Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob srp 15, 2015 4:48 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
ahoj miram...
to by ti mohlo pasovat jestli ještě neznáš \":idea:\" \":wink:\"
http://paleolitetrend.com/lenmagos-kenyer/¨

no a tvoje habanero omáčka...co místo oliváče dát Hass avokádo nebo Florida avokádo \":idea:\" to by byl tuning teprve \"8)\" \":wink:\"
takový Guacamole style \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 15, 2015 2:12 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Nickname píše:
ahoj miram...
to by ti mohlo pasovat jestli ještě neznáš \":idea:\" \":wink:\"
http://paleolitetrend.com/lenmagos-kenyer/¨

Ez tényleg jó útmutatást, csak próbáld ki az általa ... \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 19, 2015 2:41 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nickname píše:
ahoj miram...
to by ti mohlo pasovat jestli ještě neznáš \":idea:\" \":wink:\"
http://paleolitetrend.com/lenmagos-kenyer/¨

no a tvoje habanero omáčka...co místo oliváče dát Hass avokádo nebo Florida avokádo \":idea:\" to by byl tuning teprve \"8)\" \":wink:\"
takový Guacamole style \":wink:\"

Nickname,
dekuji ti mnohokrat, ze na me myslis, ale madarsky nedam ani jedine slovicko, to chces po me uz teda trochu moc, nezda se ti? \":lol:\"

A co se tyce habanero sauce, tak tam je ten olivac pouze na orestovani mrkve, cibule a cesneku a myslim si, ze to cloveka nezabije. Nedokazu si predstavit do toho vrazit to avokado, no vlastne dokazu ...a myslim si, ze by me to tam vubec nepasovalo. Proc mam mrvit tak moc dobry receptik? PROC? Kvuli 2 lzicim olivace? Z avokada si delam jinsi dobrotu "guacamole spread" ...rajce, jalapeno, serrano, cibule, cilantro, citron. stava, sul a pepr ...to nema chybu!

Ale jinak diky!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 21, 2015 5:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
miram...
a ty si myslíš že já maďarsky umím? \":lol:\" \":mrgreen:\"
používám to co většina a ty že by si to neznala? \":shock:\" \":P\"
https://translate.google.cz/

s tím avokádem jsem to myslel jen kvůli konzistenci víš \":wink:\" psala si tam myslím v jiném vláknu, že je řídká, tak proto, jinak nic proti ničemu \"8)\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 21, 2015 5:48 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nickname píše:
miram...
a ty si myslíš že já maďarsky umím? \":lol:\" \":mrgreen:\"
používám to co většina a ty že by si to neznala? \":shock:\" \":P\"
https://translate.google.cz/

s tím avokádem jsem to myslel jen kvůli konzistenci víš \":wink:\" psala si tam myslím v jiném vláknu, že je řídká, tak proto, jinak nic proti ničemu \"8)\"

Hele Nickname, ja jsem od tebe ocekavala preklad toho madarskeho chlebika ...no kde ho jako mam? Ja jsem si byla jista, ze uz jsi ho ty sam vyzkousel. Tak ty si tady ze me delas jenom legracky? No jen pockej zajici, pomsta bude sladka! \":mrgreen:\"

Ten hot sauce je ridsi, ale to jen tehdy, pokud se pouzije ten original recept a nic se na nem nezmeni. Ale ja tam davam vic mrkve, cibule ....proste si to vysperkuju k obrazu svemu, nejsu zadne becko, oké? \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 21, 2015 6:09 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nickname, ten preklad je uzasny! To nema vazne chybu!
Takze to mam konecne prelozene a jdu s chuti na to, zlato! \":lol:\"

Lněný chléb
Složení:
Jemně mletý lněné semínko nebo lněné semínko 20dkg
5 oz zemních dýňovými semínky nebo vlašské ořechy, mandle, sezamová semínka
1 lžička. prášek do pečiva nebo jedlá soda glutémentes
1 ff. sůl
1-2 lžičky. vybrané koření
4 celá vejce
1 velký polévková lžíce. kachna, husa tuk nebo kokosové
Potřebuješ:
Trvat dva do mísy a míchejte v jednom lenmaglisztet zemi a semen zemědělství, prášek do pečiva a sůl v našem výběru. Ostatní čtyři z mísy, vejce tuku a vody, a potom přidejte obsah první misky, a smíšené až do uniformy. Potom se správnou konzistenci, když rozrušený snadno, ale ještě není plynulé.
30 × 25ös Grease pekáč a mazivo Lžíce hmoty, následovaný pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů po dobu 40 minut.
Osvěžte mříž, že říct, že jste si neměli nechat ujít mokré páry.
Samozřejmě, jak s nějakou recept, to není soubor v kameni, může diverzifikovat přidáním Ostatní olejnatá semena a různé koření (bazalka, oregano, tymián, paprika, pozemní kmín).


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 22, 2015 5:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Nickname, ten preklad je uzasny! To nema vazne chybu!
Takze to mam konecne prelozene a jdu s chuti na to, zlato! \":lol:\"

Lněný chléb
Složení:
Jemně mletý lněné semínko nebo lněné semínko 20dkg
5 oz zemních dýňovými semínky nebo vlašské ořechy, mandle, sezamová semínka
1 lžička. prášek do pečiva nebo jedlá soda glutémentes
1 ff. sůl
1-2 lžičky. vybrané koření
4 celá vejce
1 velký polévková lžíce. kachna, husa tuk nebo kokosové
Potřebuješ:
Trvat dva do mísy a míchejte v jednom lenmaglisztet zemi a semen zemědělství, prášek do pečiva a sůl v našem výběru. Ostatní čtyři z mísy, vejce tuku a vody, a potom přidejte obsah první misky, a smíšené až do uniformy. Potom se správnou konzistenci, když rozrušený snadno, ale ještě není plynulé.
30 × 25ös Grease pekáč a mazivo Lžíce hmoty, následovaný pečeme v předehřáté troubě na 180 stupňů po dobu 40 minut.
Osvěžte mříž, že říct, že jste si neměli nechat ujít mokré páry.
Samozřejmě, jak s nějakou recept, to není soubor v kameni, může diverzifikovat přidáním Ostatní olejnatá semena a různé koření (bazalka, oregano, tymián, paprika, pozemní kmín).

Tak překlad je to zajímavý, ale dalo by se to podle toho usochat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2015 6:58 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
\":arrow:\" miram
promiň že jsem nesplnil tvá očekávání \":wink:\" \":|\"
,,pomsta bude sladká,,....cukr do toho nedávej, jinak to nebude chleba ale buchta \":mrgreen:\"
zkoušel jsem to už 2x...jednou pro sebe a po 2. pro ženu od kolegy, která nemůže ,,normal,, chleba, jelikož z něho opuchne \":!:\" A ještě jsem nedodržel čas, který autor uvádí, stačilo 20minut, takže nevím jak by vypadal po 40ti \":idea:\" ukaž tvůj výsledek \":wink:\"
Další pokus zatím odložen, do doby než budu vědět jak rychle to spotřebovat v závislosti na informaci o oxidaci oleje lněného semínka, který pak může přinášet spíše negativa!!
Semínka i vejce konzumuji skoro denně jen ne ve tvaru chleba, takže mi ani tak o ten chleba nejde.

překlad sice nic moc, ale jde to určitě usochat jak píše Jarda \":wink:\"
čekám tvé foto z trouby \":idea:\" \"8)\"

zde ještě jiná verze...pak už se kombinacím meze nekladou \":idea:\"
https://www.youtube.com/watch?v=VyoY0XF9pIo

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 25, 2015 4:54 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nickname píše:
:arrow: miram
promiň že jsem nesplnil tvá očekávání \":wink:\" \":|\"
,,pomsta bude sladká,,....cukr do toho nedávej, jinak to nebude chleba ale buchta \":mrgreen:\"
zkoušel jsem to už 2x...jednou pro sebe a po 2. pro ženu od kolegy, která nemůže ,,normal,, chleba, jelikož z něho opuchne \":!:\" A ještě jsem nedodržel čas, který autor uvádí, stačilo 20minut, takže nevím jak by vypadal po 40ti \":idea:\" ukaž tvůj výsledek \":wink:\"
Další pokus zatím odložen, do doby než budu vědět jak rychle to spotřebovat v závislosti na informaci o oxidaci oleje lněného semínka, který pak může přinášet spíše negativa!!
Semínka i vejce konzumuji skoro denně jen ne ve tvaru chleba, takže mi ani tak o ten chleba nejde.

překlad sice nic moc, ale jde to určitě usochat jak píše Jarda \":wink:\"
čekám tvé foto z trouby \":idea:\" \"8)\"

zde ještě jiná verze...pak už se kombinacím meze nekladou \":idea:\"
https://www.youtube.com/watch?v=VyoY0XF9pIo


Jsem si vlezla do te trouby a neni tady dneska jak na potvoru nikoho, kdo by me vyblejsknul, tak sorry, ...bohuzel te zklamu, nemam sve foto z trouby.\":lol:\" \":lol:\" \":lol:\"
Ale upekla jsem cosi takoveho "jako chlebik", receptik je ulozeny tady pod timto nazvem - "Chleba pro Nickname a ostatni hladove krky"
Příloha:
moje foto z trouby ...lol!.jpg
moje foto z trouby ...lol!.jpg [ 213.64 KiB | Zobrazeno 31057 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 30, 2015 5:36 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Miruško (Maruško?....Maruško? sám si ztratil...sám si hledej \":mrgreen:\" )

Já chtěl foto tvého chleba podle receptu, který jsem uvedl \":wink:\"
Psala si, že jdeš na to a vyfotíš jiný chleba \":|\"
Fotky máš ale krásné, se musí nechat, jako z katalogu...měla by si nafotit kuchařku \":idea:\" \":wink:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 31, 2015 4:21 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Nickname píše:
Miruško (Maruško?....Maruško? sám si ztratil...sám si hledej \":mrgreen:\" )

Já chtěl foto tvého chleba podle receptu, který jsem uvedl \":wink:\"
Psala si, že jdeš na to a vyfotíš jiný chleba \":|\"
Fotky máš ale krásné, se musí nechat, jako z katalogu...měla by si nafotit kuchařku \":idea:\" \":wink:\"

Ahoj Nickname,
Ja bych ten tvuj chleba moc rada vyzkousela, ale potrebuju nejdriv nutne prelozit tady tuto vetu: Egy 30×25ös tepsit kenjünk ki zsiradékkal és kanalazzuk át a masszát....
Na fotce ten chlebik totiz vypada, ze je upeceny ve forme, aspon to tak odhaduju podle toho tvaru. Ze strany je matny, ale seshora byl potirany (vrsek se leskne) ...a nebo mam vlci mhu? \":mrgreen:\", no i to je docela mozne. \":lol:\"
Ale pokud se to pece skutecne ve forme, tak by musela byt ta forma asi jen tak 21x12x7 cm velika, nebo tak nejak (na toto ne moc velke mnozstvi mouky - je tam celkem jen 250 gramu mouky). Ale co potom znamena tech 30×25ös??? Toto je nejspis rozmer klasickeho plechu na peceni - 30x25cm? a nebo jak to ty vidis? Rikal jsi, ze jsi ho uz pekl, tak me prosim te porad.

S tou kucharkou to neni vubec spatny napad, budu o tom uvazovat. A jinak diky moc za kompliment, to cloveka opravdu potesi. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned říj 04, 2015 4:50 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
Mi(a)ruško ach jo \":roll:\" \":D\"
co tobě za maličkosti zabrání v tom aby si neupekla chleba no to je věc! \":mrgreen:\"
Já třeba tuto informaci vůbec neřešil...vzal jsem kulatou formu s vyndavacím dnem co se používá na buchty, dorty atp. a
dal to do toho a pekl....no tvar z toho vyšel jako nepodařeá buchta, ale dalo se to jíst \":mrgreen:\"
na 2. pokus jsem použil asi takovou formu co máš ty...soudě podle tvaru tvého výsledku a mého, i když velikost nevím a to jsem dal 300g lněného semínka a 6 vajec, a výsledek se podobal chlebu \":mrgreen:\"
Takže to moc neřeš a použij tu tvou a bude to ok a nebo až na 2.pokus \":wink:\" \":P\"
a ,,...když se podaří....co se dařit má....když rozkvete růže z poupěte....když se podaří...co se dařit má...tak je přece krásně na světě...,, \":mrgreen:\" \":lol:\" \":mrgreen:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz