môžeš zaťažiť napustenou pet fašou. Alebo nalož zeleninu do misy - tá má široké hrdlo a prikry tanierom a na tanier už môžeš dať hocičo ťažké. Potom po 3-5 dňoch picles preložíš do pohára zavrieš viečkom a dáš do ľadničky (ak niečo ostane \":D\" ).

dakujem za tip s misou, to mi nenapadlo. jediny problem je, ze mame iba jedinu misu vhodnej velkosti, ktoru pouzivam kazdy den \":lol:\" tak nalozim najprv do poharov, ak to bude fungovat, fajn, ak nie, poobzeram sa po velkej mise \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 9:59 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
este mam obavu, co robit, aby mi to nesplesnivelo? jednej mojej znamej sa to stalo, podrobnosti o sposobe pripravy neviem.

Jak to popisuji, tak to dělám a nemám s tím žádné problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 9:36 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Jak to popisuji, tak to dělám a nemám s tím žádné problémy.

Mě to občas začne plesnivět pokud zeleninu dobře neudusám a neučistím kraje aby tam nezůstaly zbytky. Je dobré aby celá zelenina byla celá po tekutinou, pokud ji dost nevymačkáte, můžete dolít převařenou a osolenou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: pát lis 26, 2010 10:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Mě to občas začne plesnivět pokud zeleninu dobře neudusám a neučistím kraje aby tam nezůstaly zbytky. Je dobré aby celá zelenina byla celá po tekutinou, pokud ji dost nevymačkáte, můžete dolít převařenou a osolenou.

Ono jde o to, co považujete za plíseň, ale taková slabá bílá vrstvička to jsou kvasinky a ne plísně, čili toho bych se nebál.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 10:13 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Jarda píše:
Ono jde o to, co považujete za plíseň, ale taková slabá bílá vrstvička to jsou kvasinky a ne plísně, čili toho bych se nebál.

Plesnivět začne třeba kousek zeleniny který uvízne na kraji misky, to byl u mne nejčastější problém, teď misku nad hladinou otřu kapesníkem a případně druhý den doleju trochu převařené a osolené vody a plíseň se už neobjevuje, maximálně právě onen bílý povlak


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: pon lis 29, 2010 11:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
sakul píše:
Plesnivět začne třeba kousek zeleniny který uvízne na kraji misky, to byl u mne nejčastější problém, teď misku nad hladinou otřu kapesníkem a případně druhý den doleju trochu převařené a osolené vody a plíseň se už neobjevuje, maximálně právě onen bílý povlak

Tak je to správně, čili není se čeho bát.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 5:00 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
dnes su to 3 dni, co sa nam kvasi kapusta, stavu to ale pustilo hned po natlaceni, teda este pocas tlacenia. no stava uz teraz klesla, znamena to, ze je to uz hotove? nerada by som, keby nam to splesnivelo. v chladnicke musia byt pohare riadne zavrete, predpokladam.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 7:50 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Martina46 píše:
dnes su to 3 dni, co sa nam kvasi kapusta, stavu to ale pustilo hned po natlaceni, teda este pocas tlacenia. no stava uz teraz klesla, znamena to, ze je to uz hotove? nerada by som, keby nam to splesnivelo. v chladnicke musia byt pohare riadne zavrete, predpokladam.

Po třech dnech kvašení už bych to začal konzumovat nebo dal do ledničky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 8:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Martina46 píše:
dnes su to 3 dni, co sa nam kvasi kapusta, stavu to ale pustilo hned po natlaceni, teda este pocas tlacenia. no stava uz teraz klesla, znamena to, ze je to uz hotove? nerada by som, keby nam to splesnivelo. v chladnicke musia byt pohare riadne zavrete, predpokladam.

Pokud již tekutina klesla, je patrně hotovo a můžete produkt ochutnat. Správná chuť je nakyslá a v ledničce uchovávat samozřejmě uzavřené, nicméně zase nijak svědomitě se tím nezabývám a nikdy se mě to nezkazilo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: stř pro 01, 2010 8:46 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 04, 2010 12:30 pm
Příspěvky: 350
Jarda píše:
Pokud již tekutina klesla, je patrně hotovo a můžete produkt ochutnat. Správná chuť je nakyslá a v ledničce uchovávat samozřejmě uzavřené, nicméně zase nijak svědomitě se tím nezabývám a nikdy se mě to nezkazilo.

je to nakysle, chuti vyborne.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pickles
PříspěvekNapsal: ned pro 19, 2010 3:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pát říj 08, 2010 12:01 pm
Příspěvky: 56
Škrábete slupky nebo strouháte zeleninu do čalamády i se slupkou?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 194 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz