Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: sob lis 22, 2014 9:14 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Ma tady nekdo nejake recepty napady na stedrovecerni veceri,nebo cukrovi,jednohubky,pochutiny,pomazanky?
Nemam na mysli klasiku myslim neco se zdravim stravovanim..dekuji.myslim ze bude vice lidi vdecnych za Dobry recept.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: ned lis 23, 2014 5:16 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Zde se ani já nebudu moc hlídat, ani to moc nejde! \":P\"
Ale mám nachystané proti zbraně ve formě Pickles.

Když by jste se chtěl inspirovat tak si stáhněte Vitakuchařku \":arrow:\" http://www.uloz.to/12581716/vitakucharka-28-04-09-1-pdf \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: pon lis 24, 2014 6:14 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
M-technik píše:
Ma tady nekdo nejake recepty napady na stedrovecerni veceri,nebo cukrovi,jednohubky,pochutiny,pomazanky?
Nemam na mysli klasiku myslim neco se zdravim stravovanim..dekuji.myslim ze bude vice lidi vdecnych za Dobry recept.

Tradiční česká večeře již přes sto let obsahuje hafo rybí polévky a pak trošku zeleninového salátu a ždibec smaženého kapra. Polévka je hoodně dobrá, v tom se snad shodneme, dobře udělaný bramborový čistě zeleninový (bez vajec a jakékoliv masité příměsi) salát je také fajn, kapra si nepřepalte, nepřesmažte, ostatně si můžete strouhanku oloupat a jíst jen rybu. Jaký s tím máte vlastně problém? K rybě pouze bílé víno, ostatně patří i do polévky, nebudete to přeci dělati na octu, k salátu již ale vínem šetřete, tam musíte volit, co máte raději, míchanice zeleniny a majonézy a vína není příliš dobrá.
Ostatní vyjmenované věci (velmi špatně poživatelné - cukroví, salámy, jiné pochutiny - krekry, tyčinky, brambůrky), přece vůbec jíst nemusíte. Též nejezte k večeři čerstvé ovoce, z pochutin snad jen ořechy, v rozumné míře.
V podkérkonoší se tradičně jí kuba, to je velmi dobré jídlo, jistě vám vyhoví, doporučuji, v jiných krajích se kapr jí ve velmi sladké a těžké omáčce, základem jsou zkaramelizované věci, prostě povidla a rozinky a další přísady, pak k tomu pasuje knedlík, dobrý knedlík (třeba karlovarský) nebo dokonce i noky. To se ale hodně vzdalujeme od toho standardu. My, co to jen umíme uvařit, to rádi děláme, ale neradi jíme, zaplácne vás to jako guláš nebo jakákoliv jiná omáčka. Ale dobré to je, pro ty druhé. Tato omáčka se ale dělá více dnů, to nejde ten den, ani den předtím.
Proč si nedáte prostě to, co vám chutná?
Za mne - jen rybí polévka a ždibec salátu s trochou housky.
A svíčičky a teplé lidské slovo.
Máte vy jiný, lepší recept?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: pon lis 24, 2014 10:53 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Já bych se stravoval stejně jako celej rok.Klidně kapra se salátem ale cukroví s cukrem e e.A všeho s mírou.To je jak se ptát na recept na pečenej bůček pro vegany.Možná Laďa Hruška bude vědět.......\":)\"

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: stř lis 26, 2014 6:51 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Tak o vanocich se ja hamovat rozhodne neminim.

Ja mam rada lososa, takze ja si udelam lososove karbanatky a cesky mnamozni a nicim neosizeny bramborovy salatek, takze v nem bude dokonce i uzena sunka od kosti. \":oops:\"

Nakrajim ocisteneho a vykosteneho cerstveho salmona na male kousicky, pridam nalamane slane krekry (aby to bylo krupave), trochu ochucene domaci majonezy (cesnek, troska sherry), pak taky nadrobno nasekanou cibulku a cervenou syrovou papriku, cerstvou zelenou petrzelku, citr. stavu, vejce, creole koreni, nepouziju tedy uz zadnou sul, ta uz je v tom mixu koreni a taky v tech krekrach ...no je to sice preslap ty krekry, ale o Vanocich cert to vem, ze? Smicham to, vytvaruju neco takoveho jako karbanatky a smazim. Daji se strcit klidne i do trouby (upect), ale ja je delam na panvici. Vytru ji pomoci ubrousku olejem a smazim, neni potreba je koupat v oleji.

No a pro manzela bude vsechno normalne, po americku. Takze pecena nadivana kruta, omacka udelana z vypeku, k tomu bramborova kase s cesnekem, zelenou cibulkou a se zakysanou smetanou, posypana cerstvou zelenou petrzelkou a k tomu naparene green beans, posypane parmazanem.

Jako dezert budeme mit cheesecake a dam do nej i Saint Brendan's (Irish cream liqueur), protoze ho mam ve spajzce uz od brezna (je to pekne velika flandera - 1,75 litru a prekazi tam - darek od kamaradky). Je cas ho konecne otevrit a poradne zhresit ...alespon o vanocich. \":D\" Manzel se nemuze dockat az ho otevru, pry si ho bude davat kazdy den do kavicky. Ja kavu nepiju, takze ja si ho dam klasicky s ledem.

Po vanocich se vratim zase pekne zpatky do svych zajetych koleji a potrapim pani Candidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: sob lis 29, 2014 11:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
M-technik píše:
Ma tady nekdo nejake recepty napady na stedrovecerni veceri,nebo cukrovi,jednohubky,pochutiny,pomazanky?
Nemam na mysli klasiku myslim neco se zdravim stravovanim..dekuji.myslim ze bude vice lidi vdecnych za Dobry recept.

Obávám se že jíst na vánoce zdravě je tak nějak proti přirozenosti i u našich předků je popsáno slavení svátků tím nejlepším co bylo v domě, nebo na co byly peníze. Pochopitelně se dá čarovat i ze zdravých potravin, nicméně návštěvy tím asi neuctíte a ještě budete za podivína. Já občas dávám k dobru fakt, že na svatbách se krouhaného zelí rozhodně nedomáhám, dám si to co ostatní, zapiji tím co pijí ostatní, akorát asi je dobré pít s mírou, aby nebylo těžké ráno. Ten jeden den vás nezabije, prostě si dejte co žádají tradice a zdravě můžete žít zase celý další rok. Pokud by jste ovšem na zdravé stravě trval, tak na cukroví a pochutiny sem již někdo recepty tuším dával, tak si vlákna projděte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: pon pro 01, 2014 5:55 pm 
Offline

Registrován: ned pro 29, 2013 9:13 pm
Příspěvky: 32
Dekuji za rady.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: pát pro 05, 2014 12:02 pm 
Offline

Registrován: pát pro 05, 2014 12:01 pm
Příspěvky: 2
Ahoj, posílám nějaké tipy na vánoční cukroví \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: pát pro 05, 2014 6:27 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Příloha:
Gingerbread Men.jpg
Gingerbread Men.jpg [ 89.84 KiB | Zobrazeno 37129 krát ]

Tady mate recept na zdrave americke vanocni cukrovi

Raw Gingerbread Men
5 ks - datle
1 hrnek - mandle
1/4 lzicky - zazvor (cerstve posekany, nebo prasek)
1/4 lzicky - skorice
1/8 lzicky - muskatovy orisek
spetka soli

Vse dejte do processoru a nebo do mixeru. Nic nemusite presne odmerovat, muze tam byt neceho klidne vic a nebo min, udelejte si to podle sve chuti.
Pak si vytvarujete postavicky Gingerbread Men a nebo jine tvary, podle toho jake mate doma formicky. S testem se pracuje lepe, kdyz je vychlazene. Toto cukrovi se nepece.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: sob pro 20, 2014 3:53 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
\":arrow:\" miram
tak jsem se inspiroval tvým receptem a vytvořil miramballs \":mrgreen:\" \":wink:\"
recept je upraven následovně:
60g datle
60g mandle
čerstvý kokos přiměřeně, cca 30g...nevážil jsem \":mrgreen:\"
skořice přiměřeně
čerstvý zázvor přiměřeně
raw kakao na obalení jeden druh
sušený kokos na obalení další druh
hnědý cukr na obalení další druh¨
bez soli to nejde, ale já to udělal bez \":lol:\"

výsledek \":arrow:\"
Obrázek

málem bych zapomněl...je to moc dobré \":wink:\" další dávku přidám ještě přiměřeně zázvor \":mrgreen:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: sob pro 20, 2014 5:59 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nickname píše:
:arrow: miram
tak jsem se inspiroval tvým receptem a vytvořil miramballs \":mrgreen:\" \":wink:\"
recept je upraven následovně:
60g datle
60g mandle
čerstvý kokos přiměřeně, cca 30g...nevážil jsem \":mrgreen:\"
skořice přiměřeně
čerstvý zázvor přiměřeně
raw kakao na obalení jeden druh
sušený kokos na obalení další druh
hnědý cukr na obalení další druh¨
bez soli to nejde, ale já to udělal bez \":lol:\"

výsledek \":arrow:\"
Obrázek

málem bych zapomněl...je to moc dobré \":wink:\" další dávku přidám ještě přiměřeně zázvor \":mrgreen:\"


Jsi sikula! Mnam! \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: ned pro 21, 2014 2:33 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Příloha:
Miramballs #2.jpg
Miramballs #2.jpg [ 104.85 KiB | Zobrazeno 36855 krát ]

Ahoj Nickname, mam tady pro tebe dalsi mnamy receptik. To jeste krasne zvladnes do vanoc, mas na to 4 dny.

Miram Balls #2
Cookie “dough”:
2/3 cup (110 g) mandle
2/3 cup (110 g) kesu
2/3 cup (65 g) ovesne vlocky, ale ne instantni
2 tsp (10 ml) skorice
1/4 tsp (1 ml) hrebicek
2 tsp (10 ml) cela seminka chia
sul - spetka (tu sul bych nevynechavala, ma tam svuj vyznam)
1 Tbsp (15 ml) cerstvy zazvor
2 Tbsp (30 ml) 100% yacon syrup (nevim, jestli ho mate v Cesku, pokud ne, tak ho nahrad treba agave nebo podobnym sirupem, popripade medem???)
50-70 kapek stevie
tak do 2 lzic mandlove mleko (na zredeni, muze se nahradit necim jinym)

“White Chocolate” Coating (no jakoze bila cokolada) \":D\"
2 cups (160 g) jemne strouhany, neslazeny kokos
2 Tbsp (30 ml) kokosovy olej
1 Tbsp (15 ml) kokosovy cukr (kdo bojuje s candidou, pouzije stevii)
15-25 kapek vanilkove stevie (podle chuti)
1/2 tsp (2.5 ml) cista vanilla extract

na posypani - skorice

Postup:
Nejdriv si v mixeru udelej cookie dough. Vytvaruj z toho testa kulicky a dej je na 20 minut ztuhnout do mrazaku.
Mezi tim si priprav bilou polevu ...vse dej do mixeru, pak vzniklou polevu prelej do mensi misky a v ni namacej (pomoci vidlicky) vychlazene kulicky a dej je vychladit. Nezapomen si je posypat skorici.
Dobrou chut!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: pon pro 22, 2014 11:52 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
no vypadá to dobře, jen těch ingrediencí si přidala už nějak moc \":shock:\"
to už teď do vánoc neudělám, nemám ty ingredience, stevii v kapkách jsem měl, přivezl jsem si z USA, ale už došla, kapal jsem si i do pusy po vyčištění zubů Himalayskou solí \":mrgreen:\" ty ochucené jsem nebral, už to nebylo čisté jak ta základní \":twisted:\"
No a včera jsem si dovezl cukroví domácí co jsem měl objednané, 10 druhů \":mrgreen:\"
takže proto to už teď nebudu vyrábět, zase bych modifikoval recept \":P\"
no a ještě jsem dělal jeden dortík a měl úspěch, takže ten dělat budu zítra nebo ve středu \"8)\"
a je to tenhle \":arrow:\" https://www.youtube.com/watch?v=NUiA8xb7fy8

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: pon pro 22, 2014 8:07 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nickname píše:
no vypadá to dobře, jen těch ingrediencí si přidala už nějak moc \":shock:\"
to už teď do vánoc neudělám, nemám ty ingredience, stevii v kapkách jsem měl, přivezl jsem si z USA, ale už došla, kapal jsem si i do pusy po vyčištění zubů Himalayskou solí \":mrgreen:\" ty ochucené jsem nebral, už to nebylo čisté jak ta základní \":twisted:\"
No a včera jsem si dovezl cukroví domácí co jsem měl objednané, 10 druhů \":mrgreen:\"
takže proto to už teď nebudu vyrábět, zase bych modifikoval recept \":P\"
no a ještě jsem dělal jeden dortík a měl úspěch, takže ten dělat budu zítra nebo ve středu \"8)\"
a je to tenhle \":arrow:\" https://www.youtube.com/watch?v=NUiA8xb7fy8

Uzasny kolac! Tak ten udelam taky, to bude dobrota. Diky! \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vanocni recepty
PříspěvekNapsal: stř pro 24, 2014 10:57 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
je skvělý, ať chutná \":wink:\"
Doufám, že mají v USA už hotové karamelové kondenzované ať nemusíš čekat ty 2 hodiny až se to uvaří, ale snad mají \":)\"

a ještě jsem něco ukuchtil...jedny miramballs \":mrgreen:\"
ingredience:
100g datle
100g čerstvý kokos
1/2 lžičky kardamom
3/4 lžičky skořice
1 lžička čerstvý zázvor (myslím že to mohla být lžička \":mrgreen:\" )
no a něco na obalení, mě zůstala směs toho minulého receptu a pak ještě zbytek šel do sušeného kokosu.
Mám radši když není cukroví moc suché, takže komu nebude vyhovovat štavnatost, tak může experimentovat dál, fantazii se meze nekladou \":wink:\"
Obrázek

a ještě jedna laskomina...Turkey candy \":lol:\"
Obrázek

Veselé a šťastné vánoce všem \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz