Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte srp 21, 2018 3:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 10:11 am 
Administrátor
Administrátor

srna píše:
Prosím o rady ohledně pampelišky. Krájím nožem ohromné množství dvakrát denně, zajímá mě,čím se dá dostat do stavu drobnějších asi 1 cm i menších kousků bez použití nože?mám už puchýře, nůž musím aspoň jednou ostřit v průběhu nakrájení asi 8 celých velkých pampelišek (půl igelitky). Nebo prosím doporučte nůž,co nakrájí v pohodě,je pravda,že mám spíš ...nožík .Jíme s kefírem.
Nepřebije kefír z kefír. houbiček, ůčinné látky z pampelišky ?
Můžu do této směsi přidat lugol?
Četla jsem o čaji,at ze sušených listů nebo kořenů,zalitím horké vody. Má stejný ůčinek(nebo menší nebo větší) když se to zalije studenou a nechá máčet (jako cokoliv sušeného...)? ,toto samozřejmě necedit.
Pampelišku si i suším, pokrájím, usuším,pak hodím do mixéru eta 0021(starý kus), a přesto mi tam zůstávají asi půl cm kousky z kořenů,jedu na druhý stupeň, třetí už udělá nádobu horkou.

Nevím sice proč ty kořeny krájíte, ale na písek nenajdete žádný nůž který by to vydržel. Osobně nařežu silnější kořeny podélně napůl, nebo načtvrtím a nechám uschnout klidně 10-15 cm dlouhé kusy. Pokud dobře proschnou snadno se lámou a po vhození do mixéru je z nich drť během pár vteřin. Kefír podle mě nijak nevadí, ale lugol kefírové bakterie spolehlivě zlikviduje, tedy to už vadí, ale zase lugol s pampeliškou nevadí, to se netluče.

Předmět příspěvku: Re: Pampeliška
PříspěvekNapsal: sob črc 02, 2016 10:32 am 
Administrátor
Administrátor

miram píše:
Kolik asi tak muzu pit denne cerstve stavy z listu pampelisky? ...50ml? vic?

Tam omezení nejsou, ale i relativně malé dávky vykazují ve studiích velice zajímavé výsledky při potírání rakovinných změn v organizmu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]